Avengers: Age of Ultron

• USA Avengers: Age of Ultron (více)
USA, 2015, 141 min

Pokus miliardáře Tonyho Starka oživit program na udržení celosvětového míru skončí nezdarem a největší hrdinové světa, včetně Iron Mana, Kapitána Ameriky, Thora, Neuvěřitelného Hulka, Black Widow a Hawkeye musí čelit děsivému nebezpečí. V sázce je osud celé planety. Povstane zlovolný Ultron a jenom Avengers mu mohou zabránit v uskutečnění ďábelských plánů. Nová křehká spojenectví a nečekané zvraty jsou zárukou vzrušujícího a jedinečného akčního dobrodružství globálních rozměrů. (Falcon)

Janega

Avengers 2 sa drží tradičnej koncepcie pokračovaní. Teda všetkého je tam viac než v predchádzajúcom filme. Viac superhrdinov, viac akcie, viac humoru,... Napriek tomu film nepôsobí preplnene. Plusom filmu je, že narozdiel od predošlého filmu sa venujú viac postavám, takže máme možnosť ich lepšie spoznať aj po psychologickej stránke, i keď je to spracované trocha povrchne. Akcia je super, no miestami je neprehľadná. Niektoré zápletky nadväzujú na sólo filmy jednotlivých hrdinov, takže pokiaľ ich nemáte napozerané, nebudete občas vedieť, čo tam riešia. 3D je fajn, no stále ma to neohúrilo natoľko, aby som si povedal, že sa oplatilo dať o 2 eurá viac za vstupenku. Suma sumárum pokračovanie Avengers, tak ako prvý film, je dobre odvedená popkornová komiksová zábava. P.S. Nechápem prečo Stan Lee musí mať v každom Marvelovskom filme nejaké cameo. Jeho scény totiž pôsobia dosť blbo. ()

alouch

Dvojka mi popravdě připadala o něco lepší než jednička. Teda alespoň děj byl komplikovanější, což filmu přidalo na kráse. To, že je tam hodně postav, to mi zase tak nevadí, to podle mě k Avengerům patří. Pokud se nepletu v komixové verzi jich bylo mnohem víc. Jenom je tím pádem někdy bohužel těžké dát všem spravedlivě dostatek prostoru a to se projevilo na některých scénách, které mi připadaly krapet unáhlené. Co považuji za obrovské mínus jsou všechny romantické a něžné scény.Ty byly dle mě opravdu příšerné jako pěst na oko. Ty mohli klidně vypustit a zaměřit se na již zmíněné unáhlené scény. Nicméně akční bitky tuto příšernost vyvážily, a proto jsem ochotná na všechny romanťárny zapomenout a dělat, že tam vůbec nebyly. Sečteno, podtrženo za mě stoprocentních 5* :) ()

noby

Kde jednička trpěla nahuštěním plochých motivů, dvojka není nic jiného než ploché motivy. Zápletky, postavy, scény, vtípky, zvraty, vztahy, gradace, kontext, hudba - všechno. Když už něco téměř vyčnívá, je to nejpozději po minutě useknuto a zatlačeno zpět do masy. Jedině s blížícím se závěrem se prosazuje akce, kterou se vracíme alespoň jen k zběsilosti a přeplácanosti na úrovni prvního dílu. S jednou změnou - v Marvelu jako by si po vychrlení deseti seriálů bokem o obyčejnějších příbězích ze svého vesmíru uvědomili, že existují nějací civilisté, a tak se mezi akcí kocháme masami zachráněných (kde z mas je vybráno jen několik dekoltů, pardon, jedinců). Nerozumím tomu, jak nekonečný sled vtípek - akce - hláška - akce - dvě repliky - mikrozvrat (sic) - vtípek - akce - hláška - akce - lehká romance - mikrozvrat - akce - tři repliky - jiná akce, ještě podpořený primitivní hudbou, která se omezuje na návod, jak se divák má v příštích vteřinách cítit (což je nakonec pochopitelné, bez toho by to možná nestihl), může někoho cokoli jiného než unavit a otrávit, nicméně soudě dle reakcí v sále to funguje dobře, pročež si to pusťte a mne omluvte, jdu si najít nějaký tichý domov důchodců. P.S.: Zombie robots included! ()

fantasmic

Akcnejsie, zabavnejsie a z mojho pohladu lepsie ako prvy diel, ktory uz po druhom pozreti jednoducho nebavil. Každá postava ma vyvazeny screentime a podarene hlasky, co je pri tolkych postavach je obdivuhodne. Kritiku ala je to ako druhy diel Transformers nechapem. V ziadnom pripade netvrdim, ze ide o vynimocny film v ramci MCU, ale v ramci komixoveho zanru ide o velmi prijemny zazitok. Na druhu stranu som rad, ze tretie pokracovanie uz nenatoci Whedon, ale bratia Russovci a samozrejme sa neviem dockat Civil war. ()

