Witchcraft: Vražedná magie

Horor

Itálie / USA, 1988, 95 min

Harry Spalding

Joe D'Amato

Poměrně slušný béčko. Vše se odehrává na ostrově v jednom opuštěném hotelu ,kdy tu pár dní pobývá mladá dvojice a pak přijedou budoucí majitelé. Začínají se dít divné věci někdo má vidiny jisté staré paní. Za zmínku stojí scéna kdy jedné otravné ženě sešijouústa a pověsí jí do komínu a dole nic netušící manžel a zbytek lidí vesele v krbu zapálí oheň. A pak se manžel diví co to tak divně smrdí ,že je mu to povědomé.(4.10.2008)

Trochu nesouměrnej film, skvělé scény se střídají s nudnýma a nicneříkajícíma. Je ale lepší, než by se po zjištění, že tam hraje Mitch Buchannon (Hasselhoff), mohlo zdát. Ono Hasselhoff je jeden z mála, kdo podává nějaký výkon. Pár dobrých scén - nadrženej Hasselhoff a jeho rozpačitě frigidní přítelkyně (občas už vypadá jako že by jo), naprosto skvělá a strašidelná stará čarodějnice, zašívání úst, znásilnění ďáblem s opravdu nechutným ksichtem..... Vůbec to není ztráta času, nějaký extra zážitek ale taky ne, něco mezi tím....(12.11.2008)

Těžce ujetý děj postrádající jakékoliv souvislosti a logiku a herecké výkony přítomných rozhodně nejsou silnou devizou tohoto dílka. Podstatná je atmosféra ( v druhé půli už se dá skoro krájet ) a parádní evropsky oldschoolový look, což mě přinutilo přemýšlet o vysokém hodnocení. Mnohoslibný námět skýtající ( naštěstí ) řadu parádních scén, povedený ( i když předvídatelný ) závěr a vydařené gore efekty mě potom přesvědčily.(6.10.2008)

• AGAMENON

Dobrý námět, krásné exteriéry, perfektní barák, a přesto taková sračka, jak jen to jen možné? Ten film prostě nemá koule, chybí mu šťáva, tu do něj měl vnést režisér, jenže on asi nebyl ta správná volba, sccénář ušel, sice by potřeboval trochu upravit, ale nic moc velkého, hlavně první třetinu, ta byla tak neskutečně nudná, nic se nedělo, měl jsem chuť to vypnout, navrch ty odporně otravné postavy, přesně typově obsazené (hlavně dědula jel, ten mohl hrát zombíka z fleku), kterým jsem přál smrt hned od první chvíle a užíral sem se, že to tvůrům trvá tak dlouho (tu starou babu bych zmlátil praklem do krve hned mezi futrama), nejsympatičtější postavou tak zůstal Hajzhóf se svou buchtou. Zbytek už nestojí za řeč, hudba nezajímavá, atmosféra žádná a ta stará mukýna, co si to tam špacírovala, byla nejžhavějším kandidátem na nejvíc zbytečnou postavu.(4.10.2008)

• AlistairMir

Jedna hvězdička za Míče Bjůkenenů a druhá za hezká prsa hlavní představitelky zbytek byl tak trošku mimo...nestrašilo to...nebavilo to ale je fakt že ta ženská na konci měla super hala bala účes skoro jsem jí ho až záviděl. Jinak Davídka (pravé jméno Míče) mi bylo líto...celej film se snaží zasunout svůj kord do ženy a nakonec zasunou kord do něj...avšak nebojte on je statečný a díra v zádech ho přece nemůže dostat...nebo jo? No podívejte se sami třeba vás to bude bavit u mě to tedy nepochodilo zrovna nejslavněji ale scéna kdy otravné ženské zašijou papulu se mi líbila už díky tomu že jsem věděl že tu mordu bude konečně držet...doporučují čtyři čarodějnice z deseti PS : Ženská celkem frajerka jak jim v devátém měsíci těhotenství zdrhala...ta když to natáhla to byly fofry no nééé? :D(5.4.2013)