Avengers mě nebavili, tohle rozhodně ušlo. Postav jako máku, ale naštěstí chyběl toporný Bůh hromu a blesku. Ono tedy herce celkově není moc za co chválit. Evans nebaví, Stan nezajímavej a tak bych mohl pokračovat. Jenže z nějakého důvodu tenhle film docela funguje. Iron Mana považuju za prakticky mrtvou sérii, stejně tak Thora. Už minulý Kapitán byl jasně nejlepší díl celé druhé fáze a tenhle potká možná podobný osud. Sice je překomixováno, ale u Disneyho pracují zkušení fachmani, kteří ještě zvládnou zaujmout 34letého diváka, který už pomalu svět komiksu opouští. PS: Nejzajímavějším hercem, až se tomu sám divím je pro mě zde Chadwick Boseman. 80%(1.9.2016)

Asi najlepšia Marvelovka. Anthony Russo a Joe Russo nám naservírovali perfektného druhého Capa, ktorý už vtedy bol označovaný ako Avengers jeden a pol. Captain America: Civil War ma toľko hrdinov, že keby som nevedel názov filmu, hádam, že je to ďalšia Avengerovka. Príbeh pokračuje tam, kde skončil CA: Winter Soldier a Avengers: Age of Ultron. A veľmi jednoducho a šikovne sa posúvame k príbehu Civil War. Medzi Capom a Tonym to pomaly iskrí a každý si vyberá svoj tábor. Najlepšie na tom všetkom je, že každý ma pravdu a zaporak sa nestava nikto. Jedného tu síce máme, ale ten len napadne ťahá v pozadí za nitky v svojou prefíkanom pláne. A to je tak trochu problém. Film ma vynikajúce akcie a neskutočne premakanú choreografiu súbojov po celý čas, ale že by tu na nás číhala nejaká hrozba sa nedá povedať (veď sú to všetko klaďasi), tým pádom aj pár percent ubúda z napätia. Klincom do rakvy je aj humor, ktorý sa zas podaril, ale scéna na letisku nech je akokoľvek choreograficky vymakaná, postráda napätie a tak trochu atmosféru. Našťastie dvaja typci za jednou kamerou vedia čo robia a finále dokáže pekne prekvapiť a naplno strhnúť a upútať vašu pozornosť. Aby sa film tváril vážne bez zaporaka, to tu fakt nefunguje, no napriek tomu sa snaží (scény s Winter Soldierom) ale aj tak sa jedna o prvotriednu zábavu s množstvo vynikajúcej akcie, nechýbajú noví hrdinovia, ktorý majú čo ponúknuť (Black Panther, Spider - Man) a kopec prepojení na ostatné filmy (Ant-Man, Howard Strak v podaní Johna Slaterryho z Iron Mana 2 a Ant-Mana). Trošku ma sklamala aj hudba. Henry Jackman v predošlom filme bičoval film v pred, no tu sa prekvapivo lepšie melódie vytrácajú a nepodtrhujú scény, tak ako v predošlom filme. Aj tak sa ale jedna o jeden s najlepších filmov v Marvel Cinematic Universe. Civil War aj keď nepredbieha skvelý predošlý diel, minimálne sa mu aspoň vyrovnáva. P.S.: potitulkove scény su dve. Obľúbený soundtrack: Making Amends, Cap's Promise. 95% - 5*(7.5.2016)

Proč se to jmenuje "Captain America", když jsou to další "Avengers"? Občanská válka mezi superhrdiny je téma poměrně rozsáhlé a překvapuje mě, že v době, kdy se každá blbost dělí na dva filmy (nebo rovnou na tři, že, pane Jacksone;-)), dostala "Civil War" pouze jeden. Ono je sice fajn rozehrát dramatickou revenge podívanou, ale když ji za dvě hodiny musíte zase ukončit, je to ve finále jen další bezvýznamná šarvátka. A to nemluvím o tom, že *spoiler* nikdo nezemře *spoiler*. Nebýt skvělých akčních scén (především Black Panther vs. Bucky) a surových soubojů (především Steve) ala druhý "Captain", byla bych asi hodně naštvaná. A to i přesto, že mi přestali vadit jak Antman (který byl oproti vlastnímu filmu nečekaně vtipný), tak Scarlet Witch; Vision a jeho (ne)románek mi ale vadí i nadále. Za mě 3,5*. #TeamCap(4.6.2016)

• Slasher

Tak jsem moc rád, že jsem místo třetího Kapitána dostal vlastně třetí AVENGERS. Tyhle týmovky totiž miluju - vizuálně top a super herci utopený v přebytku víc a víc postav, kombinace ultra lehkýho humoru a pokusů o něco vážnýho až na hraně nechtěný parodie, nijací záporáci, atd atd atd... zkrátka plochost, kdy mi pokaždý dojde trpělivost a v závěru jen hlídám hodinky a kroutím hlavou ze znechucení, že už je mi úplně ukradený co se dál stane. Škoda! Nehledě na to, že po letech kdy jsem si tak přál, aby se můj oblíbenej marvelák dostal zpátky na výsluní, přijde naprosto trapnej a otravnej Parker/ Spider-Man. Tak a spoustě lidí asi úplně korunuju co to jsem za idiota, když ještě navíc prohlásím: DC tohle přebilo i s BATMAN VS SUPERMAN. Suveréně. Ještě jdu jak debil do IMAXu...(5.5.2016)

Hm tak tudy cesta nevede, zatim nejslabsi film o Kapitanovi. Ocenuju, ze se tvurci snazi o civilnejsi rovinu, celej film se bere vic vazne a je zde pokus o nejaky rozvijeni charakteru jednotlivejch postav. Bohuzel to zustalo na puli cesty, takze zjednodusene receno se da rict, ze tu mame dalsi Avengers, jenze bez akce a bez zaporaka. Co si budem povidat, Bruhl je mozna schopnej herec, ale tady je naprosto zbytecnej a zaverecny, jakoze uzasny odhaleni, o co tu vlastne jde, je prinejlepsim trapny. Problem taky je, ze i kdyz se tu rozviji charaktery jednotlivejch postav, tech superhrdinu uz tu je proste moc, aby dostali poradne prostor, takze kolikrat se mi stavalo, ze jsem si rikal, kam zmizla nejaka postava, kdyz tu jeste pred peti vterinama byla. Nehlede na to, ze i kdyz se vic mluvi, nez bojuje, furt se resi ty stejny sracky, co uz v x filmech pred timhle. Co se tyce akce, za zminku stoji mozna fajn uvod, vcelku uchazejici zaver a pak jedna mega bitka uprostred filmu, ktera ale vinou nacpani sem vsemoznejch novejch postav vyzniva spis usmevne. No a zbytek je proste lehce se tahnouci a misty nudnej balast, kterej kdyby nevznikl, tak se vlastne nic nestane, navic 150 minut je fakt smrticich, na to, ze tvurci nemaj poradnej pribeh ani moc akce, tak by si bohate vystacili na 90 minutach.(14.3.2018)