poster

Nemocnice na kraji města po dvaceti letech (TV seriál)

Drama

Česko, 2003, 12 h 27 min (Minutáž: 13x57 min)

Režie:

Hynek Bočan

Scénář:

Petr Zikmund

Kamera:

Ivan Šlapeta

Hrají:

Josef Abrhám, Ladislav Frej st., Josef Vinklář, Jana Štěpánková, Eliška Balzerová, Iva Janžurová, Josef Dvořák, Daniela Kolářová, Ladislav Chudík, František Němec, Andrea Čunderlíková, Jaromír Hanzlík, Hana Maciuchová, Tatiana Vilhelmová, Saša Rašilov nejml., Tomáš Töpfer, Barbora Hrzánová, Elin Špidlová, Gregor Bauer, Robert Jašków, Naďa Konvalinková, Josef Somr, Miroslav Táborský, Martin Dejdar, Marek Vašut, Zuzana Dřízhalová, Daniela Šinkorová, Radek Zima, Jitka Sedláčková, Otto Lackovič, Stanislav Zindulka, Lubomír Lipský st., Zuzana Bydžovská, Jiří Schmitzer, Lenka Termerová, Petr Štěpánek, Jiří Hálek, Oldřich Navrátil, Jiří Langmajer, Jiří Strach, Simona Postlerová, Jaroslav Šmíd, Jana Synková, Hana Čížková, Daniel Margolius, Vladimír Hrabánek, Taťjana Medvecká, Dana Hlaváčová, Petr Oliva, Karol Csino, Jaroslava Pokorná, Hana Sršňová, Claudia Vašeková, Viola Zinková, Pavlína Mourková, Jaromír Dulava, Roman Hemala, Pavel Kříž, Kristýna Luťanská, Pavel Nečas, Adéla Pristášová, Vítězslav Bouchner, Igor Čillík, Gabriela Csinová, Bára Fišerová, Hynek Čermák, Hana Briešťanská, Jana Vyšohlídová, Eliška Nezvalová, Renata Rychlá, Jana Sováková, Monika Zoubková, Dáša Kouřilová, Luděk Závora, Miroslava Babůrková, Nina Divíšková, Ernesto Čekan, Jaroslava Obermaierová, Lenka Košická, Michal Gulyáš, Martin Janouš, Alena Procházková, Petr Vršek, Marek Ronec, Jiří Král, Aleš Říha, Martin Ešpandr, Lena Košická, Daniel Šváb, Bára Růžičková, Kateřina Kornová, Ondřej Brousek
(další profese)
 • maeb
  odpad!

  Nechme stranou, ze to ma slaby (az trapny) dej, mizerne herecke vykony, je to neralisticky jak svina (okresni nemocnice takhle teda nevypada), ze je to nudne a nezazivne (i kdyz pravidelne fanynky nemeckych a rakouskych "nemocnicnich" serialu v tom jiste najdou zalibeni)...nechme stranou, ze je neskutecna drzost prohlasovat tuhle SRACKU za pokracovani vynikajici Nemocnice...to vsechno nechme. Ale co me opravdu stve a leze neskutecne na nervy je ta udesna "hudba", to je opravdu neco priserneho.(11.11.2003)

 • Besyn
  odpad!

  Neříkam,že stará Nemocnice na kraji města bylo něco extra,ale aspoň to mělo styl,rytmus vyprávění,skvělou hudební znělku,dobré herecké výkony.Tenhle brak je však přesným opakem skoro všeho popsáno výše tj.nemá to žádný styl a vkus stejně jako tisícovka podobných seriálu,tvůrci neumějí výprávět,hudební znělka je strašná a herci přehrávají.Po skvělých Četnických humoreskách je tohle obrovské šlápnutí do h***a.(5.1.2004)

 • Vronsky
  ***

  Příjemná nejednoznačnost většiny charakterů původní nemocnice se během dvaceti let transformovala do zmateného kolotoče všemožných pocitů, ve kterém se sympatie a antipatie střídají tempem, ze kterého bolí hlava. Více než slibné herecké obsazení je pak jen trestuhodně nevyužitý potenciál, jakkoliv nezpochybnitelné kvality zúčastněných aktérů jsou promrhány utrápenou snahou hrát podle ukázkově nepovedeného scénáře. Charismatické Osobnosti, záměrně s velkým o, typu doktora Štrosmajera či Fastové byste hledali marně i naivně optimistickým okem, z lepší, tedy průměrné, poloviny dnes nutno zmínit Ivu Janžurovou a Tomáše Töpfera, ovšem vše navíc nově s nepříjemnou pachutí latinskoamerických skvostů doby současné. V aktuálním hodnocení tedy slabé tři hvězdičky víceméně z nostalgie, neboť i ten o pětinu století mladší sourozenec se sledovat dá, nicméně spíše než napjaté očekávání dalšího pokračování osudů oblíbených postav připomíná vyhlídka nového dílu značně rozpačitou zvědavost, kdo se zase s kým pohádal či vyspal.(18.4.2006)

 • CheGuevara
  *

  Ne, nepoučili se. Nemocniční seriál by neměl být o lidech, ale o samotných doktorech. To by na nich mělo být to nejzajímavější. Jejich práce a jejich postoje k ní, které by vytvářely další a další zápletky. Tak jak to dokázala Pohotovost nebo mí milovaní Chirurgové. Tenhle český pokus o oživení legendy dopadl spíš trapasem, než seriózním seriálem.(1.10.2007)

 • Dark_Shark
  **

  Veliké zklamání. Je vidět, že pokračování starších seriálů ještě neumíme natočit (kdo ví, jestli to někdy půjde). Pořád jsem čekala na nějakou vtipnou postavu jako byl doktor Štrosmayer, ne na komplexy a další milostné zápletky pane primáře, který je označován jako balvan a chudáka pana Sovu, kterého jen všichni využívají. Na třetí pokračování se už dívat raději nebudu.(6.2.2010)

 • - Den před natáčením spadla na Ivu Janžurovou při představení Marie Stuartovny v Národním divadle těžká kulisa. Herečka si jako zázrakem odnesla jen lehká zranění. (blackrain)

 • - Průměrná sledovanost jednotlivých dílů byla 3 267 000 lidí. (blackrain)

 • - Arnošt Blažej (J. Abrhám) opět jezdí ve voze Honda jako v původním seriálu z roku 1977. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace