Materiál nejméně uniformní marvelovky, kde na vás původní tvůrce pokukuje z každé druhé scény, v rukou rutinéra plnícího studiové zadání, které evidentně znamenalo šlápnout na plyn v rodinných hodnotách a zatáhnout ručku v miniaturním blbnutí (běh papundeklovým modelem a finále s vláčkem doslova řvou o minuty navíc). Hlavní hrdinové, čistí jak lilie (ty šrámy z minulosti jsou spíš kosmetické, bez nutnosti je více pitvat) jsou docela nuda, hláškující sidekick Michael Peña vládne. 3 a ½.(8.11.2015)

Jak naštvat fanoušky Marvelu? Místo toho, aby se natočily sólovky třeba Black Widow, nebo někoho, kdo už byl v MCU představený, tak se vybere asi jeden z těch nejméně zajímavých superhrdinů a natočí se radši film o něm. Což o tom, obsazení bylo dobré (i když Evangeline Lilly byla s tou přilbou na hlavě děsná, jestli to nebyla paruka, tak to tak vypadalo), ale jinak mě to ničím nezaujalo. Příběh nebyl nijak světoborný, schopnosti vlastně taky nebyli schopnosti a pak tam byla horda mravenců (a já děkovala bohu, že Spider Man neumí dělat to stejné s pavouky). Neurazí, nenadchne. 3*(12.6.2016)

Tak nám skončila fáze 2, ano, skutečně až nyní a ne před několika měsíci jak si mnoho lidí myslí. A to rovnou tím nejbizarnějším hrdinou. Řekl bych totiž, že premisa Ant-mana je pro Marvel asi stejně podivná, jako Aquaman pro DC. Ale po letech se konečně povedlo projekt zrealizovat a konečně jsou Avengers kompletní. K samotnému filmu. Zaprvé jsem velice rád za úplný začátek filmu, to byla paráda a výborné obohacení Marvelverse (tuto scénu zjevně Wright nenapsal). Zadruhé jsem rád za strukturu příběhu, který se nápaditě opírá o nejznámější komiksovou multi-antmanovskou heist linku (nečekal jsem, že toho budou držet až tak věrohodně) a za obsazení, opět zaostává, ačkoliv méně výrazněji než v předchozích filmech, pouze záporák a je opět jedno, kdo ho vlastně hraje...Michael Douglas je výborný mentor, Paul Rudd na sobě zapracoval jak fyzicky tak trošku výrazněji tlačí na komediální talent a z Evangeline Lily se líhne jedna boží postava...Ale nepředbíhejme, jelikož je tady ještě zatřetí. Peyton Reed...zřejmě to nebude žádný vizionář, ale opět se potvrdilo, že studio na své režiséry dokáže dohlédnout a krom směsice vesměs vtipných a povedených gagů se podařilo zformovat i Wrightovu vizi - ono zmenšování. To je totiž do filmu zapracováno takovým autentickým způsobem, že to k filmu vážně sedí a myslím si, že i nekomiksově naladěným divákům se povede oprostit od faktu, že človíček v silně retro obleku (je to teda prazvláštní aušus, ale hustě komiksový) vlastně ovládá mravence. A komu by to nestačilo, tak zde najdeme ještě několik blbečků, kteří dříve či později rozkmitají vaší bránici celkem s přehledem a jedno boží víceméně cameo (a teď nemyslím duchovního otce Marvelu). Ant-man se zkrátka i přes všecky své produkční problémy povedl a ačkoliv nutně dvojku nepotřebuji, rád jej uvidím už příští rok po boku ostatních Avengers. PS : Big Stan je tam i tentokrát, ačkoliv jsme zaslechl něco o tom, že nebude!! PPS : To jsou potitulkové scény (mimochodem 2) jaké od Marvelu milujeme a opět nechybí ani umělecké titulky (GoTG stále jediní v tomto ohledu zaostávají). Viděno v kině 2x a doceněno několikrát i doma...9/10...[15.7.2015_ČSFD projekce_Cinestar_Černý most](15.7.2015)

Stále dokola to samé, jen rodinné hodnoty jdou více do popředí, stejně jako jasně vyprofilované postavy a více humoru, který dodává především bourák Michael Peňa. Jestli se tu dá mluvit přece jen o něčem novém, pak jsou to jen a pouze perky ústředního hrdiny, jelikož vizuální kejkle jsou pečlivě inscenované a zmenšování a zvětšování je zpracováno bravurně, dynamicky, zábavně. Bohužel je ale Reed jinak vcelku rutinér, protože takhle děravý scénář nemůže být u filmu s jakýmikoliv ambicemi a to platí i pro Marvelovky o záchraně světa.(15.12.2015)

"Praktické využití zahrnuje špionáž, průmyslovou sabotáž a eliminaci překážek na obtížné cestě k míru." Tak tady se zase někomu zachtělo válčit ve jménu Míru. No dobře. Já zatím ještě neumím stylově proskočit klíčovou dírkou, abych tomu zabránil, ale máme tady pružného Scotta, chytrého doktora Pyma, hláškaře Luise a krásnou zlou paní Hope, kteří mi přinesli dostatek zábavy a inspirace. Už se chystám vyskočit s tankem z baráku, ale musím si dát pozor, abych neurazil hlaveň o nevyzpytatelnou Mašinku Tomáše, který může vyrůst kdekoli. Mně tato hovadina zkrátka připadala zábavná a to se cení ve světě, kde se všechno bere moc vážně.(4.3.2016)

• - Natáčelo se v atlanských studiích Pinewood a v San Francisku od 18. srpna do 6. prosince 2014. (Stoka)

• - Ant-Man je původně jedním ze zakladatelů týmu Avengers, v hrané verzi Avengers (2012) se ovšem neukázal. (PauloZ)

• - Když chce Darren Cross (Corey Stoll) střelit Scotta Langa (Paul Rudd) do helmy, tak mu v tom mravenci zabrání tím, že zablokují kohoutek. To je ale nesmysl, protože zbraň Glock G17, kterou Darren drží, ve skutečnosti kohoutek nemá. Pistole Glock využívají tzv. částečně předepnutý mechanismus. (Ficik)