Vera (TV seriál)

Vera

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie, 2011 - 2018, 47 h 28 min (Minutáž: 89 min)

Ben Bartlett

Brenda Blethyn, David Leon, Wunmi Mosaku, Hugo Speer, Emun Elliott, Murray Head, Julie Graham, Sonya Cassidy, Jessica Barden, Clare Calbraith, Paul Higgins, Jeany Spark, Rose Leslie, Simon Chandler, Hannah Britland, Alex Price, Alexander Arnold, Daniela Nardini, Adam Long, Billy Howle, Rita Davies, Matilda Ziegler, Jodie Comer, Paul Copley, Mark Womack, Emily Taaffe, Paul Ritter, Charlotte Hope, Nadine Marshall, Ralph Ineson, John Duttine, Kevin Trainor, Mark Bonnar, Jim Sturgeon, Georg Nikoloff, Richard Short, Aisling Franciosi, Amerjit Deu, John Woodvine, Patrick O'Kane, Jamie Michie, Lee Ross, Vinette Robinson, Lynn Farleigh, Will Ashcroft, Ben-Ryan Davies, Bill Fellows, Cush Jumbo, Emma Lowndes, Angela Curran, Richard Riddell, James Rastall, Joe Dixon, Richard Dillane, Michael Cronin, Rebecca Benson, Kelly Scott, Steven Cree, Rakie Ayola, Charlie Heaton, Ewen Cummins, Tanya Franks, Nicholas Lumley, Daniel Ings, Enoch Frost, Steven Hartley, Joshua Hill, Barbara Marten, Daniel Flynn, Kaye Wragg, Angela Bruce, Tim Dantay, Sharon Duce, Sarah Preston, David Calder, Dorian Lough, Phoebe Thomas, Melanie Kilburn, Annabel Leventon, Tilly Vosburgh, Ursula Holden Gill, Daragh O'Malley, Julia Ford, Bogdan Kominovski, Clare Wille, Mark Stobbart, Pippa Bennett-Warner, Cosmo Jarvis, Ben Aldridge, Brian Fletcher, Frieda Thiel, Anna Francolini, Grant Crookes, Kemi-Bo Jacobs, Robert Lonsdale, Mawaan Rizwan, James Nelson-Joyce, Katie Brayben, Alan Westaway, Robert Morgan, Alex Ferns

Scénografie:

Susie Cullen

Kostýmy:

Andrew Cox

Nebylo to špatné, některým dílům bych klidně dala pět hvězdiček.(19.7.2014)

Vždycky říkám, že kriminální seriál stojí a padá s detektivem. A tahle protivná neupravená bába, Mussolini v sukních, jak ji tajně nazývá její mladý kolega, mi padla do noty (i když jako šéfovou bych ji nechtěla). Příběhy jsou správně napínavé, sice trošku komplikované, ale to k anglické detektivce patří. A líbí se mi poněkud drsné prostředí severní Anglie. Takže spokojenost a doufám, že budou další díly.(4.12.2013)

Díl od dílu lepší a lepší dojem - opravdu jsou jen čtyři? Postava Very je skvělá. Získala si mě dokonale, ale chvíli to trvalo, žádná láska na první pohled.(8.7.2014)

Zatím je to velmi zajímavé, miluji britské kriminálky a detektivky a je to zase něco jiného. Zaujalo mě to: Epizoda 1 (Skryté hlubiny) - 80% a Epizoda 2 (Stíny vzpomínek) - 90% , snad si to udrží vysokou úroveň!(24.11.2013)

Tento detektivní seriál vypadá na první pohled jako každý jiný, ale pro mě je naprosto originálním kouskem, kde hraje hlavní roli nevrlá, osamělá a děti nemající šedesátnice se zvláštně dokonalým selským rozumem. O ni tady především jde a ona tady vše rozhoduje. Ostatní vedle ní nepodávají takový výkon, ale aspoň jí pomáhají posunout děj filmu dál. Okouzlila mě jak hlavní hrdinka, tak specifické vraždy v drsném severoanglickém prostředí. 80%(31.1.2014)