Avengers: Infinity War

• USA Avengers: Infinity War (více)
USA, 2018, 149 min

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Don Heck (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

goodnic

Přiznejte se, všichni tomu dáváte vysoký hodnocení jenom kvůli posledním 10 minutám. Jinak je to úplně to samý, co už jsme předtím viděli mnohokrát. ()

Knor

Prozatímní završení desetiletého komiskového světa dopadlo velmi dobře. Trochu jsem se bál po průserech jako Thor:Ragnarok a Strážci Galaxie 2, ale dobrý. Nespadlo to do komedie. Vyváženost tu je a funguje to skvěle. Největší zvláštností je to, že tu nejvíce prostoru dostane záporák Thanos a neuškodilo to ani trochu. Vůbec bych se nebál říct, že Thanos je s přehledem asi ten nejlepší záporák co se MCU týče. Jeho příběhová linka byla zajímavá a neudělali z něj nějaký vemeno, ze kterýho si klaďasové dělají prdel. Ne, berou ho sakra vážně a mají s ním ohormný problémy, to se mi líbí. Nechal bych bratry Rusoovi ať natáčí všechny marvelovky, protože ta vyváženost příběhu, akce a humoru mi sedí. Efekty jak jinak než dokonalý, trochu mi chyběla přítomnost Hulka a několik hrdinů nedostalo tolik prostoru. Ale to jsou maličkosti. Takže jde samozřejmě o oddychovku, ale o velkolepou, monumentální s dobrým příběhem, patřičnou vážností a decentní porcí humoru. Pro mě osobně stále vede z celého MCU první Avengers, ty byly naprosto zdrcující. A tento příspěvek to nezměnil. ()

celticek

Tak pro mě velké překvapení, parádně to odsýpá, super bitky. Za mě je nejlepší crew Black order aka Thanos' children. Z marvelovek rozhodně jedna z těch lepších. Na druhou část se těším. Ikdyž mám rád DC universe, toto je prostě řezačka. ()

vetsinezobri

Dvacet hlavních postav? Za mě nemožný narvat to do dvou a půl hodin. Je pravda, že tam mají všichni stejně prostoru, ale to taky znamená, že tam mají všichni prostoru málo. Ironoblek Spidermana super. Ironoblek Hulka? Proč proboha? Thanos výbornej, perfektně napsanej záporák. ()

Pulper

Nejsem moc fanoušek superhrdinů. Je nutné to uvést hned na začátek, protože z toho vyplývá jakási zaujatost nebo spíš nezaujatost v záporném smyslu slova. Tj., že mě tyhle filmy kdovíjak neberou. Mám problém s tím, že hrdinů už je v nich moc a ve výsledku je skoro fuk, co kdo z nich umí, protože nakonec je to prostě mlácení na férovku a házení po sobě vším možným. Chápu, že superhrdinské příběhy mají propracovanou historii a mytologii postav, ale ty filmy pak stejně působí jen jako přehlídka superborečků a superkočiček, kteří machrují, jsou plní vznešených myšlenek a ukazují, jak jsou dobří. Díky bohu za výjimky typu Watchmen. Infinity War je postavena na střetu superklaďasů se superpadouchem, který chce nastolit rovnováhu ve vesmíru prapodivným způsobem, který v praxi jaksi nemůže fungovat. Líbí se mi, že Thanos není jen mizera, ale jeho pohnutky se dají do určité míry chápat. Proti tomu je parta nesourodých postav, pro něž je humanismus nejvyšší prioritou. Proto taky Thanasovi poskoci vypadají dostatečně zlověstně a odpudivě a hrdinové sympaticky a přátelsky, což je i v těch nejvnevhodnějších okamžicích zdůrazňováno vtípky a vzájemným dobíráním se. Infinity War končí zdánlivě beznadějně, ale klidně bych se vsadil, že apokalyptický konec je tam jen proto, aby bylo co točit, vlk se malinko nažral a většina stáda přežvýkavců to přežila. ()

Azrail

Excelentní blockbuster od A až do Z. Od triků, přes herce, humor, emocionální věci, akce, po závěrečné epické (i když očekávané) vyvrcholení. Ano, ano, všichni víme, jak to v komiksech funguje a že tedy většina hrdinů ve skutečnosti nezemřela na věčnost, i tak to prostě bylo super. A k tomu nejlepšímu: Thanos...Asi nejepičtější komiksový záporák, který byl kdy ve filmu ztvárněn. Jeho příběh i důvody jeho jednání mají hlavu i patu a hlavně on sám si vlastně zabíjení neužívá, považuje ho za nutnost a je o své pravdě dokonale přesvědčen. Navíc má fungující emoce, a je nelineární a těžce badass. Jestli z něj tohle všechno nedělá dokonalého záporáka, tak potom už nevím. A návdavkem je také skvěle zahraný Brolinem, bez toho by se to samozřejmě neobešlo. Zkrátka a dobře, jsem naprosto spokojen a víc nažhavený na epické zakončení už asi být nemohu. ()

Clark_Kent odpad!

