Reklama

Reklama

Captain America: Občanská válka

 • USA Captain America: Civil War (více)
Trailer 2
Akční / Dobrodružný / Sci-Fi
USA / Německo, 2016, 147 min

Film studia Marvel Captain America: Občanská válka se odehrává v době, kdy Steve Rogers převzal vedení nově zformovaného týmu Avengers, který se nadále snaží chránit lidstvo. Dojde však k dalšímu incidentu, ve kterém sehrají Avengers nešťastnou roli. Politické tlaky vyústí ve vytvoření systému zodpovědnosti vedenému vládní organizací, jež na tým super-hrdinů dohlíží a řídí ho. Nová skutečnost Avengers rozdělí na dva tábory. Jeden vede Steve Rogers, jež hájí svobodu Avengers, aby mohli bránit lidstvo bez vládních zásahů. Druhý vede Tony Stark, který překvapivě zastává myšlenku vládního dohledu a zodpovědnosti. Připravte se vybrat si svou stranu a přidat se k non-stop akci na dvou frontách. (Falcon)

(více)

Zajímavosti (115)

 • Tom Holland v jednom interview prozradil, jak se dozvěděl, že získal roli Spider-Mana: „Sedím takhle s počítačem, vedle mě pes. Naťukám "Marvel" a vyjede mi článek, který mám pořád ještě uložený. Píše se v něm: ‚Rádi bychom představili našeho nového Spider-Mana, Toma Hollanda.‘ Převrátil jsem počítač, ten spadl mi z postele a rozbil se. Pes se málem zbláznil...“ (G....)
 • Když se herci poprvé potkali na natáčení, Chris Evans (Steve Rogers) chtěl po každém kolegovi, aby zatancoval na písničku z filmu Pomáda (1978). Video prý nikdy nesestříhal, samotné záběry však stále má uložené ve svém mobilním telefonu. (ČSFD)
 • Hlas manželky Helmuta Zema (Daniel Brühl) namluvila žena jednoho z režisérů. (gecko)
 • O roli Spider-Mana usiloval Chandler Riggs. V roce 2018 se vyjádřil k neúspěchu získat vytouženou roli: „Ucházel jsem se o roli Spider-Mana, myslel jsem, že by to mohlo být skvělé. Ale Tom Holland odvedl opravdu skvělou práci, je skutečně neuvěřitelný. Před pár týdny jsem se podíval na Homecoming (2017) a je tak zábavný a je pro tuhle roli perfektní, je to opravdu dobře zvládnuto. (Geralt z Rivie)
 • Celosvětová premiéra proběhla 12 .dubna 2016 v Los Angeles. (Varan)
 • Jedná se o první film ze série Marvel Cinematic Universe, ve kterém nám byly představeny nové postavy, které se měly až poté objevit jako hlavní hrdinové vlastních filmů. Jedná se o postavy Spider-Mana (Tom Holland) a Black Panthera (Chadwick Boseman), kteří poté ztvárnili hlavní role ve filmech Spider-Man: Homecoming (2017) a Black Panther (2018). (V999)
 • Falešný pracovní název filmu byl Sputnik. (Varan)
 • Ačkoliv to ve filmu není řečeno, postava státního tajemníka (secretary of state), kterou hraje William Hurt, se jmenuje Thaddeus Ross. Stejnou postavu si William Hurt zahrál už ve filmu Neuvěřitelný Hulk (2008), tehdy ještě jako generál Thaddeus "Thunderbolt" Ross. (Lorge)
 • Důvod, proč ve filmu není Hulk (Mark Ruffalo), je podle komiksu "World War Hulk" ten, že není na Zemi. Byl z ní vykázán, protože byl shledán příliš nebezpečným. (Harroc)
 • Naprogramování Winter Soldiera (Sebastian Stan) Hydrou na atentáty za pomoci slov je psychologický proces, kterému se říká sugesce. Jejím učelem je dotyčnému vnutit své postoje nebo názory. (Charpy)

Související novinky

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Chad Stahelski (John Wick, 2, 3) má – jak vidíte – plné ruce práce s řízením jedné velmi populární akční série, to ale neznamená, že se mu mezitím v Hollywoodu nehrnou další projekty. Zejména po… (více)

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Nejdůležitějším projektem Marvelu v příštích pár letech bude podle všeho reboot Fantastické čtyřky. Do třetice všeho dobrého to totiž chce mít Kevin Feige správně, a podle posledních drbů by se… (více)

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

Svět filmu dnes opustil další z velkých talentů. Pouhý týden před svými dvaasedmdesátými narozeninami zemřel držitel Oscara, uznávaný americký herec William Hurt. Smutnou zprávu médiím předal hercův… (více)

Black Widow nabírá starého známého?

Black Widow nabírá starého známého?

18.09.2019

Následující článek obsahuje spoilery k Avengers: Endgame, pokračujte tedy na vlastní nebezpečí. Už příští rok se dočkáme první sólovky pro postavu Black Widow v hlavní roli se Scarlett Johansson. Ve… (více)

Reklama

Reklama