Black Panther

• USA Black Panther (více)
USA, 2018, 134 min

Režie:

Ryan Coogler

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Rachel Morrison

Chadwick Boseman, Michael B. Jordan, Lupita Nyong'o, Danai Gurira, Martin Freeman, Daniel Kaluuya, Letitia Wright, Winston Duke, Sterling K. Brown (více)

Film od studia Marvel Black Panther je dobrodružstvím válečníka T’Chally, který se po smrti svého otce, krále Wakandy, vrací domů do odloučené, avšak technologicky vyspělé africké země, aby se stal novým právoplatným králem. Když se však znovu objeví mocný dávný nepřítel, jsou T’Challovy schopnosti jako krále a Black Panthera podrobeny těžké zkoušce, neboť T’Challa je vtažen do konfliktu ohrožujícího nejen Wakandu, ale i celý svět. Tváří tvář zradě a ohrožení musí mladý král zmobilizovat své spojence a využít naplno sílu Black Pantera, aby porazil své nepřátele a zajistil svému národu a jeho kultuře bezpečnou budoucnost. (Falcon)

Oup

Hudba píli uši, hrdina šušle, trápna sestra, klišé záporák, znova hudba hrozne hrozná, nenápadívé, čakal som na koniec jak diaťa na Vianoce,,, Po všetkom čo som o tom čital obrovské zklamanie... pre mňa rozhodne najhorší film z MCU... ()

BStone

Koukatelná blbůstka za miliony dolarů. Přepálená stopáž i závěrečná bitka. Pro fanoušky komiksů určitě cool, pro mne film na odpoledne. Jednou jsem se zasmál a to se počítá. 40% ()

Chikitka

Nevím, jestli se jedná o TU nejlepší Marvelovku, která tu kdy byla, ale určitě je jedna z těch lepších. Všichni herci odváděli skvělou práci, hudba také jedna z lepších, Killmonger prozatím nejlepším záporákem MCU (dokud nebude Infinity War – doufám). Když to shrnu, tak je to zábavný film, který má akci, komedii a drama. Jde tam hlavně o tu sociální stránku věci, která je divákovi hezky podstrčena. ()

teekanee

Hnedka ze začátku je potřeba říct, že ten film je tak úspěšnej zejména proto, že je o černoších, takže je v Americe mega přehypovanej a nadhodnocenej, jelikož každý, kdo by se odvážil říct, že ten film není až tak skvělej by byl považován za jižanskýho otrokáře. Teď už k samotnýmu filmu. Film má opravdu skvělé vedlejší postavy, které člověka baví a zajímají ho. Ať už jde o skvělého záporáka, Shuri, Freemanova agenta nebo Andyho Serkise, všechny jsou do jednoho skvělé napsané a zahrané. Paradoxně hlavní hrdina mi přišel vcelku plochej, přitom v Civil war byl poměrně badass. Příběh je taková klasika, která vyloženě neurazí, ale nic extra to opravdu není. Akce a CGI jsou asi nejhorší, co jsem u Marvelu viděl. Tak sterilní akci jsem zrovna u Panthera nečekal. Další velký mínus je, že příběhu chybí taková ta osudovost, kterou většina Marvelů má. Když si to sečtu a odečtu, vychází mi jeden z těch horších přírůstku do MCU univerza. 70% ()

Cuffini

No tak už jsem si říkala, když obsadili věčně naserčenou oholenou Rihánu, že jestli přijde Óprach s Byjoncej se svým Džejzím, tak vysypu výtečný clever popcorn a budu muset luxovat. Naštěstí přišel jen psí gang, u kterého jsem si málem cvrnkla do gatí, chyběl jen podkres Who let the dogs out, who who who who?! Při haluškách po vypití fialového hašiše ala zmrtvýchvstání jsem pro změnu očekávala, kdy se tam objeví Symba s pan tátou Mustafou.To by mi snad u tak umělého filmu ukápla i slzička... No prostě byl to barevnej film plný nevyužitého potenciálu ve vykouzlení zeleného džunglího světa s pořádně našláplou huba buba hudbou. Mega nigas disapoint. ()

Final

Marvel nabízí dobré filmy, špatné filmy a pak tak nějak filmy, které vlastně ani nemají co nabídnout, ale točí se, protože zapadají do finálního univerza, ze kterého chce studio těžit. Příchodem Avengers 3 se tak celkem logicky nabízí, natočit film o druhořadých hrdinech, které prostě nemusíte vidět, ale když už je vidět můžete, tak se podíváte. Black Panther patří právě do této kategorie. Ani jako komiksový hrdina, ani jako filmová postava, mě nezaujala, takže mi bylo celkem jedno, jestli ho uvidím. Výsledek byl celkem překvapivě průměrný. Ať už jde o začátek, který se více podobá futuristickému Jamesi Bondovi, nebo druhá polovina filmu, která je vlastně celkem očekávatelná a nenabízí divákovi žádný dějový zvrat, nebo pointu, ale v zásadě je celkem příjemným akčním zpestřením Marvelovského vesmíru. Finální souboj působí až příliš uměla a lacině, na filmy, které Marvel obvykle dělá, ale asi se dá čekat, že do nepovinné odbočky, nebude nikdo dávat tolik peněz, jako do hlavní dějové linie. Obsazení samo osobě bylo příjemné a přítomnost Martina Freemana po celou dobu filmu vlastně i potěšila. I tak Black Panther nenabízí nic, co bychom neviděli už v některé z předchozí Marvelovce. ()

