Perníkový táta

• USA Breaking Bad (více)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Série(5) / Epizody(62)

cubiczech

Oproti většině současných seriálů to nepostrádá napětí, opravdu to není předvídatelné a vlastně to všem i docela žerete. Stát se to prostě může a jak komická je občas souhra náhod... snad to vydrží ještě pár sezón. ()

Infalín

Originální seriálová lahůdka. Jen jsem se s žádnou postavou nedokázal stoprocentně ztotožnit. Občas ději spadl řemen, jindy ale tempo vyprávění neuvěřitelně akcelerovalo. Třetí série přitlačila na pilu. A musím ocenit nevšední smysl pro humor. Čtvrtá série neuvěřitelně houstne a graduje. ()

Andre.w

Špičkový seriál z drogového prostředí. Mix mezi psychologickým dramatem a občas komedií. 1 .série pekelná za 5*, 2. série ke konci trochu telenovelaťí., takže za 4,5* 3. série podstatně ubrala na tempu ale má pár skvělých okamžiků 3,5*. "Yo, you better call Saul, bitch!" ()

Wii.shi

Hodně zajímavý seriál, který se hodně vymyká seriálové produkci poslední doby. Nebudete ležet smíchy pod stolem, ani nebudete zbožně obdivovat úžasné schopnosti hlavního hrdiny, i přesto ale seriál působí dosti návykově. Hlavní postava seriálu je vlastně chlápek od vedle, kterému se život v jednu chvíli sesype jako domeček z karet a situaci se snaží řešit jediným způsobem, který ho napadne - vařením metamfetaminu. Seriál se snaží držet co možná nejvíce reálných situací, takže krátké okamžiky úspěchu střídají příhody vyloženě tragikomické, smůla apod. Hlavní postavy si asi nezamilujete hned po shlédnutí prvního dílu, postupem času jim ale začnete držet palce víc a víc. Navíc je velice pozitivní, že narozdíl od mnoha jiných seriálů, zde se postavy vyvíjejí a jejich psychologický vývoj opravdu stojí za to sledovat. V neposlední řadě mě hodně zaujala technická stránka seriálu. Neobvyklé střihy a úhly kamer mě překvapovaly stále znovu a znovu. Některé záběry byly možná trochu delší, ale zase jich nebylo tolik, aby mi to vadilo. Jinak, třetí série mi oproti předchozím připadala chvílemi trochu překombinovaná. Například dvojice zabijáků působila celkem dost uměle a přehnaně, ale zase tolik mi to nevadilo. ()

*Fish*

Velmu dobrý a zajímavý námět, poutavý a napínavý příběh. Občas mám dojem, že si ale seriál trochu odporuje v tom, kdo je vlastně jeden z hlavních hrdinů (mladší Jesse). Jedněch deset minut je chytrý, v druhé části se zase chová jako blbec - to mi přijde nelogické. Druhak je pravda, že je úžasné, jak je zvládnuta proměna charakteru hlavního hrdiny, určite Waltera. Trochu mi ještě vyadí trochu umělé vyvolávání konfliktů mezi hlavními hrdiny, nicméně i tak skvělý seriál. ()

Ajimaru

Seriál o vygradování vnitřní síly jednoho poseroutkovského učitele chemie který si už nechce nechat kakat na hlavu. Pilotní díl mě pěkně nakopnul a já čekal trošku víc akce v dílech dalších. Nemám na mysli přestřelky či honičky to vůbec ne. Ale byl bych rád kdyby se Walter více věnoval problémům v podsvětí než v manželství. Každý díl je dost o mluvení a když už si říkám že to začíná být celkem i nuda strčí tam scénarista nějaký zvrat který vás donutí klikat na další díl jak o život. Na hlavního hrdinu jsem si musel chvíli zvykat a Pinkman je celkem ok. Jedinej kdo mi nesedí je manželka hlavního hrdiny. Ne herecky spíše chrakterně( možná i trošku vzhledově-nemám rád ženský co vypadaj jak přešitej chlap). Jsem teď u třetí série a ta se mi zdá ztím nej. Hodnocení sérií takto....1S- pilot 90% zbytek 70% 2S- 75% 3S - 85% ()

Judhisthira

YO!!! Let's cook some meth - Noo pěkný seriálek nám tentokrát ti Amící uvařili. Formou BB mistrně balancuje na pomezí kvalitnější odnože dnešního seriálového mainstreamu a náročnější dramatické podívané s velkým důrazem na vývoj postav a jejich psychologii. Garantuji vám, že ta hlavní je velice nevyzpytatelný živočich, od kterého divák nikdy neví co čekat. Nejen v tom je síla BB.----Závěrečné díly vskutku omračující. Joo Hanku, byl jsi dobrý protivník. ()

VLADEK

Červen 2012 - jsem na rozpacích, protože jsem viděl jen první řadu a mám problém pokračovat. Jaká proměna hlavní postavy?? Tedy 1. řada - 60%./ No druhá řada fakt nic nevylepšila a díl 12. klon trapnosti a pokusu o nějaký směr, který totálně zabije díl 13-tý, kdy se manželka probere a začne z ničeho nic dělat vlny - celkem druhá řada 70% a to jsem skutečně hodný a optimistický ohledně dalšího pokračování./ Třetí řada zatím nejlepší a díl MOUCHA skutečně výborný. -75% / 4.řada (týden v květnu 2014) - nevím komu ji doporučit, když byste se k ní měli prokousnout přes ty předchozí. -75%. Obecně pro sebestředné huliče jistě záležitost kultovní./ 5.řada (týden v červnu 2014) je asi nejlepší - 85%. / Pro ty kteří uvažují o shlédnutí doporučuji přeskočit 2. a 3. řadu a o nic nepřijdou. ()

moudnik

Pátá série je již naprosto epochální. Napínavá podívaná, která opravdu bere dech. I ve scénách, kde se zdánlivě nic podstatného neděje, jsou uschovány silné emoce. Drsný přerod jednoho obyčejného učitele chemie. Kdo seriál tak stupidně pojmenoval, jako nějakou komedii? Spoustu lidí ten "Perníkový táta" odpudí. ()

