Jé, kdepak se Peyton Reed těch skoro deset let schovával? Komiksový fanoušek nejsem, ale tenhle film mě zaujal námětem a v kině jsem ho prošvihl. Všeho, co od blokbástru očekávám, se mi dostalo, jen mohli občas tvůrci diváka do děje uvést líp (nevděčná dcera, mrtvá manželka). Jinak ovšem nářez. 90%.(30.11.2015)

Mé prokletí si mě opět našlo. Ať se již chci podívat na večerníčka, nebo šachové mistrovství v tahání pindíků, vždy se v tom objeví nějaký otec, co zanedbává své děti, brzy však prohlédne a učiní veliké dobro. Zde jsou podobní otravové hned dva. No nevím. Hlava mi děj moc nebrala, hmyz vysloveně nemám rád a ve srovnání s nedávno vyčuměným Dérdevlem podobná pohádka moc neobstojí. Na tři jen díky podivnému kokotění seňora Peñy.(11.11.2015)

Muže-nec je moc příjemná, zábavná a hravá kokotinka s Daglesem na dortu, po které bych akorát pod trestem celoživotní frigidity plošně zakázal mikáda, protože i mrdna jako Evandželína v tom vypadá, jako by zrovna před chvíli přestala v jehlovkách lhostejně šlapat po koulích nějakému tlustému Němci. Jinak kromě kýčovitě slizké dcerušky naprosto bez výhrad a dokonce se jim podařilo udělat sympaťáka i z Pavlíka Hrubbého, jindy odpudivého matadora těch nejdebilnějších homomédií. Mrvel má prostě nejlepší kousky, když to sveřepé zachraňování světa nebere až tak moc vážně. Je to sice zpola vykradený, dnes již klasický Vnitřní vesmír, ale rád se podívám i na dvojku, ve které by ten Mikroajronmen mohl třeba s pár termity a Jonatánem čistit Kropáčkovi mandle od bacilů angíny.(4.8.2015)

Jak naštvat fanoušky Marvelu? Místo toho, aby se natočily sólovky třeba Black Widow, nebo někoho, kdo už byl v MCU představený, tak se vybere asi jeden z těch nejméně zajímavých superhrdinů a natočí se radši film o něm. Což o tom, obsazení bylo dobré (i když Evangeline Lilly byla s tou přilbou na hlavě děsná, jestli to nebyla paruka, tak to tak vypadalo), ale jinak mě to ničím nezaujalo. Příběh nebyl nijak světoborný, schopnosti vlastně taky nebyli schopnosti a pak tam byla horda mravenců (a já děkovala bohu, že Spider Man neumí dělat to stejné s pavouky). Neurazí, nenadchne. 3*(12.6.2016)

"S vlámačkami a krádežami som skončil. Čo odo mňa chcete?" - "Aby si sa niekam vlámal a niečo ukradol." 70 %. Napriek nesympatickej Evangeline Lilly a klišéoidnému scenáru nemôžem dať menej. Rudd je sympaťák, Michael Peňa si to kradne pre seba, zlosyn nie je špičkový, ale i tak ide o jedného z najhrôzostrašnejších, s akým (v tejto oblasti inak dosť biedny) Marvel od roku 2008 prišiel (akože neviem ako vy, ale kebyže sa mi tamto žlté hovado objaví o polnoci v detskej izbičke, asi by som sa pototot od strachu) a napriek predvídateľným zvratom dokáže film občas milo zaskočiť (finále s vláčikom). Takisto Michael Douglas v úlohe mentora dáva zmysel. Mám marvelovky proste rád. Ant-Man bol veľmi problémový film a pôsobí ako otloukánek, ale nakoniec je asi taký dobrý, aký za daných okolností len byť mohol.Kino Považan NMnV 2015(18.11.2016)

• - Původním komiksovým Ant-manem a základajícím členem Avengers je Hank Pym. Pro tento film a Marvel cinematic universe však byl zvolen jeho následovník Scott Lang (Paul Rudd), protože Hank Pym je vysoce kontroverzní postava, neboť v komiksovém příběhu uhodil svou ženu, útočil na ní sprejem Raid a nechal na ni zaútočit své mravence, když byla zmenšená. (Eddik)

• - V jednu chvíli se Scott Lang (Paul Rudd) zeptá Dr. Pyma (Michael Douglas): ''Není tohle práce spíš pro Avengers?'' a Pym odpoví: ''Ti mají teď starosti s tím, aby jim nespadlo na hlavu město.'' Naráží tím na události z filmu Avengers: Age of Ultron (2015). (Bube1)

• - Adeptem na roli Ant-Mana byl údajně také Joseph Gordon-Levitt. (JORDY)