Opět jedna velmi svěží komiksová podívaná. Téměř celá se odehrává v Africe, takže výprava je podle očekávání nádherná a divák se dočká spousty super nápadů na téma Jak skloubit folklor se sci-fi. Všemu navíc pomáhá naprosto perfektní hudba Ludwiga Göranssona - dost možná nejnápaditější soundtrack ze všech marvelovských filmů. T’Challu nám dostatečně představila Občanská válka, takže příběh na ni může plynule navázat a ačkoliv vlastně vypráví o dalším zrodu dalšího superhrdiny, dělá to alespoň poměrně neokoukaně, po svém a se skvělými herci.(16.2.2018)

• sharky

52 % Pro mě asi nejslabší marvelovka, všechno už jsem viděl mnohokrát někde jinde (hlavně první Thor) a mnohem lépe provedené. Scénář je jedno velké klišé a od začátku víte, co se bude dít v dalších deseti minutách. Příliš mnoho prázdných dialogů s málo hláškami a příliš málo akce, jejíž provedení je filmařsky dost hrozné. Celá řemeslná stránka – kamera, střih, režie je opravdu hodně mizerná. Režisér nedokáže prodat ani ty nejsilnější emocionální momenty (vzkříšení). Jediná dobrá postava je zabitá na začátku + Martin Freeman je trestuhodně nevyužitý a všichni ostatní jsou spíš otravní. Nad vodou to drží hudba, barevná africká výprava a jediný překvapivý, vtipný, povedený moment – „olíznutí nosorožce“. Měl jsem radši jít na Padesát odstínu svobody, když už nic, tak u této trilogie se člověk apsoň nasměje.(15.2.2018)

• Pepinec

A to zase co bylo toto? Radši budu v kině čuchat popcorn a smradlavý ponožky než prachy. Mně vůbec nevadí, že Marvel vrhá superhrdiny jako kočka koťata nebo že jediná bílá postava tady byl nosorožec. Mně vadí třeba to, že zábavu jsem během filmu nenašel ani pod sedačkou, že příběh měl míň nápadů než kolik má žížala nohou a že závěrečná bitka byla asi tak o hodinu delší, než by bývalo bylo zdrávo. Až doma najdu pastelky a ořezávátko, namaluju si taky komiks. (Banff, Kanada)(25.3.2018)

Černo už dlouho nebylo tak cool. Chlapci a dívky v Marvelu asi pochopili, že x krát ředěná záchrana světa s tunou vizuálních efektů aplikovaná nejlépe při ničení nejakého velkého amerického města už znovu neobstojí. Tedy respektive minimálně do dalších Avengers ne (kteří imho tahají za trochu jiné nitky zábavy). A tak se rozhodli na to jít chytře od lesa a využít aktuální geopolitické (uprchlické) problematiky ve světě. Naroubovali národnostní a rasové diskrepance do cool hrdinského příběhu plného morálních hodnot a fajn myšlenek, okořenili zdravě ambiciózní výpravou a je z toho ne možná nejlepší Marvel, přece jen Avengers, nebo cpt. America to utlučou svojí hyper přestylizovanou pózou cool borců a množstvím TOP figur na jednom placu, ale jedna z nejchytřejších komiksovek to je zcela jistě. Navíc s hrdiny, kteří kupodivu nechtějí zničit svět, ale osvobodit jej.(19.2.2018)

• AllShallFall

Tak to jsem se zase po dlouhé době pobavil. Kus nějakého vibratoria přiletí z vesmíru a spadne rovnou do Afriky, kde ještě dodnes skáčou černý ze stromu na strom a žijí v jeskyních. Ale v tomhle filmu je to vyspělá rasa, oplývající technologií, jakou svět neviděl. Létají si v kosmických lodích a podobně. Kurva, to by mě zajímalo, kdo jim to postavil, když každej druhej černej si libuje vyděláváním prodeje drog, natáčení pornografie, kde mimo jiné perverzně przní bílé blbky. Drtivá většina nesáhla na práci.... Už tohle mě strašně rozesmalo. A úplně top byl hlod jednoho negra: když k nám vpustíš uprchlíky, vpustíš sem i jejich problémy, ale kdyby si chtěl dobýt svět, tak to bych se přidal. To jako vážně? :-D:-D:-D:-D:-D To trošku smrdí fanatismem. A hlavně rozhlédnu se po světě, kde všude černý jsou, tam jsou problémy a oni je přitáhli k nám bdo našich zemí. Ale k sobě by je nechtěli. Ale podrobit si ostatní, to ano :-D:-D:-D Tak to je moc. Věděl sem, že to bude rasistického film. Co by kdo čekal už jen z toho názvu, že. Ale že bude i vtipnej, to jsem nečekal :-D Mimo to, film byl fakt nudnej.(17.6.2018)

• - Michael B. Jordan se už jednou ucházel o roli ve filmu od Marvelu, a to v roce 2014 o roli Falcona v Captain America: Návrat prvního Avengera (2014). (Butcher of Blaviken)

• - Black Panther bola prvá postava Marvelu, ktorého filmové práva sa vrátili späť do Marvelu. Predtým boli vlastnené spoločnosťami Artisan Entertainment a Columbia Pictures. Marvel získal práva späť v roku 2005. (zajo91)

• - Bezpečnostní síla Dora Milaje představuje Mezinárodní kontingent žen z celého světa. (griph)