Newsroom

• USA The Newsroom (více)
USA, (2012–2014), 23 h 47 min (Minutáž: 47–72 min)

Tvůrci:

Aaron Sorkin

Jeff Daniels, Emily Mortimer, John Gallagher Jr., Alison Pill, Thomas Sadoski, Dev Patel, Thomas Matthews, Olivia Munn, Sam Waterston, Chris Chalk (více)

Série(3) / Epizody(25)

HBO uvádí nový dramatický seriál, jehož autorem je Aaron Sorkin (Sociální síť). Inteligentní, aktuální, vtipný a zábavný Newsroom nahlíží do zákulisí fiktivní zpravodajské televizní stanice ACN Network. Soustřeďuje pozornost na život před i za kamerou jejího sarkastického moderátora (Jeff Daniels), nové vedoucí produkce (Emily Mortimerová), ostatních zaměstnanců (John Gallagher Jr., Alison Pillová, Thomas Sadoski, Olivia Munnová, Dev Patel,...) a jejich šéfa (Sam Waterston). Zvládnutím hektického prvního společného dne, který vyvrcholí horkou zprávou o výbuchu vrtné plošiny BP v Mexickém zálivu, se tento tým vydává na upřímně míněnou donkichotskou misi - chtějí dělat dobré zpravodajství navzdory všem firemním, obchodním i svým vlastním potížím.

HBO uvádí devět zbrusu nových dílů nadšeně přijatého seriálu Aarona Sorkina. Inteligentní, aktuální, chytře provokativní a zábavné drama Newsroom nahlíží do zákulisí úspěšného zpravodajského pořadu fiktivní kabelové televize Atlantis Cable News (ACN). Zaměřuje se na život před i za kamerou, hlavními postavami jsou jízlivý moderátor (Jeff Daniels), výkonná produkční (Emily Mortimerová), zaměstnanci redakce (John Gallagher, Jr., Alison Pillová, Thomas Sadoski, Olivia Munnová, Dev Patel a další), šéf zpravodajství (Sam Waterston) a generální ředitelka mateřské společnosti (Jane Fondová). Druhá řada seriálu se odehrává pět dní před volbami 2012 a připomene četné události z let 2011 a 2012. Jedna z hlavních dějových linií se zaobírá žalobou na protiprávní propuštění podanou zaměstnancem, který údajně zfalšoval zprávu o podezřelém útoku amerického bezpilotního letadla. Zatímco vycházejí najevo důvody a důsledky procesu, tým Newsroomu pokračuje ve své donkichotské misi - ve snaze dělat poctivé zprávy navzdory korporátním a ekonomickým problémům i jejich propleteným osobním vztahům. (oficiální text distributora)

sharky

Pro cloveka, ktery studoval zurnalistiku a pracoval v televiznim zpravodajstvi, je tenhel serial povinnost, takhle by to zpravodajstvi totiz melo vypadat a nikdy to tak vypadat nebude. zajimava reflexe USA a jednoho roku jeji historie. Will ma pravdu USA neni nejlepsi zemi na svete, stejne jako CR, ale nikdy neni pozde to zacit menit... Aaron Sorkin je opravdu velmi zajimavy tvurce s obrovskym potencialem. ()

Necrotongue

Seriál jsem si oblíbil už po prvním dílu, zaujala mě perfektní fúze dramatu a inteligentního humoru, který je místy tak suchý, že by se natáčení některých scén bez požární hlídky jistě neobešlo. Přišlo mi fajn, že se můžu zároveň dobře bavit i přemýšlet nad zajímavými tématy a nedovedu si představit, že by seriál koupila Nova nebo Prima, leda že by zodpovědná osoba nepochopila, o co tvůrcům šlo. Obsazení bylo podle mě dokonalé, jednotlivé postavy na mě působily krajně opravdově a byl bych úplně spokojený, kdyby nebylo druhé poloviny třetí řady, která mě po fantastické druhé sérii vyloženě zklamala. Jen lituji toho, že se u nás podobný typ zpravodajství příliš nepodporuje, potřebovali bychom ho jako sůl. ()

Mgb21

1. série - Náhodou jsem chytnul první díl na HBO a po pár minutách bylo jasno. Skvěle napsané postavy a velmi dynamické tempo vám nedovolí ani na chvilku polevit ze sledování. První série je opravdu povedené a jen upevňuje pozici HBO jako lídra v dramatických seriálech. Jediná věc co znemožňuje plný počet je milostná linie mezi Jimem a Maggie. Tyhle scenáristicky komplikovaný lásky přímo nesnáším. Už se těším na další sezonu ()

