Ospalá díra

• USA Sleepy Hollow (více)
Fantasy / Thriller / Dobrodružný / Drama / Mysteriózní
USA, (2013–2017), 46 h 21 min (Minutáž: 42–62 min)

Předloha:

Washington Irving (kniha)

Tom Mison, Nicole Beharie, Orlando Jones, Katia Winter, John Cho, Nicholas Gonzalez, Clancy Brown, John Noble, Jill Marie Jones, Matt Barr, Amandla Stenberg (více)

Série(4) / Epizody(62)

Ichabod Crane je ve válce za nezávislost zraněn bezhlavým jezdcem. Následně se ocitá v jednadvacátém století v městečku Sleepy Hollow. Jezdec tu právě zabil místního šerifa. Jeho podřízená Abbie přizve Ichaboda, aby jí pomohl vraždící nestvůru dopadnout... (TV Prima)

mArtinko5MB

Pilot splnil účel a upútal. Zaujímavý námet, dostatok konšpirácie a sympatické obsadenie. 80% Do piatej časti sa seriál pretvoril v klasický detektívny hon za pravdou. Nevravím, že je na tom zle. Proste prestal baviť. Vyzdvihnem však horrorové prvky, ktoré ma ani antihororového nadšenca viac krát vystrašili. 66% ()

Trsto

Tento typ serialov a filmov mi proste pasuje ...nepovedal by som,ze serial by mal mat zaradenie do zanru sci-fi ...skor fantasy ..ale budiz . Mam za sebou zatial prve 3 diely a zaujal ma tento nezvycajny serialovy pocin o bezhlavom jazdcovi. Dalsie prekvapko pre mna , ze John Cho je tu v negativnej ulohe .Ustredna dvojica sa mi paci ,akurat Toma Misona by mohli konecne obliect do niecoho pre neho nadcasovejsieho :-) . Nicole Beharie sa asi neda pri pohlade na tu krasnu cokoladovu tvaricku nic vytknut :-) ()

lmc

Někoho to možná bude bavit, ale bohužel je to příliš hloupé a až triskně televizní. Dvě hvězdičky pouze za Toma Misona, po sedmi dílech vzdávám... ()

MiTrAnDiR

Konecne serial naplneny okultizmom a inou hostoriou USA v podani Ichaboda Cranea :D vazne si uzivam jeho stret s novotamy 21.storocia.Videl som 7 casti a som spokojny do tej miery,ze budem v serialy pokracovat.Snad z neho nevyprcha tajomnost a zachova si svoje tempo ()

CrazymanM

Slušný seriál,chvílemi se mi sice zdálo,že nevědí,co přesně chtějí točit(spíše tedy o čem),ale je to zajímavé,jsem zvědavý na další sérii! Druhá série mě chvílemi přiváděla k nepříčetnosti,co tam scénáristé předváděli!!!Chvílemi úplně opouštěli původní směr a cpali tam kdejakou legendu a záhadu(Krysař,Windigo,Sukuba a co já vím co ještě).Ještě dám seriálu šanci,pokud teda bude nějaká další řada,pokud však nebude nějaké zlepšení,tak s ním končím,to nemám zapotřebí,je spousta jiných kousků!!! Třetí série už jde naprosto někam jinam,než jak to vypadalo během první série.Díval jsem se spíše už jen ze setrvačnosti a trošku ze zvědavosti,jak to vlastně dopadne.Už je to spíše komedie,s občasným bububu,které ovšem dobře dopadne,asi by to měli odpískat! ()

Ereniss

Ne a ne a ne a ne! Nesdílím vaše nadšení. První sérii jsem shlédla celou. Neurazilo, ale nenadchlo. Za 13 dílů jsem si nevybudovala vztah ani k jedné postavě, což mě nenutí pokračovat dál ve sledování série druhé. Epizodu 2x01 jsem po deseti minutách vypnula a seriál tak smazala ze svého watchlistu. Je mi vlastně fuk, jak to celé dopadne. ()

nemer odpad!

Stačily první dva díly, druhý už nesledovatelný ani do poloviny. Tolik strašných herců pohromadě a ještě taková slátanina. Ztráta času. Seriál pro děcka. ()

Leeslie

Zanícení pro záhady ve stylu Muldera Foxe a všudypřítomný skepticismus Dany Scullyové s nádechem okultní fantasy á la Lovci duchů. Tak jednoduše by se dala popsat Ospalá díra, která má vše, co by seriál tohoto typu měl mít: sympatickou ústřední dvojici, příjemný hororový feeling, nadupaný děj s povedeným úvodním nápadem... Moc dobré zpracování. Jen doufejme, že si kvalitu a originalitu udrží nějaký ten rok, bude stále hýřit nápady a jednotlivé motivy se nezačnou opakovat stejně jako v Čarodějkách... HODNOCENÍ: 80%, PODOBNÉ SERIÁLY: Lovci duchů, Akta X, Hex, Grimm, Buffy, přemožitelka upírů, Angel, Čarodějky. ()

vodkasesemte

Je tohle vubec možný? A ted mi řekněte, že dovoz negru za učelem práce na plantážích nebyl plán s cílem zničit západní kulturu. ()

