Ant-Man těží stejně jako Strážci Galaxie z toho, že jde o seznámení s konceptem, v tomto případě je to ještě podtrženo odvyprávěním vzniku a tréninku Ant-Mana, což je sice žánrové klišé, ale taky nasmírně zábavná část. Všechno navíc násobí peckovní komediální pojetí Ant-Mana, který vsází na humor stejnou kartu jako na akci. Pro mě překvápko jak prase, i když jak už to bývá, případné pokračování to bude mít sakra těžké. Doporučuju, oddechovka jako blázen!(6.11.2015)

Jé, kdepak se Peyton Reed těch skoro deset let schovával? Komiksový fanoušek nejsem, ale tenhle film mě zaujal námětem a v kině jsem ho prošvihl. Všeho, co od blokbástru očekávám, se mi dostalo, jen mohli občas tvůrci diváka do děje uvést líp (nevděčná dcera, mrtvá manželka). Jinak ovšem nářez. 90%.(30.11.2015)

Místy hravé, místy humorné, ale ve větší míře nevýrazné a utahané. Na druhou stranu mi to nevadilo tak moc, jako třeba dětinská sázka na jistotu v podobě Strážců Galaxie. Marvel holt nehodlá předělávat něco, co funguje a hlavně sype zlaťáky. Odvaha chybí, snaha o nějaký temný příběh rovněž. Až dosud, protože Ant-Man lehce odvážný je. Už jen tím, že režisér Peyton Reed (nečekaná volba) dostal překvapivě hodně prostoru, takže na leccos šel jinak a po svém. Zlodějíček s dobrým srdcem se nemůže dostat ze začarovaného kruhu, po svém ho osloví stárnoucí vědec s ksichtem Michaela Douglase, který mu nabídne status hrdiny: získá schopnost se díky speciální chemikálii a obleku zmenšovat nebo ovládat svou myslí mravence. Zmiňovanou hravost a pohodu ocení ti, kteří nečekají jen na bortící se digitální budovy, obřích demoličních choutek se tentokrát nedočkáme. Tvůrce průměrných komedií si je navrch poměrně jistý komediálním timingem. Paul Rudd je sympaťák, jakým byl loni Chris Pratt. Takže tady dobré. Škoda, že jakmile se začnou rozebírat rodinné vztahy, je všechno špatně. Výsledek ale neurazí. Tvůrci představili hrdinu, který do potencionálních týmovek slušně zapadne. Jen škoda, že mě tak nějak vůbec neláká u toho být.(28.8.2015)

V posledných rokoch sa tento typ komiksových filmov dosť rozšíril a väčšinou sú kvalitne spracované, ale pomaly si už dávam odstup a nejako ma to už nebaví. Čím viac nepriateľov Avangeri dostanú, tým menej ma to zaujíma... Trailer k tomuto filmu je prešpikovaný akčnými zábermi, z ktorých môže divák nadobudnúť o filme skreslený obraz. Film sa rozbieha pozvoľna, je čas zoznámiť sa s postavami, motiváciou hrdinov a potom príde čas aj na vydarené triky. Osobne som vždy mal rád filmy, v ktorých sa človek zmenší a bojuje s navonok neškodnými prekážkami. Zrazu je dobrodružstvo aj obyčajná prechádzka po koberci. Ant man má v sebe namiešané filmové zložky v ideálnom pomere , preto tá všeobecná spokojnosť i solídne tržby. M. Douglas fajn, humor je vydarený a aj preto sa dá celá táto vec brať s nadhľadom a o to v týchto komiksových filmoch ide predovšetkým. Srandovný odkaz na DiCapria a Titanic...80%:(3.1.2016)

V úvodní flashbackové scéně je takové pomrknutí pro opravdové fandy Marvelu, protože se v ní objeví Howard Stark (John Slattery) a Peggy Carter (Hayley Atwell). Ve vedlejší roli se nedá přehlédnout Michael Peña jako Luis, který svojí nekonečnou ukecaností přináší humor. Ani tentokrát nechybí v cameo roli Stan Lee jako barman. Je docela škoda, že film nakonec neodrežíroval Edgar Wright, který byl u projektu takovou dobu. Ant-Man míří na mladší filmové publikum, nechybí množství odkazů na Marvel Universe a bude zajimavé sledovat dobrodružství zmenšujícího se hrdiny, kterému pomáhaji mravenci v týmovce mezi ostatními Avengers. V titulcích má v Utility Stunts kredit Aaron Norris (bratr Chucka Norrise v 63 letech ještě jako kaskadér?), který na IMDb chybí nebo se jedná o chybu. Určitě nevypínat, neutíkat z kina, při titulcích, protože potom divák přijde o mezititulkovou a potitulkovou scénu. Ant-Man je přesně mezi třema a čtyřma hvězdama. HODNOCENÍ 70%(8.11.2015)

• - Název Milgrom Hotel - budova, kde Scott Land (Paul Rudd) bydlí u přátel po propuštění z vězení, je odkazem na příjmení spisovatele, umělce a editora Ala Milgroma, který pracoval v Marvel Comics, kde jeho nejvýznamějším dílem bylo "Marvel Fanfare". (Charpy)

• - Těsně před koncem je možné spatřit Stana Leeho, který si zahrál cameo jako jeden z gangsterů v klubu. (Will_X)

• - Režisér Peyton Reed si natolik zamiloval Dr. Hanka Pyma (Michael Douglas), že by o něm rád natočil prequel. (Zdroj: comicbook.com) (Danny.82)