Coleator

První série byla parádní: Již od první scény si mě Newsroom získal. Důvodů je několik: pohled do zákulisí televizního zpravodajství, použití skutečných událostí (Pro člověka žijícího mimo USA je Newsroom báječnou možností, jak se o daných událostech dozvědět trochu víc.), skvěle vybraní herci (Jeff Daniels si tu Emmy vážně zasloužil), výborný scénář... První série je u mě za 95%. Ve druhé sérii se vše točí kolem reportáže o tajné operaci Genoa a ostatní události v podstatě jdou stranou - tentokrát asi jen 80%. Někdo by mohl říct, že se v tomto seriálu možná až moc řeší vztahy mezi postavami - mně to ale nevadí, postavy mi tak přirostly k srdci, že prostě chci vidět, jak se to mezi nimi vyvine. Člověk se u Newsroomu také dost zasměje -> zkrátka a dobře je to v podstatě dokonalý seriál... ()

Morholt

Úvodní Danielsův proslov mě navnadil jak už dlouho nic a i když se pak serál stočil směrem, kterého jsem se trochu obával, patří nakonec Newsroom k těm projektům, u kterých je člověk naštvaný, že už nebudou dál pokračovat. Samotný začátek sliboval sžíravou satiru, při níž budou Sorkin a spol. pálit do řřad novinářů i politického systému a ačkoliv to místy tak vypadá, v celkovém kontextu to vyznívá tak, že Amerika je i přes své mouchy tou nejlepší zemí na světě a novináři z ACN jsou do jednoho partou, která se nám snaží podat informace takové, jakými skutečně jsou. Prostě trošku černobílé. Všechno ovšem vyvažují herci. V tomto případě se nedá říct, že by někdo vyčníval. Všichni do jednoho byli jednoduše boží, pokud tedy nepočítám Alison Pill. Ta je divná. No a další devízou jsou vybroušené slovní přestřelky, za které by někdo zasloužil Nobelovu cenu za slovní přestřelky. Nevzpomenu si, že by se mi někdy něco tak ukecaného tolik líbilo. Jedním slovem paráda. 90% ()

snaked

Moc ráda bych dala 5, ale prostě nemůžu. Výtek by se našla celá řada, ale stejně jsem si dala Newsroom v krátkém časovém rozpětí komplet. Aspoň už chápu, proč Jeff Daniels získal Zlatý glóbus v takové konkurenci. Naprosto zaslouženě - je skvělý. Nicméně jsem ráda, že Newsroom skončil u 3 řad. Beru to tak, že 2 řady byly komplet, třetí je navíc. ()

Tatannka

Naštěstí už první scéna varuje proč se na průměrný Newsroom nedívat, obsahuje dva hlavní otravné prvky, které seriál zabraňují pustit do první ligy - zálibu v teatrálních monolozích a old schoolový sentiment amerických liberálů. Spolu se Sorkinovou neschopností promýšlet psychologii postav, aby nezněly jako figury pobíhající po redakci a pronášející zásadní prohlášení, ale normální lidé, dělají Newsroom seriálem, který jde těžko vydržet. ()

ScarPoul

Určite že sa jedná o hru s divákom. Vec, ktorá sa snaží pôsobiť vyzreto a pritom je postavená na veľmi pojašených charakteroch. Dôvod prečo to funguje je ten, že všetci tí hlupáci vlastne bojujú za pravdu. Hrdinovia medzi ľudmi, investigatívny žurnalisti, ktorých by taký Spider Jerusalem s Transmetropolitanu odchovaný na nejakom tom fete, vyvolával do neba. Ostrá kritika súčasnej americkej spoločnosti skrze ľudí s obyčajnými problémami. Aaron Sorkin vytvoril asi jeden z najpôsobivejších seriálov súčasnosti. Má mnoho humorných situácií, skvelé herecké obsadenie - Jeff Daniels vás dokáže nadchnúť, keď treba. Pill ako obvykle nádherná, sekunduje jej krásnonôžka Munn. Patel ako Ind poteší, rovnako ako starček Waterston, ktorého si jednoducho nemožno nezamilovať. Inteligentná zábava. Tak by som to nazval. V tom najlepšom možnom prevedení. Nepotrebujete nič viacej. Pohľad na to ako fungujú správy a na partu ľudí, ktorá sa ich snaží robiť trocha inak. Výborná vec, ktorú som dal na jeden hlt. The Who a Coldplay ako pesničky k soundtracku potešia, pretože krásne dej vydramatizujú a všetky tie pokojné strunky od Wurmana a Newmana sú potom už len syntetické blaho. Špička v súčasnej seriálovej tvorbe, ktorá robí zábavu inteligentne. 1 séria 100%. Pokračovanie príbehov tejto nesúrodej partičky žurnalistov začína v druhej sérií trocha ťažkopádne. Hovoril som si, je to naozaj možné aby taký talentovaný tým stratil šťavu? Lenže Sorkin je macher. Odkrýva príbeh postupne. A akonáhle sa mu podvolíte odhalí vám svoju skutočnú silu. A na konci posledného dielu si uvedomíte, že to čo teraz príde bude omnoho dôležité pre každého jedného zo zúčastnených. To, že nebudú oči suché a bránica sa bude natriasať pod novými prívalmi smiechu je viac ako isté. 2. Séria 100%. Bude mi za tým smutno. Vždy som si cenil, keď seriál bol kvalitný a nemal veľa dielov. Keď sa jeho postavy s každou časťou vyvíjali a rovnako keď to vedelo zahrať na správne emócie. Newsroom mi bude neuveriteľne chýbať, pretože bol asi najdokonalejším obrazom veľkých hrdinov bojujúcich zo zákerným systémom, pritom si ale dokážu udržať svoju ľudskosť. 3. séria - 100% Ďakujem Aaron. ()

