Stále dokola to samé, jen rodinné hodnoty jdou více do popředí, stejně jako jasně vyprofilované postavy a více humoru, který dodává především bourák Michael Peňa. Jestli se tu dá mluvit přece jen o něčem novém, pak jsou to jen a pouze perky ústředního hrdiny, jelikož vizuální kejkle jsou pečlivě inscenované a zmenšování a zvětšování je zpracováno bravurně, dynamicky, zábavně. Bohužel je ale Reed jinak vcelku rutinér, protože takhle děravý scénář nemůže být u filmu s jakýmikoliv ambicemi a to platí i pro Marvelovky o záchraně světa.(15.12.2015)

Jé, kdepak se Peyton Reed těch skoro deset let schovával? Komiksový fanoušek nejsem, ale tenhle film mě zaujal námětem a v kině jsem ho prošvihl. Všeho, co od blokbástru očekávám, se mi dostalo, jen mohli občas tvůrci diváka do děje uvést líp (nevděčná dcera, mrtvá manželka). Jinak ovšem nářez. 90%.(30.11.2015)

Zdá se, že inženýr Křeček prodal Berkův vynález Američanům! Ten hajzl! Ale na našeho Zedrala to nemá, ví to celá obora. Přesto to byla fajn podívaná a navlékli to pěkně. Jeden by ani nepomyslel, že je to kradený. Vypadá to jako pěkné originální zpracování boje malého hrdiny proti velkému zlému světu. Takže jak s dalším dílem? Vyčoudí mraveneček mravkolevy z IS? Dá si Douglas třikrát denně prášek cukru na bolavé hlasivky? A kdo bude stát u postýlky?(17.11.2015)

Príjemne civilný origin, v ktorom hrdinovia vo finále namiesto celého mesta zbúrajú iba jednu izbu. Vtipy nie vždy fungujú, ale Peňa je tam dokonalý a Douglas dokáže uhrať aj scény, kde rozpráva o nejakých stupídnych komiksových nezmysloch o prechodoch do subatomárnych dimenzií. K tomu kvalitný záporák. Slabšia marvelovka, ale stále je to zábava.(29.7.2015)

V posledných rokoch sa tento typ komiksových filmov dosť rozšíril a väčšinou sú kvalitne spracované, ale pomaly si už dávam odstup a nejako ma to už nebaví. Čím viac nepriateľov Avangeri dostanú, tým menej ma to zaujíma... Trailer k tomuto filmu je prešpikovaný akčnými zábermi, z ktorých môže divák nadobudnúť o filme skreslený obraz. Film sa rozbieha pozvoľna, je čas zoznámiť sa s postavami, motiváciou hrdinov a potom príde čas aj na vydarené triky. Osobne som vždy mal rád filmy, v ktorých sa človek zmenší a bojuje s navonok neškodnými prekážkami. Zrazu je dobrodružstvo aj obyčajná prechádzka po koberci. Ant man má v sebe namiešané filmové zložky v ideálnom pomere , preto tá všeobecná spokojnosť i solídne tržby. M. Douglas fajn, humor je vydarený a aj preto sa dá celá táto vec brať s nadhľadom a o to v týchto komiksových filmoch ide predovšetkým. Srandovný odkaz na DiCapria a Titanic...80%:(3.1.2016)

• - Ant-Man je původně jedním ze zakladatelů týmu Avengers, v hrané verzi Avengers (2012) se ovšem neukázal. (PauloZ)

• - Paul Rudd kvôli úlohe tvrdo trénoval. Vďaka tomu prišiel na natáčanie tak vypracovaný, že museli kvôli nemu upraviť kostým Ant-Mana. (ywo666)

• - Režisér Edgar Wright vytvořil cca minutovou ukázku filmu, aby přesvědčil studio k souhlasu s produkcí. Po veřejném potvrzení na Comic-Conu v San Diegu roku 2012 byla poté zmíněná ukázka předvedena exkluzivně jen účastníkům této akce. (karlik4801)