Příliš bujná fantazie dvanáctileté "budoucí spisovatelky" Briony Tallisové odstartuje tragický příběh, který nenapravitelně změní osudy tří lidí. Vinou vlastní nezralosti a série nedorozumění nařkne mladého zahradníka Robbieho Turnera (James McAvoy) ze znásilnění nezletilé sestřenice. Nadaný chlapec, který původně mířil na lékařskou fakultu, končí ve vězení. Toto obvinění ale ničí život i její sestře Cecilii (Keira Knightley), která Robbieho bezhlavě milovala. Když si záhy už o něco starší Briony (Romola Garai) uvědomí, co napáchala, je už pozdě. Cecilia zavrhla celou rodinu v čele s ní a odstěhovala se do Londýna, kde se živí jako zdravotní sestra. Robbie výměnou za zkrácení trestu narukoval do armády a ve Francii se snaží zastavit postupující Němce. Briony na cestě za vykoupením nastoupí do ošetřovatelského kursu a díky utrpení, které kolem sebe dennodenně vidí, konečně dospívá. S tím souvisí i rozhodnutí postavit se svým dvěma obětem tváří v tvář a respektovat jakýkoli trest. Možná se tím očistí, možná to ale na vykoupení nebude stačit. Možná to ani nestihne, protože Londýn se připravuje na masivní bombardování. Možná všechny tři čeká úplně jiný konec. (Bontonfilm)

Rosaviva

Absolutní zklamání, čekala jsem něco podobného Pýše a předsudku ale tohle se mi vůbec nelíbilo. První půlka filmu ještě docela ušla, ale u té druhé jsem se tak neuvěřitelně nudila už napoprvé. A když jsem ten film byla nucená vidět ve škole ještě jednou, doslova jsem usnula. 2* ()

Brygmi

Ťuk. Ťuk. Klap. Klap. Hezké obrázky, které v sobě nesou stejně citu asi jako pohádky od Rosamundy Pilchner. Krásní lidé na pozadí krásné přírody se nám snaží namluvit, že je mezi nimi něco jiného než jen živočišná vášeň. A Joe Wright se nám snaží namluvit, že se před námi na plátně odehrává sofistikovaný příběh. Už z předlohy jsem byla rozpačitá a s filmovým Pokáním to také není o moc lepší. Ano, kamera je perfektní, hudba nesmírně efektivní (při poslouchání soundtracku mě klapání psacího stroje nutí ťukat do klávesnice rychleji a rychleji), válečná scéna skvělá, Keira v zelených šatech přímo září a je také milé, že Briony zůstala celý život věrná jednomu účesu. Jenže co naplat, když je celý film TAK hloupý? Pořád zde měním hodnocení. Dvě nebo tři hvězdičky? Moje cynické já dnes říká dvě. Zklamání neodpouštím. ()

Aidan

Radost se na to dívat, radost to poslouchat. Wright to všechno opět pojal velmi anglicky a vytříbeně a už kvůli té estetice bych na jeho filmy šel do kina třeba i několikrát. Přijde mi, že ta neo-klasicistní (?) forma romantickým příběhům sluší, neboť tlumí a zjemňuje jejich patos. Jen to všechno přeci jen působí o něco přirozeněji na venkovsém panství v čase míru, než ve válce, kde přílišná estetizace vede k rozporu mezi vypiplanou krásou zpracování a děsivostí zobrazovaného. Pokud bych měl k Pokání výhrady, týkaly by se spíše obsahu. Hlavním postavám - kromě Briony - chybělo pořádné vykreslení charakterů a zejména na milencích nebylo zajímavého víc než to, že se milovali. Já vím, že bych to s "Pýchou a předsudkem" srovnávat neměl, ale neubráním se: neboť Austenová působila v režisérově ruce na plátně o poznání životněji než McEwan a to právě hlavně díky množství brilantně vykreslených postav na ploše poměrně krátkého filmu. Na druhou stranu je nefér kritizovat krychli za to, že není koule. Takže už mlčím a a mlčky se těším na další režisérův počin. ()

Satan

Audiovizuální lahůdka, která si první polovinou jen připravila půdu pro tu druhou, ve všech ohledech lepší podívanou. Nazírání na stejné scény jinými úhly pohledu zbožňuji, stejně jako formálně pečlivě vykonstruovanou vizuální stránku. Plansekvenci na pláži Omaha řadím mezi nejlepší záběry novodobé kinematografie. Wright si zkrátka s látkou vyhrál a dotáhl ji do dokonalosti. Ani geniální vizuál však nedokázal zamaskovat již zmíněné rozčarování v první polovině filmu, což na druhou stranu plně vynahrazuje sugestivní závěr ala Titanic. Keira je miloučká, ale nehraje nic extra, McAvoy ruluje a jakákoliv Briony mi přišla protivná, jakkoliv to byl záměr. Sečteno a podtrženo - emotivní, ale ne zdrcující, podmanivé, ale ne dechberoucí, dojemné, ale ne poetické. Ještě jeden krok a byl jsem v romantickém ráji plném voňavých květinek a sladkých snů. [Přesná stopáž: 123 min] ()

