Reklama

Reklama

Profil zločinu

(seriál)
  • Francie Profilage
Francie, (2009–2020), 88 h 18 min (Minutáž: 47–55 min)

Hrají:

Odile Vuillemin, Jean-Michel Martial, Philippe Bas, Raphaël Ferret, Diane Dassigny, Valérie Dashwood, Vanessa Valence, Guillaume Cramoisan (více)
(další profese)

Série(10) / Epizody(102)

Obsahy(1)

Hrdinkou francouzského kriminálního seriálu Profil zločinu je mladá forenzní psycholožka Chloé Saint-Laurentová, která vedle své vysoké profesionality má mimořádnou schopnost vcítit se do duše oběti i zločince. Je přidělena k dobře sehranému týmu pařížských kriminalistů. Šéf této skupiny však nevidí v nové kolegyni, která jako by občas přestávala vnímat své okolí, nic přínosného pro svůj tým. Naopak, působí jako rušivý prvek, který vlastně všechny zdržuje. Kdo stojí za touhle hubenou mladou ženou ve fialovém kabátku s nepřehlédnutou žlutou taškou, že ji přidělili k tak dobře sehranému týmu? I přes veškeré protesty mu však nezbývá, než ji vzít na vědomí a vydržet, než jeho nadřízený uzná svou chybu. Ale Chloé se v práci projevuje jako výrazná osobnost, která dokonale zvládá svou profesi. Jako psycholožka se specializací na forenzní disciplíny se postupně stává důležitou součástí této kriminalistické skupiny.
Za seriálem Profil zločinu stojí nejsilnější francouzská televizní stanice TF1. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (21)

Ivoman 

všechny recenze uživatele

Po všech 7 sériích musím konstatovat, že pokus francouzů o krimi seriál dopadl spíše hůře než lépe. Šílená kriminoložka byl sice dobrý nápad, ale na max 2-3 série. Seriál postupně upadá působením scénaristických berliček nebo spíše velkých berel. Pokud ovšem dojdou i velké berle, tak není problém pominout různé věci, které se staly, lidi se objevují na dvou místech zaráz apod. Max na jedno podívaní, určitě to není seriál, ke kterému se vrátím. ()

DanielaE 

všechny recenze uživatele

Proč všechny evropské (s čestnou výjimkou britských) seriálů musí být tak trapné? Pokoušela jsem se shlédnout několik dílů a v podstatě jsem nemohla vnímat nic jiného než anorektickou hlavní hrdinku, která má v repertoáru jen o jeden herecký výraz více (tzn. dva) než Chuck Norris. A překlad (je-li to jeho chyba) plodící perly typu,když padouch obviňuje hlavní hrdinku, že nemá pravdu, že to nemusí poslouchat, tak její mužný kolega jej odpálkuje hláškou: "Buďte korektní!" Nevím, jak funguje francouzská spravedlnost, ale hláška šéfa kriminálky: "Dojeďte pro ni, dáme ji do vazby" mi nepříjde úplně v souladu s evropským právem (ale jak říkám, třeba k tomu ve Francii nepotřebují soudce). Pro mě 20% za exteriéry a interiéry, jinak hrůza. Jen je mi líto těch ostatních herců ve vedlejších hl. rolích, kteří se sice snaží hrát, ale stále jsou jen stafáží té neurotické klaďasce. Chloé najde holku na ulici, matka umírá na drogové předávkování, přesto ví, kde holčičku najít, když uteče z pěstounské rodiny, přesto je překvapená až šokovaná, když ji holčička řekne, že na tom místě, o kterém Chloe ví, kam ta holčička půjde, ta holčička čeká na maminku. Maniakální dvojče se snaží vyvraždit rodinu maskováním se za milující manželku a matku, připravuje jed, přesto se nepřemůže k tomu, aby děti snesla byť jen pár minut, aby je otrávit mohla. Takže jsem přežila jeden díl, který skončil tím, že pojicajtka políbila policajta, kterého před tím našla "v náručí" své sestry, kterou vyhodila, která ji dělala ze života peklo, nakonec největší problém byl, že měla "v náručí" toho policistu. Kam se hrabe Melrose Place. ()

Reklama

Hrabovo 

všechny recenze uživatele

Chcete sledovat seriál, kde je hlavní postavou postrojená ošklivka s čím dál červenějšími vlasy, kterou režie nutí předstírat, že neumí chodit na vysokých podpatcích, které má ale neustále v další a další variantě obuté, aby jimi mohla tu packat v blátě, tu se brodit štěkem, jindy zapadat do travnatého porostu či padat do hrobu? Která má na rameni nevkusnou vikslajvantovou nezničitelnou (vydržela nejméně 6 let!) žlutou kabelu? Vzhledem k emočně nestabilní osobnosti neovládá svou mimiku, věčně třeští oči, když ji něco zaskočí nebo se jí dotkne, ale tváří v tvář zločinu má poker face. Zcela postrádá schopnost něco si představit jen ve své mysli, musí si sednout či lehnout na to samé místo, dělat totéž, co ten, o kom má přemýšlet, bez toho jí to nemyslí! Chcete sledovat zcela neuvěřitelné překombinované a nerealistické slátaniny? Pak je to seriál pro vás! Dokonalý relax při 100% odpojení mozku! ()

Mylano 

všechny recenze uživatele

Osobně si myslím, že je to opravdu nadprůměrný seriál. Chloé je prostě božská. Trochu mne překvapuje, že jsou tady hodnocení spíše od dam. Asi jsem taky poloviční ženská... První díl druhé série mne naprosto dostal. Nicméně jsou tady i věci, co se mi neíbí: 1. (a to hlavně) Nechápu, proč mužští herci musí mít namalované rty. Neuvěřitelně mě to dráždí, mnohokrát se přistihnu, jak na to tupě zírám a nebo na to dokonce v dalším záběru s odporem čekám. To jsem nikde jinde (no - možná v Angelice...) neviděl. 2. Když jsou záběry na komisařství, tak tam v 90% projede výletní loď. Taky mi přijdou tyto scény hodně přibarvené - působí to dost rušivě a hlavně nevěrohodně. ()

Rosalinda 

všechny recenze uživatele

Nádherné záběry a barvy. "Paříži, miluji Tě!" Hudba velice dobrá a Chloé je naprosto rozkošná. Těším se na další díly, třeba pohnou mým hodnocením a třeba také ne. Po dvanáctém díle první série se musím přiznat, že mademoiselle Chloé Saint-Laurent v podání okouzlující a úžasné Odile Vuillemin mne stoprocentně získala a tím i celý seriál, kterému svojí přítomností dodává nevšední a neuchopitelnou jiskru. Je to sice pořád jen "obyčejný" kriminální seriál, ale díky Chloé/Odile a interakci okolí na její osobnost, se Profil zločinu stává lehce nadprůměrným. Ostatní postavy a již zmíněná hudba a kamera do toho tak nějak automaticky, celkem dokonale zapadají. 3,5 hvězdičky pro tuto chvíli. ()

Galerie (816)

Reklama

Reklama