Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JohnnyD
  **

  Captain America: Corporate Wars. Tretí Kapitán už len matne pripomína film. Je to jeden ultra drahý trailer na Spider-Mana, Black Panthera, dvojku Ant-Mana a milión hračiek a ďalších filmov, z ktorých mnohé budú tiež len reklamami na ďalšie filmy. Vlastne to už pripomína skôr klikaciu hru na mobile, akýsi multimiliónový farmville, z ktorého človek ani už nemá radosť, len to kliká, lebo to včera klikal a aby to mohol klikať aj zajtra. Prvý krát som pocítil, ako sa asi cíti bežný divák, keď náhodou zájde na komiksový film. Toto sú vyše dvojhodinové orgie odkazov na komiksy a postavy bez akejkoľvek hĺbky - s jediným účelom, aby sa v jednej scéne pobili a aby sa predstavili/pripomenuli pred ich ďalšími filmami. Kým ešte predošlý Winter Soldier mal aspoň nejakú atmosféru (štylistická hra na 70s paranoju), toto nie je nič, iba fádna šeď bez chuti navyše nasnímaná otrasnou kamerou, ktorá robí akčné scény maximálne neprehľadné. Podobne ako pri Avengers 2 je scenár hrozný bolehlav nesúrodých dejových línii, kvanta zbytočných postáv a neschopnosti držať sa ucelenej premisy. Celá prvá hodina by sa dala vystrihnúť (resp. lepšie by fungovala ako koniec Avengers 2), zvraty sú tu ako z najhoršej telenovely, motivácie postáv ploché až smiešne a plán hlavného zloducha (kde má sakra masku???) stojí z veľkej časti na náhode a šťastí. Bez spoilerov možno povedať, že zjavne aj scenáristom bolo jasné, že v tom príbehu nič nefunguje, tak tam dodali niekoľko samoúčelných línií, ktoré sa v konečnom dôsledku ukážu ako úplne zbytočné. V tomto filme Kapitán stratil všetku svoju osobitú atmosféru (a ako postava svoj charakter) a zredukoval na korporátnu prehliadku merchendisingu. Toto nie je film, ale reklamná kampaň na ďalšie filmy a produkty. Ak by tam nakoniec nevtrepali Spider-Mana, neviem si predstaviť, aké utrpenie by bolo pozerať to. Incredible Hulk a Thor 2 boli zrejme horšie filmy, ale tretí Kapitán ma na rozdiel od nich vyslovene nasral.(6.5.2016)

 • Foox
  ****

  A Batman se Supermanem můžou jít brečet k Martám pod sukně, protože takhle se dělá komiksový souboj těch good guys! Skvělá týmovka, která vyhrává na plné čáře už jen soudržností a prací s postavami, kde každá má dostatek prostoru i své místo. Hodně fyzická, až zemitá, osobní akce je příjemným odpočinkem od konkurenčního digibordelu, takže jediným neduhem zůstává totálně nezajímavý, zaměnitelný záporák, který brání plnému hodnocení. 90 %(5.5.2016)

 • MrHlad
  ****

  Rovnou řeknu, že se mi dvojka Kapitána Ameriky líbila víc, ale Russovci si z ní do Občanské války naštěstí přenesli spoustu věcí. Akce je pořád stejně drsná a plná chytrých momentů a dost prostoru pro své schopnosti tu dostávají i další hrdinové, ať už nováčci, nebo ti z jiných filmů. Když se to řeže, přijdou si na své fandové Capa, Iron Mana, Ant-Mana, Hawkeye i nováčků, Spidey s Black Patherem jsou výteční. Problém ale nastává, když se to řezat přestane. Russovci pořád umí s postavami skvěle zacházet a jednou větou definovat jejich pohled na celou situaci, díky čemuž pochopíte, proč Black Widow nejde s Kapitánem a proč je na jeho straně Scarlet Witch. Ale je toho moc. Hrdinů je zkrátka příliš, takže i když tu zkratka funguje, málokdo dostane prostor zaujmout nějak víc. Nakonec je to film, ve kterém v centru dění stojí ústřední hrdina, Tony Stark a Bucky a ostatní jsou více či méně navíc. Každý má sice šanci nějak zaujmout, ale kdyby se půlka z vedlejších postav jednoduše vystřihla, vůbec by to nevadilo. Neškodí tady, nešlapou jedna přes druhou, ale prostě tu není čas na to, aby se konflikty těch druhořadých hrdinů řešily tak, aby to člověka nějak extra zajímalo. Na druhou stranu i dvě věty prohozené Visionem v dementním svetru jsou pořád zajímavější než blábolení Batmana se Supermanem, kteří zjistili, že se jejich maminky jmenují stejně. Třetí Kapitán je dobrý, ale trochu se projevilo to, čeho jsme se báli. Marvelovské universum nabobtnalo tak moc, že sebelepší filmaři zkrátka nezvládnou z té hromady postav, charakterů a motivů udělat film, ve kterém by všichni dostali adekvátní prostor. A je to trochu škoda. Sólovky téhle sérii sluší víc než týmovky. Na druhou stranu pokud ty týmovky budou vypadat jako Občanská válka, vždycky u toho rád budu.(15.5.2017)

 • DaViD´82
  ****

  Tři dlouhodobé problémy marvelovek (vynecháme-li tu uniformní bezpohlavnost bijáku pro všechny, se kterou se u Disneyho tak nějak počítá) je absence pořádných respektu hodných záporáků s jasnou motivací, co nehází jen krhavé pohledy, odosobněná generická zaměnitelná CGI akce a žádné následky, důsledky ani osobní oběti postav. Vždycky platilo, že marvelovkám to sedne v komorní škorpící rovině spíše než blockbusterově akční. Bratři na režisérských seslích se to v rámci možností pokusili změnit již u Zimního vojáka a ke cti jim slouží, že to zkoušejí i zde. Ve dvou případech úspěšně (ochcávka v podobě nepotřeby záporáka, jakkoli ten zdejší potenciál má, a fyzická na kaskadérech stavící akce) a v jednom krutě neúspěšně, protože jestli někdy neochota Marvelu přinést skutečné oběti ze strany hrdinů bila hulkovskými pěstmi do očí, tak je to právě zde. Každopádně režisérské duo tentokrát zaslouží spíše slova uznání, protože ukočírovat tolik postav, aby byly jasné i pochopitelné motivace, aby noví hráči byli řádně představeni a nepůsobili jako páté kolo u vozu, aby pnutí bylo hmatatelné (bohužel až v samotném finále), zároveň si to navzdory vyhrocenosti (byť ta je více scénářem chtěná než z filmu opravdu vyplývající) i názorové ambivalenci obou stran zachovalo punc odlehčené nadsázky a ještě k tomu všemu navrch, aby každý měl vesměs solidní „tu svou chvilku, kdy tahá pilku", tak v tom (by) neuspěli i jinačí kabrňáci. Naopak neukočírovali délku. Sice se to netáhne, ale poklesů tempa to má více než by bylo záhodno. Jejich dalšími vroubky jsou epileptická kamera v akčních scénách a že celý ten žabomyší konflikt připomíná více hospodskou rvačku několika jednotlivců než-li válku, natož občanskou.(5.5.2016)

 • Gilmour93
  ***

  Zručně natočená, finančně nákladná bezpohlavnost generující zisk. Ano, zase.. Tentokráte složená ze 40% energické, ale přitom rutinní akce, 40% rádoby emocí a přes koleno lámané tragiky a 19% lehce infantilní zábavy s hrdiny z říše hmyzu. Pokud to někomu matematicky nesedí, 1% patří napnutým bicepsům capa s odmontovaným satelitním talířem.. Jako haranti se chovající Avengers řeší otázku mandátu a pokud třeba jen na vteřinu zapřemýšlíte nad podáním jejich motivace, musíte si na čelo ťukat mjollnirem ploché bezradnosti. Ultron pod kytičkami pro mě měla být konečná, červená na semaforu té uniformní megalomanie, co myslí na další díly víc než na sebe sama, ale já hlupák se nechal zlákat.. Tímto prosím studio Marvel, aby se po implementaci Punishera a Ghost Ridera do Starkovy party světových fízlů domluvilo i s časopisem Mladý Hlasatel a správci Foglarovy pozůstalosti na právech ohledně Dlouhého Bidla, Bohouše a Štětináče. Po komerčním neúspěchu Avengers vs. Brotherhood of Cat Paw by to všechno mohlo definitivně skončit..(12.5.2016)

 • - Když je T'Challa / Black Panter (Chadwick Boseman) propuštěn z vazby, setkává se s Natashou Romanoff / Black Widow (Scarlett Johansson). Ta se dostává do menší slovní potyčky s ženou, která doprovází krále. Je to Dora Milaje, která patří k osobním bodyguardům wakandského krále. Z každého wakandského kmene je vybrána jedna dívka, která má čest být osobní strážkyní a poté se i stát královou ženou. (Charpy)

 • - "I Could Do This All Day" (Tohle bych mohl dělat celý den) - hlášku, kterou pronese Kapitán Amerika (Chris Evans) při bitce s Iron Manem (Robert Downey Jr.) mohli pozorní diváci zaznamenat již v prvním filmu Captain America: První Avenger (2011). Tehdy se  Steve Rogers/Kapitán Amerika bil ve slepé uličce s hulvátem z kina. (Charpy)

 • - Falconovy (Anthony Mackie) samopaly jsou skutečné zbraně, jedná se o dva samopaly Steyr SPP. (UncleMorty)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace