Avengers: Infinity War - Part I

• Irsko

• Kanada

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2018, 149 min

Rozpočet $321miliónovTržby USA $656,059,331Tržby Celosvetovo $2,002,059,331Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Šleha z miliónom superhrdinov. Som sa obával že to bude riadny guláš, každý tu má len svoje malé miesto na prezentáciu aby sa na každého ušlo, a nakoniec to aj ušlo, nebolo to dejovo nejak zbytočne kostrbaté. Záporák Thanos znesiteľný, triková stránka fajn, nebilo to zas až tak moc do očí, akcia výborná, tam dominujú, veľkým plusom taktiež hefty a odľahčené scénky nadmieru pobavia. Neviem si moc zvyknúť na usmrkaného Spider-mana, zas Iron Man bol jeden z tých zaujímavejších. Tak troška je škoda že sa pri tej hromadnej čistke nevedia režiséri predať cez dramatické obluky, nemá to až takú silnú emočnú stránku akú by si to zaslúžilo, tam im to až tak nejde, plus občas to klišé hlavne pri Star Lordovi sa to tam zbytočne bilo. Záver riadne s nami sekol. /videl v kine 2x: 90%/(30.4.2018)

V tomto filmu je asi rekordní počet velkých hereckých es, které se vůbec kdy v blockbusteru objevili. Ale jeho kvality kolísají podle toho, kdo se před plátnem zrovna objeví. Scény se Strážcemi Galaxie, Thorem nebo mladým Spider-manem jsou třeba hodně zábavné a přibližující se zábavou až ke třetímu dílu Thora. Na druhou stranu je to ale pořád Iron Man, Kapitán Amerika nebo Černý panter, kteří legraci vyvažují vážností a spíš kecají, než aby bavili. To je také ten důvod, proč nejsem filmu schopný dát pět hvězd. Na druhou stranu se ale nejspíš jedná o nejakčnější komiksový blockbuster, který se vůbec kdy natočil. Působilo to na mě, jak kdyby se za dvě a půl hodiny akce ani nezastavila. Pořád se něco dělo, mělo to spád a bavilo to. K tomu úhlavní nepřítel v podobě Brolina byl naprosto excelentní. Vzorově pak tvůrci nachystali závěr, který mě na druhý díl nemohl nalákat lépe. Ve výsledku jsem spokojený. Komiksová pětihvězda ale v tomto případě zůstala ušetřena.(10.5.2018)

Tohle není dokonalý film, není to nelepší film, není to ani nejlepší komiksový film. Ale je to sakra skvělý komiksový film, který dokázal ukočírovat asi půl miliardy důležitých postav a postavit je proti padouchovi, který chce zničit půl vesmíru, je to vtipné, barevné a především ve všech myslitelných ohledech funkční. Snad jen větší důraz na emoce by pomohl, ale... Na to vlastně kašle pes, je to fakt dobrý, howgh. pokud bych chtěl šťourat, tak o tom tu ani psát nemůžu, neb by to byl zásadní spoiler, týkající se konce samého(29.4.2018)

Bratři Russovi to opět dokázali. Podařilo se jim totiž natočit nejlepší Avengers film. Konečně vidíme (téměř) všechny Marvel hrdiny v jednom filmu. Společně se totiž musí postavit Thanosovi a zabránit mu ve vyhlazení půlky vesmíru. Hrdinové jsou rozdělení na několik skupin po celém vesmíru a na každém z míst vedou vlastní bitvu. Potkávají se i postavy, které se doposud nepotkaly. Film skvěle pracuje jak s humorem, tak s emocemi. O akční scénách se toho daly taky napsat hodně, protože jsou výborně udělané. Thanos na to není sám, má s sebou své čtyři služebníky z takzvaného Black Orderu. Postav se tu objevuje opravdu mnoho a většina z nich dostane dost prostoru. Film končí dost otevřeně, takže musíme rok čekat na pokračování. Mezitím nás čeká několik dalších marvelovek. Samozřejmě jako vždy nemůže chybět Stan Lee. Hudba je taky povedená. "Ty umíš grootštinu? Měl jsem ji jako volitelný předmět ve škole" :D Recenze(29.4.2018)

Tedy nečekal jsem, že mě Marvel s něčím dokáže zaskočit, ale stalo se. Vůbec jsem nečekal, že všichni ty komiks hrdinové budou v takový defenzivě. Hlavní záporák sice čuměl jak bacil do lekárny, ale byl drsnej jak ukrajinskej hajzlpapír, to se mu nedá upřít. Dost mně zamrzelo, že mé dvě oblíbené postavy Loki a "zajíc" neměli tolik prostoru a na humorné složce filmu to bylo znát. Na druhou stranu uznáván, že z hlediska filmařské kvality blockbusterového typu můžu leda tak držet hubu a krok, triky dokonalý, film má dobrou gradaci, závěrečná masová bitka skvěle udělená a vzájemné vztahy hlavních postav byly nejlepším prvkem celého filmu. Velké překvapení je scénář, který je poutavý především s výhledem na další díly. Žádný z hrdinů nemá větší prostor než druhý a možná už je to těma hrdinama narvaný jak tak taška od makra a chtělo by to asi trošku přibzrdit z hlediska počtu postav. Ale i když si připadám tak starý, že pamatuju i když mrtvý moře bylo marod uznávám, že takhle má vypadat moderní, profesionální a divácky velmi atraktivní blockbuster.(27.4.2018)

• Tom Holland

• - Thanos (Josh Brolin) v traileru říká, že mu vykouzlí úsměv na tváři, když se snaží o rovnováhu vesmíru. Tato hláška se ve filmu neobjeví. (tyzmrde)

• - Ide o najdrahší film v desaťročnej histórii Marvel Studios. Rozpočet činil 300 miliónov amerických dolárov. Doposiaľ najdrahším filmom od Marvel Studios (280 mil. $) bol Avengers: Vek Ultrona (2015). To ho radí na priečku 2. najdrahšieho filmu histórie po Pirátoch z Karibiku: Na vlnách podivna (2011) - (378 mil. $). (VojinRyan)

• - Spoiler: V závěru filmu, kdy Thanos pomocí Infinity Gauntlet odstraní polovinu bytostí každého druhu, je mezi obětmi i Groot, který je ovšem podle zdrojů z předchozích filmů poslední svého druhu, což je tedy v rozporu s hlavním úmyslem Thanose. (Nefrox)