Místy hravé, místy humorné, ale ve větší míře nevýrazné a utahané. Na druhou stranu mi to nevadilo tak moc, jako třeba dětinská sázka na jistotu v podobě Strážců Galaxie. Marvel holt nehodlá předělávat něco, co funguje a hlavně sype zlaťáky. Odvaha chybí, snaha o nějaký temný příběh rovněž. Až dosud, protože Ant-Man lehce odvážný je. Už jen tím, že režisér Peyton Reed (nečekaná volba) dostal překvapivě hodně prostoru, takže na leccos šel jinak a po svém. Zlodějíček s dobrým srdcem se nemůže dostat ze začarovaného kruhu, po svém ho osloví stárnoucí vědec s ksichtem Michaela Douglase, který mu nabídne status hrdiny: získá schopnost se díky speciální chemikálii a obleku zmenšovat nebo ovládat svou myslí mravence. Zmiňovanou hravost a pohodu ocení ti, kteří nečekají jen na bortící se digitální budovy, obřích demoličních choutek se tentokrát nedočkáme. Tvůrce průměrných komedií si je navrch poměrně jistý komediálním timingem. Paul Rudd je sympaťák, jakým byl loni Chris Pratt. Takže tady dobré. Škoda, že jakmile se začnou rozebírat rodinné vztahy, je všechno špatně. Výsledek ale neurazí. Tvůrci představili hrdinu, který do potencionálních týmovek slušně zapadne. Jen škoda, že mě tak nějak vůbec neláká u toho být.(28.8.2015)

Kromě věrohodnosti kmeta Douglase, kterému jsem baštil historku o říši kvant jak Kryton tu o křemíkovém nebi a hravosti eskapády s mašinkou Tomášem, kdy vagóny sice létaly vzduchem jak při Muži z oceli, ale pojišťovnu to nechávalo chladnou, nemá Mravenčí muž nějaký aspekt, který by mu pomohl zbořit marvelovské mantinely kolem zavedených stereotypů. Chápu jednakost premis komiksových příběhů, ale to se přece nemusí týkat formy jejich zpracování.. Mám podvratné přání, aby Ant-Man will return jako veš v Thorově bujné kštici. To by bylo v asgardských kadeřnictvích haló.. P.S.: Při úvodní scéně s omlazeným Douglasem mě tak napadlo, že kdyby pomocí počítačových triků trochu natáhli, vyhladili a zpevnili Sharon, mohl by se zase vytáhnout sekáček na led..(4.4.2016)

Ant-Man těží stejně jako Strážci Galaxie z toho, že jde o seznámení s konceptem, v tomto případě je to ještě podtrženo odvyprávěním vzniku a tréninku Ant-Mana, což je sice žánrové klišé, ale taky nasmírně zábavná část. Všechno navíc násobí peckovní komediální pojetí Ant-Mana, který vsází na humor stejnou kartu jako na akci. Pro mě překvápko jak prase, i když jak už to bývá, případné pokračování to bude mít sakra těžké. Doporučuju, oddechovka jako blázen!(6.11.2015)

Ant-Man je prekvapivo skvelá zábava, i keď odchod Wrighta tam cítiť (hlavne ten krotký scenár) a záporák je mizerný (hrozne fádny Corey Stoll). No po všetkých tých záchranách sveta a objavovaní kameňov skazy je to konečne nejaký iný marvelovský príbeh a na rozdiel od (žiaľ iba) hry na špionážne filmy vo Winter Soldier, toto skutočne funguje ako heist-movie! No a v neposlednom rade to má najgeniálnejšiu music reference v dejinách filmu! Keď to zaznelo, dostal som (ako jediný v kine) záchvat smiechu!(20.7.2015)

Reed zdědil po Wrightovi i McKayovi zlato a rutinérsky ho přetavil v měď. Ovšem po všech stránkách kvalitní měď. Ant-man totiž i v této tradičně marvelovsky sterilizované podobě solidně zabaví i pobaví (ano, především díky Peñovi a Tomášovi). O to více tedy zamrzí, jak hrubě nevyužívá bohatých možností, které se mu díky schopnostem hlavní postavy nabízejí. Ve zmenšených eskapádách totiž nápady i hravostí zůstává v hlubokém stínu šest dekád starého The Incredible Shrinking Mana či tuzemského televizního Křečka v noční košili; pohříchu nejzdařilejší je v tomto ohledu jeho plakátová promo kampaň "s Avengery" (ať již ta oficiální či fanovská). A to je málo.(15.7.2015)

• - Ve filmu je řečeno, že Ant-Manův oblek umí měnit vzdálenosti mezi atomy. Nemění však množství atomů, tedy že hmotnost zůstává stejná - jediné, co se tedy mění, je hustota. Jenže jak se uvádí v teorii tzv. Schwarzschildova poloměru, kdy „Schwarzschildův poloměr je charakteristická vzdálenost pro každou hmotnost. Je to poloměr koule, do které musí být veškerá hmota o dané hmotnosti stlačena, aby již žádná síla nemohla odvrátit její zhroucení do gravitační singularity.“ Tedy pokud Scott (Paul Rudd) váží nějakých 90 kg, stačilo by, aby se zmenšil na 0,0000000000000000000013 mm (což je 1.3×10^-21 mm) a vytvořil by černou díru. Takže, když ve filmu přetíží regulátor a začne se zmenšovat, tak se zmenší na velikost menší než jsou Kvarky (1×10^-15 mm) - tedy částice z nichž se skládají protony a neutrony, až se nakonec zmenší na velikost, kterou popisuje teorie superstrun - tedy na 1×10^-32 mm a to už je více než dostačující velikost na vytvoření černé díry. Jenže, jak popisuje teorie o Hawkingově záření, toto by nebyla nějaká malá černá díra, která by se sama hned zhroutila, aby totiž černá díra byla stabilní, stačí jí hmotnost 0,0002 g, ale Scott váží nějakých 90 kg, což by jí dalo dostatek hmotnosti a času na to, aby přežila Hawkingovo záření a začala nasávat vše okolo a nakonec by byla tak velká, že by bez větších problémů „spolkla“ celou zemi. (Maulincio)

• - Paul Rudd prezradil, že pri obliekaní kostýmu mu muselo pomáhať viacero ľudí. Taktiež ho z neho po natáčaní museli dostávať. (Steny94)

• - Ve scéně, kde Darren Cross (Corey Stoll) ukazuje záběry původního Ant-Mana (Michael Douglas) zájemcům o oblek Yellowjacket, v originálním znění použije výraz „tales to astonish“. Jedná se o odkaz na komiksovou sérii „Tales to Astonish“, na jejíž stránkách se poprvé objevila postava Ant-Mana. (V999)