Ant-Man

herr_carter

Zpočátku jsem neměl zcela důvěru v Paula Rudda, jakožto akčního hrdinu, jelikož má podle mě pro podobné role příliš profláklou komediálně-romantickou držku. A taky jsem ještě za půlkou filmu držkoval, co že to je za marvelovskou speciální edici pro děcka do 9 let. Naštěstí se pak ale začaly dít věci, žánrový podtitulek "komedie" se začal naplňovat velice dobře (btw velký dík panu Peňovi, který svým závěrečným žvatláním jenom podtrhl své celkově povedené komediální účinkování v tomto filmu) a akce, která mi celou dobu tak nějak chyběla, se přeci jenom udála. Hodně povedené byly momenty přeměn velikostí u elektrického vláčku a Ferdy Mravence a vůbec celkově závěrečná 20minutovka zachraňuje, co se dá...."počkejte,počkejte pánové, někdo kdo vypadá úplně stejně jako já, nás sem zavřel".................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

tempus

Pokud jste neviděli trailer, tak se na něj ani nedívejte! Vyzradí většině vtipům pointu (globální trailer č.2, z kouknout tr. č.1 není na škodu, možná naopak). Všechno se odehraje ve velkém tempu (lup-nábor-výuka-lup č.2-hrdinský čin), takže se ani nedivím, že 1 záležitost ohledně manželky Pyma byla použita hned zde, zatímco kdyby to bylo podle mého, tak to bude použito až v nějakém pokračování. Když jsme u něho, bude Wasp, na kterou jsem se těšil dlouho, než jsem vůbec vešel do kina (dočkal jsem se jen na pár vteřin a --SPoiler!--mám jí přislíbenou do dvojky, ve které Wasp bude úplně někdo jiný--/spoilER--). Ale tahle svižnost je správně vzhledem k okolí (příběh, herci, žánr, délka...). Existují věci, které mi bohužel zkazily maximální prožitek (krom výše zmíněné filmové upoutávky 2); tak za A, je to postava nového manžela Antmanovi bejvalky a s tím souvisí místo, kde se odehraje nedůležitější souboj a to je moje výhrada za B (množství jiných nik je tolik! hned mě napadá; hračkářství, škola, výstava, muzeum (všech druhů a velikosti)). V součtu to dává klidně * (u Věku Ultrona mám stejný problém, ale tam má už místo poslední bitvy mínus 1*) PS: sci-fi tu je oprávněně oproti Iron-manovi, kde je scifi jen kvůli vědeckým elektro vychytávkám. PPS: Všímejte si takových věciček, jako jsou přívěsky na klíče. [2D,-dabing] ()

sedm.1

Přestože určitě nechci tvrdit, že Ant-man je nezábavný, nevýrazný, či dokonce snad až špatný film, tak přesto musím konstatovat, že co se týče nové vlny superhrdinských podívaných, tak bohužel právě tento biják patří určitě k těm nejslabším. Hlavní problém Ant-mana spočívá v tom, že mě sice ani v jednom ohledu vyloženě nezklamal, zároveň mě ale ani v jednom ohledu nedokázal vyloženě zaujmout, nadchnout, či jinak oslovit, prostě vše funguje jak má, ale v ničem nějak zajímavěji. Ant-man tak není tou pravou, strhující jízdou, jakou nám nabízejí ostatní komiksové pecky, je tu méně efektů, je tu méně akce, je tu méně humoru, prostě je tu všeho méně a v tomto případě prostě neplatí, že je někdy lepší méně než více, protože já od těchto filmů chci jen více a více a více. A Ant-man to jednoduše nenabízí. Navíc ani představení samotné postavy Ant-mana a jeho získání superschopností není zpracované nějak vyloženě působivě, či nápaditě, celé se to pak žánrově pere někde mezi odlehčeným rodinným dramatem a dětinskou komedií, a to na úkor všeho ostatního, načež ani závěrečné akční finále mě vůbec nepřesvědčilo o tom, že bych mohl být z této podívané nějak odrovnán. Zápletka pak má sice spád a pár originálních momentů, na druhou stranu mi tu ale chybí ta nesmírně důležitá komiksová stylovost a atmosféra, takže i to filmu ubírá na výsledné kvalitě a působivosti. Ještě co se obsazení týče, Paul Rudd jako hlavní hrdina je fajn a mezi ostatními „kolegy“ se určitě neztratí, Douglas bez námitek, Lilly pěkná ale nepřesvědčivá, Stoll jako záporák slušnější průměr a komická figurka Peňa výborný a zábavný. Mé jemné zklamání tedy možná pramení i z toho, že jsem se na nového superhrdinu těšil až příliš, ale zkrátka ikdyž jsem se opravdu příjemně bavil, tak tentokrát o komiksovou pecku vážně nejde. ()

