Reklama

Reklama

Ant-Man

Trailer 4

V laboratořích špionážní agentury S.H.I.E.L.D. dochází ke konfliktu mezi vědcem Hankem Pymem a ředitelem Howardem Starkem. Hank odhalil, že mu chce Howard ukrást jeho novou převratnou technologii. O 40 let později je Scott Lang, vystudovaný elektroinženýr, propuštěn z vězení. Scott kdysi zneužil své znalosti ke spáchání zločinu. Důvodem loupeže nebylo, aby se obohatil, ale aby se pomstil svým šéfům za to, že ho propustili, když je obvinil z nezákonného okrádání klientů. Scott přísahá sám sobě, že teď povede řádný život a chce se podílet na výchově své dcerky Cassie, kterou má v péči jeho bývalá žena Maggie. Dokud ale nebude platit alimenty, nesmí dceru vídat. Nemá žádné peníze, a tak se rozhodne vykrást trezor bohatého muže, což navždy změní jeho život. Díky vědci Hanku Pymovi a jeho převratné technologii se ze Scotta stává bojovník mravenčí velikosti, Ant-Man. (TV Nova)

(více)

Videa (27)

Trailer 4

Recenze (1 238)

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Materiál nejméně uniformní marvelovky, kde na vás původní tvůrce pokukuje z každé druhé scény, v rukou rutinéra plnícího studiové zadání, které evidentně znamenalo šlápnout na plyn v rodinných hodnotách a zatáhnout ručku v miniaturním blbnutí (běh papundeklovým modelem a finále s vláčkem doslova řvou o minuty navíc). Hlavní hrdinové, čistí jak lilie (ty šrámy z minulosti jsou spíš kosmetické, bez nutnosti je více pitvat) jsou docela nuda, hláškující sidekick Michael Peña vládne. 3 a ½. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Marvelácka záchrana sveta tridsiatyšiesty krát, v rovnakej dejovej schéme, iba trochu inými prostriedkami a vtipnejšie. A to nás ňou chcú rovnako baviť ešte ďalších päť rokov. V tom filme nie je nič zle, akurát už ma nemá čím dostať. Hoci je herecky príjemný a technicky tradične marvelovsky dokonalý. Mladý Douglas ešte lepší než mladý Arnie v T5. Až z toho mrazí... ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Muže-nec je moc příjemná, zábavná a hravá kokotinka s Daglesem na dortu, po které bych akorát pod trestem celoživotní frigidity plošně zakázal mikáda, protože i mrdna jako Evandželína v tom vypadá, jako by zrovna před chvíli přestala v jehlovkách lhostejně šlapat po koulích nějakému tlustému Němci. Jinak kromě kýčovitě slizké dcerušky naprosto bez výhrad a dokonce se jim podařilo udělat sympaťáka i z Pavlíka Hrubbého, jindy odpudivého matadora těch nejdebilnějších homomédií. Mrvel má prostě nejlepší kousky, když to sveřepé zachraňování světa nebere až tak moc vážně. Je to sice zpola vykradený, dnes již klasický Vnitřní vesmír, ale rád se podívám i na dvojku, ve které by ten Mikroajronmen mohl třeba s pár termity a Jonatánem čistit Kropáčkovi mandle od bacilů angíny. ()

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

Jediný způsob, jak tenhle prokletý, odkládaný, přepisovaný a rušený projekt uvést do provozu, bylo vsadit všechno na jednu kartu – vykašlat se na vážného hrdinu s vážnými problémy a mravenčího chlápka zkrátka prodat přes humor (taky kdo by těm vážným mravenčím dilematům věřil?). A daří se. Začíná to úslovím „když potřebujete hláškaře, zavolejte Michaele Peñu“ a pokračuje v podobném duchu... no vlastně každou druhou minutu. Ant-Man se snaží, seč může, abyste mu věřili sympaťáka, co má pod čepicí, je hodným tátou a nemá žádné charakterové vady, protože to na něj osud prostě vždycky nějak ušije a on je v tom nevinně. Paul Rudd možná poprvé před kamerou nevypadá jen jako kámoš od vedle a na popředí klasického stokrát viděného scénáře "from zero to hero" servíruje poměrně chytrou sympatickou postavu, se kterou si ty necelé dvě hodiny dokážete opravdu užít. Kašle se tu na vysvětlování a origin, věci se prostě dějí, fyzikové ať se jdou zahrabat, zábava je na prvním místě. Ant-Man jako žánrově téměř čistá heist movie má tah na branku a není do sebe ani trochu zahleděná (mrk mrk, Avengers 2). Ano, je z toho cítit, že na to nebylo extrémně moc peněz, že herci se rekrutovali spíše ze seriálů a že napojení na existujicí marvelovský vesmír mohlo být kvalitnější, ale v Marvelu na Ant-Mana očividně zase tolik nevsázejí a jenom si museli splnit povinnou představovačku méně známého Avengera. O to příjemnější je výsledek; z tak trochu odepisovaného outsidera vznikl hrdý film, který to na plátno dotáhl s takovou dávkou důstojnosti, že bych tomu po těch úvodních tahanicích s režií a scénářem ani za mák nevěřil. A z čeho mám největší radost - Wright je tu pořád cítit na každém rohu, což je přesně to, co tahle látka potřebovala. Příjemné překvapení. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Jé, kdepak se Peyton Reed těch skoro deset let schovával? Komiksový fanoušek nejsem, ale tenhle film mě zaujal námětem a v kině jsem ho prošvihl. Všeho, co od blokbástru očekávám, se mi dostalo, jen mohli občas tvůrci diváka do děje uvést líp (nevděčná dcera, mrtvá manželka). Jinak ovšem nářez. 90%. ()

