Minority Report (TV seriál)

Minority Report

Drama / Sci-Fi

USA, 2015, 7 h 12 min (Minutáž: 42–46 min)

Tvůrci:

Max Borenstein

Předloha:

Philip K. Dick (povídka)

Sean Callery

Meagan Good, Stark Sands, Nick Zano, Wilmer Valderrama, Laura Regan, Li Jun Li, Daniel London, Tina Lifford, Rizwan Manji, Larry Hoe, Jesse Reid, Natalie Gibson, Demord Dann, Kwesi Ameyaw, Dominic Downer, J.C. Williams, Julia Harnett, Jennifer Cheon, Tony Giroux, Alison Wandzura, Maxwell Haynes, Andrew J. West, Johannah Newmarch, Jason Asuncion, Ron Selmour, Alex Paxton-Beesley, Stefan Arngrim, Brielle Robillard, Maureen Sebastian, Nickolas Baric, Owiso Odera, Reed Diamond, Michael Copeman, Peter Macon, Gigi Jackman, Donna Benedicto, Lissa Neptuno, Andrew Stewart-Jones, Colin Lawrence, David Reale, Bradford Anderson, Ron Melendez, Kyle Howard, Jessica Camacho, Derek Webster, William Mapother, David Nykl, Karin Konoval, Sheila Vand, Azura Skye, Jesse Luken, Ian Harmon, Dan Zachary, Kenneth Mitchell, Audrey Marie Anderson, T.J. Linnard, Taylor Nichols, Cassi Thomson, Alistair Abell, Bernadette Saquibal, Christopher Heyerdahl, Burkely Duffield, Tiera Skovbye, Venus Terzo, Darius McCrary, Steven Williams, Tom Butler, Peter Bryant, Mitchell Kummen, Nicole Anthony

Shalisha Francis

Scénografie:

Dan Bishop

Masky:

Jordan Samuel

Kostýmy:

Marina Draghici

Bohužel to není tak dobré jako původní film, ale nepřijde mi to vůbec špatné. Divím se nízkému hodnocení. Děj se odehrává 10 let po filmu, tedy v roce 2065. V tu dobu už společnost Precrime na odhalování zločinů neexistuje. Jedno z tušitelských dvojčat Dash se ale stále pokouší zločinům předcházet. Bohužel na to ale sám nestačí. Proto se pokusí kontaktovat jednu místní policistku a pomoct jí s vyřešením případu. Celé se to samozřejmě zkomplikuje a zapletou se do toho další lidi. Spolupráce jim ale celkem jde. Nakonec se všichni sourozenci ocitnou v nebezpečí a s nimi i celý kongres. Musí tedy spojit své síly a zabránit teroristickému útoku. Seriál byl bohužel zrušen. "Když jsem byla ve tvém věku, měli jsme Tinder." :D(6.9.2015)

• SonGokussj

První dojmy: Po bravurním filmu zde máme dojnou krávu na peníze, nic víc... A takovou krávu, která dělá smutně můůů... Protože je opravdu smutné, co z toho udělali. Naprosto bez napínavého děje, nevýrazné postavy, idiotští detektivové, ochranky, řešení věcí... Celý díl se nic prakticky neděje. Co mě ale vytáčelo nejvíc byl náš hlavní hrina, který má více vrásek jež moje zesnulá babička. Má ustavičně obličej takovej, jako by se chtěl rozbrečet. Ne-u-stá-le brečivej obličej. Dívejte se na osobu, která chce 40 minut v kuse brečet... Boha! To byl nejhloupější výběr hlavní postavy, jako jsem za poslední dobu viděl... Kdyby si to ti bratři prohodili, dopadlo by to líp. Drop po 3. díle, 20%(13.10.2015)

