Jediný způsob, jak tenhle prokletý, odkládaný, přepisovaný a rušený projekt uvést do provozu, bylo vsadit všechno na jednu kartu – vykašlat se na vážného hrdinu s vážnými problémy a mravenčího chlápka zkrátka prodat přes humor (taky kdo by těm vážným mravenčím dilematům věřil?). A daří se. Začíná to úslovím „když potřebujete hláškaře, zavolejte Michaele Peñu“ a pokračuje v podobném duchu... no vlastně každou druhou minutu. Ant-Man se snaží, seč může, abyste mu věřili sympaťáka, co má pod čepicí, je hodným tátou a nemá žádné charakterové vady, protože to na něj osud prostě vždycky nějak ušije a on je v tom nevinně. Paul Rudd možná poprvé před kamerou nevypadá jen jako kámoš od vedle a na popředí klasického stokrát viděného scénáře "from zero to hero" servíruje poměrně chytrou sympatickou postavu, se kterou si ty necelé dvě hodiny dokážete opravdu užít. Kašle se tu na vysvětlování a origin, věci se prostě dějí, fyzikové ať se jdou zahrabat, zábava je na prvním místě. Ant-Man jako žánrově téměř čistá heist movie má tah na branku a není do sebe ani trochu zahleděná (mrk mrk, Avengers 2). Ano, je z toho cítit, že na to nebylo extrémně moc peněz, že herci se rekrutovali spíše ze seriálů a že napojení na existujicí marvelovský vesmír mohlo být kvalitnější, ale v Marvelu na Ant-Mana očividně zase tolik nevsázejí a jenom si museli splnit povinnou představovačku méně známého Avengera. O to příjemnější je výsledek; z tak trochu odepisovaného outsidera vznikl hrdý film, který to na plátno dotáhl s takovou dávkou důstojnosti, že bych tomu po těch úvodních tahanicích s režií a scénářem ani za mák nevěřil. A z čeho mám největší radost - Wright je tu pořád cítit na každém rohu, což je přesně to, co tahle látka potřebovala. Příjemné překvapení.(16.7.2015)

Celý ten koncept zmenšování, zvětšování a využívání různých druhů mravenců by mohl posloužit ke vzniku fenomenální počítačové hry - a ve filmu to funguje taky, ačkoliv jsem si po úvodních dvaceti minutách nedokázal představit, že dám více než dvě hvězdičky. Nakonec mě to docela chytlo, navzdory obří hromadě patetických superhrdinských keců a rodinných klišátek. Druhá polovina je na rozdíl od té první konečně akční, zábavná a vtipně hravá (tank, vláček), aniž by dělala cokoliv jiného, než schopně těžila z ověřeného a tvářila se přitom dostatečně odlehčeně (trochu víc dětsky, než Iron Man, což ovšem není na škodu). Stačí to. Trojice dementů jakožto povinných komických postaviček mi výjimečně přišla docela vtipná (a to ani netuším proč). Na každý pád je zřejmé, že po budoucím připojení se k Avengers už z Ant-Mana nezbyde nic jiného, než další dílek do už tak přeplácané skládačky... 7/10(22.1.2016)

"Praktické využití zahrnuje špionáž, průmyslovou sabotáž a eliminaci překážek na obtížné cestě k míru." Tak tady se zase někomu zachtělo válčit ve jménu Míru. No dobře. Já zatím ještě neumím stylově proskočit klíčovou dírkou, abych tomu zabránil, ale máme tady pružného Scotta, chytrého doktora Pyma, hláškaře Luise a krásnou zlou paní Hope, kteří mi přinesli dostatek zábavy a inspirace. Už se chystám vyskočit s tankem z baráku, ale musím si dát pozor, abych neurazil hlaveň o nevyzpytatelnou Mašinku Tomáše, který může vyrůst kdekoli. Mně tato hovadina zkrátka připadala zábavná a to se cení ve světě, kde se všechno bere moc vážně.(4.3.2016)

Příběh o otci, který musí sledovat, jak se mu adoptivní tatík stará o dítě, jako metafora vzniku samotného filmu. Přiznám se, že mě několikrát zabolelo, když se Reed pokoušel o Wrightovy formální finesy a pokaždé je doručil cca na 70 procent umu britského ztřeštěnce. První půlka je celkově dost marná a režijně vysloveně letargická. Bez tempa, atmosféry, tahu na branku. Souboj u skladu to ale naštěstí nakopne a od té chvíle už Ant-Man nedá nohu z plynu. Akce je navíc celkem kreativní a finální heist má v podstatě všechno, co člověk potřebuje. Navíc je po čím dál víc přetrikovaných a lokacemi přecpaných blockbusterech jednoduše svěží sledovat něco, co se odehrává zhruba na pěti lokacích a nemá tendence roztahovat se do globálu. Rudd líbivý, Douglas adekvátní (a s dobrým faceliftem v úvodu!) a Peňa "out-of-this-world". Potěší i romantika nechaná za dveřmi. 7/10(16.7.2015)

V posledných rokoch sa tento typ komiksových filmov dosť rozšíril a väčšinou sú kvalitne spracované, ale pomaly si už dávam odstup a nejako ma to už nebaví. Čím viac nepriateľov Avangeri dostanú, tým menej ma to zaujíma... Trailer k tomuto filmu je prešpikovaný akčnými zábermi, z ktorých môže divák nadobudnúť o filme skreslený obraz. Film sa rozbieha pozvoľna, je čas zoznámiť sa s postavami, motiváciou hrdinov a potom príde čas aj na vydarené triky. Osobne som vždy mal rád filmy, v ktorých sa človek zmenší a bojuje s navonok neškodnými prekážkami. Zrazu je dobrodružstvo aj obyčajná prechádzka po koberci. Ant man má v sebe namiešané filmové zložky v ideálnom pomere , preto tá všeobecná spokojnosť i solídne tržby. M. Douglas fajn, humor je vydarený a aj preto sa dá celá táto vec brať s nadhľadom a o to v týchto komiksových filmoch ide predovšetkým. Srandovný odkaz na DiCapria a Titanic...80%:(3.1.2016)

• - Ve scéně, kde Darren Cross (Corey Stoll) ukazuje záběry původního Ant-Mana (Michael Douglas) zájemcům o oblek Yellowjacket, v originálním znění použije výraz „tales to astonish“. Jedná se o odkaz na komiksovou sérii „Tales to Astonish“, na jejíž stránkách se poprvé objevila postava Ant-Mana. (V999)

• - Spoiler: Když Ant-man (Paul Rudd) odhalí budovu Avengers, kterou má infiltrovat, zazní při tom hlavní téma melodie z předchozích filmů o Avengers. (Kroeger055)

• - Ant-Man je původně jedním ze zakladatelů týmu Avengers, v hrané verzi Avengers (2012) se ovšem neukázal. (PauloZ)