Minority Report (TV seriál)

Minority Report

Drama / Sci-Fi

USA, 2015, 7 h 12 min (Minutáž: 42–46 min)

Tvůrci:

Max Borenstein

Předloha:

Philip K. Dick (povídka)

Sean Callery

Meagan Good, Stark Sands, Nick Zano, Wilmer Valderrama, Laura Regan, Li Jun Li, Daniel London, Tina Lifford, Rizwan Manji, Larry Hoe, Jesse Reid, Natalie Gibson, Demord Dann, Kwesi Ameyaw, Dominic Downer, J.C. Williams, Julia Harnett, Jennifer Cheon, Tony Giroux, Alison Wandzura, Maxwell Haynes, Andrew J. West, Johannah Newmarch, Jason Asuncion, Ron Selmour, Alex Paxton-Beesley, Stefan Arngrim, Brielle Robillard, Maureen Sebastian, Nickolas Baric, Owiso Odera, Reed Diamond, Michael Copeman, Peter Macon, Gigi Jackman, Donna Benedicto, Lissa Neptuno, Andrew Stewart-Jones, Colin Lawrence, David Reale, Bradford Anderson, Ron Melendez, Kyle Howard, Jessica Camacho, Derek Webster, William Mapother, David Nykl, Karin Konoval, Sheila Vand, Azura Skye, Jesse Luken, Ian Harmon, Dan Zachary, Kenneth Mitchell, Audrey Marie Anderson, T.J. Linnard, Taylor Nichols, Cassi Thomson, Alistair Abell, Bernadette Saquibal, Christopher Heyerdahl, Burkely Duffield, Tiera Skovbye, Venus Terzo, Darius McCrary, Steven Williams, Tom Butler, Peter Bryant, Mitchell Kummen, Nicole Anthony

Shalisha Francis

Scénografie:

Dan Bishop

Masky:

Jordan Samuel

Kostýmy:

Marina Draghici
  • andreas2

Podařil se mi odhalit současný trend seriálové prudukce. Prvně je nutné použít jako předlohu „moje" nejoblíbenější Sci-fi/Thriller filmy jako Limitless nebo Minority Report a přetavit je žánrově na kriminálku. To se udělá tak, že postava s nadpřirozenou schopností se podle scénáře nechá seznámit s vyšetřovatelkou FBI a spolu pak díl co díl vyšetřují zločiny. Za každé prso vyšetřovatelky dám hvězdu. Škoda, že jich nemá 5.(10.2.2016)