SuzieS

Serial, ktery je s kazdickym dilem lepsi a lepsi, a na kterem jsem si uz behem tri dni udelala vetsi zavislost nez by to na jakekoli droze bylo vubec mozne :) ()

Ro_So

Bol som závislý... Zhltol som to okamžite. Absťák som si totiž nemohol dovoliť. Film ma nadchol a bol som prinútený hltať časť za časťou. Perfektná premena hlavnej postavy, ktorú slovami neviem opísať. Absolútne nepredvídateľný dej, pri ktorom som sa neraz "prevrátil z kresla"... Teším sa na výsledné rozuzlenie piatej série. V lete to vyvrcholí, a bude to veľké... PS: Film netreba zahodiť po prvej sérií. Dej totiž stupňuje časť za časťou, séria za sériou. Rastie ako exponenciálna funkcia :) ()

nightstalker

V současné době nejlepší vysílaný seriál. Skvělá postupná proměna charakteru Walta, kterou nenajdete v žádném jiném seriálu. Nejlepší na seriálu je jeho nevyzpytatelnost, například zabití postavy, kterou dva díly předtím vyzdvihnou tak, že si ji každý zamiluje. Tvůrci se prostě nebojí pořádného cliffhangeru a to se cení. Lets wait for summer Yo. ()

Rumata

Dokonalost. 100 % . Tenhle seriál je dokonalý po všech stránkách, herci, režie, scénář, hudba, kamera, střih,... Je to drama, přesto zde nechybí humor. Divák má možnost sledovat naprosto šílenou proměnu hlavního hrdiny, který se navíc do svých problému stále víc a víc zamotává. Vše je, ale tak reálné, že si stále říkáte, že takhle by to klidně mohlo dopadnout. Je zde množství silných emočně vypjatých momentů u kterých jsem přestával dýchat a které jen tak nezapomenu. Obrovským kladem je, že seriál není uměle natahován, jak bývá dobrý zvykem, ale měl jsem naopak pocit, že kratší to prostě být nemohlo. Jaky bych sledoval napínavý mnohahodinový film, který bez problému udrží mou pozornost. Navíc všechny scény jsou natočeny s obrovskou precizností, u seriálu naprosto nevídanou, a s maximálním hereckým nasazením. (Nejen) Walter White vytvořil jeden z nejlepších seriálů na pokračování. ()

Hunys

Opravdu úžasné dnes jsem dokoukal půlku 5. série a budu čekat na léto kdy by měla vyjít druhá půlka. Nic méně celí ten 5-ti sériový příběh se mi opravdu líbil. První a poslední díl byli nejlepší a to opravdu. V posledním díle se Hank dozví, že je Heisenberg je Walter White neboli (W W) . Musel to být asi pro něj velký šok. Těžko říct co bude dělat, až odejde ze záchodu. Nechme se překvapit. ()

Stupid

Zatím, po první sérii 4* ... Má zadek jako cibuli, skoro bych brečel. / 2. Z této série mám lepší pocit, nabírá slušné tempo a atmosféra pomalu houstne, ale s 5* ještě budu šetřit ... Ta by nedokázala identifikovat ani hovno. Tak byla sjetá ... Prolítneme těma všivákama jako hovno zkrz husu. / 3. Jedeto na plné obrátky už se to nedá zastavit ... Kdysi mi jeden chlápek říkal, že balónek s drogou, co má v zadku je thajský jídlo. ... / 4. Je zralejší, kvalitou se snaží být někde úplně jinde a docela se to chvilkama i daří ... Jak se mohlo všechno tak posrat? Jo, pluješ tak trochu po řece sraček. ... Zatím si dávám PAUZU na 5. sérii. ()

ReplayCZ

Jedinečný příběh avšak tak reálný, který člověka donutí zamyslet se nad základními hodnotami a zda by činnil stejně. Středoškolský učitel chemie mr. White kterého zcela brilantně hraje Bryan Cranston (znáte z "zachraňte vojína..." ) zjistí že má rakovinu plic, život se mu začne rozpadat jako domeček z karet, co si počne jeho těhotná žena a syn po jeho smrti. Jako mistr svého oboru se rozhodne se svým bývalým studentem (drogovým dealerem) vařit metanfetamin (pervitin, perník, piko pokud chcete)... sledujeme úžasnou transformaci hlavního hrdiny jako nového vládce drogového podsvětí Heisenberga... rodinné problémy, problém s distribucí, konkurencí a všemi následky které k tomu patří. Překonejte prvních pár dílu a seriál se vám odmění "všedním nevšedním" příběhem, skvělou psychologií, nečekanými zvraty, skvělou kamerou, úžasnými hereckými výkony... málo kde jsem si získal tak rychle bližší vztah k většině postav...další z věcí které si na tomto seriálu vážím, že nepůsobí tak dějově vykonstruovaně a je zde zcela minimální množství dějových náhod a situací ze kterých hrdinové vyváznout jen pomocí štěstí. Řešení neřešitelných problémů zde působí ještě realističtěji jelikož není potřeba zázrak, ale jen a pouze čistá inteligence. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis