poster

Avengers: Infinity War

 • USA

  Avengers: Infinity War

 • USA

  Avengers: Infinity War - Part I

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Avengers: Nekonečná vojna

 • Kanada

  Avengers: Infinity War

 • Irsko

  Avengers: Infinity War

 • Nový Zéland

  Avengers: Infinity War

 • Austrálie

  Avengers: Infinity War

 • Velká Británie

  Avengers: Infinity War

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2018, 149 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kothy
  *****

  Bratři Russovi to opět dokázali. Podařilo se jim totiž natočit nejlepší Avengers film. Konečně vidíme (téměř) všechny Marvel hrdiny v jednom filmu. Společně se totiž musí postavit Thanosovi a zabránit mu ve vyhlazení půlky vesmíru. Hrdinové jsou rozdělení na několik skupin po celém vesmíru a na každém z míst vedou vlastní bitvu. Potkávají se i postavy, které se doposud nepotkaly. Film skvěle pracuje jak s humorem, tak s emocemi. O akční scénách se toho daly taky napsat hodně, protože jsou výborně udělané. Thanos na to není sám, má s sebou své čtyři služebníky z takzvaného Black Orderu. Postav se tu objevuje opravdu mnoho a většina z nich dostane dost prostoru. Film končí dost otevřeně, takže musíme rok čekat na pokračování. Mezitím nás čeká několik dalších marvelovek. Samozřejmě jako vždy nemůže chybět Stan Lee. Hudba je taky povedená. "Ty umíš grootštinu? Měl jsem ji jako volitelný předmět ve škole" :D Recenze(29.4.2018)

 • boshke
  **

  Tak je to definitivní: jsem starej. Na komiksárny určitě. Blbec se zase nechám vylákat z nory 90% hodnocením, nejrychlejší miliardou a komentářovými chvalozpěvy. A co dostanu? To samé, co vždy. To, co plebs očividně žere a co mně leze na nervy a nebaví mne. Film asi o třiceti hlavních postavách, přičemž jsou v podstatě všechny nesmrtelné, ať už je scénář zavede kamkoli. Film, který je asi nejvtipnější v situacích, když si dvě postavy snaží hrát na slzavé údolí a zřejmě doufají, že to budu prožívat s nimi. Film, který sice kanónenfutr v rámci značky stále obměňuje, ale očividně se bez něj neobejde, protože dvacet postav, přičemž má každá z nich na plátně asi 86 vteřin, se záplavou digitálních pěšáků s něčím na louce v LOTRovském stylu bojovat prostě musí. Film, který představuje Thanose (první marvelovský záporák, který za něco stojí,l I´ll give you that) jako uuber neporazitelného bosse, jenže se pak zjistí, že až tak neporazitelný není, ale scénáristicky se to do krámu (ještě) nehodí, tak to necháme naše hlavní hrdiny zvorat a tím to zahrajeme do outu. Film, který je tak genderově vyvážený a/nebo politicky korektní (trochu se v těch moderních výrazech ztrácím), že když máme záporačku ženského pohlaví, tak s ní bojují tři hlavní hrdinky ženského pohlaví. Chlapi přeci, s výjimkou Ondráčka, holky nemlátí. Nebo je naopak brutálně sexistický a šovinistický, protože naši mužští hrdinové považují boj s ženou pod jejich úroveň. Buď jedno nebo druhé, teď si nejsem jistý. A smekám přede všemi, kterým přijde závěr jako "wow", "nečekaný", "nejlepší cliffhanger" či kdesi cosi; před vámi se žádná béčková romantická komedie nemůže cítit v bezpečí. Kam ten svět spěje... 40%(14.5.2018)

 • Matty
  ****

  Infinity War v sobě nese několik výborných (hl. Thorova linie) a pár průměrných marvelovek: dosažení cíle je odkládáno kvůli tomu, že hrdinové stále dokola opakují tutéž „chybu“, čímž nám tvůrci stále dokola polopaticky sdělují, co je ústřední myšlenkou filmu, nejmasivnější akce se odehraje v zásadě jen kvůli tomu, aby bylo co epického nastříhat do traileru, když režiséři přepnou do melodramatického módu (což činí mnohem častěji než dříve), některé dialogy jsou dost „cheesy“, děj je s postupujícím časem stále předvídatelnější, oddalování nevyhnutelného únavnější a vyprávění monotónnější... Pohromadě to drží hlavně díky emocionálně hutnému rozkrývání záporákových pohnutek, na které jsou vázány body obratu i dělení do tří velkých dějových bloků.___Film hodně táhne nahoru nesmlouvavé finále, ale skrz naskrz vážný přístup příběh neprostupuje ani zdaleka v takové míře jako v Loganovi nebo Nolanových Batmanech. Dobře zabavit diváka, nikoliv jej přimět přemýšlet nad smyslem násilí nebo cenou za hrdinství/lidskost, je stále na prvním místě. Nejlepší marvelovkou pro mne zůstává druhý Kapitán Amerika, o jehož stylistické čistotě a vypravěčské sevřenosti si dost epizodická Infinity War (přičemž některé postavy vyprávění opustí na tak dlouho, až skoro zapomenete, že ve filmu jsou), střídající příliš mnoho stylů (a přitom nemající, poměrně logicky, žádný svůj osobitý styl jako Thor: Ragnarok nebo Black Panther), může nechat zdát.___Feige a spol. tentokrát, podobně jako Singer v podstatně těžkopádnějších X-Men: Apokalypse, jdou až na hranu toho, kolik výrazných postav lze vměstnat do jednoho celovečeráku tak, aby se nerozsypal, aby divák neznalý předchozích osmnácti filmů nebyl úplně ztracený a aby si divák s MCU dobře obeznámený přišel na své a zároveň mu nepukla hlava. Moc si nedokážu představit, kam dál se dá zajít a zřejmě lze považovat za obrovský úspěch, že výsledek není ještě mnohem méně konzistentní a že má vcelku vyrovnaný rytmus (z velké části zásluha rychlých a vtipných slovních výměn).___ Žádný převrat a nic tak podnětného (stylem, obsahem či vyprávěním), abych to toužil vidět v brzké době podruhé, ale jednoznačně skvěle vypočítaný a fanouškům chytře sloužící (už jen ty nástupy jednotlivých hrdinů na scénu) blockbuster za všechny prachy, dávající svými produkčními okolnostmi vzpomenout na zlaté časy velkovýrobního hollywoodského systému (skupina stálých hvězd + neměnný okruh spolupracovníků). S citlivějšími diváky, kteří za ty roky k marvelovským superhrdinům trochu přimkli, navíc dokáže slušně zamávat (sám jsem během titulků a ještě chvíli po nich cítil fakt dost nepříjemnou bezmoc a úzkost). 80%(25.4.2018)

