Reklama

Reklama

Minority Report

(seriál)
  • USA Minority Report
Trailer
USA, 2015, 7 h 12 min (Minutáž: 42–46 min)

Tvůrci:

Max Borenstein

Předloha:

Philip K. Dick (povídka)

Hudba:

Sean Callery

Hrají:

Meagan Good, Stark Sands, Nick Zano, Wilmer Valderrama, Laura Regan, Li Jun Li, Daniel London, Tina Lifford, Rizwan Manji, Larry Hoe, Jesse Reid, Natalie Gibson (více)
(další profese)

Epizody(10)

V nedaleké budoucnosti policisté chytali vrahy díky takzvaným tušitelům, kteří měli zvláštní nadání vidět budoucí vraždy. Po šesti letech byl projekt zrušen a tušitelé byli posláni do anonymity. Stále však vidí vraždy a chystají se vrátit... V nedaleké budoucnosti ve Washingtonu D. C. byl spuštěn program PreCrime, který byl založen na tom, že tři tak zvaní tušitelé předpovídali vraždy, které se měly stát v nejbližších dnech. Policie pak vrahy zatkla dříve, než mohli vraždu uskutečnit. Tušitelé byli sourozenci. Děvče se jmenovalo Agáta a dvojčata Artur a Dash. Vědci přišli na to, že vidí vraždy v okruhu 160 kilometrů několik dní před tím, než se mají stát. Po dobu programu byli naloženi v mléčné lázni a za tuto dobu si nic nepamatují. Po skončení programu byli tušitelé přesunuti na ostrov, kde měli v klidu žít. Dash se ale nesmířil s tím, že by nemohl díky svým vizím pomáhat a tak se vrátil do Washingtonu D. C. a snaží se zabránit vraždám. Sám má ale jen malé útržky. Agáta toho viděla o mnoho více a Artur zase předvídá jména. Říkalo se, že Dash byl z nich nejslabší, viděl jen detaily vraždy... (TV Prima)

(více)

Videa (19)

Trailer

Recenze (34)

Kothy 

všechny recenze uživatele

Bohužel to není tak dobré jako původní film, ale nepřijde mi to vůbec špatné. Divím se nízkému hodnocení. Děj se odehrává 10 let po filmu, tedy v roce 2065. V tu dobu už společnost Precrime na odhalování zločinů neexistuje. Jedno z tušitelských dvojčat Dash se ale stále pokouší zločinům předcházet. Bohužel na to ale sám nestačí. Proto se pokusí kontaktovat jednu místní policistku a pomoct jí s vyřešením případu. Celé se to samozřejmě zkomplikuje a zapletou se do toho další lidi. Spolupráce jim ale celkem jde. Nakonec se všichni sourozenci ocitnou v nebezpečí a s nimi i celý kongres. Musí tedy spojit své síly a zabránit teroristickému útoku. Seriál byl bohužel zrušen. "Když jsem byla ve tvém věku, měli jsme Tinder." :D ()

KevSpa

všechny recenze uživatele

Do atmosféry filmu to má skutečně hodně daleko a po prvním dílu to vypadá na další z mnoha tuctových krimi o nesourodé dvojici parťáků řešící zločiny. Otázkou je, jak dlouho bude diváky bavit koukat na mnohokrát recyklovaný typ kriminálky, která jen těží ze slavného jména svého filmového předchůdce. Pilot - 50% ()