Nikolas__

1. série 7,5/10 - Na první sérii vcelku dost solidních dílů, občas něco nevyjde, a žádná s epizod potom už nedosahuje kvalit pilotu. Platí tu stejná věc jako u prvních sérií X-files, Grimma, nebo The Strain, postavy jsou ještě chladnější, a děj výrazně nejistější, než potom. Každopádně minimálně Ichabod je fakt skvělej, a série má dost konzistentní kvalitu, většina epizod je 70 až 80 procent.____2. série 9/10 - Naprostý údiv nad nekonečnou nápaditost tvůrců, kteří se rozhodně nebáli. Tohle je oproti té první sérii úplně jiná liga. Mytologie se převtělila do silné, strhující a zábavné jízdy která vás nepustí, proto je mojí snad nejoblíbenější epizodou díl "Tohle je válka". A ta nápaditost epizodních případů? Jakože díly: "Prokletý obraz, a propast ho pohltí..., nebo Spřízněný, patří k tomu nejlepšímu co televize za X let stvořila. Postavy o dva levely víše, ostatně jako všechno, i bezhlavý jezdec tu má extrémně badass chvíle. V posledních pár epizodách kvalita sice trochu stagnuje, ale i tak je pro mě druhá série Sleepy Hollow nezapomenutelný kousek. ()

PetrVolak

Zatim to vcelku jde, uvidime jak to bude pokracoat nabeh neni uplne marnej ale aby to nedopadlo jako s Arrow, kde byl fajn zacatek ale po 10tem dilu uz to byla docela nuda.. ()

hcfish

Po pátém dílu. Pilot skutečně rozehrál vcelku napínavý příběh a byla jen otázka, jak se s načrtnutými možnostmi vypořádají další díly. I prostor pro nadsázku při každodenních starostech 250 let spícího člověka nabídnul docela potenciál. Bohužel se zdá, že i přes náznak originality vše padá v jednoduché schéma: Detektiv, právě propuknutým zlem probuzený chlápek z minulosti, desítky nástrah objevujícího se zla, jejich postupné likvidování a vymýšlení dalších zcela libovolných fantazijních akcí. Už pátým dílem se to zdá vyčerpané. Ztratilo to nadhled, nepředvídatelnost je pouze v nových objevujících se démonických silách, postavy se načrtly tak jednoznačně, že jejich jakákoli nečekaná proměna bude spíš jen křečovitá snaha o změnu. lze snad ještě doufat, že se objeví nějaký nápad, který by radikálně změnil tuhle sterilní směs, spíš však nepravděpodobný... kdyby aspoň krve cákalo víc a trochu seriál rušil a nedržel se tak úzkostlivě všech klišé.. ()

brasek

Pilot ma nenadchol, miestami nudil a celý seriál balansuje na hrane... logika miestami kríva, mystika a tajomno len jemným nádychom aby bola zachovaná jednoduchosť deja, ošiaľ pre ženy v podaní Mr. Craneho, ale o charizme pre žáner horor nemôže byť reč. Osobne oceňujem námet a pointu, na druhej strane scenár a Horseman s automatickou puškou je des. S01E03 - znižujem hodnotenie, argument: Dr. Vega v noci spácha samovraždu skokom z budovy za prítomnosti poručíčky Millsovej a poručíčka zbehne po schodoch a už máme krásny slnečný deň ak nie náhodou už poludnie! ()

esmoke

▐1. série (13 dílů) 2D titulky - 80%, pár dílů má horší tempo a logiku, ale jinak příjemná podívaná.▐ 2. série (18 dílů) 2D dabing - 65%, stále stejné pro a proti. Jeden díl, kde se Ichabod nevyskytuje, byl dost odpadový. I když je dabing fajn, tak přeci jen o trošku horší dojem než u originálu. ()

kyrysar

Skvělý nápad, skvělý hlavní herec. Nakonec jsem trošičku i rád, že to má jen 13 dílů, pač pak by to mohlo sklouznout do slátaniny a to by si teto seriál rozhodně nezasloužil. A co se událo v posledním díle, je takový překvápko, že jsem to u seriálu a ani u filmu snad nikdy nezažil :) ()

TillCZ

Když jsem pouštěl první díl, myslel jsem si, že bude příběhově navazovat tam, kde končí film Ospalá Díra. Hned ze začátku jsem byl vyveden ze svého omylu a přiznám se, že i trošku zklamán. Nicméně jak jsem se prokousával jednotlivými díly, tak jsem se přistihl, že se mi seriál líbí víc a víc.Celkově je příběh pospojovaný napříč všemi díly, ačkoliv se na první pohled zdá, že každý díl se zabývá něčím jiným. Spojení tajemna, moderního světa a rozhodnutí, která byla učiněna v minulosti je v tomto případě dovedeno k dokonalosti. Těším se na dašlí serie. ()

kramatos

Jedním slovem? "kýč". Tragické obsazení sester Schwarzových, jakž takž zachraňuje otravný hlavní hrdina s Hollow hlavou. ()

Bezhlavý jezdec se vrátí

Bezhlavý jezdec se vrátí

24.04.2024

Držte si klobouky, budou opět padat hlavy. Na plátna kin by se totiž měl vrátit hrůzyplný bezhlavý jezdec v nové adaptaci povídky „Legenda o Ospalé díře“ newyorského spisovatele Washingtona Irvinga … (více)

Wiseman upřednostnil Ospalou díru před Mumií

Wiseman upřednostnil Ospalou díru před Mumií