• maddy

Podľa Á-čkového filmu C-éčkový seriál, takto by sa dal v krátkosti opísať Minority Report a postačovalo by to, pretože tu je zlé všetko, až neviem kde v komentári skôr začať. Už len samotná premisa je neskutočne debilná. Filmový Minority Report pojednával v jadre o troch deťoch na drogách ktoré ležali v akejsi vodnej nádrži a videli do budúcnosti. Presnejšie videli zločiny skôr než sa spáchajú a tak Tom Cruise niektorým takýmto zločinom chcel v kulisách futuristického Washingtonu zabrániť. Celé to však v závere nedopadlo práve najlepšie a program s predvídaním zločinov bol ukončený (aspoň pokiaľ si ten film spred trinástich rokov ako tak pamätám). Potiaľ dobré a originálne. No a teraz si predstavte, že tu nie je Tom Cruise, ale akýsi vyplašený mladík bez akejkoľvek charizmy v hlavnej úlohe, z temnejšieho sci-fi vizuálu je lacný gýč kde vrchol sci-fi momentu predstavujú lietajúce hodinky rozmaznaných deciek s ktorými si robia selfie fotky a príbeh dáva zmyslu asi toľko ako spevácka kariéra Paris Hilton. No vážne! Alebo to mi chce niekto povedať, že by vláda nechala len tak voľne po svete pobehovať troch ľudí, ktorí vidia budúcnosť a všetky zločiny? A presne toto vymysleli scenáristi seriálu, o jednom takom, dnes už mladíkovi z pôvodného programu chce rozprávať seriálový Minority Report. V podstate iba nasilu vytvorená paralela na filmový Minority Report, s ktorým však ten seriálový nemá nič spoločné. Nulovú logiku navyše podtrhuje aj fakt, že pravidlá príbehu si hneď prvá epizóda prispôsobuje za počkaním podľa vlastnej vôle. A tak raz ústredný jasnovidec dokáže prebehnúť pomedzi dopravu bez jediného zaváhania, aby mu hneď v nasledujúcej scéne dochádzali súvislosti vyšetrovanej vraždy tak pomaly, že je vlastne jedno, či do budúcnosti vidí alebo nie, pretože aj tak sa musí k všetkému dopátrať za pomoci otravnej vyšetrovateľky, ktorá je tak plochou postavou .... moment, ono tu je vlastne plochá postava každá a jedna. Celé je to neskutočne prázdne, nudné, s lacným vizuálom a tak dementné, že toto snáď nemôže nikto po filmovom Minority Report myslieť vážne a celé aj odvysielať. To aj tých tisíc-a-jeden pokusov o B-éčkové sci-fi seriály, ktoré nám ročne servíruje Syfy sú na tom o poznanie lepšie, než pilot seriálového Minority Report. Už len úvodná epizóda je takým utrpením, že až. V poslednom čase sa s tými seriálmi podľa slávnejších filmov roztrhlo vrece, no Minorty Report je urážkou celej tejto „módnej televíznej vlny“. Skutočne si neviem predstaviť kto by na to chcel pozerať, keď sa v TV vysiela kvalita ako Fargo, Hannibal (no dobre, jeho tretiu sériu si odmyslíme) a iné.(11.9.2015)

Já neříkám, že je to nějaké extra hodné si zasloužit dva trilióny cen, poskakování při chcaní na místě sem a poškozování neuronů tam. Pilotní díl poměrně šlape tak, jak by měl. Je přesně tak hloupý, jak ho zamýšleli, ale své diváky a průměrnou cílovou televizní skupinu taky. A raději do té průměrné skupiny budu patřit než dělat přebujarého, čerstvě odmaturovaného. Viz. jeden nejmenovaný seriálový portal a jeho recenzentské obsazení. To bych absolutně zakázal. Přechytračelé rádoby recenzenty na tvzone. Chce se mi z nich zvracet ještě víc než z toho, že se seriál veze jen na slavné značce. To už internetové portály nemají koho zaměstnat a tak sahají do řad čerstvě rašících fousků? Otevřená věta pro internetový, seriálový portal: "Příště zkuste zaměstnat někoho z ústavu pro mentálně choré, kteří si nehrají na bůh ví co. Děkuji."(24.9.2015)

• KevSpa

Do atmosféry filmu to má skutečně hodně daleko a po prvním dílu to vypadá na další z mnoha tuctových krimi o nesourodé dvojici parťáků řešící zločiny. Otázkou je, jak dlouho bude diváky bavit koukat na mnohokrát recyklovaný typ kriminálky, která jen těží ze slavného jména svého filmového předchůdce. Pilot - 50%(23.9.2015)

50% Dosť jednoduché scenáre a slabé využitie futuristického prostredia. Aj preto seriál vyzerá dosť lacno. Najväčší problém je ale asi obsadenie, resp. to, že hlavný hrdina je trtko a hlavná hrdinka je... no...skrátka nemá dosť charizmy. Podobný model "chlapec a policajtka" v takom CONTINUU fungoval omnoho lepšie. Len asi Agáta je dobre napísanou i zahranou postavou. Práve vďaka udalostiam na pozadí, kde ona ťahá za nitky, ma nútia seriál úplne nezhadzovať. ALMOST HUMAN je však iná liga...(18.1.2017)