Mystérium sexu

• USA Masters of Sex
USA, (2013–2016), 43 h 54 min (Minutáž: 52–60 min)

Tvůrci:

Michelle Ashford

Předloha:

Thomas Maier (kniha)

Hudba:

Michael Penn

Michael Sheen, Lizzy Caplan, Caitlin Fitzgerald, Teddy Sears, Nicholas D'Agosto, Heléne Yorke, Beau Bridges, Julianne Nicholson, Rose McIver, Allison Janney (více)

Série(4) / Epizody(46)

O sexu chtěli vědět všechno. A nebáli se zeptat. Co všechno se vlastně děje s lidským tělem při sexuálním vzrušení? Tuto otázku začal koncem padesátých let dvacátého století systematicky zkoumat americký gynekolog William H. Masters se svou asistentkou a posléze i pracovní a životní partnerkou, sexuoložkou Virginií E. Johnsonovou. Masters a Johnsonová se svým výzkumem podíleli na tzv. sexuální revoluci. Jak však jejich výzkum vlastně probíhal? Jak přesvědčili lidi, aby pod jejich dohledem prováděli ty nejintimnější praktiky? A jak vlastně vypadal soukromý život těchto průkopníků sexuální vědy? Na to se pokouší odpovědět úspěšný americký seriál Mystérium sexu, v němž ústřední dvojici ztvárnil britský herec Michael Sheen a Američanka Lizzy Caplanová. Výsledky výzkumu Masterse a Johnsonové vyšly mj. i česky, a to čtyři roky po americkém vydání, v roce 1970 pod názvem Lidská sexuální aktivita. (Česká televize)

Recenze uživatele Necrotongue k tomuto seriálu (51)

Série 4 (2016) (S04)

Čtvrtá série sympaticky navázala na třetí řadu, aby se věnovala spíše vztahům mezi jednotlivými postavami, vědecká práce opět tvořila spíše pozadí pro jejich příběhy. I když jsem už v předchozí řadě zjistil, že seriál výborně funguje i bez hlavního zaměření na studii, byl jsem znovu překvapen, jak dobře jsem se opět bavil. Hlavně postava Elizabeth prošla opravdu obrovskou proměnou, která jí určitě nebyla na škodu. ()

Volný pád (2016) (S04E01)

Kdybych náhodou v úvodu čtvrté řady váhal, zda mám udělit čtyři nebo pět hvězdiček, zpustlý Bill Masters a ze řetězu utržená Virginia Johnson by mě rychle přesvědčili pro jasnou pětku. ()

Inventura (2016) (S04E02)

Druhá epizoda byla proti předchozímu dílu jen o malinko slabší, což v případu tohoto seriálu znamená, že byla i tak parádní. Některé seriály jsou příliš dlouhé, i když mají jen šest dílů, tady se skvěle bavím už u čtvrté řady. ()

Návod na rozkoš (2016) (S04E03)

Rozdělení kliniky na dvě stejné části proběhlo v naprostém klidu, noví asistenti zdá se fungují, jen se těžko hledají odpovědi na některé vcelku jednoduché otázky. Taky jsem s hrůzou zjistil, že návštěva Anonymních Alkoholiků nemusí být vždy úplně anonymní. ()

Kabáty, nebo klíče? (2016) (S04E04)

Čtvrtá epizoda patří k mým nejoblíbenějším. Tenhle večírek s překvapením nebo spíše s překvapeními se tvůrcům opravdu povedl. Smál jsem se a bavil od začátku až do konce, obzvláště přání plnící Bill byl naprosto dokonalý stejně jako Lester, který uměl v pravou chvíli vybrat ta pravá vzrušující slova. ()

Vydědenci (2016) (S04E05)

Po večírku v předchozí epizodě přišlo typické ráno s kocovinou a návrat k běžným záležitostem na klinice, jakými jsou: příprava na soudní proces, odposlechy na pracovišti a podobně. ()

Jenom rodina (2016) (S04E06)

Rád bych šesté epizodě udělil pátou hvězdičku, ale zklamal mě závěr, který byl jasnou hrou na city, protože k ničemu jinému nebyla Helenina smrt dobrá. Přitom se doposud tvůrcům dařilo vyhýbat patetickým scénám. ()

K mojí duši most (2016) (S04E07)

Přestože na klinice vznikají nové pracovní týmy, rýsuje se vznik nové studie a Virginia chystá boj proti lidem, kteří parazitují na její a Billově práci, zdá se mi, že tomu trochu chybí šťáva a tuším, že dějová linka s Dody bude v příběhu tak trochu zbytečná. ()

Topeka (2016) (S04E08)

Epizoda byla povedená, líbila se mi, ale přesně jak jsem si myslel, dějová linka s Dody mě nebavila a zdála se mi být úplně zbytečnou, proto jsem jednu hvězdičku ubral i přes nový obchodní záměr doktora Langhama. ()

Noc a den (2016) (S04E09)

Elizabeth vyrazila na Woodstock a její proměny od upjaté paničky přes nudistku až po hippie mě fakt bavily. Taky se velice povedla cílevědomá a chladnokrevná Nancy, takže jsem byl spokojen. ()

Soukromá věc (2016) (S04E10)

Lesterovo blahopřání k sňatku bylo opravdu originální a silně pochybuji, že by ho dokázal někdo přebít. To byla jasná perla. Desátá epizoda byla nabita událostmi a důstojně uzavřela čtvrtou řadu a vlastně i celý seriál. Potěšila mě závěrečná fotografie, díky níž se tvůrci vyhnuli patetické tečce. ()

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted