Kurz sebeovládání (TV seriál)

Anger Management

Kurz sebaovládania

Komedie

USA, 2012–2014, 35 h (Minutáž: 21 min)

Tvůrci:

Bruce Helford

Peter Smokler

Raney Shockne

Charlie Sheen, Shawnee Smith, Noureen DeWulf, Michael Arden, Derek Richardson, Barry Corbin, Selma Blair, Daniela Bobadilla, Laura Bell Bundy, Brian Austin Green, James Black, Brett Butler, Aldo Gonzalez, Stephen Monroe Taylor, Michael Boatman, Martin Sheen, Darius McCrary, Ajay Mehta, Anna Hutchison, Nicole Travolta, Michael Gross, Greg Cipes, Barry Livingston, Steve Valentine, Elaine Hendrix, Ginger Gonzaga, Kristen Renton, Denise Richards, Kamala Jones, Amanda Musso, Meghan Falcone, Danielle Bisutti, Jason-Shane Scott, Ken Lerner, Jackie Joyner, Lindsay Lohan, Kerri Kenney, Tiara Lanai, John Charles Meyer, Mircea Monroe, Steven Krueger, D'Arcy Fellona, Carla Renata, Odette Annable, Masiela Lusha, Lance Lim, Gregory Marcel, Cedric Sanders, Carla Gallo, Angela Trimbur, Michaela Watkins, Jill Basey, Nikki BreAnne Wells, Bruno Amato, Ping Wu, Tiffany Dupont, Brooke Newton, Rachele Brooke Smith, Christiann Castellanos, Mitch Silpa, Emily Montague, Katherine Bailess, Kelly Frye, Bob Einstein, Brea Grant, Tina Ivlev, Alexis Carra, Valentina Ivancenco, Will Harris, Andy Mientus, Abigail Wright, Brett Zimmerman, CeeLo Green, Ciara Hanna, Dee Dee Rescher, Fred Stoller, Christine Estabrook, Ethan Erickson, Camilla Jackson, Michael James Bell, Jeff Doucette, Thomas Barbusca, Mario Diaz, Isaiah Mustafa, Don Lake, Johnny Dowers, Michael Swan, Danielle Baker, Davenia McFadden, Jeff Harlan, Leslie Connelly, Jason Williams, Candace Bailey, Arden Myrin, Brian Palermo, Mikaela Hoover, Rigo Obezo, Katherine Von Till, John M. Keating, Carla Jimenez, Laird Macintosh, John Ennis, Rodney J. Hobbs, Carlos Antonio, Carly Steel, Alexandra Ella, Tom Beyer, Lorin McCraley, Gibson Bobby Sjobeck, Marque Richardson, Michael Cory Davis, Christopher Douglas Reed, Christopher Gehrman, Soledad St. Hilaire, Katlin Mastandrea, Jeremy Scott Johnson, Ivar Brogger, Regi Davis, Beth Kennedy, Roy Abramsohn, Tiffany Daniels, Gary Rubenstein, Kristine Angela, Nicole J. Butler, Chaley Rose, Phil Abrams, Louisa Abernathy, Greta Jung, Izabella Alvarez, Pat Battistini, Juan Alfonso, Kenzie Caplan, Hannah Zeile, Meredith Salenger, Carolyn Hennesy, Mimi Kennedy, Kate Reinders, Amanda Bearse, Toby Huss, Matt Cedeño, Stacy Keach, Bryce Johnson, Eddie Shin, Karen McDougal, Ashley Fink, Don Stark, Slash, Jim Meskimen, Marion Ross, Brian Posehn, Carol Kane, Brian Gross, Dana Gould, Rizwan Manji, Richard Moll, Adam Wylie, Brian Dare, Melissa Denton, Matt Bush, Robert Gant, LeAnn Rimes, Kristina Anapau, Kenny Ridwan, Tim Bagley, Mark Povinelli, John Fleck, Nadia Bjorlin, Bob Clendenin, Rebeka Montoya, Tuc Watkins, Gina Gershon, Kim Shaw, Tauvia Dawn, Brooke Peoples, Briana Lane, George Wyner, Suzanne Whang, Eugenio Derbez, Dominic Rains, Ana de la Reguera, Cheech Marin, Kevin Dobson, Julia Duffy, Brooke Lyons, Scott Elrod, Chasty Ballesteros, James Ryen, Tiffany Panhilason, Jim Turner, Aly Michalka, John-Paul Lavoisier, John Witherspoon, T.V. Carpio, Lorna Scott, Jacqueline MacInnes Wood, Eric Steinberg, Will Sasso, Matt Shea, Mercedes Mason, Brant Daugherty, Tara Karsian, Suzanne Ford, Gloria Garayua, Gilbert Gottfried, Marianne Muellerleile, Robin Riker, Greg Perrow, John Henson, Ariana Madix, Asante Jones, Nadia Gray, Christine Marzano, E.J. Callahan, Cheryl Ladd, Izabella Miko, Reggie De Leon, Ben Giroux, Corbin Bernsen, Margarita Franco, Frederick Keeve, Abby Donnelly, Tom Billett, Michael Masini, Jennifer Kathreen Larson, Ron Ostrow, Corie Vickers, Emiliano Díez, Jocelyn Ayanna, Gina La Piana, Jay Johnston

Scénografie:

Karin L. McGaughey (set dekoratér)

Kostýmy:

Julie Rhine

Jako vsuvka než začnou masivně očekávané pokračování všech možných seriálů - ideální. Charlie je pořád ten stejný Charlie jak ho známe z Dva a půl chlapa, i samotný styl seriálu svého staršího bratříčka hodně připomíná. Kvalit ale nedosahuje. Jedná se převážně o One man show Ch. Sheena, který opravdu na place exceluje, bohužel zde chybí někdo jako Alan, vedlejší postavy zde zkrátka nejsou až tak výrazné. I když vtipné jsou (členové na sezení především). S. Blair je tu z mého hlediska převážně na okrasu :), což mi problémy opravdu nedělalo, spíše mi tam trochu vadila představitelka Charlieho ex. Ale určitě spokojenost, 10 dílů jsem zhltl za pár dní.(3.9.2012)

"Mňa nevyrazíte. Končím! Myslíte si, že ma nahradíte ? Len do toho, už to nebude ono. Ak myslíte, že prehrám ste vedľa". Takto si to vydiskutoval Charlie s producentmi Dva a pol chlapa hneď v prvom diely. A myslím, že ma pravdu. Dva a pol chlapa už bez neho nieje ono. Tu v Kurze sebaovládania (skutočne trefný názov seriálu) znova valcuje, hlášky ma napísane znova trefné a perfektné na telo a celé je to nie len nový seriál, ale zároveň aj ukážka toho, že to hlavne stálo na Charliem Sheenovi. Fanúšikovia Dva a pol chlapa určite pochopia kopec narážok (znova sa Charlie volá Charlie, znova je tu kopec posteľových scén a znova Charlie chlasta ako dúha) a dokonca sa dostavia aj niektoré známe tváre, ako napríklad Charlieho tatko, či Charlieho bývala Denise Richards. Pre tých, ktorým sa Dva a pol chlapa ľúbilo do kým Charlieho nevyrazili, a ktorý stále váhajú či si to majú pozrieť, hovorím pozrite si to. Dva a pol chlapa je do tej 8 serie lepším seriálom, ale aj tu ma stále Charlie čo ponúknuť. Pre tých, ktorý pozerali DapCH v slovenskom dabing, nemajte strach. Aj tu je dabing perfektný a znova Charlieho perfektne nadaboval Stanley Král. "Mal by si skladať jingle niekde v Malibu." - Skladanie jinglov je na prd." 80% - 4*(28.7.2020)

Moc šancí jsem tomuhle seriálu nedával, pilotní díl mě vůbec nezaujal, ale řekl jsem si že to nějak přetrpím a kouknu i na pár dalších dílů a hned od druhého dílu mě Anger Management začal bavit. Na Dva a půl chlapa to sice zatím určitě nestačí ale Charlie Sheen opět řádí. Spousta vtipných scén, ke kterým pomáhají i ostatní herci. Po pár prvních dílech dávám zatím čtyři, nevypadá to vůbec špatně.(30.11.2014)

Smím-li soudit podle úplných počátků tohoto sitcomu, tak jsem spokojen! Charlie opět válí, hned na úvod si vyrovnal účty s tvůrci Dva a půl chlapa, má tu kolem sebe zajímavé postavy (prozatím pro mě neoplývají takovým charismatem jako postavy Dapcha, ale to se třeba ještě změní), nápad je tu zajímavý, humor vcelku slušný a v mnohém mi Anger Management připomíná minulou vlajkovou loď Sheena (dapch). Doufám, že úroveň epizod nebude klesající, že si udrží započatý standard, popřípadě se ještě více vybarví a bude svým divákům dělat radost. Dva a půl chlapa ode mě dostal 4* (protože po prvních několika epizodách jsem z něj až tak nadšený nebyl), s Anger Management to zatím zkusím a dám 5*, v případě zklamání pak jednu uberu.(1.7.2012)

Je to jen jiná verze Dva a půl chlapa, seriál opět stojí na Charliem, ostatní jsou tam do počtu. Děj to nemá žádný, jen se jedná o pár vtipů poskládaných dohromady, někdy to zábavné je, někdy zase není. Problémem je, že se to začíná hodně opakovat a druhá série už tak nemá čím překvapit. Charlie je tradičně dobrý, skvělé jsou scénky z vězení, ale na více pozitiv se nevzpomenu.(28.1.2013)

• - Herečka Lindsay Lohan  tvůrce seriálu údajně pořádně naštvala, když zdržovala natáčení a celé dny jen vysedávala ve svém karavanu. (Chris Masters)

• - Jedná se už o třetí seriál, kde hraje Charlie Sheen postavu, která má křestní jméno Charlie. První byl Všichni starostovi muži (od r. 1996), kde se jmenoval Charlie Crawford, a druhý byl Dva a půl chlapa (od r. 2003), kde zase Charlie Harper. (S.W.A.T)

• - Když Michael říká Charliemu (Charlie Sheen), o čem se mu má zdát, tak ve skutečnosti vyjmenuje jeho dřívější role. (Duoscop)