Zmeškaný hovor

Smrti neujdeš

One Missed Call

Horor / Mysteriózní

Japonsko, 2004, 107 min

Takashi Miike zaválel, nebudu tu zbytečně rozebírat z čeho nabíral inspirace, už je to tu stejně psáno. Pán režisér se opravdu nezapře, bála jsem se opravdu dost, správná chvilka na puštění , noc musíte být sami doma, nejlépe, když ani měsíc nesvítí! Já se teda bála dost, zapůsobilo to na mě, že jsem usnout nemohla.(14.11.2009)

Je mi úplne jedno, koľko týchto šikmookých duchárskych filmov som už videl, tie utopené, rozložené, neústupné, naštvané, sklamané a utrápené ženštiny s mŕtvymi očami ma dokážu vydesiť stále rovnako. A keďže Aziati dokážu slovo Horor spojiť aj so slovom Príbeh, a na rozdiel od ostatného sveta je to pre nich prirodzené, hodnotím ZMEŠKANÝ HOVOR rovnako vysoko ako iné, hoci aj veľa nového do žánru neprináša. Vyplašil ma ? Párkrát k posraniu. Zaujal ? A ešte ako ! Keď niekto hodí na scénu upíra či zombíka, tiež ma nezaujíma, že som ich už videl – ale čo s nimi podnikne. A Miike názorne predvádza, že aj tento žáner odkukal excelentne.(9.11.2008)

Myslim, že pri horore je všeobecne tvorcom dosť zaťažko vymýšlať postavám inteligentné motivácie, aby sa dobrovolne vystavovali "strašidelným" situáciám a nevyzeralo to blbo. Miike to šikovne ofačil, tak že pri všetkom tom detektívnom balaste naokolo na to proste zabudnete. To je gut a v mojom prípade je gut aj to, že nemám veľmi napozerané ostanú hororovú tvorbu japončíkov posledných rokov. One Missed Call som si užival aj kriminálku (uplne nepochopenú) aj ako horor (skvelo vygradovaný). 80%(3.4.2008)

Miike, coby nájemný režisér, se pustil na pole současných japonských trendy-hororů s hi-tech tématikou, stejně jako byly Kairo nebo Ringu – duchové komunikující skrze technické mazlíčky naší doby – konkrétně skrze mobilní telefony. Tajemná zpráva v hlasovce určuje dobu tvé smrti. Zpracováním film nepřekvapí, je to prostě kvalitní standart – kamera hledá neobvyklé úhly, pořád něco naznačuje, lekačky přijdou nečekaně a to je asi kámen úrazu – film se nesnaží o nic než o zábavný standart, ale ani ten nějak chybí. Přestože film ve druhé polovině začíná gradovat a nabírat na obrátkách, je už v podstatě vyčerpaný a nemá co nabídnout. Hezké pozlátko, které pustíte své přítelkyni v neděli po obědě na relax.(23.12.2005)

Skoro výborná duchařina která strašně ztrácí na délce. Necelé dvě hodiny je na tenhle film až moc dlouhé. Miike sázel na atmosféře, která se mu dařila naprosto dokonale a hodněkrát jsem měl nahnáno. Ale bohužel od druhé půlky je nějak pomalá a strnulá. Naneštěstí je tu naprosto k posrání konec který je fakt celkem strašidelný. Film sice nějak zvlášst nedoporučuji, ale na jedno podívání je to fajn. Ještě jsem zvědavej na seriál.(21.5.2011)

• - Na konci filmu si Yumi Nakamura (Ko Shibasaki) myje vlasy a má hlavu celou od šampónu, ale hned v dalším záběru má vlasy naprosto čisté. (moukey)

• - Vyzváněcí tón, který se ve filmu objevuje, se stal populárním a často používáným jako hudební pozadí při záběrech na strašidelné domy. (Terva)