Avengers: Infinity War - Part I

• Austrálie

• Kanada

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2018, 149 min

Hezky to odsýpalo, člověk do toho na začátku spadne a nechá se unášet, kam ho příběh zavede. Přiznávám, že pro mě asi nejlepší film z celého toho pochybného Marvel universa. Tak jsem zvědavá, co nás čeká za rok. Člověk o tom může přemýšlet a s kamarády spřádat divoké teorie (bez internetu, bez znalosti předlohy, aby si to víc užil). Smutné scény, vtipné, dravé, citově vyděračské, umělé, přirozené, trapné, uber kchůl, ... má to všechno. V kině se na to fakt dobře kouká.(9.5.2018)

Potřebujeme vůbec nové Star Wars když máme Avengers? Klobouk dolů jak u Myšáka dokázali vymazlit tuto sérii vymazlit. Přiznám se, že mě kdysi Marvelovky bavily, pak zase vůbec nebavily, občas se našla nějaká malinko lepší, tu a tam slabší. Celé universum mě přišlo že se jede na jakéhosi autopilota, který vždy vytáhne z klobouku nějaké hrdiny, přihodí záporáka, vždy se někde pomlátí, porazí světovou hrozbu a jede se dál. Co se změnilo? Vlastně nic. Jen je to celé daleko větší, osudovější a skvěle napsané, natočené a akce je skutečně velkolepá. Pravděpodobně po zásluze nejlepší Marvelkovka. Aby taky ne, když hlavní arcipadouch má motivaci nedělat bordel, ale přímo nastolit vesmírnou rovnováhu. Našim hrdinům se to sice pranic nelíbí, ale v prvním díle dostali zatím solidně na držku a s některými, jak to tak vypadá, se už znovu neuvidíme. Prostředek trošku drhne, ale závěr je komiksová dokonalost. 90%(14.3.2019)

Som sklamaný a vlastne aj dosť nasraný, že ma pani režiséri takto oklamali. Namiesto sľubovaného filmu sme dostali iba Part One. Na druhú stranu som rád, že to Anthony a Joe Russoovi udržali pokope, pretože natočiť pokračovanie, ktoré je vyvrcholením 10 ročnej existencie prepojeného sveta Marvelu tu ešte nebolo. Ale poďme k filmu. Veľké finále sa blíži (alebo teda aspoň jeho prvá polka) a je to vlastne rovnaká zábava ako predošlé filmy. Marvel si ide svoj štýl, čiže nechýba dobrá akcia, postavy (Iron Man je fajn ako vždy, no Doctor Strange ma zaujal ešte o čosi viac a je oveľa lepší ako vo svojej solovke) , vizuál (aj keď miestami sú efekty trošičku slabšie) a samozrejme humor. Potešil ma hneď úvod filmu, ktorý sa ani nerozbieha, ale už rovno začína rozbehnutý a pekne nadväzuje na potitulkovú scénu tretieho Thora. Musím sa priznať, že úvod alebo teda prvá polka filmu ma bavila viac. Obzvlášť úvodná akcia, ktorá ma oveľa lepšiu a vážnejšiu atmosféru ako záver filmu. Nie že by bol záver zlý, ale tam sa to už hlavne mláti a hláškuje, čo to ide. Prvá polka ma bavila viac aj s toho dôvodu, že bolo fajn vidieť ako sa znova dávajú známe xsichty dokopy a zároveň poteší aj to, že sa rozdelia na tri menšie skupinky a tak každý hrdina tu ma svoj čas. Čo sa týka druhej strany barikády a teda Thanosa, tak musím povedať, že už konečne nesedí len na kresle a je husto-mega-krutovládny aj s tou jeho bradou a je vlastne hodne fajn, že je dôstojným súperom napriek tomu, že stoji proti mnohonásobnej presile Avengerov. Jediná slabá stránka na Infinity War je príbeh, ktorý sa moc nikam neposúva a v najlepšom skonči. Inak je to je to veľmi príjemná zábava, ktorej nechýbajú super akčne momenty (Strange, Iron Man, Star Lord, Spider Man a ďalší vs Thanos) stretnutia nových, či starých postav a ich vzájomné výmeny názorov (Doctor Strange / Tony Stark, Thor / Star Lord), dobre vtipy (Thorov účes, Kapitanova brada), tempo filmu (ktoré pri tej hromade postav vôbec nenudí), vynikajúca choreografia, nápady, camea, šokujúce momenty (kto všetko prežije?), ale aj výborná hudba a samozrejme platí aj to, že kto dobre pozná všetky filmy sa bude baviť o to viac, pretože v tomto filme je snáď zo všetkých filmov niečo. Čo sa týka nejakého verdiktu, tak na najlepšiu Marvelovku to nebude, tu už Anthony a Joe natočili (Winter Soldier). P.S.: Po-titulková scéna je iba jedna. Obľúbený soundtrack: Even for You, Forge, End Credits. 90% - 5*(29.4.2018)