6thSun

Dialogovej masakr, kdy je nutný si některé scény přehrávat vícekrát, protože se zkrátka nedá pochytat všechny hlášky na první dobrou. Scénárista se však na pár místech až moc opájí svým egem a seriál tak občas působí poněkud přechytrale. Nedivil bych se ale, kdyby to na Emmy za rok 2012 vyhrálo hlavní ocenění SERIÁL ROKU. 70 - 90% ()

maseer2

1. série - 5*, 2. série - 4* » HBO válí! Newsroom je dojemný, trefný, plný inteligentního humoru a zejména poctivé, s láskou dělané novinařiny, což je hrozně příjemné sledovat.. první série je bezchybná, ve druhé to místy malinko skřípe, ale Aaron Sorkin to má pořád pevně ve svých rukách.. na třetí sezónu se moc těším! :) P.S.: Olivia Munn je božská! (29.9.2013) | 3. série - 5* » já nemám slov, tomuhle se zkrátka říká končit na vrcholu a dojemný závěr je balzám na duši.. a já budu tajně doufat, že třeba jednou vznikne další série... (7.1.2015) ||| průměr = 4,7* ()

Baxt

První řada: První díl - We Just Decided To: 60% ; Druhý díl - News Night 2.0: 65% ; Třětí díl - The 112th Congress: 60% ; Čtvrtý díl - I'll Try to Fix You: 70% ; Pátý díl - Amen: 50% Šestý díl - Bullies: 50% Sedmý díl - 5/1: 75% Osmý díl - The Blackout, Part 1: Tragedy Porn: 65% Devátý díl - The Blackout, Part 2: Mock Debate: 50% Desátý díl - The Greater Fool: 65% ; It's not an original story! V následujících řádcích bych rád odkryl ty nejviditelnější důsledky Sorkinova nepochopitelného úpadku. Zároveň chci objasnit své finální hodnocení, které, jak jste si mohli všimnout, se neslučuje s většinovým názorem. Jedno po druhém. _____ Premisa Newsroom slibuje velké věci, kde "velké" není synonymem pro megalomanii, ale pro chytrou podívanou, jež znovu stvrdí zásadní postavení HBO na poli dramatické seriálové tvorby. Jaké zklamání, že to tentokrát vůbec nevyšlo. Newsroom nehodlám kritizovat za naivní, estrádní přístup k televizní novinařině, protože mám pocit, že tu moje kompetence má jisté meze. Zároveň byla tato problematika tolikrát probírána americkými médii, že je těžké jen nepapouškovat cizí názor. Nebudu se také vyjadřovat k Sorkinově osobě a vystupování, jež zapříčinilo, že se v mých očích stal z nejtalentovanějšího žijícího scenáristy arogantní hulvát (a nebylo to přímou vinou Newsroom, ač mu to rozhodně nepřilepšilo). Stranou taky nechám i misogynii, přestože protéká každičkou minutou seriálu. _____ Sorkin pro Newsroom stvořil sbírku těch pravděpodobně nejotravnějších postav od ansámblu Beverly Hills 902 10. Působí jako skica prvotřídního karikaturisty. Jsou katastrofálně zahrané (Emily Mortimer, Alison Pill, Sam Waterston – všichni do jednoho přehrávají tím neodpornějším způsobem), ale co je horší, je z nich silně cítit autorství jednoho muže, jinak řečeno, mluví jedním jazykem a jejich úspěchy a chyby jsou determinovány jedním vzorcem. Měl jsem za to, že Sorkin svým ojedinělým grafomanstvím vždy obdaří jen jednoho hrdinu (Zuckerberg z The Social Network) nebo ho mezi všechny rovnoměrně rozprostře (spolupráce na Moneyball), ale Newsroom dokazuje smutný opak. Vzniklá banda figurek si nemůže nárokovat žádné mé sympatie. _____ Sorkinovi se s jeho týmem povedlo vyšlechtit něco na hranici komedie, jsem přesvědčen, že by mohli najít uplatnění v sitcomu, což je ale v rámci jejich předchozí i současné tvorby nemyslitelné. Většina dialogů (dejme tomu 95%) je koncipovaných jako informativní přestřelka a výměna postojů zároveň s hromadou sarkastických poznámek. Vše je zakončeno typickým "punch linem", kdy se zneužije zdánlivě nepotřebné sdělení v absurdním kontextu (Sorkin to chápe tak, že se doslovně zopakuje fráze a druhá postava udělá do kamery obličej). Scény jsou tak správně vypointované, ale při potřebě vážnosti selhávají. Nikdo za celých deset epizod nenabídne alternativu. _____ Je šokující, že léty prověřený zkušený tvůrce s rozhledem, jakým je Sorkin nepochybně obdarován, si dovolí riskovat pověst a pustí se svým jménem do vysílání vyloženě TAKHLE špatně napsanou věc. V seriálu je zdaleka nejdojemnější scénou čistý projev patriotismu, piloti objímající se po obdržení zprávy, že zemřel Osama bin Laden. Kde že to jsme? () (méně) (více)