• maddy

Podľa Á-čkového filmu C-éčkový seriál, takto by sa dal v krátkosti opísať Minority Report a postačovalo by to, pretože tu je zlé všetko, až neviem kde v komentári skôr začať. Už len samotná premisa je neskutočne debilná. Filmový Minority Report pojednával v jadre o troch deťoch na drogách ktoré ležali v akejsi vodnej nádrži a videli do budúcnosti. Presnejšie videli zločiny skôr než sa spáchajú a tak Tom Cruise niektorým takýmto zločinom chcel v kulisách futuristického Washingtonu zabrániť. Celé to však v závere nedopadlo práve najlepšie a program s predvídaním zločinov bol ukončený (aspoň pokiaľ si ten film spred trinástich rokov ako tak pamätám). Potiaľ dobré a originálne. No a teraz si predstavte, že tu nie je Tom Cruise, ale akýsi vyplašený mladík bez akejkoľvek charizmy v hlavnej úlohe, z temnejšieho sci-fi vizuálu je lacný gýč kde vrchol sci-fi momentu predstavujú lietajúce hodinky rozmaznaných deciek s ktorými si robia selfie fotky a príbeh dáva zmyslu asi toľko ako spevácka kariéra Paris Hilton. No vážne! Alebo to mi chce niekto povedať, že by vláda nechala len tak voľne po svete pobehovať troch ľudí, ktorí vidia budúcnosť a všetky zločiny? A presne toto vymysleli scenáristi seriálu, o jednom takom, dnes už mladíkovi z pôvodného programu chce rozprávať seriálový Minority Report. V podstate iba nasilu vytvorená paralela na filmový Minority Report, s ktorým však ten seriálový nemá nič spoločné. Nulovú logiku navyše podtrhuje aj fakt, že pravidlá príbehu si hneď prvá epizóda prispôsobuje za počkaním podľa vlastnej vôle. A tak raz ústredný jasnovidec dokáže prebehnúť pomedzi dopravu bez jediného zaváhania, aby mu hneď v nasledujúcej scéne dochádzali súvislosti vyšetrovanej vraždy tak pomaly, že je vlastne jedno, či do budúcnosti vidí alebo nie, pretože aj tak sa musí k všetkému dopátrať za pomoci otravnej vyšetrovateľky, ktorá je tak plochou postavou .... moment, ono tu je vlastne plochá postava každá a jedna. Celé je to neskutočne prázdne, nudné, s lacným vizuálom a tak dementné, že toto snáď nemôže nikto po filmovom Minority Report myslieť vážne a celé aj odvysielať. To aj tých tisíc-a-jeden pokusov o B-éčkové sci-fi seriály, ktoré nám ročne servíruje Syfy sú na tom o poznanie lepšie, než pilot seriálového Minority Report. Už len úvodná epizóda je takým utrpením, že až. V poslednom čase sa s tými seriálmi podľa slávnejších filmov roztrhlo vrece, no Minorty Report je urážkou celej tejto „módnej televíznej vlny“. Skutočne si neviem predstaviť kto by na to chcel pozerať, keď sa v TV vysiela kvalita ako Fargo, Hannibal (no dobre, jeho tretiu sériu si odmyslíme) a iné.(11.9.2015)

50% Dosť jednoduché scenáre a slabé využitie futuristického prostredia. Aj preto seriál vyzerá dosť lacno. Najväčší problém je ale asi obsadenie, resp. to, že hlavný hrdina je trtko a hlavná hrdinka je... no...skrátka nemá dosť charizmy. Podobný model "chlapec a policajtka" v takom CONTINUU fungoval omnoho lepšie. Len asi Agáta je dobre napísanou i zahranou postavou. Práve vďaka udalostiam na pozadí, kde ona ťahá za nitky, ma nútia seriál úplne nezhadzovať. ALMOST HUMAN je však iná liga...(18.1.2017)

• noriaki

Škoda že z toho obřího rozpočtu šlo všechno na speciální efekty a účesy postav a nic na scénář. Remake vůbec ne hloupého Spielbergova filmu, což byl remake velice chytré povídky Philipa K. Dicka dělá oběma předlohám ostudu. A tím nemyslím že je děj nenáročný na sledování a divák se může udržet před vlnou událostí. Zápletka dílů je prostoduchá a dialogy z vyšetřovatelů dělají takové nemehla, že na její rozluštění sotva stačí. A aby to nebylo málo, tak jsou veskrze nesympatičtí. Obávám se, že tenhle seriál dopadne ještě hůř než 12 Monkeys. Parazitování na slavné značce stačí jen ke vzbuzení pozornosti, ale už ne na k jejímu udržení. To by museli scenáristé předvést i něco vlastního a originálního.(11.10.2015)