Tohle není dokonalý film, není to nelepší film, není to ani nejlepší komiksový film. Ale je to sakra skvělý komiksový film, který dokázal ukočírovat asi půl miliardy důležitých postav a postavit je proti padouchovi, který chce zničit půl vesmíru, je to vtipné, barevné a především ve všech myslitelných ohledech funkční. Snad jen větší důraz na emoce by pomohl, ale... Na to vlastně kašle pes, je to fakt dobrý, howgh. pokud bych chtěl šťourat, tak o tom tu ani psát nemůžu, neb by to byl zásadní spoiler, týkající se konce samého(29.4.2018)

“Mother f...!” Po třetí to samé, akorát delší, větší, s více postavama (vlastně se všema) a hlavně nejlepším záporákem a zajímavým zakončením. Tak jako žádná Marvelovka, ani tento kolos nedokázal udržet moji pozornost non-stop (občas jsem odskočil myšlenkama tam a tam), nicméně z Avengerů mě bavil nejvíc. Jiskřením mezi vážnou partou a Strážci (kteří jsou mnohem lepší jako spestření, než jako tahouni), větším prostorem pro zvážnělého Thora (kterého infantilní komedie Ragnarok mě nepotěšila), a různorodostí a početností herecké party, se kterou vám je prostě fajn. 10 let si udržet takovouhle řemeslnou profesionalitu a schopnost neustále zvyšovat spokojenost a nadšení fanoušků je obdivuhodné. Marvel je fenomén, smekám.(26.4.2018)

• - Spoiler: V potitulkové scéně, kdy se Nick Fury (Samuel L. Jackson) mění v prach, stihne říct „mother“, což je část hercova vůbec nejoblíbenějšího sprostého slova – „motherfucker“, doříct ho však už nestihne. (ArsenalEagle)

• - Ve filmu vidíme kovárnu trpaslíků na Nidavelliru, kde byl vyroben Ódinův Gungnir, Thorův Mjölnir a můžeme zde sledovat i vznik Stormbreakeru (původem zbraň Beta Rey Billa). Na Nidavelliru bylo ukováno nezpočetné množství zbraní. Ve výčtu najdeme i Dragonfang, zbraň Valkyrie (Tessa Thompson), Jarnbjorn a Needful, další zbraně Thora, či Heimdallův (Idris Elba) meč Hofund. Mezi nejsilnější zbraně pak patří také Sabre of Sorcery, Nightsword (meč Hely), Laevateinn, Fimbuldraugr, Hridgandr, Twilight Sword, Torunnin meč (dcera Thora), Stormcaster a Gram (Lokiho zbraně), Red Norvell's Hammer (kopie Mjölniru), Baldurův meč, Thunderstrike (Eric Masterton) či Bloodaxe (Jackie Lukus), po kterých se jednotlivý majitelé zbraní pojmenovali. (3T)

• - Nick Fury (Samuel L. Jackson) řídí automobil značky Infiniti. (honx)