Circumscriptor

Pekne humorne spracované akčné sci-fi plné trikov od hlavy až po päty. Celkom ma potešilo, že si Michael Douglas po dlhej dobe zahral aj v nejakom vyditelnejšom filme a mňa osobne hrozne pobavila scéna s tým detským vláčikom. ()

LuciusWlk

Dříve mi to přišlo hrozně stupidní a nezajímavé. A určitě se jedná o slabší kousek. Jako celek Universa to ale funguje. Nějak jsem na podruhé neměl nic proti. Asi stárnu. ()

Pyth

Úplně jiny film od marvelu. Spíš možná 3 hvězdy ale druha potitulkova me navnadila na civil war jak male dite :) ()

Purrrfect

Jako klicenka tank pro vsechny nouzovy pripady vyborna ;-) a epic fight v detskym pokojicku !!! Michael Pena, hey you know what I'm saying right ;-) you rock man !!! ()

Jiriczzcek

Tak trochu jiný Marvel, než známe. Napětí a akci zastiňuje vtip. Především poslední třetina filmu je už čistá komedie. Otázka je, jestli je to tak dobře. Já se ale bavil královsky. Peňa je pán :-) ()

KennyNevym

Moje ocekavani byla naprosto prekonana! Pro beznadejneho fanouska Marvelu jako jsem ja, byl tento film hostinou o deseti chodech, zakoncenou petipatrovym dortem. Nekolik chodu a par pater dortu tento film nabidne ovsem i lidem, co superhrdiny neholduji jako ja. Skvela zabava pro vsechny. Vrele doporucuji! ()

charlie_ando

Ant-Man civilním jménem Scott Lang je řízek, byl to trestanec, ale teď se skoro polepšil a je vlastně tak trochu mravenec, no vlastně má díky schopnosti řízeného zmenšování a svému super obleku nebo spíš bojovému skafandru sílu mravenčí, ale už se do toho asi moc zamotávám. Komixovou předlohou nepoznamenán, jsem opravdu nevěděl, co od nové marvelovky mám čekat a dostalo se mi velmi milého filmového překvapení. Nepříliš známý režisér Peyton Reed překvapivě zabodoval a předkládá divákovy film plný humoru. Za tímto úspěchem cítím Edgara Wrighta, který měl původně mravenčího muže režírovat, ale nakonec zůstaly jen jeho geniální střípky, které jsou cítit ze scénáře. Samozřejmě je to marvelácká rutina a sázka na jistotu, a to zvlášť v prví půlce, kde sledujeme tradiční zrod superhrdiny, ale dobře to drží pohromadě a má to jasný tah na branku. Hlavním trumfem příběhu je humor, který je všudypřítomný a dělá z filmu odlehčenou přímočarou jízdu. Rovněž povedené je obsazení, kde v hlavní roli obstál neokoukaný Paul Rudd, jehož učitelem je herecký veterán Michael Douglas jako doktor Hank Pym. Špatně si nevede ani bývalá ztracená Evangeline Lilly, jako dcera doktora Pyma a vypečenou vedlejší roli dostal Michael Peña, který si vyloženě užívá ukecaného Luise. Celé to vrcholí ve střeštěném finále v dětském pokojíčku soubojem se záporákem Yellowjacketem na rozjeté mašince Tomáš. K zahození není ani scéna se sovětským tankem T-34/85. Pět hvězd, co jsem dal je od srdce, protože jsem se opravdu náramně pobavil, samozřejmě mohl bych být kritický, ale nechci. ()

comicsMax

Marvel se každým svým filmem zlepšuje (v posledních letech jsme to mohli vidět na Strážcích Galaxie nebo Avengers 2. Měl ten správný rychlý superhrdinský ráz, byl vtipný a to skoro až za hranice správné dávky humoru, také se mi líbilo do jaké míry zapojily mravence . Pro mě je jedním z Márvelácké zlaté špičky. A cameo role Stana Leeho to jen potvrzuje. Jen výstraha pro milovníky velkých epických bitev, tady nic moc takového není. ()

pearl_jam

vždycky se najde kokot/kretén/debil/hefoo kterej zapomene na předpremiéru zdarma, a zbytečně vyfoukne dalšímu kokotovi/kreténovi/debilovi/pearl_jamovi fleka v kině - moc díky!!! ()

