Joker Blogs, The (TV seriál)

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2008

Scott McClure

Andrew DeVary

Přemýšlel jsem, jestli 3 nebo 4 hvězdy. Tu čtvrtou jsem chtěl věnovat geniálnímu herci, ztvárňujícího Jokera. Ovšem v průběhu jednotlivých dílů, se podoba chování vzhledem k Temnému rytíři, ztrácí. Avšak né úplně vymizí. Joker ze zahrán skutečně svěle, ale bohužel je to asi jediná silná zbraň této minisérie. Ovšem jakožto "fanouškovský počin", musím říct, že je to skvělé!(6.7.2012)

• korbitch22

Trocha šikovného make-upu,věrohodný kostým a Jokera může hrát každý blbeček.Neřikám že se McClure nesnaží a občas mu to i jde,ale chybí mu ta vyšinutá tónina Ledgerova hlasu,pomyslně nemlaská a nešklebí se.Když už se tedy snažím o něco takového,snažím se o to se vším všudy.Jako fanouškovský počin slušné,ale míra zábavnosti mě nedovolila přehoupnout se víc jak přes tři díly,ale časem to snad dokoukám.Ono kdybych to hodnotil jako samostatný amatérský počin,bez většího srovnávání s originálním...no ani ne tak filmem,který je zbytečným a nejpřeceňovanějším filmech všech dob,ale s nesmrtelným výkonem Ledgera,asi bych to docenil víc. 40%(10.6.2012)

Komentář bude obsahovat SPOILERY! Zpočátku byl tento seriál vskutku geniální (na to, že to je od fanoušků). A byl geniální dokud Joker byl v Arkhamu. Jenže jakmile utekl, začaly se kupit věci na sebe a mnohdy prostě a jednoduše nedávaly smysl. Když už holt chcete něco točit ruční kamerou, musíte si nějak obhájit její přítomnost a ne spoléhat na to, že divák zapomene, že na druhé straně je vždy někdo, kdo by měl být zapojen do příběhu… Jinak ohledně herce, co představuje Jokera, zpočátku se mi líbilo, že se nesnaží hrát Heatha, ale že se snaží navázat na jeho výkon a ne ho jen kopírovat. Bohužel mi přišlo, že jakmile se Joker dostal z Arkhamu, tak jako by Scottovi (herec hrající Jokera) zvedlo sebevědomí a od té doby přišlo to, s čím se budou potýkat i mnohem profesionálnější filmoví tvůrci - kopírování. Bude těžké přijít s něčím novým po třech Nolanových filmech, bude hodně těžké zahrát znovu Jokera tak, aby to nevypadala jen jako laciná kopírka Heatha Ledgera. Tomuto projektu to ještě dokážu odpustit, je vidět, že všichni, co na The Joker Blogs pracovali, jsou fanoušci a prostě chtěli vzdát hold svému oblíbenému komiksu nebo filmu. Jen proto i přes všechny chyby (někdy menší, někdy větší) dávám 80 % a jsem zvědavý, zda někdy budou pokračovat v druhé sérii.(1.8.2012)

Joker Blogs jsem se jako většině fanmade dlouho vyhýbal, ale když jsem na videačesky.cz zahlédl první řadu s titulky, pustil jsem se do toho. A musím uznat, že na fanmade je to skutečně povedené. Scott McClure se fakt snaží, jeho líčení je povedené, takže jsem spokojený. Se zbytkem osazenstva je to horší. Harleen se povedla (alespoň v první řadě, na druhou se teprve chystám), ale Arkham je strašný, nevěřil bych mu absolutně nic. První série slušných 70 %(3.8.2014)

Hodně to ubíjí pokusy o hraní ve vedlejších postavách (pro některé postavy jsou ještě ktomu jejich představitelé dost mladí, a to kazí taky dojem), ale dá se to vydžet a tolerovat, když vezmu v úvahu, že je to výtvor party kamarádů/fanoušků, tak klobouk dolů. A možná příjde i Batman. Ke shlédnutí zde: http://www.videacesky.cz/serialy/the-joker-blogs(21.5.2014)

• - Scott McClure kromě toho, že hrál hlavní roli, film režíroval, napsal scénář, sestříhal a osvětlil. (TwoFace)

• - Seriál z pohledu Jokera (Scott McClure) navazuje na film Temný rytíř (2008). V 19. epizodě první série se pak objevují přímo záběry z filmu. (TwoFace)

• - Seriál je věnován památce Heatha Ledgera. (TwoFace)