DailyDreamer

První díl zůstal zatím nepřekonán. Loki sice nebyl thor-ví jak silný protivník, ale alespoň měl charisma, což se o Ultronovi říct nedá. Z trailerů působil, jako krutý, nekompromisní a logikou se řídící stroj smrti, který Avengerům pořádně zavaří. Bohužel jsem se musel spokojit s megatronovo mladším bráškou, a to jak co se týče vzhledu, tak infantilního projevu. Dále mě dost mrzelo skloubení akce a humoru, jenž z jedničky dělalo jeden z nejzábavnějších komiksových filmů. Obojího je tu sice o dost víc jak v jedničce, ale jejich kvantita je na úkor kvality. Velké akční scény jsou často nepřehledné a hlášky většinou suché. Samotná formula "Druhý díl = První díl x 2" k dobrému pokračování zkrátka nestačí. I přes tyto nedostatky nemůžu říct, že by film byl špatný, jen jsem po prvním díle a slibných trailerech čekal minimálně stejný "nářez" jako byla jednička. Jsem velmi rád, že režisérské žezlo převzali bratři Russovi, protože to co předvedli v druhém kapitánovi se zkrátka nezapomíná... ()

spiderakhero

3 roky čekání a nakonec musím říct, že jsem zklamán. Celý film je jen samá akce a v podstatě nic jiného. Přeefektovaná reklama, která sice baví, ale rozhodně to není nic, co bych si představoval jako pokračování jednoho z nejúspěšnějších filmů Marvelu za posledních x let. Nedostaneme tedy nic jiného než akční trikovou show s několika úsměvnými momenty se záporákem, se kterým by si hravě poradili alespoň dva členové týmu. Avengers: Age of Ultron tedy první díl nepřekonal a je zastíněn mnoho lepšími Guardiany. ()

sl4necek

Dvě hodiny utekly jako voda, efekty a bitky super, z filmu si nic dalšího nepamatuji. První Avengers se mi líbili moc, v kině jsem na nich byl 4x, na dvojku podruhé nepůjdu. Celkově ale spokojenost. ()

VIPerson

Doufejte v to nejhorší, dostanete v podstatě úplně to samý co u jedničky, s tím rozdílem že chybí pořádný padouch. ()

tom.nosek

Darovanému koni na zuby nekoukej, a tak jsem se i já ocitl v kině na Avengers. O co větší odpor jsem po jedničce k tomuto filmu měl, o to víc jsem byl překvapen. Zatímco jednička se mi zdála pouze jako jedna z mnoha variací (na chlup stejných) Avengers filmů, dvojka načerpala trochu humoru od Guardians of the Galaxy a hned je to celé snesitelnější, snad také díky rozvedení postav, které nejsou tím "nejžhavějším základem". Zde často popisovaný posun do "temna" jsem nezaznamenal. Jako největší výtku bych uvedl občas zmatenou a nepřehlednou akci. Jako největší plus bych uvedl Jamese Spadera, jakožto Ultronův hlas. A na závěr patří dík tvůrcům, že nevyužili filmového klišé, kdy postava, která se nejvíce chce/potřebuje vrátit domů, zpravidla umírá. ()

HArna

Ehm, kde začít. No, viděl jsem asi všechny marvely za posledních 10 let a nejvíce mě baví Iron man a právě Avengers. Podle mě Age of Ultron určitě nezklamal a drží si vysoký standard. Tempo filmu stejně jako atmosféra drží laťku nahoře. Z Comicsu mám nejraději X-meny nebo Nolanova Batmana. Avengers se s těmito filmy nemůže srovnávat, protože tento styl nenabízí, je to odlehčený blockbuster. A funguje to výborně, dokonce mě nevadila dlouhá stopáž filmu. Já jsem se bavil, Robert Downey Jr. kraluje nad všemi ostatními, rád jsem slyšel (i viděl) Bettanyho a ještě možná radši Elizabeth Olsen. 80% ()

Corpsegrinder

Bulharská sračka s áčkovejma efektama. Kdo by to od Avengers čekal. Dialogy pro děti a naprosto otřesnej českej dabing, za kterej ale film nemůže. Hvězda za scénu Hulk vs. Hulkbuster. ()