Galerie (130)

Zajímavosti (63)

  • Ve filmu je řečeno, že Ant-Manův oblek umí měnit vzdálenosti mezi atomy. Nemění však množství atomů, tedy že hmotnost zůstává stejná - jediné, co se tedy mění, je hustota. Jenže jak se uvádí v teorii tzv. Schwarzschildova poloměru, kdy „Schwarzschildův poloměr je charakteristická vzdálenost pro každou hmotnost. Je to poloměr koule, do které musí být veškerá hmota o dané hmotnosti stlačena, aby již žádná síla nemohla odvrátit její zhroucení do gravitační singularity.“ Tedy pokud Scott (Paul Rudd) váží nějakých 90 kg, stačilo by, aby se zmenšil na 0,0000000000000000000013 mm (což je 1.3×10^-21 mm) a vytvořil by černou díru. Takže, když ve filmu přetíží regulátor a začne se zmenšovat, tak se zmenší na velikost menší než jsou Kvarky (1×10^-15 mm) - tedy částice z nichž se skládají protony a neutrony, až se nakonec zmenší na velikost, kterou popisuje teorie superstrun - tedy na 1×10^-32 mm a to už je více než dostačující velikost na vytvoření černé díry. Jenže, jak popisuje teorie o Hawkingově záření, toto by nebyla nějaká malá černá díra, která by se sama hned zhroutila, aby totiž černá díra byla stabilní, stačí jí hmotnost 0,0002 g, ale Scott váží nějakých 90 kg, což by jí dalo dostatek hmotnosti a času na to, aby přežila Hawkingovo záření a začala nasávat vše okolo a nakonec by byla tak velká, že by bez větších problémů „spolkla“ celou zemi. (Maulincio)
  • Když chce Darren Cross (Corey Stoll) střelit Scotta Langa (Paul Rudd) do helmy, tak mu v tom mravenci zabrání tím, že zablokují kohoutek. To je ale nesmysl, protože zbraň Glock G17, kterou Darren drží, ve skutečnosti kohoutek nemá. Pistole Glock využívají tzv. částečně předepnutý mechanismus. (Ficik)
  • Dlouho se spekulovalo, jestli bude Ant-Man součástí MCU - Marvel Cinematic Universe, a nebo bude mít svůj svět nezávisle. Nakonec je součástí MCU (S.W.A.T)

Související novinky

Animovaný prequel Transformers na cestě

Animovaný prequel Transformers na cestě

02.05.2020

Společnost Hasbro a studio Paramount najali režiséra a scenáristu Joshe Cooleyho (V hlavě, Toy Story 4) aby natočil animovaný prequel robotí série Transformers. Film by měl mít gigantické měřítko,…

Captain Marvel si našla režisérské duo

Captain Marvel si našla režisérské duo

20.04.2017

Přestože existují sólové filmy Supergirl, Catwoman nebo Elektry, půlka internetu na ně dávno zapomněla a pravidelně se řeší, kdy už se dočkáme superhrdinského celovečeráku s ženskou hlavní hrdinkou.…

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2015

V letošním přehledu nej filmů, které viděli naši top uživatelé v roce 2015, jsme dali prostor i filmům s jiným rokem výroby/uvedení než 2015. Anketu vyhrál postapokalyptický akčňák Šílený Max:…

Marvel urval další rekord

Marvel urval další rekord

23.10.2015

7 let, 12 filmů... 9 miliard dolarů. Marvelácký filmový vesmír je zjevením, které se momentálně snaží zkopírovat celý Hollywood. Každý chce mít svoji provázanou značku nehledě na to, jak velký to…

Reklama

Reklama