Natt

Mal som pocit, ze pozeram Disney chanel. Hlavne linka s Letitia Wright( Shuri). To som ozaj pozeral, ci to myslia vazne. To bolo zle aj na animovane disneyovky. Scenar tupy, niektore herecke vykony rovnako, vratane Foresta, ktory v poslednom case hra stale to iste..a nahovno. Jedine kto potesil bol Andy Serkis, ktory dufam este niekedy zahra velku rolu (nemyslim Balua:). A ze Chadwick Boseman dokazal predniest poriadne nasraty prihovor. Clovek mu to veril. ()

BranuliQ

Štandardný Marvel! Slušne sa na tom dá odreagovať, pokochať sa skvelým vizuálom, vypočuť si skvelý soundtrack a vychutnať si skvelo natočenú akciu (byť trochu svetla by nebolo na škodu). Ovácie na záporáka tak trochu nechápem, keďže mi mimo jeho nezvyčajných motívov (na daný žáner samozrejme), neprišiel ničím výnimočný a za jednu z najlepších marveloviek, ako to predkladali americkí kritici, to už nepovažujem ani náhodou. O rok je preto potrebné očakávať množstvo nominácií na Oscara, aj v tých najlepších kategóriách a už teraz je nad slnko jasné, že mnohé z nich veľmi zaslúžené nebudú. Hold, Amerika je Amerika a ten hype okolo černochov je v poslednom čase trochu otravný. 60% ()

lineker

A pak se řekne rozvojová Afrika. Wakanda je země vymykající se této frázi. Wakanda má modrý kov, který z této země dělá technologické monstrum. Ale také má tradice a jednou z nich je souboj o královský trůn. Hlavní linka naznačena. A to ostatní, to co mělo být nosnou konstrukcí filmu je prostě a krátce hrozně pitomé. Ale tahat do toho politiku? Jako vážně? ()

Omegis

Zda se mi ze tento film byl vytvoren schvalne kvuli cernosske komunite. Jinak film neni spatny ale ma rozhodne vetsi potencial ale nevyuzil toho. Predpokladam ze v USA to bude obrovsky hit ale v evrope nebo asii asi nikoliv. Na podivani to ujde ale nemam tendenci se na to podivat znovu jak je to ujinych marvelovek ale narozdil od ant mana jsem se donutila na to podivat.Jestli bude dvojka tak doufam ze se pouci z chyb a udelaji to zazivnejsi. ()

JerryPilsen

Měl jsem problém už se samotným námětem příběhu,který je příliš dětinský.Marvel si ale dále uhlídal kvalitu a akční sekvence ušly,takže dobrý. ()

majorzeman13

Další povedená Marvelovka ! Skvělá,Velkolepá ! Akce,triky,hudba vizuální stránka vše parádní ! I ty záporáci jako Andy Serkis a Michael B. Jordan jsou moc fajn ! ()

Ricky.Bobby

Nějak nevím co na to napsat, už jsem ani nevěřil tomu že by MCU vytvořilo produkt u kterého jsem měl co dělat se udržet při životě a neusnout, po vlažném začátku jsem si myslel že se to rozjede a vše vyvrcholí epickou bitvou dvou Panterů ale to se nestalo. Jak pro mě osobně nudně a utahaně film začal tak i skončil a já po 20 minutách nevěděl o čem to bylo. Filmu chyběly i nějaké pokusy o vtip, prostě nic co známe z klasických marvelovek tu nebylo. Jsem opravdu rád že jsem na to nešel do kina a já nemohu hodnotit asi jinak než 4/10... ()

Ozz odpad!

Když jsem na tento film viděl trailer, byl jsem dost překvapenej z množství černých herců. Pokud se nepletu mají v každém filmu kvóty na menšiny a natočit takhle jednobarevnej film bych od americké produkce nečekal. K samotnému filmy, je to čistě můj názor, ale mě se ten film prostě nelíbil. ()

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

25.04.2022

Hvězda Black Panthera bojkotuje očkování

Hvězda Black Panthera bojkotuje očkování

07.10.2021

Pandemie Covidu-19 nadále způsobuje potíže v celé řadě odvětví, a to filmové není výjimkou. Jediným efektivním bojem proti nemoci a jejímu šíření je zatím očkování, a tak je naprosto logické, že čím… (více)