bouncer

Pilot je jeden z nejlepších seriálových počinů, který jsem kdy viděl. Když se bohužel tahle pecka změní ve vztahovku, pro kterou by "Přátelé" vraždili (aneb jak jeden vztah na pracovišti řešit během 15 hodin seriálu), nadšení vyprchá. Jeff Daniels + Emily Mortimer jsou úžasná ústřední dvojice a potenciál Newsroom je obrovský, univerzálnější než podobný House of Cards. Ale chce to držet se tématu... (1. sezóna - 80 %, 2. sezóna - 70 %, 3. sezóna - 80 %) ()

MoiJe

Videné už opakovane. Pri prvom sledovaní ma občas vytrhávala neznalosť amerických politických reálií, ori ďalších už som si seriál vyložene len vychutnávala. Odporúčam, okrem drám okolo diania sú najlepšie tie rýchlo hovorené výmeny názorov ilustrujúce wit postáv, to vďaka nim si seriál rada pripomínam. ()

PanCitron

Tak vtahující pilot, jako přineslo Newsroom, jsem už delší dobu neviděl. A paradoxně , nezůstalo jen u něj. "Vztahové" pasáže" sice jedou většinu času podle typického nastaveného schématu a mohou místy působit až otravně, naštěstí jsou však rozloženy mezi poměrně atraktivní zpravodajské scény a dají se docela snést. Asi nejlépe se to pak promítne během druhé série. Ta také přináší příběhově nejzajímavější linku a hlavně prokáže, že načrtnuté charaktery jsou poměrně funkční a především i zábavné. Danielsův Will samozřejmě strhává hodně pozornosti, ale osobně se mi docela líbila práce s postavou Dona a jeho přerod v ryze sympatickou postavu. Třetí řada je pak takový uspěchaný dovětek, který se trochu ztrácí a některé postavy se spíš stávají vlastními karikaturami (bohužel hlavně Sloan Sabbith). I tak je Newsroom seriálem, který se určitě vyplatí vidět. nejzajímavější epizody: 1x04 - I'll Try To Fix You, 2x05 - News Night With Will McAvoy, 2x08/09 - Election Night, 3x01 - Boston ()

