Profil zločinu (TV seriál)

• Francie

Profilage

Krimi / Drama

Francie, 2009 - 2017, 72 h 48 min (Minutáž: 74x52 min)

Odile Vuillemin, Jean-Michel Martial, Raphaël Ferret, Vanessa Valence, Philippe Bas, Valérie Dashwood, Guillaume Cramoisan, Sophie de Fürst, Fanie Zanini, Nathan Georgelin, Guillaume de Tonquédec, Benjamin Baroche, Diane Dassigny, Laurence Cormerais, Marie Kremer, Laurent Hennequin, Éric Berger, Didier Ferrari, Jacques Fontanel, Julia Piaton, Frédérique Bel, Laurence Masliah, Cyril Couton, Khalid Maadour, Chloé Lambert, Hélène Zimmer, Hélène Surgère, Margaux Châtelier, Marie-Sophie L., Yann Sundberg, Catherine Cyler, Dimitri Storoge, Fabienne Babe, Patrick Vo, Jiří Petrášek, Rémi Bichet, Jean-Paul Bonnaire, Valérie Maës, Sarah Bensoussan, Josy Bernard, Nathalie Blanc, Ophélia Kolb, Stéphane Lagoutte, Robert Plagnol, Bastien Bouillon, François Delaive, Philippe Duquesne, Camille Japy, Jean-Pierre Martins, Marie-Hélène Viau, Damien Ferrette, Olivier Cruveiller, Frédéric Gélard, Elisa Servier, Ludovic Pinette, Pierre Aussedat, Pasquale D'Inca, Sophie-Charlotte Husson, Xavier Mathieu, Jean-Luc Lemoine, Jean-Michel Fête, Laurent Claret, Jeanne Bournaud, Fabrice Abraham, Dominique Frot, Thomas Suire, Cyril Guei, Alexandra London, Alex Skarbek, Stéphanie Reynaud, François Rollin, Agnès Blanchot, Esther Comar, Guillaume Briat, Eric Naggar, Arthur Mazet, François Rabette, Pierre Laplace, Manoëlle Gaillard, Vinciane Millereau, Nadine Marcovici, Jocelyne Desverchère, Benjamin Blanchy, Karl E. Landler, Fily Keita, Charley Fouquet, Nicky Marbot, Jean-François Garreaud, Thomas Maurion, Marc Samuel, Nicolas Pignon, Franck Gourlat, Jéromine Chasseriaud, Clément Moreau, Sabine Pakora, Luc Thuillier, Eléa Clair, Francis Coffinet, Sébastien Courivaud, Sébastien Roch, Anny Romand, Catherine Aymerie, Fanny Gilles, Frédéric Anscombre, José Fumanal, Jérôme Paquatte, Clément Rouault, Franck Adrien, Jacques Hansen, Laurent Soffiati, Christian Bouillette, Chantal Banlier, Quentin Ogier, Brigitte Aubry, Pascal Liger, Frédéric Buret, David Chausse, Paméla Ravassard, Audrey Quoturi, Jacques de Candé, Luq Hamet, Jean Baptiste Sagory, Baptiste Caillaud, Alain Bouzigues, Yves Collignon, Valéry Schatz, Frédérique Bonnal, Thierry Ragueneau, Aurore Sellier, Vincent Solignac, Bertrand Constant, Christophe Perez, Gwendoline Hamon, Pierre-Arnaud Juin, Sophie Bourdon, Manuel Bonnet, Michel Ruhl, Jean-Gabriel Nordmann, Nicole Croisille, Rose Thiéry, Julien Lucas, Marie Berto, Pascal Pistacio, Fabrice Deville, Marianne Borgo, Julie Quehen, Mark Grosy, Stéphane Fourreau, Vincent Jouan, Axelle Laffont, David Serero, Cédric Weber, Thomas Vandenberghe, Frans