HiddenDragon

MCU PHASE 2-06: Pro me prekvapeni leta. Necekal jsem vubec nic a nakonec jsem videl jeden z nejlepsich komiksovych filmu. Neni to ta kvalita typu kultovniho "Dark Knighta" (2008) nebo tak cool, jako kdyz se poprve objevili v jednom filmu "Avengers" (2012). Je to proste svizna zabava od zacatku do konce. Ma celkem jiny typ humoru, nez jsem byl doted u marvelovek zvykly, ale brzo jsem mu prisel na chut. Hodne ma na tom podil i hl. herec P. Rudd, ktery mi prisel z traileru strasne obycejny, ale nezapre komicky talent a je videt, ze si roli uziva s nadhledem. Vlastne cely "Ant-Man" je spravne odlehceny. Nic nepusobi trapne, pritom uz sama postava Ant-Mana, stejne jako Wasp mi prisli v anim. serialu z r. 2010 jako celkem otravne doplnky Avengers s hloupymi schopnostmi. No tenhle film me vyvedl z omylu. Zmensovani neskutecne ozivuje marvelovske "hrane Phases", cili serie filmu s "Avengers" predely. A myslim ze se muzeme jeste dockat zajimavych kombinaci (viz dotacky po titulcich). Uz napr. uvodni vloupacka do Pymovy vily byla spravne napadita a rychla a vlastne me napada ze i cely zbytek filmu mi dost pripomina trilogii "Ocean's Eleven", v dobrem slova smyslu. Zlodejina a mrstnost jako hlavni atributy, chytre pruniky, perfektni efekty... Dokonce i ti mravenci, kteri mi zezacatku prisli trochu nechutni (nemam rad hmyz obecne:) me po chvili bavili a to mnozstvi neotrelych uhlu, pruletu a jinych skopicin, ktere jde v tomhle prostredi delat...no zkratka videt tohle v IMAXu, asi se uslintam. Je to jedno z nejlepsich vyuziti 3D, co jsem zatim videl, jelikoz zmenseny svet nabizi opravdu smysluplne prohloubeni prostoru, ktere neomrzi. A i kdyz nemam dabing rad, docela doporucuju ceskou verzi aspon na prvni zkouknuti, protoze si jinak neuzijete ten vizual. Film je totiz docela ukecany, s rychlymi dialogy, tak je fajn, kdyz se nemusite soustredit na titulky. No a v neposledni rade mi bylo strasne lito, ze tohodle manika (C. Stoll) neziskalo DC. To by byl Luthor, na ktereho by se vzpominalo roky (i kdyz mozna se J. Eisenberg pochlapi taky). Zkratka nemam co Ant-Manovi vytknout. Svezi humor bez trapnosti, skvely Douglas, pekne napojeni na Avengers, vyborne 3D efekty, uzasne vybrana mala holcicka... [no a jak uz jsem zminil, 2 dotacky v titulcich ...."Tauriel" Wasp? palec nahoru za casting a sorry za spoiler :) ] ()

666Carnage

Tohle byla fakt prdel. Polovinu filmu jsem se natlemil. Parádní akce a efekty to je jasný, Paul Rudd se tam hodil a film rozhodně patří mezi ty TOP od Marvelu. 95% ()

maren33

Zbytečně moc ukecaná a rádoby dojemná, rodinná podívaná. Paul Rudd byla špatná volba, ačkoliv mi nikdy nevadil a je to celkem sympaťák, tak mu hodného zlodějíčka, který se dokáže dostat kamkoliv, prostě nevěřím. Natož pak přerod v superhrdinu. Naštěstí je na konci celkem nápaditá akce a trochu se to rozjede, ale bohužel pořád v rámci rodinné komedie. Celý film si pak ukradl Michael Peña se svými kumpány, na které jen tak nezapomenete, na rozdíl od zbytku dojemného patosu. Přesto postava Ant-mana jistý potenciál má a jsem zvědavý, jak do rozjetého universa zapadne. ()

adam9

Nedokázal jsem si představit, jak v Marvelu zpracují film s mravenčím hrdinou. O to víc ale musím ocenit, jak to zpracovali a natočili. Některé velikostně měnící scény, zejména ta úvodní ve vaně, byly neskutečné. Obsazení Paula Rudda a Michaela Douglase se mi také zamlouvalo. Ant-Man musí zkrátka být s nástupem do světa Avengers spokojen. PS: Snad první film, ve kterém mě Michael Peňa skutečně bavil. ()

DavidS.

Marvelovská variace na večerníček "Co se děje v trávě", která si vystačí se čtyřmi herci a koloniemi mravenců...Bohužel ani fungující nadsázka a vtip nedokáží zamaskovat fakt, že za vším stojí vskutku infantilní insektní komiksová předloha... ()

KoRner

Vtipná komixovka, ktorá nakoniec nepôsobí tak blbo ako som sa obával. Douglas v úvode je neskutočný, na začiatku som si neuvedomil, že je to už starý človek. Rudd a jeho tím v pohode utiahnu aj dve hodiny lietania na mravcovi a behania pod zemou. Akurát pri Coreym Stollovi mám pocit, že hrá vo všetkom, čo v poslednej dobe pozerám. Keby to bolo dejovo trochu zaujímavejšie, mohla to byť moja obľúbená marvelovka... ()

Animovaný prequel Transformers na cestě

Animovaný prequel Transformers na cestě