Joker Blogs, The (TV seriál)

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2008

Scott McClure

Andrew DeVary

Scott McClure si týmto kúskom zobral na seba obrovské riziko, hrá sa totižto na Nolana ale aj na Ledgera zároveň. A ja mu to asi neodpustím. Nebudem prižmurovať oči nad tým, že je to Fanmade, amatérsky počin a preto by som mal odhliadnúť od faktu, že to nedosahuje filmovej kvality. Čo by sa dalo považovať za kladné veci sú: príbeh, make-up, fakt že to nekazí Nolanovú trilógiu. Príbeh je vskutku zaujímavý. Logickou možnosťou, keďže chcete rozprávať o Jokerovi, ale zároveň sa priživovať na Batman Begins a The Dark Knight, je že zmapujete udalosti po TDK. Teda otázku, čo sa stalo s Jokerom, po poslednej scéne v TDK, kde visel dole hlavou, a básnil o tom, že Batman ho nemôže zabiť, lebo bez neho nemôže žiť? Trest smrti a asi ani väzenie nepripadá v úvahu, pretože Joker je psychopat a mentálne nestáli. Preto ho zatvoria do, nám fanúšikom dobre známeho, Arkhamského ústavu. A tu začína to zaujímavé, Joker má sedenia s psychologičkou Harley Quinzzel. A tu ma hneď trklo to meno. Veď to je predsa Harley Queen, tá roztomilá, zábavná akrobatka ktorá Batmanovi už pár krát rozbila hubu. A tak bolo očividné, že tento webseriál bude hlavne o tom, ako Joker postupne psychicky zničí našu Harley, až pokím sa k nemu nepridá a nezačne ho milovať. Chytré. Ale, naviac stretáme aj iné postavy. Starého známeho Scarecrowa, Poison Ivy, ktorá bola na svadbe oblečená v klasickom zelenom, DR. Stranga, pána Arkahama, dokonca príde aj na Batmana. Vskutku zábavné, a dokonca aj reálne, že za všetkými Batmanovými problémami stojí Joker. A to že je tam spomenutý Dent, Gordon a spol., vôbec nevadí že sa to priživuje na Nolanovom TDK. Ale čo môžem vytknúť: herci a kamera. Keď už chcete natočiť dobrý, aj keď amatérsky webseriál, zožeňte si aspoň dobrých, aspoň priemerných hercov. A nie toto. Scarecrow absolútne mimo, Arkham sa v niektorých scénach usmieval, Harley bola perfektná pokiaľ ju bolo len počuť, a nie vidieť. A čo mal znamenať ten bezdomovec? To bola absolútna zúfalosť a jeho running joke "čo všetko robil", bol úbohý. To bola najhoršia vec na tomto. A ako som hore poznamenal, McClure sa len hrá na Jokera. Na Ledgerovho Jokera by musel ešte dlho trénovať. V niektorých momentoch však nebol úplne od veci. Mlaskal, bol tajomný a smiech ušiel. Čo ma však absolútne, totálne moc vytočilo, bol fakt, že tento Joker absolútne nerešpektuje originál a robí z neho máničku. Miestami to absolútne Joker nebol. No, dúfam že to do druhej série trochu vypilujú, Joker bude trochu vážnejší a nie taký detinský, vyhodia Harley, chce to trochu režisérskych nápadov, a preboha, prosím, nepokračovať s funfotage spôsobom natáčania, prišlo mi to dosť sprosté, v scénach v kostole dokonca na surovo dosadené. Po prvej sérii dobrých 6/10.(9.7.2012)

Není to Heath Ledger, ale svou roli hraje na amatérský počin pacient s označením AAC1 4479 fantasticky. Na první pohled jistě nepoznáte rozdíl Jokera od Jokera. Až po delším zkoumání a nechápání kdy vstal z mrtvých(R.I.P) si všimnete jistých nesrovnalostí. Hlas, pohyby, mimika(i když jsou nebezpečně přesné),. Hlas je asi největší mínus, protože to prostě není Heath Ledger. Ale to je samozřejmě úplná kravina! Tím chci říct, že je The Joker Blogs parádní záležitost a hlavně pro fandy Batmana nebo právě Jokera. I když seriál postupně ztrácí nápady a takovou tu rozmanitost, dialogy které nejsou vždy na úrovni a tak dále,. ale jako celek všech dílů první řady, dobrý. 75% "The Terror"(20.7.2012)

Fiktivní blog je fajn cena útěchy, vzhledem k tomu, že Heathova Jokera už nikdy neuvidíme... a není to vůbec zlý! Jako fanoušek oceňuji propojení filmového a komiksového univerza (spekulace o Jokerově příčetnosti, Quinzel, Strange, starej Arkham...) + některý dialogy jako by vypadly z pera samotného Nolana (finále 10. epizody- můj favorit). Kdyby se při masovém útěku vězňů a psychopatů v TDKR mihl tenhle joker alá http://desmond.imageshack.us/Himg607/scaled.php?server=607&filename=jokertdkrposter1.jpg&res=landing vůbec by mi to nevadilo...(5.6.2012)

• Nolanofil

Na to že sa jedná o amatérsky počin,je to veľmi vydarené. Prekvapivo predstaviteľ Jokera / Heatha skoro vôbec nevadí a je pomerne zábavný a presvedčivý. (na Oscara to samozrejme nieje). Prvá časť je asi najslabšia a druhá najlepšia ostatné sa držia priemeru. Pár dobrých odkazov na film a jeho záporných hrdinov, príjemné spestrenie večera.(6.11.2013)

Joker má sice masku, ale hrát každý ho nemůže, ale pokud dokážete napodobit hlas a ďábelský smích, tak nemám výhrad, tady se to povedlo. Seriál má sice nedostatky (např. Joker je téměř nepřemožitelný poté, co uteče z léčebny) a logické kopance (ale ty jsou ve filmech často a komiksech asi schválně), ale přesto se jedná o zdařilý počin, navíc od fanoušků.(6.8.2012)

• - Seriál je věnován památce Heatha Ledgera. (TwoFace)

• - Děj, který vysvětluje události mezi první a druhou sérií, se odehrává v minisérii Further Evidence. (ManOfPhoenix)

• - V 18. a 19. dílu první série se v roli Dr. Thomase Eliotta objeví Scot McClur, představitel Jokera. (TwoFace)