Boyer, Matthieu Rozé, Vincent Schmitt, Brigitte Froment, Alain Pointier, Alexandre Le Provost, François Lescurat, Christophe Guybet, Nicolas Vaude, Raphaël Mezrahi, Amélie Etasse, Pierre Benezit, Stefan Godin, Anne-Sophie Girard, Rémy Roubakha, Joffrey Platel, Nicolas Berno, Stéphanie Fatout, Bruno Paviot, Lucie Jeanne, Marie-Catherine Conti, Florent Bigot de Nesles, Guillaume Clérice, Jean-Philippe Puymartin, Carole Dechantre, Marie Béraud, Michel Galabru, Patrick Bouchitey, Frederic Eng-Li, Jean-Pol Brissart, Céline Jorrion, Claire Faurot, Hervé Caradec, Geoffroy Thiébaut, Eric Herson-Macarel, Michaël Vander-Meiren, Stéphane Jobert, Fanny Vambacas, Stéphane Malassenet, Dominique Thomas, Marc Rioufol, Luce Mouchel, Hélène de Saint-Père, Jonathan Louis, Claire-Lise Lecerf, Niels Dubost, Frédéric Amico, Xavier Thiam, Marianne Comtell, Dan Herzberg, Fabian Wolfrom, Philippe Maymat, Sébastien Houbani, Raphaël Magnabosco, Anne-Lise Kedvès, Coralie Audret, Michaël Erpelding, Stéphane Algoud, Valérie Baurens, Camille Aguilar, Serge Maillat, Féodor Atkine, Catherine Wilkening, Delphine Rollin, Stéphane Dausse, Benoît Soles, Vincent Debost, Isabelle Renauld, Eric Savin, Dominique Bettenfeld, Benoît Giros, Audrey DeWilder, Nicolas Abraham, Caroline Santini, Héléna Noguerra, Cédric Chevalme, Francis Renaud, Jean-Marie Lamour, Pascal Demolon, Arielle Sémenoff, Marisa Commandeur, Sophie Guillemin, Françoise Lépine, Jackie Berroyer, Stéphane Boucher, Alexandra Vandernoot, Stéphane Bierry, Martin Lamotte, Matila Malliarakis, Carlo Brandt, Evelyne Buyle, Michelle Goddet, Julie Judd, Damien Acoca, Vladimir Perrin, Marion Game, Côme Levin, Alain Doutey, Nozha Khouadra, Catherine Marchal, Valérie Decobert-Koretzky, Matyas Simon, Anne Charrier, Delphine Montaigne, Bruno Putzulu, Jacky Nercessian, Elsa Mollien, André Oumansky, Valérie Mairesse, Frédérique Meininger, Émilie Caen, Smadi Wolfman, Brice Fournier, Stéphane Freiss, Carla Besnaïnou, Caroline Filipek, François Bureloup, Clémentine Poidatz, Julie Gayet, Christine Boisson, Xavier Mussel, Hubert Saint-Macary, Cyril Aubin, Philippe Chaine, Hugo Brunswick, Jean-Noël Martin, Simon Astier, Jean-Marie Frin, Mathieu Naërt, Ludovic Berthillot, Stéphane Roquet, Elisabeth Macocco, Farida Rahouadj, Olivia Dutron, Alain Dion, Marie Denarnaud, Armelle Deutsch, Gabrielle Forest, Anne Girouard, Christian Abart, Arben Bajraktaraj, Tom Novembre, Pascal Decolland, Emmanuelle Bouaziz, Robinson Stévenin, Valentina Sauca, Antoine Cholet, Théo Bertrand, Rufus, Philippe Ohrel, Dominique Rouville, Thierry Gimenez, Sophie Broustal, Dorothée Briere, Marie-Christine Barrault, Lila Salet, David Kammenos, Régis Van Houtte
  • Hrabovo

