Minority Report

• USA Minority Report
USA, 2015, 7 h 12 min (Minutáž: 42–46 min)

Tvůrci:

Max Borenstein

Předloha:

Philip K. Dick (povídka)

Hudba:

Sean Callery

Meagan Good, Stark Sands, Nick Zano, Wilmer Valderrama, Laura Regan, Li Jun Li, Daniel London, Tina Lifford, Rizwan Manji, Larry Hoe, Jesse Reid, Natalie Gibson (více)

Epizody(10)

V nedaleké budoucnosti policisté chytali vrahy díky takzvaným tušitelům, kteří měli zvláštní nadání vidět budoucí vraždy. Po šesti letech byl projekt zrušen a tušitelé byli posláni do anonymity. Stále však vidí vraždy a chystají se vrátit... V nedaleké budoucnosti ve Washingtonu D. C. byl spuštěn program PreCrime, který byl založen na tom, že tři tak zvaní tušitelé předpovídali vraždy, které se měly stát v nejbližších dnech. Policie pak vrahy zatkla dříve, než mohli vraždu uskutečnit. Tušitelé byli sourozenci. Děvče se jmenovalo Agáta a dvojčata Artur a Dash. Vědci přišli na to, že vidí vraždy v okruhu 160 kilometrů několik dní před tím, než se mají stát. Po dobu programu byli naloženi v mléčné lázni a za tuto dobu si nic nepamatují. Po skončení programu byli tušitelé přesunuti na ostrov, kde měli v klidu žít. Dash se ale nesmířil s tím, že by nemohl díky svým vizím pomáhat a tak se vrátil do Washingtonu D. C. a snaží se zabránit vraždám. Sám má ale jen malé útržky. Agáta toho viděla o mnoho více a Artur zase předvídá jména. Říkalo se, že Dash byl z nich nejslabší, viděl jen detaily vraždy... (TV Prima)

Qeo

Pilot poměrně nadějný, ale bohužel to sklouzává do průměru. Role jsou předem dané a i když se z tohoto tématu dá vytěžit opravdu hodně, bojím se, že se seriál nedokáže vymanit se z kultu originální myšlenky. Uvidíme, pár dílů rozhodně stojí za to sledovat. ()

Ceberus

Víc než akční sci-fi - což byl původní film - jde spíš o klasický krimi seriál zasazený do světa MInority Report více čirou náhodou než důslednou úvahou. Vzhledem k tomu, že všelijaké ty německé detektivky z televize Prima fakt nemusím, tak mě krimi nádech možná odrazoval víc než by mě přitahovalo sci-fi, které bylo vzhledem k rozpočtu přirozeně omezenější než ve filmu. ()

mirak2

Pri pokracovani/remakovani/nadvazovani sa tvorca nikdy nevyhne porovnavaniu. Pilot, aj ked vizual je vyborny, dejom a hercami zaostava za filmovou predlohou. Serialu dam sancu, ale zatial je to len trosicku lepsi priemer ()

Lavinia

10 let po ukončení PreCrime jsou bývalí odsouzenci povětšinou v cvokhauzu, policie znechucená, že snad má něco vyšetřovat místo aby sbírala zločince před činem, což bylo pohodlnější, a Dash, jedno z dvojčat senzibilních, stále vidí budoucí vraždy a navzdory slibu, že si dá odstup, se jim snaží zabránit. Přitom se spojí s detektivkou, spolu je pak na základě jeho info řeší. Jakého detektiva Arthura to má dle obsahu potkat, je ve hvězdách, Arthur je jeho dvojče, které si žije po svém a na nějaké vraždy kašle, taktéž ona věštecká holohlavá z filmu. Oba ale mají záhadnou vizi, jak je zase zabásnou a donutí kdo ví k čemu. Takže Dash jim to kazí svou aktivitou a divák pociťuje příjemné napětí, co z toho vyleze. Po pilotu: Velká očekávání, velké naděje, obávám se zklamání, když vidím ta hodnocení kolem. ()

darthhokro odpad!

Ty vole, nahradit Tomíka, sraženou tlustou vopicí a slizkou rákoskou, to chtělo hodně odvahy. vydržel jsem cca 10. minut pilotu, než se mi zvedl kufr a definitivně se poblil ()

ellessar01

No, po pilotu muzu rict, ze jsem cekal o dost vic. Takhle to vypada na dalsi buddy kriminalku, kazdy tyden novy pripad a kulisy, prostredi a nejspis i osud Almost Human. ()

mArtinko5MB

Skor som cakal prerabku povodneho filmu ako vycackanu blbost, ktora sa mi uz od prvej minuty nepozdavala. Skoda, velmi som sa tesil ... ()

ESNYR

Přesně jak jsem očekával, se z toho hned v druhém díle stala nezajímavá kriminálka která kromě hájtech serepetiček, nemá vůbec žádné nové nápady než ty ostatní kreminálky. Jo, a začíná mi čím dál víc vadit ženská dominance v policejních řadách. V poslední době jsem si všiml, že 80% policajtů ztvárňují ženy. ()

mr.twizta

Pilot: a proc ne. Vizualne je to na televizni pomery nadstandardni, zajimave se tu navazuje na puvodni film a herecka v hlavni roli ma kozy, z cehoz tvurci patricne tezi. Sice mam takove tuseni, ze serial bude mit problem s udrzenim tempa a Fox ho po prvni sezone tipne, ja se ale divat budu. ()

kecal

Asi se do toho slušně zainvestovalo. Dobře to vypadá, ale to je asi tak všechno. Dle všeho budeme do budoucna sledovat prdelatou černošku, co by detektivku a nicneříkajícího týpka co by zástupce jednoho z trojky. Ani jeden z nich mne nijak nezaujal a to stejné scénář. Bohužel to vypadá na další průměrný, nic neříkající seriál. ()