Captain America: První Avenger

• USA Captain America: The First Avenger (více)

Steve Rogers je idealistický mladík, který touží vstoupit do armády a pomoci Americe porazit nacisty. Nemá však nejmenší šanci, je neduživý a odvodové komise po celé zemi ho odmítají. Při jednom z pokusů si jeho vytrvalosti a zarputilosti všimne doktor Abraham Erskine a nabídne mu účast v tajném vojenském experimentu, jehož cílem je vytvořit pro Ameriku skupinu supervojáků. Ze Steva se tak stane dokonalá lidská bytost. Na boj s nacisty přesto nedojde. Objeví se mnohem větší a nebezpečnější nepřítel, tajná organizace Hydra, vedená všehoschopným gaunerem Johannem Schmidtem, který má svůj vlastní plán na ovládnutí světa. Jeho součástí má být i tajná formule doktora Erskina na výrobu supervojáků. Steve dostane štít, který se stane jeho poznávacím znamením, a se skupinou vojáků, které zachránil ze zajetí, začne likvidovat základny Hydry. Přinese mu tato mise nesmrtelnost, nebo smrt? (TV Nova)

Lovec prasat

Máme zde dostatek zajímavého děje s vypointovanými dialogy i kvalitní akci. Chris Evans si idealistické superhrdinské ucho očividně docela užívá, neokoukaná Hayley Atwell je opravdu sympatická vintage slečna a Tommy Lee Jones i Hugo Weaving jsou sice skoro stejní, jako vždy, ale do svých rolí skvěle sedí a jejich přítomnost na plátně si člověk užije. Film je sice místy (zejména v závěru) až příliš přehnaně steampunkový a závěrečná konfrontace s Weavingovým Red Skullem není taková, jako bychom si možná přáli, ale silný závěr a celkově výtečné zpracování příběhové i technické na to snadno dávají zapomenout. Celý článek zde. ()

Shakaar

No ještě horší než jsem čekal...a nepomohl k tomu fakt že jsem se na to díval s dabingem, který byl zase prostě užasný :-)...jedno klišé za druhým, prostě přesné komixové zpracování...je možné že Amerika potřebovala v Druhé světové válce svého Captaina America (v komixu), potřebuje ho i dneska? Jako finanční tahák určitě, jinak se jedná o naprostý brak, u kterého jsem vážně zapochyboval jak se mohl k něčemu tak hroznému přimotat Tony Lee Jones...přecejen, tento chlapík má snad větší uroveň ne? ** . ()

Henry Morgan

Výsostným právem všech američanů je vytvářet debilní filmy a díky skvělému marketingu a reklamě z nich udělat trháky roku. Pročpak ten zasranej hollywood nakládá tolik financí na kapitána ameriku a jemu podobné ubohosti? Kdo ví, snad věří, že lidi jsou naprosto hloupí nebo čekají, že se jim to vrátí až natočí Avenegers? Kde všechny super hero spojí a potom divácí rozcupují bontonland, aby si pořídili alespoň počátky slavných hrdinů na dvd a blueray? snad. Ale jsem rád, že někdo vymyslel ilegální stahování neboť je až ostudné, jaké vymejvárny mozků by po lidech chtěli, aby kupovali. A to jsem si tu netroufnul narážet na spojení ameriky, druhé světové války a heil hydra. No možná to v tom komiksu tak bylo, ale o to je větší hloupost z toho vytvořit film. Sorry lidi, já si rád odpočinu u odpočinkových, až stupidních filmů a nestydím se za to, ale mělo by to mít jisté meze. Takže nařáchnutý skrček není nic pro mně, i když hrdě kráčí v čele amerických jednotek se štítem jako rytíř štěstěny a blbeček. ()

Psycho.R

Období myslím tvůrci zvládli v pohodě a i některé nadhodnocené artefakty zapadli do filmu akorát. Postavy jsou průměrné, ale v dobrém slova smyslu. Redscull vypadal taky jako z komiksu. Dá se říct, že jsem potěšen, že se podařilo natočit komiksový film, ne drama podle komiksu jako u nové série Batmana, proti které nic extra nemám, ale na Burtonovi dva filmy to v mém osobním žebříčku nemá. ()

Varney

Aj keď Captain America nesplnil moje presné očakávania, musím priznať, že na mňa urobil dojem. Síce si divák musí chvíľu počkať, kým sa film rozbehne, ale potom si môže vychutnávať vskutku dobrú komixovú jazdu. Úroveň tohto druhu filmov v poslednom čase veľmi vzrástla a som rád, že Captain America neostal pozadu. Po vizuálnej stránke nemám, čo kritizovať, Johnston sa s ňou pohral bravúrne. Naozaj skvelé lákadlo na film Avengers. Hoci miestami som mal pocit, že Chris Evans nie je s úlohou naozaj zžitý a ostatné postavy mi prišli málo rozvinuté a prial som si, aby vo filme dostali viacej miesta, hlavne záporný hrdina. Nakoniec dávam slušné 4*. A kto neprečkal záverečné titulky, mal by sa pakovať späť do kina a vytrvať až do konca. Stojí to za to. ()

Acrobat odpad!