Snorlax

Tak dobře udělaný film, že mu klidně odpustím i tu příchuť červené knihovny. Neboť je to skutečně jen příchuť, nikoliv pachuť. ()

Payushka

Jo, je to hezky prevedeni knizky na platno, ale...co dal? Knizku jsem precetla, je vazne uzasna, ale kdyz jsem jeste predtim videla film, prisel mi o nicem. Pekna romatika, tot vse. ()

Legas

Nemám moc rád červenou knihovnu, Rozum a cit Anga Leeho mě už dvakrát unudil, ale Pokání je jiný šálek kávy. Pochopil jsem Brioniny vnitřní pohnutky a následky jejího počínání, což je pro příběh nepostradatelné a tak jsem se jen nechal unášet výborně odvyprávěným filmem. Pěkný konec, moc pěkný. A Joe Wright má u mě pro příště vykřičník "pozor, slibný tvůrce". ()

InJo

Nemohu se zbavit dojmu, že jsem po většinu stopáže ten film spíš analyzoval, než s chutí prožíval. To by samozřejmě nemuselo být problémem u ryze progresivních projektů, které více sázejí na inovaci formální stránky a filmařských postupů, než na samotný obsah. Jenže u snímku, který má být především niternou a hlubokou romancí (což je žánr, kterému prostě musí jít v první řadě o emoce), to za určitý problém považovat musím. Pokání je bez pochyby brilantní filmařina s několika vskutku silnými segmenty (především konec považuji za povedený a v dobrém smyslu slova nečekaný), ale jeho celková pseudo inteligence (kromě toho závěru mě opravdu žádná scéna vyloženě nepřekvapila, ač asi měla...) a všudypřítomná vysoká (popřípadě rovnou maximální) hodnocení mě tak trochu štvou. Mou nejmilejší filmovou romancí tudíž i nadále zůstává (navzdory jednoduchosti a kýčovitosti nedostižně upřímný a bez problému pohlcující) Titanic... Slabších 80 % ()

Šakal

Distributor k filmu píše: pokud se vám líbilo filmové zpracování Pýchy a předsudku, nepochybně stejně prožijete i Pokání. V mém případě se pod tato slova ( bohužel ) 100% podepsat nemohu. Po filmové stránce nemůžu snímku absolutně nic vytknout! Brilantní Mc Garveyho kamera, střih , úžasná výprava, doplněno o nádhernou hudbu Dario Marianelli, to vše v MISTROVSKÉ citlivé režii Joe Wrighta. Tomuto pánovi začínám čím dál tím více přicházet na chuť a je to právě on, kdo má zásadní podíl na výsledné podobě celého snímku. Jasným důkazem ( a zároveň vrcholem ) je již mnohými zmiňovaná, nezapomenutelná , nepřerušovaná několika minutová apokalyptická scéna vojenského ležení na pláži v Dunkerque. Smekám, pánové kameramane a režisére. Po herecké stránce bez nejmenších námitek. Keira Knightley již dávno dokázala, že hrát umí a James Mc Avoy již také dlohou dobu dokazuje, že to není jen " pěkná tvářička " . Kdo mě ale nejvíce potěšil a zároveň mile překvapil, to byla krásná Romola Garai jako Briona Fallisová. Před jejím hereckým projevem smekám! Proč tedy to ( mírné ) zklamání po těch superlativech, kterými jsem níže snímek zahrnul. Je to prosté! Tento příběh mě narozdíl od předchozího Wrightova počinu Pride and Prejudice nedokázal takovým způsobem vtáhnout do děje a strhnout. Nicméně teď ( po druhém shlédnutí ) již tak jednoznačně mluvit nemůžu, takže poctivé 4* si ode mě Atonement odnáší. Kdoví, jak budu snímek hodnotit po třetím shlédnutí ...... Třeba ( i s pomocí lahve vína ) se k tomu 5* hodnocení nakonec " prokoušu " :o) ()

gilmore_girl

Uzasny zacatek a brilantni konec, jen s valecnym prostredkem mam trochu problem. Myslim, ze nebylo nutne ukazovat vsechny ty ranene a zabite, beznadej a silenstvi, aby byl pribeh emotivne silny. Je strasne silny i bez toho. Keira a James jsou spolu uplne elektrizujici (scena v knihovne je dokonala) a mladicka Saoirse hraje jako profik. Vraceni v case je napadite a originalni, nebyt barvite valky, dala bych plny pocet. PS: Potesil Debussy a jeho skladba Clair de Lune, ktera byla pozdeji pouzita ve Stmivani. ()

