Minority Report (TV seriál)

Minority Report

Drama / Sci-Fi

USA, 2015, 7 h 12 min (Minutáž: 42–46 min)

Tvůrci:

Max Borenstein

Předloha:

Philip K. Dick (povídka)

Sean Callery

Meagan Good, Stark Sands, Nick Zano, Wilmer Valderrama, Laura Regan, Li Jun Li, Daniel London, Tina Lifford, Rizwan Manji, Larry Hoe, Jesse Reid, Natalie Gibson, Demord Dann, Kwesi Ameyaw, Dominic Downer, J.C. Williams, Julia Harnett, Jennifer Cheon, Tony Giroux, Alison Wandzura, Maxwell Haynes, Andrew J. West, Johannah Newmarch, Jason Asuncion, Ron Selmour, Alex Paxton-Beesley, Stefan Arngrim, Brielle Robillard, Maureen Sebastian, Nickolas Baric, Owiso Odera, Reed Diamond, Michael Copeman, Peter Macon, Gigi Jackman, Donna Benedicto, Lissa Neptuno, Andrew Stewart-Jones, Colin Lawrence, David Reale, Bradford Anderson, Ron Melendez, Kyle Howard, Jessica Camacho, Derek Webster, William Mapother, David Nykl, Karin Konoval, Sheila Vand, Azura Skye, Jesse Luken, Ian Harmon, Dan Zachary, Kenneth Mitchell, Audrey Marie Anderson, T.J. Linnard, Taylor Nichols, Cassi Thomson, Alistair Abell, Bernadette Saquibal, Christopher Heyerdahl, Burkely Duffield, Tiera Skovbye, Venus Terzo, Darius McCrary, Steven Williams, Tom Butler, Peter Bryant, Mitchell Kummen, Nicole Anthony, Zach Smadu, Zoe Doyle, Stephi Chin-Salvo, Birva Pandya, Nadeen Lightbody, Ramon Terrell, Roland Ruiz, Fiona Fu, Nicole Major
  • Tommassi3

Na tohle jeden ani nemusí být tušitelem, že tady jistě dojde Foxem ke znásilnění Spielbergova výtečného bijáku a umlácení jeho motivů nablblým hrozně cool a trendy spin-offem.. Příšerně mimo filmový předobraz.. Výjimečně snad ohodnotím již po dvou epizodách, které se i tak jeví jako ztráta času..(27.10.2016)

Bylo jasné, že seriál bude odsouzený k záhubě (rozumějte, ohrnování nosu) už před premiérou. Navazovat na Spielbergovu hitovku, to se přece nedělá. Každý spin-off, remake, restart atd., prostě musí být špatný, i kdyby byl vlastně docela dobrý. A podle mě Minority Report docela dobré je. Dějově není tak promyšlené jako film, ale je svižné a umí si ze sebe dělat legraci. Rozhodně to není tak špatné, jak se někteří tváří.(27.9.2015)

• andreas2

Podařil se mi odhalit současný trend seriálové prudukce. Prvně je nutné použít jako předlohu „moje" nejoblíbenější Sci-fi/Thriller filmy jako Limitless nebo Minority Report a přetavit je žánrově na kriminálku. To se udělá tak, že postava s nadpřirozenou schopností se podle scénáře nechá seznámit s vyšetřovatelkou FBI a spolu pak díl co díl vyšetřují zločiny. Za každé prso vyšetřovatelky dám hvězdu. Škoda, že jich nemá 5.(10.2.2016)

• maddy

Podľa Á-čkového filmu C-éčkový seriál, takto by sa dal v krátkosti opísať Minority Report a postačovalo by to, pretože tu je zlé všetko, až neviem kde v komentári skôr začať. Už len samotná premisa je neskutočne debilná. Filmový Minority Report pojednával v jadre o troch deťoch na drogách ktoré ležali v akejsi vodnej nádrži a videli do budúcnosti. Presnejšie videli zločiny skôr než sa spáchajú a tak Tom Cruise niektorým takýmto zločinom chcel v kulisách futuristického Washingtonu zabrániť. Celé to však v závere nedopadlo práve najlepšie a program s predvídaním zločinov bol ukončený (aspoň pokiaľ si ten film spred trinástich rokov ako tak pamätám). Potiaľ dobré a originálne. No a teraz si predstavte, že tu nie je Tom Cruise, ale akýsi vyplašený mladík bez akejkoľvek charizmy v hlavnej úlohe, z temnejšieho sci-fi vizuálu je lacný gýč kde vrchol sci-fi momentu predstavujú lietajúce hodinky rozmaznaných deciek s ktorými si robia selfie fotky a príbeh dáva zmyslu asi toľko ako spevácka kariéra Paris Hilton. No vážne! Alebo to mi chce niekto povedať, že by vláda nechala len tak voľne po svete pobehovať troch ľudí, ktorí vidia budúcnosť a všetky zločiny? A presne toto vymysleli scenáristi seriálu, o jednom takom, dnes už mladíkovi z pôvodného programu chce rozprávať seriálový Minority Report. V podstate iba nasilu vytvorená paralela na filmový Minority Report, s ktorým však ten seriálový nemá nič spoločné. Nulovú logiku navyše podtrhuje aj fakt, že pravidlá príbehu si hneď prvá epizóda prispôsobuje za počkaním podľa vlastnej vôle. A tak raz ústredný jasnovidec dokáže prebehnúť pomedzi dopravu bez jediného zaváhania, aby mu hneď v nasledujúcej scéne dochádzali súvislosti vyšetrovanej vraždy tak pomaly, že je vlastne jedno, či do budúcnosti vidí alebo nie, pretože aj tak sa musí k všetkému dopátrať za pomoci otravnej vyšetrovateľky, ktorá je tak plochou postavou .... moment, ono tu je vlastne plochá postava každá a jedna. Celé je to neskutočne prázdne, nudné, s lacným vizuálom a tak dementné, že toto snáď nemôže nikto po filmovom Minority Report myslieť vážne a celé aj odvysielať. To aj tých tisíc-a-jeden pokusov o B-éčkové sci-fi seriály, ktoré nám ročne servíruje Syfy sú na tom o poznanie lepšie, než pilot seriálového Minority Report. Už len úvodná epizóda je takým utrpením, že až. V poslednom čase sa s tými seriálmi podľa slávnejších filmov roztrhlo vrece, no Minorty Report je urážkou celej tejto „módnej televíznej vlny“. Skutočne si neviem predstaviť kto by na to chcel pozerať, keď sa v TV vysiela kvalita ako Fargo, Hannibal (no dobre, jeho tretiu sériu si odmyslíme) a iné.(11.9.2015)

Bohužel to není tak dobré jako původní film, ale nepřijde mi to vůbec špatné. Divím se nízkému hodnocení. Děj se odehrává 10 let po filmu, tedy v roce 2065. V tu dobu už společnost Precrime na odhalování zločinů neexistuje. Jedno z tušitelských dvojčat Dash se ale stále pokouší zločinům předcházet. Bohužel na to ale sám nestačí. Proto se pokusí kontaktovat jednu místní policistku a pomoct jí s vyřešením případu. Celé se to samozřejmě zkomplikuje a zapletou se do toho další lidi. Spolupráce jim ale celkem jde. Nakonec se všichni sourozenci ocitnou v nebezpečí a s nimi i celý kongres. Musí tedy spojit své síly a zabránit teroristickému útoku. Seriál byl bohužel zrušen. "Když jsem byla ve tvém věku, měli jsme Tinder." :D(6.9.2015)