Tommy hláškuje čo mu hrdlo (scenár) ráči, no spolu s politicko – ekonomickou dlhopisovou agitkou akéhosi Kapitána je to jediný úprimný úsmevný záblesk, ináč katastrofy s menom Amerika. Tragédia vykrádačských rozmerov s menami iných snímkou, ktorá v súboji v opevnenom sídle Hydry sa mení na doslovné hviezdne vojny. Netuším čomu mám ako divák venovať viac svojho času, či mozgu. Mozog treba vraj na odporúčanie iných vypnúť, no práve jeho pohotovostný režim mi napovie, na aký nezmysel sa to vlastne dívam. Je „šťastím“, že Kapitán ukázal pravú tvár náboru na vojnu a boj samotný. Až teraz tuším, prečo Amíci so spojencami postupovali tak rýchlo. Chudák môj dedo, ktorý stále omieľal niečo o ťažkých bojoch, umieraní na fronte s puškami, ktoré sa robili na kolene, vraj hlavne tie ruské. Nevyzerali tak pôvabne ako nemecké, ale mali geniálne určenie a vždy plnili svoj účel. Keby som mu povedal, že tie nemecké strieľali namodro, uff, zomrel by hneď. A to nevedel a nielen on o čudnom Američanovi odetého v zrejme štátnej vlajke pobehujúceho s kusom železa. Problémov je viac ako inokedy a čerešničkou nie je ani pokus o bombardovanie USA ich neskôr vlastným B2. S Johnstona akčný remeselník nikdy nebol, čo dokazuje vyslovene gýčovou akciou, ktorej bolo poskromne (čo má však chudák robiť s takým námetom). Tesný komerčný úspech tak zaistila americká vlajka, ktorá sa (ne)nútene musela páčiť tým oným. Isteže som všetky knihy o WW2 nezahodil, zahodil som myšlienku o dobrom filme. Ním zďaleka kapitán nebol, pravé BB tu prednedávnom rozdával iný Kapitán. Ja hovorím, skús ukázať prstom na výbornú postavu, ukáž kde sa stráca dych, ukáž kde sa ti popcorn skotúľal na zem, ukáž kde je dobrý pocit, vzrušenie, smiech, slzy. Náročný? Nie, ale strýko Sam, či Kapitán, alebo kto to vlastne teraz verbuje, ma nezláka! (videné 29.10.2011, BDrip) ()

patushik

Captain America - První a zatím také nejslabší z Avengerů. V momentě, kdy se z malého hubeňoura stane Kapitán Amerika, jde všechno do kopru. Nulový děj, chabý záporák a celkově je to takové, jak to říct.. vyumělkované.. 50% ()

Lorge

Captain America nemá psychologickou hloubku X-Menů, nemá humor a charisma Roberta Downeyho jr. (btw, jakto, že se Stark v tomhle filmu jmenuje taky Anthony, když otec Tonyho se jmenuje Howard?), nemá pevnou ruku Kennetha Branagha, nemá... a takhle bych mohl pokračovat do alelujááááááááááá. Co se ale Captainovi nedá upřít je, že má koule. Má koule ukázat, že i jednoduchý a nekomplikovaný příběh dokáže zaujmout. Má koule na to, vykašlat se na hlubokomyslnné kecy a místo toho nabídnout další tři, čtyři exploze ( a že jim to bouchá hezky). Prostě a jednoduše má koule. Akční zábavná a stylová komiksovka, která si jde za svým. ()

sarfian

Hlavne vďaka druhej polovice filmu sa moje hodnotenie vyšplhalo smerom nahor. Ak by to pokračovalo tak ako prvú hodinu, tak neviem či by som tomuto filmu dal aspoň dve hviezdičky. Od tohto komixového diela som čakal o moc viac ako som videl. Škoda...VIDENÉ 1x ()