Junglista

Kéž by všechny pokračování byly aspoň takový. Srandičky, akce, děj bez nápadu. Co taky vymyslet originálního v blockbusterovym popcorňáku, že... i když na další dvojdíl by to chtělo, opakovaná recyklace by dopadla o dost hůř. Ale co, brain reset byl očekáván a došlo k němu. Slabší 4*. ()

papushka

Kdyby do toho vložili jen jakejkoli sebemenší prvek navíc, přísahám, že ten film by explodoval. Víc už to fakt naládovat nemohli. Přeplácaný, až běda! Ale pro popkorňáky asi dobrý, no... ()

Litvicek

Yep, plný počet bodů se tomu dát nedá ale člověk se v tom neztratí, dlouhá stopáž ho nenudí, akční sekvence jsou stylové, přehledné a zábavné, o humorných, nebo i napínavých scénách ani nemluvě. Celkově to tedy vypadá na úžasný film, viďte? Něco tomu ale chybí. Narozdíl od prvních Avengerů, tohle bylo ze 3/4 tak kvalitní a to je celkem škoda. Potenciál a hlavně prachy to mělo, rozhodně se z toho dalo vyvařit víc. Takže bych to zkrátil, je to dobré ale s našimi vyššími nároky člověk čeká, že se Marvel každým dílem překoná víc a víc. Sourozenci Maximovy jsou člověku odporní, jak postavy, tak oba dva herci... a ten outfit? No do piči, tohle musel vymyslet ale pěkný kokot. Nechci spoilerovat, tak to napíšu takhle. Postava Visiona byla taky pěkně ujetá. Co bych dodal? Těšil jsem se na nějaký skvělý hudební doprovod ale člověk to bud vůbec nevnímá, když vidí v akčních scénách tisíce trikových efektů, nebo ta hudba jednoduše není dostatečně kvalitní. Abych hodnocení uzavřel, čekal jsem od toho mnohem víc, než se mi dostalo a nedovolím si tvrdit, že bych naším hrdinům přes příliš fandil. Dobře strávené dvě hodiny ale narozdíl od prvního dílu Ave, tohle chvíli potrvá, než si to pustím znova. ()

dopita

Komiksy jsem nikdy moc nežral, ochotnej akceptovat jsem pouze filmy Matthewa Vaughna a Josse Whedona. A to platí i po zhlédnutí druhejch Avengers a to i přes to, že je pokračování o dost horší, než byl předchozí díl. Nicméně opět mě velmi baví, jak Joss Whedon natáčí akční scény. To je jednoznačně největší klad filmu. Všechny ostatní komiksárny jsou na jedno brdo, ale tohle je uplně jinej level. Horší už je, že minule fungoval film jako celek mnohem lépe. Tentokrát nejsou neakční scény tak vypilované a občas nudí. Taky záporák je pro mě zklamáním. Prostě mě Ultron nepřesvědčil, že by mohl bejt pro Avengery hrozbou, takže když tam Iron Man nebo kdo zmateně brebentí, že možná ve finálovým souboji nepřežijou, nevěřil jsem mu ani slovo. ()

Hanys_

Pocitově asi lepší než první díl, ale i přesto pořád zklamání. Jednotliví Avengrers mi ve svých filmech skoro vždycky sednou, ale ty Whedonovy týmovky protrpím. _ O pět let později a asi 4. zhlédnutí už teda netrpím, navíc už tady je ukázáno plno věcí, které teprve s přibývajícími díly (sólovkami) začnou dávat pořádný smysl. 7.5/10 ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Joss Whedon se vrací do televize

Joss Whedon se vrací do televize

15.07.2018

Režisér prvních dvou Avengers Joss Whedon se mezi geeky poprvé proslavil díky seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Od té doby měla jeho kariéra jenom vzestupnou tendenci, jenže pak přišlo zklamání řady… (více)

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

28.06.2018

Akční komiks Bloodshot s Vinem Dieselem (Rychle a zběsile) v hlavní roli se pomalu přesouvá před kamery a nyní bylo konečně taky oznámeno obsazení hlavního záporáka. Postavu nelítostného Axe,… (více)

Black Panther velkolepě ovládl kina

Black Panther velkolepě ovládl kina

19.02.2018

Dlouho to vypadalo, že je značka pro blockbuster to nejdůležitější. Teď se však ukazuje, že je (minimálně) stejně důležitá i péče o ní. Kdybyste se před pár lety zeptali, jestli za první víkend utrží… (více)