Reklama

maddy 

všechny recenze uživatele

Podľa Á-čkového filmu C-éčkový seriál, takto by sa dal v krátkosti opísať Minority Report a postačovalo by to, pretože tu je zlé všetko, až neviem kde v komentári skôr začať. Už len samotná premisa je neskutočne debilná. Filmový Minority Report pojednával v jadre o troch deťoch na drogách ktoré ležali v akejsi vodnej nádrži a videli do budúcnosti. Presnejšie videli zločiny skôr než sa spáchajú a tak Tom Cruise niektorým takýmto zločinom chcel v kulisách futuristického Washingtonu zabrániť. Celé to však v závere nedopadlo práve najlepšie a program s predvídaním zločinov bol ukončený (aspoň pokiaľ si ten film spred trinástich rokov ako tak pamätám). Potiaľ dobré a originálne. No a teraz si predstavte, že tu nie je Tom Cruise, ale akýsi vyplašený mladík bez akejkoľvek charizmy v hlavnej úlohe, z temnejšieho sci-fi vizuálu je lacný gýč kde vrchol sci-fi momentu predstavujú lietajúce hodinky rozmaznaných deciek s ktorými si robia selfie fotky a príbeh dáva zmyslu asi toľko ako spevácka kariéra Paris Hilton. No vážne! Alebo to mi chce niekto povedať, že by vláda nechala len tak voľne po svete pobehovať troch ľudí, ktorí vidia budúcnosť a všetky zločiny? A presne toto vymysleli scenáristi seriálu, o jednom takom, dnes už mladíkovi z pôvodného programu chce rozprávať seriálový Minority Report. V podstate iba nasilu vytvorená paralela na filmový Minority Report, s ktorým však ten seriálový nemá nič spoločné. Nulovú logiku navyše podtrhuje aj fakt, že pravidlá príbehu si hneď prvá epizóda prispôsobuje za počkaním podľa vlastnej vôle. A tak raz ústredný jasnovidec dokáže prebehnúť pomedzi dopravu bez jediného zaváhania, aby mu hneď v nasledujúcej scéne dochádzali súvislosti vyšetrovanej vraždy tak pomaly, že je vlastne jedno, či do budúcnosti vidí alebo nie, pretože aj tak sa musí k všetkému dopátrať za pomoci otravnej vyšetrovateľky, ktorá je tak plochou postavou .... moment, ono tu je vlastne plochá postava každá a jedna. Celé je to neskutočne prázdne, nudné, s lacným vizuálom a tak dementné, že toto snáď nemôže nikto po filmovom Minority Report myslieť vážne a celé aj odvysielať. To aj tých tisíc-a-jeden pokusov o B-éčkové sci-fi seriály, ktoré nám ročne servíruje Syfy sú na tom o poznanie lepšie, než pilot seriálového Minority Report. Už len úvodná epizóda je takým utrpením, že až. V poslednom čase sa s tými seriálmi podľa slávnejších filmov roztrhlo vrece, no Minorty Report je urážkou celej tejto „módnej televíznej vlny“. Skutočne si neviem predstaviť kto by na to chcel pozerať, keď sa v TV vysiela kvalita ako Fargo, Hannibal (no dobre, jeho tretiu sériu si odmyslíme) a iné. ()

SonGokussj 

všechny recenze uživatele

První dojmy: Po bravurním filmu zde máme dojnou krávu na peníze, nic víc... A takovou krávu, která dělá smutně můůů... Protože je opravdu smutné, co z toho udělali. Naprosto bez napínavého děje, nevýrazné postavy, idiotští detektivové, ochranky, řešení věcí... Celý díl se nic prakticky neděje. Co mě ale vytáčelo nejvíc byl náš hlavní hrina, který má více vrásek jež moje zesnulá babička. Má ustavičně obličej takovej, jako by se chtěl rozbrečet. Ne-u-stá-le brečivej obličej. Dívejte se na osobu, která chce 40 minut v kuse brečet... Boha! To byl nejhloupější výběr hlavní postavy, jako jsem za poslední dobu viděl... Kdyby si to ti bratři prohodili, dopadlo by to líp. Drop po 3. díle, 20% ()

Ceberus 

všechny recenze uživatele

Víc než akční sci-fi - což byl původní film - jde spíš o klasický krimi seriál zasazený do světa MInority Report více čirou náhodou než důslednou úvahou. Vzhledem k tomu, že všelijaké ty německé detektivky z televize Prima fakt nemusím, tak mě krimi nádech možná odrazoval víc než by mě přitahovalo sci-fi, které bylo vzhledem k rozpočtu přirozeně omezenější než ve filmu. ()

Galerie (110)

Reklama

Reklama