Reklama

Reklama

Captain America: Občanská válka

 • USA Captain America: Civil War (více)
Trailer 2

Captain America, Iron Man, Black Widow, Falcon a další se stále snaží dělat svět lepším místem. Bohužel po misi v Lagosu, kdy Witch použil svoji telekinezi a přemístil výbuch mimo budovu a kdy díky tomu došlo k úmrtí několika humanitárních pracovníků v blízkém domě, dojde vládám trpělivost. Vytváří tlak k utvoření komise pod záštitou OSN, která by řídila tým superhrdinů. Právě ona by pevně určovala, kdy a kde mají Avengers zasahovat a kdo je odpovědný za případné jimi způsobené škody. Nová skutečnost Avengers rozdělí na dva tábory. Jeden vede Steve Rogers, jenž hájí svobodu Avengers, aby mohli bránit lidstvo bez vládních zásahů, a druhý vede Tony Stark, který překvapivě zastává myšlenku dohledu? (TV Nova)

(více)

Zajímavosti (108)

 • Tom Holland v jednom interview prozradil, jak získal roli Spider-Mana: „Sedím takhle se svým počítačem vedle psa. Napíšu Marvel. Ten článek mám pořád ještě uložený. Psalo se v něm: ‚Rádi bychom představili našeho nového Spider-Mana, Toma Hollanda.‘ Převrátil jsem počítač, spadl mi z postele a rozbil se. Pes se málem zbláznil.“ (G....)
 • Když se herci poprvé potkali na natáčení, Chris Evans chtěl po každém kolegovi, aby zatancoval na písničku z filmu Pomáda (1978). Chris Evans video prý nikdy nesestříhal, samotné záběry však stále má uložené ve svém mobilním telefonu. [Zdroj: fandimefilmu.cz] (fanda124)
 • Hlas manželky Helmuta Zema namluvila žena jednoho z režisérů. (gecko)
 • O roli Spider-Mana usiloval Chandler Riggs. V roce 2018 se vyjádřil k neúspěchu získat vytouženou roli: „Ucházel jsem se o roli Spider-Mana, myslel jsem, že by to mohlo být skvělé. Ale Tom Holland odvedl jako Spider-Man opravdu skvělou práci, je skutečně neuvěřitelný. Je skvělý. Před pár týdny jsem se podíval na Homecoming (2017) a je tak zábavný a je pro tuhle roli perfektní, je to opravdu dobře zvládnuto. (Geralt z Rivie)
 • Celosvětová premiéra proběhla 12 .dubna 2016 v Los Angeles. (Varan)
 • Scenáristé filmu prozradili, že pokud by se ve filmu neobjevil Spider-Man, měli připravené scény, kde Tony Stark do svého týmu rekrutuje Ant-Mana Scotta Langa. Nakonec byl scénář ve filmu pozměněn. (tyzmrde)
 • Jedná se o první film ze série MCU (Marvel Cinematic Universe), ve kterém nám byly představeny nové postavy, které se měly až poté objevit jako hlavní hrdinové svých vlastních filmů. Jedná se o postavy Spider-Mana (Tom Holland) a Black Panthera (Chadwick Boseman), kteří poté ztvárnili hlavní role ve filmech Spider-Man: Homecoming (2017) a Black Panther (2018). (V999)
 • Falešný pracovní název filmu byl Sputnik. (Varan)
 • Ačkoliv to ve filmu není řečeno, postava státního tajemníka (secretary of state), kterou hraje William Hurt, se jmenuje Thaddeus Ross. Stejnou postavu si William Hurt zahrál už ve filmu Neuvěřitelný Hulk (2008), tehdy ještě jako generál Thaddeus "Thunderbolt" Ross. (Lorge)
 • Důvodem proč není Hulk ve filmu, je ten, že podle komiksu "World War Hulk", Hulk není na Zemi. Byl vykázán ze Země, protože byl shledán příliš nebezpečným. (Harroc)
 • Přípravy natáčení začaly již v roce 2013, Markus a McFeely začali psát scénář, který čerpá námět z komiksové knihy "Občanská válka" (Civil War) z roku 2006 autora Marka Millara. Na začátku roku 2014 byli do pre-produkce zahrnuti i režiséři Anthony a Joe Russoovi, kteří již natočili úspěšný film Captain America: Návrat prvního Avengera (2014). Název filmu byl zveřejněn v říjnu 2014, kdy bylo současně oznámeno, že ve filmu bude hrát i Robert Downey Jr. (v roli Iron Mana). Natáčet se začalo na konci dubna 2015. (Danny F.)
 • Jména herců v závěrečných titulcích jsou tvarována podle postav, které herci ztvárnili ve filmu. (Miro_CZ)
 • Naprogramování Winter Soldiera (Sebastian Stan) Hydrou na atentáty za pomoci slov je psychologický proces, kterému se říká sugesce. Jejím učelem je dotyčnému vnutit své postoje nebo názory. (Charpy)

Související novinky

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt

13.03.2022

Svět filmu dnes opustil další z velkých talentů. Pouhý týden před svými dvaasedmdesátými narozeninami zemřel držitel Oscara, uznávaný americký herec William Hurt. Smutnou zprávu médiím předal hercův…

Black Widow nabírá starého známého?

Black Widow nabírá starého známého?

18.09.2019

Následující článek obsahuje spoilery k Avengers: Endgame, pokračujte tedy na vlastní nebezpečí. Už příští rok se dočkáme první sólovky pro postavu Black Widow v hlavní roli se Scarlett Johansson. Ve…

Mulan nejdražší disneyovkou?

Mulan nejdražší disneyovkou?

08.07.2019

Studio Disney vypustilo do světa první záběry z připravovaného velkofilmu Mulan od režisérky Niki Caro (McFarland: Útěk před chudobou, Úkryt v zoo) a my už teď víme, že na rozdíl od animované verze…

Black Widow si vydělá balík

Black Widow si vydělá balík

14.10.2018

Představitelka Black Widow Scarlett Johansson (Avengers: Infinity War, Lucy) dostane podle neoficiálních zdrojů za roli v nadcházející sólovce patnáct milionů dolarů. Její plat se tak vyrovná mužským…

Reklama

Reklama