Sobis87

Čím méně o tomto filmu napíšu, tím lépe pro ty, co ho ještě neviděli. A pokud mezi ně patříte, běžte to rychle napravit...Pokání vás v jednu chvíli ukolébává dokonalými obrazy a hudbou, aby vás v další chvíli dojalo a následně roztrhalo na malé kousíčky přívalem emočně vypjatých a uvěřitelně podaných scén. Chvíli to je sladký sen, chvílemi krutá noční můra, každopádně to je ale jeden z nejlepších filmů, které vám může současná kinematografie nabídnout ()

HoneyBunny

Rozpaky. Od velkolepě načrtnutého tématu jsem čekala o něco víc. Pokání je vlastně velmi jednoduchý, čistý, až průzračný příběh, jehož postavy nejsou o moc víc než archetypy. Jenže Joe Wright z toho dokáže udělat přednost - tuhle story vypráví s tak velkým zaujetím a srdcem, že mu slabší pasáž z Dunkirku odpustíte (další rozpor: právě Dunkirk nabízí jednu dlouhou, nesestříhanou a nádhernou scénu). Závěrečná desetiminutovka obsahuje takovou smršť citů, že se nerozbrečí jenom někdo tupej jako poleno. Shrnutí: zklamání z příběhu, nadšení z Wrightovy režie. Ale podívejte se sami, jednoznačně doporučuju. ()

Jordan

veľmi oceňujem prácu so zvukovo-hudobnou dramaturgiou a tiež s časovými rovinami a chronológiou rozprávania ako aj v neposlednom rade vedenie hercov, ktorý boli presní a presvedčiví, réžia veľmi, naozaj veľmi slušná, jednozáberovka na pláži, kedy sa odkrývajú šialené absurdity vojny, je excelentná, no nejako ma to neuspokojilo, nedostavila sa katarzia, nebol som si istý, že viem, o čom chce film rozprávať, prišlo mi to príliš roztrieštené a scenáristicky nestmelené. rozhodne nadpriemerný film v rámci žánru romantických, vojnových i historických aj ako taký, lenže mi akurát nie celkom sadol. a nech keira trochu priberie, lebo inak je veľmi pekná! ()

Anderton

Filmy Joea Wrighta sú ťažkotonážne áčka, umenie zabalené v blokbasterovom vydaní. Ale sú trochu neuchopiteľné, s hlavnými postavami sa nedokážem poriadne stotožniť a tým pádom ani emocionálne prežiť záverečný prekvapivý zvrat a krásnu výpravu. Technické finesy sú akokeby dôležitejšie, ako komunikácia postáv s divákom. Možno pomôže druhé vzhliadnutie, ako v prípade Pride and prejudice. VIDENÉ ZNOVA: Áno, je to skutočne (takmer) dokonalé. ()

Frajer42 odpad!

Očekával jsem, že to bude blbost a měl jsem pravdu. Ono už se to dá vytušit z první věty obsahu, kde je zmínka o filmu Pýcha a předsudek, který byl blbý. Tohle prostě nejsou filmy pro mě a divím se, že jsou vůbec pro někoho. Jedna zápletka a na ní je vybudován celý nudný film. A nuda to byla rozhodně ohromná. Kdyby zde chyběly dvě známé tvůře, tak bych dost nahlas přemýšlel o předčasném ukončení. Na mysli mám samozřejmě předčasné ukončení filmu a né životu. Za to tahla hovadina vskutku nestojí. Neřadím se mezi takové ty zvláštní jedince, kteří když vidí pěkné kostýmy, tak si vesele zaslintají a uchrochtnou blahem a o nic víc se nestarají. Tenhle film je kriplovina a myslím, že nastal správný čas si to přiznat. Dokonce i ta tolik zde chválená hudba až tak parádní není. Pěknější odpad! ()

stilgar1

Chaotický shluk vizuálně krásných scén. Útoky na můj zrak byly občas dokonce tak ostré, že můj mozek mohl spát, a přesto jsem se bavil. Bohužel z 90% převládala nuda. Hloupoučká sentimentálnost a pseudoromantika mi čím dál víc lezly na nervy. 5/10 ()

Dzeyna

Skvělý film! Dostatečná dávka emocí, napětí, problémů, smůly, štěstí, lásky no naprosto všeho! Keira byla jako vždy úchvatná a dokonale vše zahrála. Ovšem více než ona mě překvapila Romola Garai, vážně famózní výkon! Záběry z válečného prostředí byly téměř reálné. Jsem nadšena. ()

Saoirse míří do Ameriky

Saoirse míří do Ameriky