Materiál nejméně uniformní marvelovky, kde na vás původní tvůrce pokukuje z každé druhé scény, v rukou rutinéra plnícího studiové zadání, které evidentně znamenalo šlápnout na plyn v rodinných hodnotách a zatáhnout ručku v miniaturním blbnutí (běh papundeklovým modelem a finále s vláčkem doslova řvou o minuty navíc). Hlavní hrdinové, čistí jak lilie (ty šrámy z minulosti jsou spíš kosmetické, bez nutnosti je více pitvat) jsou docela nuda, hláškující sidekick Michael Peña vládne. 3 a ½.(8.11.2015)

Celý ten koncept zmenšování, zvětšování a využívání různých druhů mravenců by mohl posloužit ke vzniku fenomenální počítačové hry - a ve filmu to funguje taky, ačkoliv jsem si po úvodních dvaceti minutách nedokázal představit, že dám více než dvě hvězdičky. Nakonec mě to docela chytlo, navzdory obří hromadě patetických superhrdinských keců a rodinných klišátek. Druhá polovina je na rozdíl od té první konečně akční, zábavná a vtipně hravá (tank, vláček), aniž by dělala cokoliv jiného, než schopně těžila z ověřeného a tvářila se přitom dostatečně odlehčeně (trochu víc dětsky, než Iron Man, což ovšem není na škodu). Stačí to. Trojice dementů jakožto povinných komických postaviček mi výjimečně přišla docela vtipná (a to ani netuším proč). Na každý pád je zřejmé, že po budoucím připojení se k Avengers už z Ant-Mana nezbyde nic jiného, než další dílek do už tak přeplácané skládačky... 7/10(22.1.2016)

Vzhledem k letitým odkladům a nemalým tvůrčím potížím se mi ani nechce věřit, jak nápaditý a svižný je výsledný Mravencův origin. Doba komiksů na každém rohu tak může zářit v plné síle, ale Scott Lang s Hankem Pymem nejsou ti, kteří diváckou přesycenost odnesou neúspěchem. Scénář totiž překvapivě přesně dávkuje akční pasáže s nenásilnou rodinnou linku a Ruddova přirozenost (nehledě na usměvavou chemii s Douglasem i s Peñovou partou) zahladí i tu největší hranu v podobě rozhrkané a neurovnané úvodní třetiny. Stvořit superhrdinskou jednohubku (notabene uvedenou mezi Avengers a Capem) je těžší, než se zdá, proto mě úspěšný start těší opravdu hodně. Tím spíš, že pro budoucí týmovou práci je tahle postava jako stvořená.(23.8.2015)

• Morien

Film mě nerozčílil (narozdíl od jiných MCU výtvorů), ale bylo to myslím tím, že neměl vůbec žádné ambice, což, když se to vezme kolem a kolem, může být docela rozčilující. Některé situace mě upřímně pobavily, ale tím, že to má v podstatě stejnou zápletku jako deset tisíc dalších rodinných komedií o rodiči z rozvrácené rodiny, který musí znovu zapůsobit na své dítě, docela dost brzo ztrácí mou opravdovou pozornost. Navíc všechno zůstává přesně tak, jak se to na začátku jevilo, a to je vždycky zklamání. Ocenila jsem vypracovanou muskulaturu Evangeline Lilly, ale na druhou stranu jsem byla silně frustrována jejím zavádějícím účesem.(13.5.2016)

Asi nejvtipnější Marvelovka to date. Naprosto neuvěřitelný Michael Peña si krade každou scénu, v níž se třeba jen mihne, pro sebe. Klasická kostra o zrodu hrdiny je obalena originálními nápady a baví. Edgar Wright si s příběhem očividně pohrál. Začátek bez akce je skvělým osvěžením a finále je narvané nápady. Infiltrace, lapač much, klíčenka, bitka na vláčku. Všichni budou kafrat něco o Křečkovi v noční košili (taky ten seriál zbožňuju), ale na originalitu se téhle branži dávno nehraje. Paul Rudd je solidní, nijak neohromí, ale svoje si uhraje, Douglas si Pyma užívá a už intro ukáže jak skvělou volbou byl. Za Evangeline Lilly jsem hodně rád a snad ji uvidíme i v dalších Avengers, dobrých (a pohledných) ženský postav není nikdy dost. Corey Stoll překvapivě hodně v pozadí a nijak nepřekvapí. Nevím jak moc Peyton Reed překopal původní Wrightovu vizi, ale výsledek je pořád prvotřídní rodinná zábava s heist příchutí. https://www.youtube.com/watch?v=ggP5YDziMSY(15.7.2015)

• - V jednu chvíli se Scott Lang (Paul Rudd) zeptá Dr. Pyma (Michael Douglas): ''Není tohle práce spíš pro Avengers?'' a Pym odpoví: ''Ti mají teď starosti s tím, aby jim nespadlo na hlavu město.'' Naráží tím na události z filmu Avengers: Age of Ultron (2015). (Bube1)

• - Film mal byť pôvodne prvým "Phase 3" filmom MCU (Marvel Cinematic Universe), nakoniec sa však rozhodlo, že bude uzatvárať "Phase 2". (mjmartin167)

• - Na post režiséra byl zvažován Adam McKay, který odmítl, ale přispěl k aktualizaci scénáře. (Mysteri699)