Lovci zločinců - Série 1 (série)

Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2011 - 2012, 16 h 51 min

Teodoro Maniaci

Ramin Djawadi

James Caviezel, Michael Emerson, Taraji P. Henson, Kevin Chapman, Natalie Zea, Susan Misner, James Hanlon, Chris Chalk, William Sadler, Brian D’Arcy James, Michael Drayer, Jermaine Crawford, Louis Vanaria, Andrew Stewart-Jones, Gina Hernandez, Erik Martinez, Courtenay Taylor, Brett Cullen, Ritchie Coster, Molly Price, Valentina de Angelis, Remy Auberjonois, Randall Newsome, Al Sapienza, Michael Medeiros, Conor Romero, Alex Ziwak, James Carpinello, Keith Nobbs, Vincent Laresca, Lili Mirojnick, Charles Borland, Ruben Santiago-Hudson, José Ramón Rosario, Rick Zahn, Elizabeth Masucci, Linda Cardellini, Adam Rothenberg, John Fiore, David Costabile, Michael Cerveris, Zabryna Guevara, Paweł Szajda, Meredith Patterson, Seamus Davey-Fitzpatrick, Allan Louis, Sebastian Arcelus, Ash Christian, Mike Houston, Paige Turco, Tim Guinee, Matt Servitto, Adam LeFevre, Jeff Wincott, Dan Hedaya, Enrico Colantoni, Enver Gjokaj, Michael McGlone, Olek Krupa, Morgan Spector, Alan Dale, Laila Robins, Larry Pine, Austin Pendleton, Aubrey Dollar, Sherman Howard, Lee Aaron Rosen, Annie Parisse, Matt McGorry, Mark Margolis, Anthony Azizi, Ed Moran, Maureen Sebastian, Michael Kelly, Bridget Regan, Michael Murphy, Melonie Diaz, Selenis Leyva, Darien Sills-Evans, David Zayas, Elizabeth Marvel, Cotter Smith, Bill Heck, Kelli Barrett, Ramsey Faragallah, Frank Deal, Peggy J. Scott, Michael Stahl-David, April L. Hernandez, Vito D'Ambrosio, Curtiss Cook, Alex Cranmer, Myk Watford, Damian Young, Amy Hargreaves, Brennan Brown, Victor Slezak, John Cenatiempo, Malik Yoba, Astro, Jon Michael Hill, Aja Naomi King, Thuliso Dingwall, Joshua Elijah Reese, Michael Aronov, Robert John Burke, José Zúñiga, Skipp Sudduth, Reg E. Cathey, Jonno Roberts, Robin Lord Taylor, Michael Berresse, Michael Laurence, Skylar Gaertner, Matt Lauria, John Scurti, Noelle Beck, Deirdre O'Connell, Austin Lysy, Scott Cohen, Scott Bryce, Kate Hodge, Karl Kenzler, Erich Bergen, Juan Carlos Hernández, Sarah Wynter, Rhys Coiro, Seth Gilliam, Christopher Denham, Vincent Curatola, Paul Schulze, Tony Darrow, Lola Glaudini, Arthur J. Nascarella, John Magaro, River Alexander, Pablo Schreiber, Virginia Kull, Laurence Mason, Dagmara Dominczyk, Jeremy Davidson, Judith Ivey, Randall Duk Kim, Samira Wiley, Charlie Plummer, Jacob Pitts, Carrie Preston, Jay O. Sanders, Marc Menchaca, Amy Acker, Anthony DeSando, Aaron Lazar, Wayne Duvall, Annie Parisse (a.z.), Fred Applegate, Manny Perez, David Furr, David Valcin, Jason Manuel Olazábal, Bill Tangradi, Bhavesh Patel, Helen Coxe

Komentáře uživatelů k sérii (1)

Námět o tom, že kdesi po New Yorku bloudí ex-mariňák/ex-profi zabiják, chce se uchlastat k smrti, je špičkovej v bojovejch dovednostech a oplývá hrdinským komplexem je pro mě jako stvořený. James Caviezel ve své životní roli. Tolik emocí, kolik ze sebe doluje, dost mu napomáhá jeho "boss", Michael Emerson, oba maj výbornou slovní zásobu, perfektně se doplňují, vtipkují a jejich bravůrní chemii dokresluje špičkovej soundtrack. Akce je hodně, trošku zamrzí, že přestřelky nepůsobí tak živelně jako v jiných seriálech, zvuky zbraní i výstřely jsou dost otupený a krev téměř není, zásobníky se však mění, díry ve zdech po kulkách potěší oko detailisty. Bitek je podstatně víc, jsou dynamické, realistické, Caviezel tasí chvaty z Krav Maga a Wing Chun, jeho práce s loktama jsou pastvou pro oči a hlavně často využívá můj oblíbený útok na krk, dlaní. Občas je znát, že nějakej chvat nezapadne a editing není zrovna nejlepší - v počátku velké množství střihů, nebo nepříjemné položení kamery. Naštěstí dojde k upgradu, odzbrojování v plné parádě, Caviezel veškeré bojové dovednosti zvládá s přehledem (fantastický souboj proti profi zabijákovi v bytě, e22). A rozhodně nechybí ani stealth akce - nenápadné sledování, focení, odposlouchávání, prostě to co mi schází u jiných akčních filmů, je zde v plné míře. Oba herci navíc táhnou celej seriál svým charismatem. Doplňuje je krásná Taraji Henson a Kevin Chapman, kterej fakt perlí. Akční scény taktéž dokresluje hudba, hlavně "bourne theme" při nějaké bitce, kdy Reese neohroženě jde vstříc protivníkovi a rozjede skills v plné parádě. Nejlepší díl rozhodně e21, hodně citlivá epizoda, smutná a osobní. Seriál rozhodně nabízí i masivní množství filozofických debat, takže jsem se bahnil v nadšení a spolu se šepotem Caviezela je to slast pro uši. Obě postavy jsou navíc hodně zranitelné, uvěřitelné a proto můj vztak k nim je silný. Prostě mám pocit, jakobych tam s nimi byl, prožíval to co oni a cítil každou kulku na těle, každou udělenou ránu co schytá Reese. Je zde navíc plno vedlejších postav, co určitě stojí za podrobný popis (Elias, Zoe), ale to by bylo skutečně na dlouho. Přijde mi to napínavé, bohaté, má to zvraty, výbornej scénář a je to hodně detailní.(29.9.2017)