Joker Blogs, The (TV seriál)

Akční / Krimi / Thriller

USA, 2008

Scott McClure

Andrew DeVary

Na ploche dvadsiatich častí a štyroch doplňujúcich špeciáloch rozohráva pacient číslo 4479 svoju diabolskú hru. Prvé tri epizódy patria k tomu najlepšiemu na čo som tu narazil. Naopak, absolútnym failom je video nazvané My Funny Valentine (radí sa medzi 4 a 5 diel). Je to prvý náznak toho (možno preto mi utkvel v pamäti najviac), že s logikou sa autor bude pohrávať tak, aby vyhovovala danej situácii. Nie je to také strašné, pokiaľ sa dej sústreďuje na udalosti v Arkhame. Ja som tie chyby ľahostajne ignoroval, pretože z pred kamery na vás doslova vyžaruje nadšenie a zapálenosť účinkujúcich, hlavne tvorcu Scotta McClurea. Lenže akonáhle sa dianie prenesie mimo múry liečebne, nedostatky sa naplno preukážu. Postavy svojím hlúpym jednaním ničia všetku snahu aspoň o akú takú realistickosť, logika sa odporúča do ulíc Gotham City a navracia sa iba sporadicky. Iným a dosť zásadným problémom sú emócie. Skoro vo všetkých prípadoch totižto postrádajú vierohodnosť. Napriek týmto negatívam seriál udržal moju pozornosť až do konca. Zásluhu na tom má určite aj príbeh. Nateraz som celkom spokojný a určite si nenechám ujsť ďalšie Jokerove vyčíňanie (ak teda nejaké bude). A áno, ukáže sa aj Batman.(18.8.2012)

Přemýšlel jsem, jestli 3 nebo 4 hvězdy. Tu čtvrtou jsem chtěl věnovat geniálnímu herci, ztvárňujícího Jokera. Ovšem v průběhu jednotlivých dílů, se podoba chování vzhledem k Temnému rytíři, ztrácí. Avšak né úplně vymizí. Joker ze zahrán skutečně svěle, ale bohužel je to asi jediná silná zbraň této minisérie. Ovšem jakožto "fanouškovský počin", musím říct, že je to skvělé!(6.7.2012)

Fiktivní blog je fajn cena útěchy, vzhledem k tomu, že Heathova Jokera už nikdy neuvidíme... a není to vůbec zlý! Jako fanoušek oceňuji propojení filmového a komiksového univerza (spekulace o Jokerově příčetnosti, Quinzel, Strange, starej Arkham...) + některý dialogy jako by vypadly z pera samotného Nolana (finále 10. epizody- můj favorit). Kdyby se při masovém útěku vězňů a psychopatů v TDKR mihl tenhle joker alá http://desmond.imageshack.us/Himg607/scaled.php?server=607&filename=jokertdkrposter1.jpg&res=landing vůbec by mi to nevadilo...(5.6.2012)

• Nolanofil

Na to že sa jedná o amatérsky počin,je to veľmi vydarené. Prekvapivo predstaviteľ Jokera / Heatha skoro vôbec nevadí a je pomerne zábavný a presvedčivý. (na Oscara to samozrejme nieje). Prvá časť je asi najslabšia a druhá najlepšia ostatné sa držia priemeru. Pár dobrých odkazov na film a jeho záporných hrdinov, príjemné spestrenie večera.(6.11.2013)

Není to Heath Ledger, ale svou roli hraje na amatérský počin pacient s označením AAC1 4479 fantasticky. Na první pohled jistě nepoznáte rozdíl Jokera od Jokera. Až po delším zkoumání a nechápání kdy vstal z mrtvých(R.I.P) si všimnete jistých nesrovnalostí. Hlas, pohyby, mimika(i když jsou nebezpečně přesné),. Hlas je asi největší mínus, protože to prostě není Heath Ledger. Ale to je samozřejmě úplná kravina! Tím chci říct, že je The Joker Blogs parádní záležitost a hlavně pro fandy Batmana nebo právě Jokera. I když seriál postupně ztrácí nápady a takovou tu rozmanitost, dialogy které nejsou vždy na úrovni a tak dále,. ale jako celek všech dílů první řady, dobrý. 75% "The Terror"(20.7.2012)

• - Steven Molony se v seriálu objevuje ve dvou rolích. Nejdříve jako Dr. Jeremiah Arkham a pak jako Batman. (TwoFace)

• - Kendra Cashmore nahradila v poslední epizodě mini-série Further Evidence a ve druhé sérii tohoto seriálu postavu Harleen Quinzelovou. Původní představitelka Kira Westberg se totiž po první sérii odstěhovala. (ManOfPhoenix)

• - V 18. a 19. dílu první série se v roli Dr. Thomase Eliotta objeví Scot McClur, představitel Jokera. (TwoFace)