 • Marigold
  *****

  Brace for impact! Thanos mi vždycky přišel jako zvláštní gumák s obscénní bradou, ale Infinity War si do značné míry urval pro sebe. Konečně překvapivě dobře prokreslený mega-záporák, který funguje jinak než jako věšák na přefouklé zbraně. Jinak je to jako když vaše oblíbené postavy někdo narve do obřího mixéru, z něhož se rozletí do různých koutů galaxie a část z nich už se taky nemusí dožít dalšího dílu. Ta chemie mash-upu je moc dobře nastavená, funguje jak rozverný humor Guardians, tak Avenger patos, moc dobře se doplňují. Russovci to zase režijně ustáli na výbornou, má to zvláštně realistický, potemnělý nádech, přitom to sedí i do křiklavého klíče Ragnaroku. Dvě a půl hodiny jsem se radoval, protože se vždycky má kdo epicky objevit a někomu zachránit super-řiť... teda skoro až do konce. Avengers: Infinity War jsou parádní snoubení zábavy a fan emocí, skutečně důstojné první dějství filmu, který uzavírá éru. Někomu může chybět jasnější pointa, já to beru jako pozvání na další avengerovskou joyride za rok. Už teď stojim ve frontě jak fakin MCU bitch. You got me there...(25.4.2018)

 • InJo
  ****

  19. epizoda seriálu, která nemá začátek (naskakuje se do rozjetého vlaku) a konec už vůbec ne (byť jsou trochu paradoxně první a finální sekvence nejlepší a nejzajímavější). Bez druhé části je to tudíž úplné torzo, kde se bez nějaké hmatatelnější hlubší koncepce pouze střídají více či méně zábavné (a chvílemi kupodivu i emocionálně působivé) dějové linie a scény. Ani po akční stránce to není žádná bůhvíjaká hitparáda, když vezmeme v potaz, o jaký mega-blockbuster se jedná. V CA2 a CA3 předvedli Russo bros. výraznější, fyzičtější, nadupanější a hlavně zapamatovatelnější akci (bez ohledu na její měřítko). Zde se bohužel musíme spokojit s nikterak výjimečným (i když určitě ne špatně zrealizovaným) digibordelem... Naštěstí je tu však Thanos, Pan záporák, který budí respekt a má dostatek prostoru na to, aby si k němu divák mohl vybudovat vztah. Takže nakonec zejména jeho zásluhou třetí Avengers převyšují druhé a velice těsně možná i první. To se ale potvrdí (nebo vyvrátí) až za rok... 70 %(2.5.2018)

 • - Spoiler: Jedná se o druhý případ, po filmu Captain America: Občanská válka (2016), kdy je ve filmu MCU (Marvel Cinematic Universe) na konci ohlášen návrat ne-titulního hrdiny. Místo oznámení návratu týmu Avengers je oznámeno, že se vrátí Thanos (Josh Brolin). Což je také zároveň poprvé, co je takto ohlášen návrat záporné postavy. (V999)

 • - Snímek Avengers: Infinity War překonal ihned po příchodu do kin několik rekordů. Stal nejen filmem z celého Marvel Cinematic Universe s nejlepším startem, ale druhým filmem na domácí půdě v USA s nejlepším „opening day“. Hned za Star Wars: Síla se probouzí (2015) dokázal v USA vydělat během jediného dne druhou největší sumu – bezmála 106 milionů amerických dolarů. To je pro srovnání více, než dokázali za celou dobu v domácích kinech vydělat filmy jako Mumie (2017), Na hraně zítřka (2014), 12 let v řetězech (2013), Letec (2004) nebo Gangy New Yorku (2002). Mimochodem celosvětově film Avengers: Infinity War odstartoval první den v kinech s výdělkem 284 467 000 amerických dolarů. (Tashi)

 • - Spoiler: Znak, který se objeví na konci filmu v potitulkové scéně, patří Carol Danvers alias Captain Marvel (Brie Larson). Jelikož se chystá stejnojmenný (Captain Marvel, 2019) sólový film této postavy, který bude probíhat v devadesátých letech a v kinech bude uveden před Avengers: Infinity War - Part II (2019), je jisté, že bude mít v pokračování tohoto filmu důležitou roli. (Sidarius)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace