poster

Witchcraft: Vražedná magie

 • anglický

  Witchery

 • italský

  La Casa 4

 • anglický

  Witchcraft

 • anglický

  Ghosthouse 2

Horor

Itálie / USA, 1988, 95 min

Producenti:

Joe D'Amato
(další profese)
 • darkrobyk
  ***

  Čtvrtá část série o strašidelných domech by se klidně mohla jmenovat Dáma v černém, jelikož tahle tajemná postava (Hildegard Knefová) postupně přebírá hlavní roli. Lidé uvěznění ve starém hotelu na ostrově, kde se kdysi upalovaly čarodějnice, až pozdě zjistí, že sem byli úmyslně vylákáni a že jejich osud je zpečetěn. Následuje řada bizarních úmrtí, kde nechybí sešívání rtů, vyuzení v komíně, ohnivý kříž či pukající tepny. Ostatně právě konce jednotlivých postav patří k tomu nejlepšímu spolu se snovými scénami, procházením různými portály a pobíháním dlouhými chodbami, co připomene filmy D. Argenta. Bohužel nudná vata mezi napínavějšími scénami zbytečně film natahuje a nabourává tempo i atmosféru. Ani po letech mě snímek příliš nenadchl, hodnocení ponechávám.(19.3.2019)

 • eraserhead666
  ***

  Trochu nesouměrnej film, skvělé scény se střídají s nudnýma a nicneříkajícíma. Je ale lepší, než by se po zjištění, že tam hraje Mitch Buchannon (Hasselhoff), mohlo zdát. Ono Hasselhoff je jeden z mála, kdo podává nějaký výkon. Pár dobrých scén - nadrženej Hasselhoff a jeho rozpačitě frigidní přítelkyně (občas už vypadá jako že by jo), naprosto skvělá a strašidelná stará čarodějnice, zašívání úst, znásilnění ďáblem s opravdu nechutným ksichtem..... Vůbec to není ztráta času, nějaký extra zážitek ale taky ne, něco mezi tím....(12.11.2008)

 • AlistairMir
  **

  Jedna hvězdička za Míče Bjůkenenů a druhá za hezká prsa hlavní představitelky zbytek byl tak trošku mimo...nestrašilo to...nebavilo to ale je fakt že ta ženská na konci měla super hala bala účes skoro jsem jí ho až záviděl. Jinak Davídka (pravé jméno Míče) mi bylo líto...celej film se snaží zasunout svůj kord do ženy a nakonec zasunou kord do něj...avšak nebojte on je statečný a díra v zádech ho přece nemůže dostat...nebo jo? No podívejte se sami třeba vás to bude bavit u mě to tedy nepochodilo zrovna nejslavněji ale scéna kdy otravné ženské zašijou papulu se mi líbila už díky tomu že jsem věděl že tu mordu bude konečně držet...doporučují čtyři čarodějnice z deseti PS : Ženská celkem frajerka jak jim v devátém měsíci těhotenství zdrhala...ta když to natáhla to byly fofry no nééé? :D(5.4.2013)

 • Pumiiix
  **

  Tohle je první díl Witchcraft, který jsem viděl a popravdě mě na další díly moc nenalákal. Věděl jsem, že se bude jednat o pořádně béčko, ale bohužel mě film nebavil a ani mě nerozesmál. David Hasselhoff je sice k smíchu, to je pravda ;-), ale moc toho nezachrání. Nakonec -3/10* za pár světlejších okamžiků (pečení v krbu, šití úst..).(14.3.2010)

 • MM_Ramone
  ***

  Keď som si išiel pustiť snímok "Witchcraft: Vražedná mágia" mal som rozporuplné pocity. Bol natočený v osemdesiatých rokoch minulého storočia, čo považujem za zlatý vek filmového horroru. Lenže jednu z hlavných úloh stvárnil David Hasselhoff, ktorého mám zafixovaného ako mizerného herca. Režíroval to Talian. Pre talianskú horrorovú tvorbu mám slabosť, ale meno Fabrizio Laurenti mi nič nehovorí. Námet vyzeral zaujímavo, avšak komentáre divákov sú prevažne negatívne. Fakt som nevedel, čo od tohto filmu čakať. No pozrel som si ho a tak môžem skonštatovať, že distribučný slogan z dvd obalu je výstižný. Je to americké béčko v brutálnom talianskom štýle. ***(23.10.2019)