Čierny panter

• Austrálie

• Irsko

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2018, 134 min

Konečně Marvelovka, která trochu vybočuje aktuálnímu trendu. Z počátku spíše komornější s pomalou gradací velkoleposti (jen to finále je taková intenzivní expanze), více drama než (trendující) komedie. Postavy jsou dobré, zejména ty ženské, které mají hodně prostoru, jedná se o silné a emancipované charaktery a velmi dobře v ději fungují. Příjemně dlouhé, bez nepatřičné výplně a s krásnými efekty. Parádní popcornovka, který přišla v nouzi nejvyšší (leden bylo vyloženě blockbusterové sucho), a za to dávám bod navíc :-)(19.2.2018)

Další sólová marvelovka s relativně novou postavou krále T’Chally se rozhodně řadí mezi ty vydařenější kousky a i přes několik ztrát zavedeného tempa, nevyužitého potenciálu hudby a překvapivě i občasným slabším efektům při více osvětlené akci v okolí džungle, se rozhodně nemá za co stydět. Studio opět přineslo nový závan do svého univerza, kde se využívá mnohem komplexnější a divácky zajímavější linka, než klasická kostra s neurputným superhrdinou předvádějícím své nejlepší kousky a bojujícím s neoblomným záporákem s minulostí na dva řádky. Pro fanoušky MCU a černošskou komunitu povinnost, pro ženy tip jak oplatit drahému protějšku utrpení při sledování posledních odstínů. [75%] | Kino ... Celá recenze(17.2.2018)

Ačkoliv to je na jednu stranu hezky nadesignovanej film (výpravy, kostýmy, všechny ty věcičky a vynálezy), tak na druhou stranu to trpí tím nezvládnutým greenscreenem (strašně nepřirozený) a přestřelenejma bitkama v kostýmu panterů. Škoda. A docela mě baví, že je to film, do kterýho si každý může projektovat něco jinýho a podle toho v tom hledat významy a interpretovat to.(16.2.2018)

6 návštěva kina a první plná palba.Možná půjdu proti proudu, ale pro mne je Black Panther nejzajímavější a nejlepší Marvelovka po Winter Soldierovi. Poslední dobou mne Marvelovky už příliš nebraly ( Doctor Strange, Strážci Galaxie či nový childish Thor 3,který jsem vyloženě protrpěl). Panter však nasadil můj oblíbený vážný, temný thrillerový tón a ubralo se víceméně na všem, co mi doposud vadilo. Není zde žádný CGI Mess, pouze nádherná a působivá Wakanda, záporákem není žádný alien či mutant, ale člověk a hned z toho máme nejlepšího záporáka v celém Marvel Universu, který má i jiný plán než všichni doposud ( Jordan byl neskutečný frajer) a vlastně chválit mohu i Andyho Serkise,který svou ujetostí připomínal Jokera, nebojuje se ve vesmíru ani v žádné cizí planetě či dimenzi, ale u nás v Korei či Africe a hned to působí nejen reálněji, ale i intenzivněji, velkým plusem je soundtrack R&b a Hip Hop to tu neskutečně válí a nový track od Weeknda, který zazněl v místním baru vyloženě potěšil. K Akci mám jen menší výhrady a to rychlejší střih, ale je dostatečně úderná, efektní a intenzivní, že jsem si ji dokázal užít na plno. Finále je slušně epické a vypjaté, postavy jsou zde super úplně všechny, exceluje i ženské osazenstvo, sestřička Pantera s tváří Rihanny byla velmi vtipná, roztomilá a technologicky nadaná, M´Baku se nám zase postaral o vtipné vložky, které byly naprosto trefné a vhodné a velmi se mi líbily i Africké rituály, obleky a tradice. Ještě bych vyzdvihnul nekompromisnost vůči postavám na Marvelovku jich zde zařve docela dost a pro mne byl film i dosti nepředvídatelný, někde v půlce filmu jsem absolutně netušil, co bude následovat, takže naprostá spokojenost.95%(16.2.2018)

• Darth Revan

Tenhle film se chce tvářit jako průkopnická záležitost, ale vychází mi z toho jen to, že Panther se většinu stopáže chová jako padouch, Jordan je největší rasista světových dějin a zbytek ansámblu včetně kmene, který připomíná opice je naprosto k ničemu. Nad tímto cirkusem pak ční dva bílé body, tedy Freeman a Serkis, kteří si s celým snímkem vytírají prdel a zvedají jej aspoň na dvě hvězdy.(15.2.2018)