Captain America: Občanská válka

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Německo, 2016, 147 min

Hm tak tudy cesta nevede, zatim nejslabsi film o Kapitanovi. Ocenuju, ze se tvurci snazi o civilnejsi rovinu, celej film se bere vic vazne a je zde pokus o nejaky rozvijeni charakteru jednotlivejch postav. Bohuzel to zustalo na puli cesty, takze zjednodusene receno se da rict, ze tu mame dalsi Avengers, jenze bez akce a bez zaporaka. Co si budem povidat, Bruhl je mozna schopnej herec, ale tady je naprosto zbytecnej a zaverecny, jakoze uzasny odhaleni, o co tu vlastne jde, je prinejlepsim trapny. Problem taky je, ze i kdyz se tu rozviji charaktery jednotlivejch postav, tech superhrdinu uz tu je proste moc, aby dostali poradne prostor, takze kolikrat se mi stavalo, ze jsem si rikal, kam zmizla nejaka postava, kdyz tu jeste pred peti vterinama byla. Nehlede na to, ze i kdyz se vic mluvi, nez bojuje, furt se resi ty stejny sracky, co uz v x filmech pred timhle. Co se tyce akce, za zminku stoji mozna fajn uvod, vcelku uchazejici zaver a pak jedna mega bitka uprostred filmu, ktera ale vinou nacpani sem vsemoznejch novejch postav vyzniva spis usmevne. No a zbytek je proste lehce se tahnouci a misty nudnej balast, kterej kdyby nevznikl, tak se vlastne nic nestane, navic 150 minut je fakt smrticich, na to, ze tvurci nemaj poradnej pribeh ani moc akce, tak by si bohate vystacili na 90 minutach.(14.3.2018)

Zručně natočená, finančně nákladná bezpohlavnost generující zisk. Ano, zase.. Tentokráte složená ze 40% energické, ale přitom rutinní akce, 40% rádoby emocí a přes koleno lámané tragiky a 19% lehce infantilní zábavy s hrdiny z říše hmyzu. Pokud to někomu matematicky nesedí, 1% patří napnutým bicepsům capa s odmontovaným satelitním talířem.. Jako haranti se chovající Avengers řeší otázku mandátu a pokud třeba jen na vteřinu zapřemýšlíte nad podáním jejich motivace, musíte si na čelo ťukat mjollnirem ploché bezradnosti. Ultron pod kytičkami pro mě měla být konečná, červená na semaforu té uniformní megalomanie, co myslí na další díly víc než na sebe sama, ale já hlupák se nechal zlákat.. Tímto prosím studio Marvel, aby se po implementaci Punishera a Ghost Ridera do Starkovy party světových fízlů domluvilo i s časopisem Mladý Hlasatel a správci Foglarovy pozůstalosti na právech ohledně Dlouhého Bidla, Bohouše a Štětináče. Po komerčním neúspěchu Avengers vs. Brotherhood of Cat Paw by to všechno mohlo definitivně skončit..(12.5.2016)

#TeamCap Určitě ty nejlepší Avengers. Dvojice na režisérské sesli dokazuje, že i pásová výroba Walta Disneyho dokáže zplodit smysluplný film pro dospělé publikum, kde příběh má pořádný říz a i jeho hrdinové jsou na konci cesty stále pouhými lidmi, kteří chybují (až na Visiona). Vynikající akční sekvence každých pár minut a dobré rozdělení prostoru pro všechny postavy. Držet se komornějšího pojetí ála Winter Soldier, tak je tam za mě vyšší palba. Na bitvu o Kameny nekonečna se ale díky téhle šarvátce konečně začínám těšit.(4.5.2016)

"What do we do?" "We fight." Na sólovku Capa by mě do kina nikdo nedostal, kdyby se tam neobjevila skoro celá stará dobrá parta, klidně bych to přejmenovala na Avengers III. Ač se mi Age of Ultron docela líbil, tak tohle mělo větší grády. Bylo to dobře vyprávěné, daly se totiž pochopit pohnutky a myšlenky obou stran i všech zúčastněných. Celá zápletka postupně gradovala a jak se film hnal dopředu a celé se to rozplétalo, tak to do sebe všechno parádně zapadlo. Nové postavy do děje zapadly a nepůsobily ani navíc, ani jako páté kolo u vozu. Konec pak neurazil, ale ani nenadchul, asi jsem čekala něco více grandiózního. A soundtrack mohl být o dost lepší. 5* #TeamIronMan(2.6.2016)

Rozpočet $250miliónovTržby USA $408,084,349Tržby Celosvetovo $1,153,304,495Tržby za predaj Blu-ray v USA $57,921,059Tržby za predaj DVD v USA $22,295,812║ akcia priam delikátna, účelová dravá kamera, výborná choreografia súbojov, má to proste šťavu, nuž na škodu je nastrelený príbeh - spor, ktorý pripomenie banálnu jednoduchosť práve dosť kritizovaného Batmana vs Supermana, tam sa veru malo viac popracovať na tom,... možno ešte tak ubrať cca 20 minút tých zbytočne naťahovaných kecov ale súboje tieto neduhy ďaleko prestrelia, vynahradia, Spider-Man a Black Panther fajn, celkom dobre tu fungoval aj zbytok osadenstva Black Widow opäť na zakúsnutie, zábavnosť opäť trefná, dramatizácia väčšinou sadne okrem záveru /videl v kine 3D verziu: 95%/(12.5.2016)