Dnes jsem se konečně odhodlal a dokoukal jsemto na podruhé, ten všemi vychvalovaný snímek Avengers IW. Moje upřímné reakce nejsou nijak extrémní, čekal jsem něco nového a hlavně neokoukaného. Bohužel jsem ale dostal opět rutinně natočený a předvídatelný, neoriginální nákyp bez špetky chuti. Jisto jistě jde o podprůměrný a navíc nenáročně nudný, tradičně selhávajcí a navíc umělě nalakovaný příběh, převážně pro náctileté. Můj celkový dojem z tyhle usměvavý Perníkový chaloupky je vrcholně nezajímavý, který jěště dodělává příšerně nepřehlednou akcí a otřesně nezáživným humorem. Tady rozhodně zafunguvalo pravidlo, že více rozhodně neznamená vždy nejlépe. Opravdu kdo nezná všechny ty příběhy navaleného slaďoučkého Marvelu z posledních let, se vlastně ani v tyhle spatlanině nemůže jaksi ani orientovat. Jsem hrozně moc rád, že jsem se nenechal překecat a nešel jsem na to do kina. Teď už se Jamesovi Cameronovi vůbec nedivím, že o tyhle bandě nedotaženců tvrdil jak je unavená. Měl sakra velkou pravdu, tohle nebylo ono. Čím dál víc se utvrzuji v tom, že celej koncept tohohle rádoby webu csfd, je nasáklej převážně náctiletým hmyzem. Potom se nemůžeme divit, že tahle růžová bublina vystoupala na tak nesmyslně vysoké hodnocení. Jěště na závěr bych dodal, že tohle není vůbec žádná kladná motivace pro mladý jedince, když ten fialovej stupidní Thanos zničí co může. Ta pravá motivace pramení absolutně odjinud. Okolo vánoc přichází mnohem lepší nápad a navíc s výrazně ekologickým podtextem, narozdíl od nevybouřenných Marvel pouťových přehlídek, který slábnou a to především s nejmladším publikem, nemůžu si pomoct. Například Cameronovi filmy mají hodně silnej záběr a navíc nevznikají jako přes kopírák. ()

Domca94

Film jsem kvůli státnicím neměla možnost vidět v kině a úspěšně jsem se až do teď vyhýbala spoilerům, což je docela složité, ale dá se to. Avengers: Infinity War je spektakulární film. Jako každý fanoušek jsem měla obavy z toho množství hrdinů, ale myslím, že nakonec to bylo zvládnuté úspěšně. A ten konec? Jako vážně? Už teď se nemůžu dočkat Avengers 4, které troufám si říct, překonají IW. ()

dagondrive

Avengers: Infinity War je úžasný filmový zážitek, film je ultimatni jízdou která je nabitá neustálou akci, závěr filmu je dechberoucí. Hodnotím na 95 %. ()

boo-boo

Palce hore prinajmenšom zato, že pri takom množstve výrazných postáv vôbec Infinity War funguje ako celok a že má marvelovský celovečerák KONEČNE funkčného záporáka. A hej, tie kecy o tom, že pôjde o samostatný film a nie o prvú polovicu si mohli v štúdiu odpustiť. ()

DaweForeman

Příběh začíná gradovat a Marvell se jako obvykle snaží předvést ještě větší podívanou (bitky), než v předchozích částech, což může činit problém, protože někdy člověk musí dosáhnout vrcholu. V tomhle případě to je celkem slušný, ale také částečně díky tomu, že nás Marvell zásoboval několika filmy, které neměly takovou vážnou úroveň, takže tohle přišlo jako očekávané navrácení k původnímu rázu. Několik různých superhrdinů se tu střetává poprvé nebo se znovusetkávají a je vidět, že jejich názory, i když se liší, musí jít stranou před hlavní hrozbou v podobě Thanose, který sbírá mocné vesmírné kameny. Na druhou stranu Thanos jako takový se nezdá úplně jako klasický záporák, ale trochu se jevil spíše jako antihrdina, protože je tu klasicky omílané "účel světí prostředky". Akce a napětí je tu od začátku do konce a po příběhové stránce se člověk trochu ztrácí, protože přece jenom už je to nějaké doba, co vyšly předchozí filmy, takže člověk hodně pozapomene, co všechno se tam do detailu událo. Tím pádem má problém si trochu pospojit jednotlivé události. Na druhou stranu však minulé zkušenosti pak dávají možnost různým konspiračním teoriím, co se bude dít v druhém pokračování "Infinity War". Dále se tu člověk taky dočká několika nečekaných zvratů a událostí, které by zrovna nečekal v tomhle typu filmů, kde bojuje dobro proti zlu, ale spíše v něčem jako "Hry o trůny". Po vizuální a hudební stránce pěkný. ()

himor

Celkom podarený film, vizuálne, zvukom, aj postavami. Najviac ma zaujal Dr.Strange a Thanos. Ostatné postavy boli nejak do počtu, ale ajtak všetko šlapalo ako má a trošku preriediť hrdinov nieje na škodu veci. Spokojný som. Zaujímalo by ma, na čo ten Fury "kápnul"...uvidíme dúfam heh. 85% ()

AriAries

Asi nejlepší, co jsem v daném žánru zatím viděl. Filmaři zdá se pochopili, že růžový konec prostě není realistický, nepřináší žádné drama. Když bude pokaždé hrdina vítěz a padouch poražený, bude jasný výsledek a za chvíli je z toho klišé. Tak jako vnesl "do pohádky" napětí Harry Potter, tak se to u komiksů povedlo Infinity War. Teprve když nevíte, jak to dopadne, když víte, že hrdinové můžou mít ztráty, dostává to jiný rozměr. Geniální byl i Thanos jakožto hlavní záporák. Žádné pofidérní motivy k páchání zla, žádný tuctový fanatik. Prostě jen někdo, kdo věří, že svými činy vyřeší problémy světa a je ochotný pro to obětovat všechno. Motiv je navíc vybraný tak, že má přesah k reálnému problému dnešní doby. Už dnes tu máme viditelné prvky počínající války o zdroje, které doufám ještě dokážeme předejít. Je ale možné, že my sami sobě budeme brzy Thanosem (nebo planeta, vyšší moc...). Navíc propojit celé to universum, vycházející z desítek let tištěné formy a dvou desítek filmů do něčeho, co vlastně klape a zapadá do sebe...nemůžu jinak, než 5 hvězdiček. A to mi zprvu Marvel moc neříkal. ()

papadoce

Som zmätený. Mám zmiešané pocity z toho čo sa udialo na konci. To bude Endgame naozaj koniec krásnej desaťročnej ságy ? To nieeeeeee. Inak moje hodnotenie je čistých 90%. Je to skutočne vydarený návrat ku spoločným filmom, po dosť tragickom Veku Ultrona. Len ten Hulk, ten Hulk, ale chcem veriť, že nepovedal posledné slovo. No každopádne i keď to má hlavu a pätu, takýto koniec som nečakal a po tejto stránke to rozhodne nebude môj obľúbený komiks. Na druhej strane aj tento záver ho bude robiť jedinečným. ()

fallanga

The most ambitious crossover event se bohužel nekoná. Byl nám slibován, společně s hutnou a temnou atmosférou a parádní bitkou všech Avengers hrdinů proti Thanosovi, ale ani jedno tady není. Místo jedné velké bitky máme akorát miliardu maličkých, většina hrdinů se během filmu ani nepotká (Antman se pro jistotu ani neukáže), chcípnou pouze nudné vedlejší postavy, takže emocionální trauma z toho taky nikdo nebude mít a v neposlední řadě to je strašně nekonzistentní a rvačky kvůli tomu ztrácí své kouzlo. Thor se jako nic koupe ve slunci, ale Vision, človíček vytvořen ze zkurveného vibrania co má hlavě navíc ještě infinity stone, je bodnut nějakým nožíčkem a po zbytek filmu je kvůli tomu nepoužitelný? Thanos, největší slibovaný drsňák galaxie, hodí na IronMana měsíc, ale skolí ho malá sekyrka v hrudi? Tohle se bratrům Russoovým moc nepovedlo. Respektive, nejedná se o špatný film, ale naslibovali nám příliš, naslibovali největší komiksovou mlátičku a dodali tři průměrné filmy sestříhané do jednoho "velkého". ()

kyLuke

Po druhém zhlédnutí měním hodnocení na plný počet. Navozením atmosféry a elegantním propojením dějových linek jsou pro mě totiž třetí Avengers ještě lepší než "Endgame". Při uvědomění tohoto faktu musím konstatovat, že už k plnému hodnocení opravdu nic nechybí. ()

elimS

100% - komentář 20ti slovy: Skvělé efekty, úžasná atmosféra, různorodé dějové linky a epické bitvy. Nejsem fanda "evendžrů", ale tohle bylo dokonalé. A "konec"? Dechberoucí. ()

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

Začalo natáčení Daredevila a Penguina