The Listener (TV seriál)

Kanada, 2009, 65x42 min

Tom Third

Craig Olejnik, Mylène Dinh-Robic, Lauren Lee Smith, Lisa Marcos, Colm Feore, Anthony Lemke, Arnold Pinnock, Sherry Miller, Mayko Nguyen, Keir Gilchrist, Danny Smith, Tatiana Maslany, Erica Cox, Peter Stebbings, Tenika Davis, Dakota Goyo, Steph Song, Rachel Skarsten, Rossif Sutherland, Allie MacDonald, Megan Hutchings, K.C. Collins, Naomi Snieckus, Ennis Esmer, Yanna McIntosh, Erin Pitt, Sean McCann, Eugene Clark, Lara Jean Chorostecki, Jonathan Higgins, A.C. Peterson, Jonny Harris, William MacDonald, John Ralston, Lara Kelly, Linda Thorson, Kristin Fairlie, Sabrina Grdevich, Noah Danby, Richard de Klerk, Will Bowes, Sergio Di Zio, Shaun Benson, Salvatore Antonio, Shannon Barnett, Rebecca Amare, Tim Rozon, Angela Asher, Daniel Fathers, Holly Deveaux, Kristen Hager, Rachael Crawford, Kalinka Petrie, Erin Karpluk, Cindy Sampson, Natalie Krill, Ian Matthews, Gabrielle Miller, Lyndie Greenwood, Megan Fahlenbock, Ingrid Kavelaars, Alexandra Castillo, Paskal Vaklev, Tommie-Amber Pirie, Alexz Johnson, Kevin Jubinville, Grant Nickalls, Joanne Boland, Kim Huffman, Stephan James, Dylan Taylor, Maxwell McCabe-Lokos, Damon Runyan, Kevin Hanchard, Tim Doiron, Paulino Nunes, Melanie Scrofano, Steve Belford, Kerr Hewitt, Marc Bendavid, Jason Blicker, Nick Bateman, Christopher Russell, Janet Porter, Brittany Allen, Sandy Jobin-Bevans, Judy Marshak, Bill Lake, Phyllis Ellis, Warren Belle, Patrick Garrow, Dean Armstrong, Demore Barnes, Oluniké Adeliyi, Sean Bell, Stephen Bogaert, Gord Rand, Marty Adams, Adam Kenneth Wilson, Trevor Hayes, Elias Toufexis, Shailene Garnett, Gerry Mendicino, Thomas Craig, Bruce Beaton, Karen Holness, Wendy Lyon, Rekha Sharma, Jason Gosbee, David Collins, Terra Vnesa, Lisa Berry, Tony Nappo, Hamish McEwan, Stephan Dubeau, Lukas Penar, Von Flores, Pascal Langdale, Jee-Yun Lee, Carlos Diaz, Eric Woolfe, Alex Paxton-Beesley, Robert Mauriell, Sara Mitich, Matthew Bennett, Brian Paul, Richard Clarkin, Shawn Lawrence, Carlyn Burchell, John Paul Ruttan, Wesley French, George Tchortov, Emily Alatalo, Ron Basch, Jane Moffat, Jonathan Whittaker, Bruno Verdoni, Martin Roach, Patrick Stevenson, Dion Johnstone, Stephen Park, Matt Cooke, Pip Dwyer, Anthony Ulc, Stuart Hughes, Geoffrey Pounsett, Tony Craig, Shane Daly, Judah Katz, Debra McCabe, Darryl Flatman, Johnie Chase, Ivan Sherry, Billy Otis, Katherine Barrell, Ryan Boyko, Nick Baillie, Kimberly-Sue Murray, Stefano DiMatteo, Brendee Green, Stewart Arnott, Jasmin Geljo, Damien Atkins, Jenny Raven, Marvin Kaye, James Purcell, Matt Gordon, Pat Mastroianni, Michael Cram, Emily Piggford, Theresa Joy, Scott Gibson, Angelique Lewis, Michael Brown, Conrad Coates, Carlos Gonzalez-Vio, Robert B. Kennedy

Vcelku sympatický seriál, který se hodně prvoplánovitě snaží nasazením dvou krásných hereček zlepšit "koukatelnost". Schopnost hlavního hrdiny zavání opisováním od Heroes, čtení myšlenek ani není tak dobře zpracované, kriminální případy tak jako všude jinde jsou obyčejné. Ze začátku může Craig Olejnik působit až moc jako "supersprávňák", po pár dílech ale trochu vykrystalizoval a oblíbil jsem si ho.(19.4.2009)

• phoebess

U tohohle seriálu pořád nedokážu pochopit, že se tak dlouho dokáže udržet na obrazovkách s tak mizivě propracovaným dějem. Když pominu tu šílenou dějovou mazanici mezi první a druhou sérií, resp. dějový restart a zapomenutí veškerých dějových linek z první série, tak se jedná o seriál, kterému jsou detaily ukradené. Hlavní je, aby do děje naplácali co nejvíc rádoby akce a "telepatie", která má ve vyšetřování tak důležitou roli, že to vypadá, že za chvíli si bez ní tým nezvládne objednat ani kafe...(11.7.2013)

Někdo čekal, čekal na titulky až se dočkal...to jako já :) Námět sice nezní v dnešních dnech vůbec extra originálně (telepatie? zase?!), ale kdo si počká ten se dočká, nejen co se týče titulků. Navíc je zde výborně vidět to že i správným výběrem sympatických herců se dá z velmi bežného příběhu udělat lehkej nadprůměr a ani nepřijít s ničím ultra moderním. Zkuste sami, ode mě palec nahoru za výber tohoto seriálu máte...(5.3.2012)

Hlavní postava je Toby, který umí číst lidem myšlenky společně se svým kamarádem Ozem (vtipálek a hláškař seriálu) pracují jako záchranáří a jezdí sanitkou k případům. Toby používá svoji schopnost k řešení případů a pomáhá tím policii. V pozadí se také pátrá po minulosti Tobyho a původu jeho schopnosti. Bohužel v druhé sérii se vymění herečka v roli policistky, přestane se pátrat po Tobyho minulosti (což mě zajímalo nejvíc) a sklouzne to do průměru, kde se každý díl točí kolem jednoho případu, který vždy Toby díky své schopnosti rozlouskne. Toby přestane pracovat u nemocnice a přidá se do nového týmu k policii aby mohl jen řešit případy. Ze seriálu se stal průměr možná i lehký podprůměr. 50% Jinak momentálně běží už 4.série opět 13 dílná a délka epizody klasických cca 45min.(6.7.2013)

Po 5 dílech lze napsat, že se z toho klube dobrý seriál. Je to spíše epizodní, ale doufejme, že se nějaký hlubší děj časem vyvine. Prozatím hodnotim něco mezi 3-4 *(12.4.2009)