Zmeškaný hovor

• Japonsko Chakushin ari (více)

Hrůzostrašný film ve stylu slavného Ringu (režie H. Nakata) a Nenávisti (režie T. Shimizu) je prvním Miikeho počinem na poli čistého hororu. Několik mladých lidí postupně obdrží na mobilní telefon záhadnou hlasovou zprávu z budoucnosti, v níž uslyší své vyděšené reakce z okamžiku vlastní násilné smrti...Nejen že tito lidé pochopí, jak krutý jejich konec bude, ale dozvídají se také přesný údaj o tom, kolik času jim zbývá. Objevme temnou stránku nástroje naší každodenní existence, jemuž bez obav svěřujeme svou absolutní důvěru: našeho mobilního telefonu! (oficiální text distributora)

dagyšpandr

Čekal jsem japonskou hororovou lahůdku a místo toho jsem dostal nepoživatelné suši od stánkaře. Naprostá absence jakékoliv atmosféry a napětí, pitomé repliky a amatérské herecké výkony. Jediné, co můžu pochválit, je scéna v opuštěné nemocnici - ta měla správné grády. ()

Fanfán

pro mě je to jasně za pět... několikrát jsem se musel uvolnit vědomím, že je to jen film (to dělám, abych se moc nebál) je mi docela šumák, jestli to vykrádá Kruh nebo Nenávist - Kruh jsem viděl akorát japonskej a jen jedničku, nenávist jsem neviděl vůbec. Jasně, že jsem ten kruh cejtil a na začátku jsem si říkal: "můj ty bože, má cenu se na to koukat?" a mělo... doufám, že se do konce života vyvaruju americké předělávce, protože to by mi přišlo docela jako nesmysl se na to koukat - východní smysl pro vyprávění příběhu mě baví více, než ten západní (samozřejmě, že nejvíce mě baví ten náš - český - proto lituju, že se tu netočí žádný pořádný horory /kromě švankmajera/ - ty naše loutky pro děti by mohli děsit totiž celý svět) ()

Stagy

Osobně nemám japonské horory příliš v oblibě, ale musím přiznat, že postupně se velmi zlepšují a ač nepovažuji Zmeškaný hovor za šipčku žánru, tak nemohu říci že by mě film vůbec nezaujal. Myslím že se jedná o průměrný snímek, který příliš nenadchne, ale rozhodně neurazí. ()

scr3am

Myslím, že v současné eře mobilních telefonů je to to pravé ořechové. Při sledování tohoto filmu jsem zažil to, co už dlouho ne - pocit strachu! Fakt velmi atmosferický film, u mě z přehledem strčil do kapsy známější Kruh ()

vlastar

Toto je jeden z nej japonských horrorů. Velmi dobrý námět, ale až moc se to podobá Ringu či Yogenu. Depresivní nálada a strach jsou všudypřítomné a doslova vám dýchají za krk. Miláček lidí mobilní telefon, který jednoho dne zazvoní a zdělí kolik vám ježte zbývá času. To není zrovna příjemná vize. Vaše dny jsou sečteny, smrt nelze obelhat. Ten, kdo chce mít klidné spaní, nechť zruší mobilní telefon! Jednu več bych přeci jen vyčetl. Scéna v televizi, kdy nastane "smrt v přímém přenosu" mi přijde trochu přehnaná. Doporučuji tomu, kdo se rád bojí nebo rád telefonuje :-) ()

Medelaine

Pointa se sice vyzradí hned asi v prvních 10 minutách a celkově ten příběh není nijak převratný ale... Má to atmosféru! Takovou tu opravdu mrazivou, hnusnou, hororovou... Nevím čím to, ale Japonci umí působit opravdu děsivě a režisér uměl film opravdu dobře vygradovat (viz jedna z posledních scén v nemocnici...) ()

marketcsfd

Upřímně jeden z mých oblíbenců. Napětí, sem tam nějaké rádoby leknutí a ee postavy. Kamera podle me na jedničku a nápad taky. Moc dobré 5 hvězdiček :D ()

Figuto

I po všech japonských a amerických Ju-onech a Ringu mě to zabavilo, atmosféra nechyběla, třebaže to už dnes není žádná pecka. ()

Necrophobic

Dobrá zhovadilost ,kdyby tam kameraman nechrápal mohlo se to vejít do hodiny. Na konec jsem čekal jak na boží smilování. Ani náznak napětí a strašné nastavování to málem poslalo do odpadu.Srovnávat to s Kruhem je silné kafe. ()

aDancer

Film mě nijak nevtáhl do děje a ani mě na něm nic nezaujalo. Postrádalo to hlubší smysl a lepší vizuální zpracování, bohužel si tedy Zmeškaný hovor řadím do obsáhlé kategorie nepovedených hororů. ()

tXtX

Nebolo to zlé, ale.. ta stopáž ma skoro zabila. Prečo to muselo mať dve hodiny? extrém. Začiatok vcelku fajn, príbeh sa rozbiehal (a jasom mu ešte stále rozumel), atmosféra tiež. No potom nastala pre mňa najkrízovejšia časť filmu, ktorou bol nudný a chaotický stred, kde sa takmer nič nedialo skoro 40 minút. Našťastie to posledná dvadsať minútovka ako tak vynahradila.. alebo sa o to skôr snažila. Nič z čoho by som padol na zadok. O nejakej desivosti sa tu tiež nedá hovoriť. Rozuzlenie som pravdepodobne nepochopil, ale nevadí mi to. Slabšie 3* ()

lineker

Film, který dvě třetiny skoro nic neřeší, není děsivý a téměř se nikam neposouvá. Ok. V poslední půl hodině ve staré nemocnici to trochu nabírá na obrátkách a snahy, alespoň trochu postrašit. Nicméně od filmu ze země, která dala hororvému světu takový fenomén jako je The Ring, bych čekal intenzivnější zážitek. ()

andy60

Začátek mě moc nenavnadil, napadlo mě, že Asiaté to prostě s kulturou mají jinak. Co u nich zřejmě funguje na výbornou, u mě naráží na pocit nepochopení. Chvílemi jsem si říkal, jestli to nemá být taková skrytá reklama na Samsung. Pak se ale děj posunul a při sekvencích v opuštěné nemocnici jsem musel uznat, že tohle nevypydá vůbec špatně. Jenže mně unikla část děje z úvodu a tak jsem úplně nechápal souvislosti. ()