Chcete sledovat seriál, kde je hlavní postavou postrojená ošklivka s čím dál červenějšími vlasy, kterou režie nutí předstírat, že neumí chodit na vysokých podpatcích, které má ale neustále v další a další variantě obuté, aby jimi mohla tu packat v blátě, tu se brodit štěkem, jindy zapadat do travnatého porostu či padat do hrobu? Která má na rameni nevkusnou vikslajvantovou nezničitelnou (vydržela nejméně 6 let!) žlutou kabelu? Vzhledem k emočně nestabilní osobnosti neovládá svou mimiku, věčně třeští oči, když ji něco zaskočí nebo se jí dotkne, ale tváří v tvář zločinu má poker face. Zcela postrádá schopnost něco si představit jen ve své mysli, musí si sednout či lehnout na to samé místo, dělat totéž, co ten, o kom má přemýšlet, bez toho jí to nemyslí! Chcete sledovat zcela neuvěřitelné překombinované a nerealistické slátaniny? Pak je to seriál pro vás! Dokonalý relax při 100% odpojení mozku!(6.3.2018)

Asi nebudu stoprocentně objektivní, ale asi jsem se zamiloval. Jak do Chloé, tak do samotného seriálu. Moc příjemná francouzská kriminálka. Je tedy pravda, že ta "kriminální" část v několika dílech slušně pokulhávala, ale díky často velice zajímavému "vedlejšímu" příběhu mi to nevadilo až zas tak moc. Teď stojím na prahu druhé (ve Francii třetí) série a přemýšlím, zda bude nový major alespoň z poloviny tak dobrý, jako Matthieu. UPDATE: Upřímně řečeno, poslední díl čtvrté řady bylo docela psycho. Nejen, že autoři tak nějak zapomněli, jak v první/druhé řadě vysvětlili celou tu záležitost (a ukázali ji ale úplně naprosto jinak, ve všech možných ohledech), ale ještě to pojali dost šíleným způsobem. A navíc tak neuvěřitelně velký cliffhanger... No fuj.(3.7.2013)

• Ivoman

Po všech 7 sériích musím konstatovat, že pokus francouzů o krimi seriál dopadl spíše hůře než lépe. Šílená kriminoložka byl sice dobrý nápad, ale na max 2-3 série. Seriál postupně upadá působením scénaristických berliček nebo spíše velkých berel. Pokud ovšem dojdou i velké berle, tak není problém pominout různé věci, které se staly, lidi se objevují na dvou místech zaráz apod. Max na jedno podívaní, určitě to není seriál, ke kterému se vrátím.(30.3.2018)

Mám ráda evropské filmy a seriály. Mám ráda francouzské krimi a jsem ochotna i leccos odpustit, když vidím ty krásné exteriéry. V tomto seriálu jsou případy velmi rozdílné kvality, ale Chloé je prostě úžasná vždycky, její garderoba ovšem taky a je mi úplně jedno, jestli celek působí věrohodně, stačí mi žlutá kabelka a fialový kabát. Dala bych pět hvězdiček, ale co by pak muselo dostat Fargo? Ovšem konec 5. řady je i tady docela drsný.(3.11.2015)

Nádherné záběry a barvy. "Paříži, miluji Tě!" Hudba velice dobrá a Chloé je naprosto rozkošná. Těším se na další díly, třeba pohnou mým hodnocením a třeba také ne. Po dvanáctém díle první série se musím přiznat, že mademoiselle Chloé Saint-Laurent v podání okouzlující a úžasné Odile Vuillemin mne stoprocentně získala a tím i celý seriál, kterému svojí přítomností dodává nevšední a neuchopitelnou jiskru. Je to sice pořád jen "obyčejný" kriminální seriál, ale díky Chloé/Odile a interakci okolí na její osobnost, se Profil zločinu stává lehce nadprůměrným. Ostatní postavy a již zmíněná hudba a kamera do toho tak nějak automaticky, celkem dokonale zapadají. 3,5 hvězdičky pro tuto chvíli.(5.1.2012)