Nyan

A je tu jeden z těch filmů, který se mi zpočátku líbil, než se překlenul do druhé poloviny, kde jsem už jsem se nemohl dočkat, kdy už to skončí. Sympatický příběh o tom, jak se otloukánek stane superborcem, co chrání slabší, se změní na zběsilou akční eskapádu ne nepodobnou kouskům Esa Rimmera (když nad tím tak uvažuji, tak útok na alpskou základnu Hydry mi opravdu přijde jako pokus o parodování oné epizody Červeného trpaslíka), kde místo elitních vojáků vybavených superzbraněma proti Amerikovi a jeho tuctu špinavců všech ras (skoro se divím, že tam nenacpali i gender balance) stojí banda idiotů běhajícich zmateně všude možně, nejlépe pak do střelných drah našich hrdinů či vstříc pěstem kapitána. Nebo-li jsem se dočkal namísto akční jízdy taškařice vtipu zbavené. Nezbývá mi než doufat, že Avengery bude mít na starosti někdo jiný, ideálně tým, co stál za tvorbou Iron Mana, na mém žebříčku zatím nejlepšího marvelovského filmu. ()

ER

Slušně stravitelná filmová verze komiksu o kapitánovi America, která si pohrává s národní hrdostí Ameriky. Filmu prospívá jeho "zarámování" do 2 světové války, takže je tu dost příležitostí ukázat, jak to bylo s americkým postojem v této době.Ale nejde o žádnou sondu do duše amerického občana/vojáka, která by nudila a nakonec nechybí ani správná porce akce či humoru. ()

Tamten

Po delší době opět jeden vydařený komiks, který možná není úchvatný v žádném konkrétním směru, ale vše v něm šlape jak má. ()

Respex

Miluji komix a leckdy jsem k němu málo kritický. Vše zřejmě napravím u tohoto snímku. Očekával jsem mnoho, ale dostal jsem pouhou slupku. Mohlo to být retro a místo toho se to jen snažilo být retro. Mohlo to být cool a bohužel se to jen snažilo být cool. Leckdy zběsilý střih a špatný scénář to jen podtrhují. Je mi to líto, ale kapitán nefunguje. Plusem je celkový vizuál, ale to je málo. Za mě 2* (mohl bych dát 3*, ale jí chci víc a lépe!) ()

Luckyman

Tento film je presne to, čo som od neho očakával a veľmi som sa neho tešil. Komiks som síce nečítal, ale hral som podobné hry a o tomto hrdinovi som tiež počul. Chris Evans je skvelý herec a dokazuje to aj v tomto filme. Predpokladám, že musel pred filmom ešte viac zamakať v posilke, aby sa konečný výsledok viac prejavil ako vo Fantastickej štvorke. A vyplatilo sa. Skvelý film, skvelé efekty a napínavý dej do poslednej sekundy. ()

marusaj

O chlup lepší než kámoš Thor. Kapitán je totální Hollywood, který útočí na první signální a funguje. Velká zvědavost jak bude krotit Avengers - myslím, že našlápnuto má dobře. ()

Lumberjack

Koukat na nějakýho vocasa, který mlatí hydro-nácky krytem od popelnice fakt nemusím... Hrozné zfilmování hrozného komixu... ()

TomStrom odpad!

Echt americký blábol obsahující víc klišé a patosu, než kolik cola obsahuje cukru. Dobré využití pro tohle DVD? Nedávat ho do přehrávače, ale podložit si s ním sklenici s pitím. Edit. 31.3.2014: I po více než roce od zhlédnutí filmu dostávám při pomyšlení na kapitána Homokládu osypky - a něco takového se podařilo jen nemnoha filmům. Takže uznávám, že se jedná o opravdu výjimečné dílo a z jedné hvězdy měním hodnocení na čirý odpad. A to bude tento "sympaťák" patrioticky protahovat nepřátelská rekta i nadále. Hodně štěstí a zdechni na AIDS, kapitáne. ()

Harrison Ford je nový generál Ross

Harrison Ford je nový generál Ross

15.10.2022

MCU se po premiéře snímku Black Panther: Wakanda nechť žije a s nástupem nového roku překlopí do páté fáze, spolu s tím nás pak čeká pochopitelně hromada nových filmů, seriálů, a samozřejmě i postav.… (více)

Čtvrtý Captain America našel režiséra

Čtvrtý Captain America našel režiséra

09.07.2022

Před dvěma dny vstoupilo do kin po celém světě nejnovětší akční dobrodružství od studia Marvel pod názvem Thor: Láska jako hrom režiséra Taiky Waititiho a zatímco nový snímek o hrdinovi z Asgardu… (více)

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

Čtvrtý Kapitán Amerika potvrzen

18.08.2021

Čtvrtý díl filmové série Kapitán Amerika od studia Marvel má oficiálně zelenou. Hlavní roli nového Kapitána pak ztvární Anthony Mackie, jenž přebral štít i roli po Steveu Rogersovi v seriálu Falcon… (více)