jahol

Komentář obsahuje drobné, podle mne neškodící spoilery. Je neskutečný, jak amíci (HBO) umí natočit situace, kde se něco děje. Scénář odprostředka dolů do detailů je brilantním propojením každého jednotlivého okamžiku s námětem a plný skvělých nápadů (99% scénáristů by si vystačilo s dějinným okamžitem smrti Bin Ladina samo o sobě, ale Aaron Sorkin tento okamžik protkne ještě s.. uvidíte čím). Vazby na konkrétní události ději svědčí a vtahují vás (absolutně nejlepší je hned první díl s havárií ropné plošiny v mexickém zálivu), postavy jsou pro mne, který Američany dost zná a tak mu nepřijde jejich patos a spousta reakcí, nadsazený (věřte tomu, že závěrečná scéna z dílu s výkupným pro"pozorovatele" na blízkém východě není přehnaná, zažil jsem něco podobného, kdy se vybíralo na mne(!), a je hodně smutný. ale jenom náš problém, že to my v Čechách budeme považovat za nemístnou nadsázku). Myslím si, že přehled hodnocení vcelku odpovídá mým očekáváním - jiné 87%ní filmy a seriály na csfd mají drtivou převahu pětek a čtyřek - tady extrémní nasazení pětek kompenzuje poměrně časté nižší známky. A je tomu skutečně tak - tenhle seriál si buď totálně zamilujete a odpustíte mu, že vztahová stránka je (záměrně) silně stylizovaná do podoby telenovely, aby v efektu kulminovala se stránkou společensko-kritickou, anebo si řeknete, že takhle zkreslit skutečnost lidských vztahů prostě beztrestně nelze a jdete s hodnocením dolů. Já patřím k té první skupině, i když si myslím, že by s neustálým vibrováním na hraně měl Sorkin ve druhé sérii něco udělat a aspoň jeden z klíčových vztahů mezi hlavními hrdiny konečně někam posunout, protože další balancování je už opravdu neúnosné. Ale těch pět hvězdiček musím dát, protože každý díl obsahuje pár okamžiků, které jsou prostě geniální. Druhá série má v sobě pořád ještě hodně silného, i když ty nejlepší momenty ze série první (začátek a konec první epizody, konec čtvrté, páté, šesté a desáté epizody), které jsem si pouštěl na youtube do zblbnutí, tady nenajdete. Sériálu prospívá přenesení části zátěže na z ústřední dvojice na jiné (Sloan!) a na druhé straně je ale celková atmosféra tmavší, jde více o krk a o stanici jako takovou a divákovi by prospěla stručná instruktáž z toho, jak je to v Americe se zákony. Nejlepší je asi úplný konec, i když v tomto případě jde jen o vyřešení vztahu jedné ze sympatických skorem dvojic, kterými seriál disponuje (díky Sorkine, že jsi alespoň tohle přestal natahovat). Třetí série je podobná, právníci jsou tady jako doma, vazba na skutečné události, hlavně v cizině, už úplně opadla a zdá se, že seriál skončí právě včas. Ale pak přijde pátý díl a nezbývá mi, než si říci, že nám ten Sorkin a HBO mohli ještě jednu plnohodnotnou sérku dát a neutnout to po šesti epizodách. Sloan bych v jejím interview s "Ajťákem" podepsal jeden každé slovo a myslím, že těchto pár minut je možná to vůbec nejlepší, co seriál přinesl. Vlastně je ta třetí série výrazným posunem k charakteristice té nejposlednější, internetové doby, proti které je to, co ACN staff zažíval v sérii první, jen dobrosrdečná selanka. A Sorkin tady vymáknul věci, na které takhle společnost a civilizace dojede. () (méně) (více)

villon17

Sénář, děj, herci, to všechno má grády a skutečně se cejtim jako ve studiu a připadám si šťastná a důležitá, že toho můžu bejt součástí, ale pak nastoupí ta úděsná kamera, která z toho všeho nadělá amatérskou reality show, do toho občas až příliš emotivní scény, který tak trochu shazujou genialitu a potenciál celýho seriálu. ()

Haluzz

Příjemně vtipné, zatímco opravdu chytré a nedělá to z díváka ovci. Díky tunám informací, chytrým prostřihům (dají vzpomenout na nejlepší momenty The Social Network) a lidským postavám to nenudí ani minutku. Thumbs up. ()

Anchi

1. série - návyková, 90 % 2. série - božská; ovšem i přestože mi u poslední scény ukápla slza dojetím......s přehledem bych se bez ní obešla aneb nevěřím na happy endy. ()

mad_ness

If you tell me she's not here, I'll follow the trail of her tears... that's how I got to Memphis, that's how I got to Memphis... Milujem ukončené seriály, tento mi ale tuším bude chýbať najviac zo všetkých. Všetko tu je také primerané, až to hraničí z dokonalosťou. Krásna práca. ()

Aaron Sorkin chystá režijní debut

Aaron Sorkin chystá režijní debut

09.05.2016

Jen těžko byste v Hollywoodu hledali výraznějšího scenáristu, než je Aaron Sorkin. Autor Západního křídla a Newsroomu napsal i Moneyball nebo Stevea Jobse, hlavně má ale doma Oscara za Social Network… (více)

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy