Avengers: Infinity War

• USA Avengers: Infinity War (více)
USA, 2018, 149 min

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Don Heck (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

hoverlord

Pokud jste fanoušky Marvelu a stačí vám klasický děj z předchozích filmů (Dobře, filmu, jelikož se Age of Ultron se moc počítat nedá), budete překvapeni. Jestli kladně nebo záporně, těžkoříct. Celkem (opakuji, NA MARVEL) nečekaný příběh, byť v dalším díle pravděpodobně bude čekané vyústění. 9/10, opravdu se jim to povedlo po všech stránkách. Marvel má pěkné 10té narozeniny. ()

Marat2

Asi můj vůbec nejlepší zážitek v kině. Thanos je nejlepší záporák Marvelu, dokonce jsem mu to přál. Za mě 100%! ()

lukas.pukas.

Naprostá spokojenost , je to film u kterého se člověk nenudí děj je přímí a nenáročný , akce je tam více až dost , dle mého se to točilo z 90% na modrém pozadí , z Irona už je skoro nadčlověk , oblek z nano technologie , ale proč ne :-) No co se týče vtipu , je toho docela dost a jsou některé opravdu povedené , škoda jenom hulka že jsme si ho užili tak málo ale to bude asi tím že Marvel ho může použít jenom jako vedlejší postavu a dost jsme si ho užili v posledním Thorovy . Musím uznat že se nekonalo klasicé klišé ve stylu dobro vyhraje nad zlem, ano každému je jasné že se všichni nakonec vrátí , ale můžeme jenom spelulovat jak :-) Opravdu po shlednutí mam chuť si shlednout všechny marvelovky , neviděl jsem pantera a hned mě tento kousek naladil:-) 85% ()

WireOpt

Nechápu jak někdo tomuto filmu může dát odpad. Jo nemusí se líbit každému, ale na odpad to dle mého není. Za mě to má plný počet, protože jako výroční marvelovka je to dokonalé a zaslouží si velkou poklonu tvůrcům, že se jim podařilo nacpat tolik postav do filmu. Thanos a hlavně konec filmu byl masakrální. ()

majorzeman13

Filmová podívaná roku ! "Kinozážitek","Velkolepá zábava", Pecka,biják !! "Prvotřídní,blockbuster" Výborný vizuál,triky,kamera,režie,herci... Lépe to natočit ani nešlo .... boží !!! Ted si jen počkat na vrcholné finále,doufám tedy ,že bude taky mistrovské ?! ()

Roach

Neskutečnej nářez a vlhký sen všech misantropů. Nechci pokračování, ten hořký konec je dokonalost sama! ()

Zoulik1993

Maximální spokojenost. Velké očekávání a přesto Marvel překvapil. Skvělá podívaná nabitá akcí od začátku do konce s dostatečnou dávkou humoru. ()

Fiffty

Pozrel som si to dvakrát aby som sa uistil, že to bolo naozaj tak dobré a ono je to perfektné. Prvá projekcia má samozrejme svoje čaro a vo veľa situáciách som mal otvorené ústa, čo všetko sa tam udialo. V komentári budú SPOILERY dopredu upozorňujem. Začal by som asi tým najlepším a to je Thanos, ten ma veľmi milo prekvapil a jednoznačne je tým najlepším záporákom v MCU. Jeho motivácia a emócie sú uveriteľné a ono v niektorých momentoch s ním aj sympatizujete. Jeho silu ukáže už na začiatku a je hneď jasné, že to hrdinovia nebudú mať jednoduché a čí vôbec nejakú šancu budú mať. Bolo vidno, že je presvedčený o tom, že robí správnu vec a nič ho nezastaví. Keď už som pri záporakoch, tak by som hneď vytkol asi jedinú vec, ktorá sa mi nepáčila a tou bolo veľmi málo priestoru pre Black Order, čo bola veľká škoda, myslím, že si zaslúžili viac priestoru a už vôbec by som nečakal, že do konca filmu všetci zomrú. Čo sa týka hrdinov, tak ich rozdelenie do skupiniek a následne ich osobitné dejové linky boli skvelé, najmä stretnutie Thora so strážcami, kde bolo asi najviac humoru. Taktiež doberanie sa medzi Thorom a Star Lordom sa podarilo. Tešil som sa najmä na spojenie trojice Spider-man, Ironman a Dr. Strange a chémia medzi nimi bola super a hlavne medzi lídrami, ktorí mali problém sa zhodnúť. Partia, ktorá ostala na zemi a stretla sa vo Wakande bola najvážnejšia a zvádzala boj o Zem. Prekvapilo ma málo priestoru pre Cp. Americu, zaslúžil by si viac ale pri toľkých postavách a dejových linkách je to naozaj ťažké. Sklamanie bolo aj pri Hulkovi, keďže sme ho skoro za celý film ani nevideli. Ale vrátim sa späť k Thanosovi, ten si bral kamene nekonečna jeden za druhým, ale pri získavaní soul stoneu boli emócie neuveriteľné a obetovanie Gamory ma naozaj zamrzelo. Čo potešilo bolo cameo Red Skulla. Ako najlepšiu bojovú scénu som vnímal určite boj na Titáne a súboj Thanosa so Starkom to bolo naozaj neuveriteľné a pozeral by som sa na to dookola. Nebudem rozpisovať každú scénu, ktorá sa mi páčila, bolo toho naozaj veľa a film ma naozaj prekvapil svojou prepacovanosťou a najmä prácou s postavami, ktorých bolo naozaj veľa a toto zvládnuť, tak to klobúk dole. Ešte by som spomenul vizuálnu stránku, ktorá bola takmer dokonalá či už pri bojových scénach alebo spracovanie Thanosa do detailov bolo neskutočné. Taktiež som rád, že tam bolo veľa veci, ktoré ma prekvapili a ktoré som nečakal a hlavne koniec, ktorý bol excelentný. Už teraz sa neviem dočkať pokračovania a verím, že to bude ešte lepšie. ()

Luci.1

Tři hvězdičky uděluji záměřně, jedna je za Tonyho Starka, druhá za ,,Králíka" a třetí za Groota, který prostě zase musel zmizet, což už je trochu ohrané, že?! Těšila jsem se na tento film hezkých pár dní, netrpělivě očekávala pecku, která mě v kině zarazí do sedačky a hle, odcházela jsem zklamaná tím, co jsem viděla a pořád nemůžu uvěřit, jakým směrem se Avengers vydali. Samozřejmě, že v dalším díle bude ,,výborné" vysvětlení a návrat všech rozpadlých těl, ale upřímně už na to ani nečekám. Co člověk, to názor, jsem ráda, že ne všichni šli do kina zbytečně, ale za mě tedy velké zklamání na všech frontách. A bez Hulka to prostě není ono! ()

L.u.x

"Aký bol film?" " Hmm...nooo..uh...opýtaj sa ma zajtra." Takáto bola moja prvá reakcia na IW. Po dva a pol hodine a po titulkoch, kedy by mal obyčajne nastať v kinosále šuchot a tlačenica všetkých načos smrdiacich a kokakolovo odgrgávajúcich ľudí, bolo tentokrát depresívne mĺkvo. Nik sa nepohol, nik nič nepovedal. ..30 hlavných postáv a 150 minút stopáže znamenalo, že sa niektoré postavy počas celého filmu sotva mihli na plátne (Kap, Čala a spol.). Bolo to samozreme predvídateľné, ale aj tak ma to nepotešilo (Tór, Spajderdecko a Strejndž sú asi viac kúl). Ťažko melodramatický Thanos ma celý čas štval, takže na rozmlátenie jeho fialovej držky si budem musieť ešte rok počkať. Na druhej strane ročný brejk dáva dosť priestoru na emocionálne zotavenie labilných fanúšikov a marvelovským konšpirátorom dáva dosť času na premyslenie tých 14 miliónov možných koncov doktora Strejndža. ()

Shakal4972

Bolo to efektne dokonale. Komiksové. Svojím spôsobom šialene. A napriek tomu to je jeden z mála filmov o ktorom sa s priateľmi moc nedá baviť. Prečo? ()

PsenickaR

Těšil jsem se a dočkal jsem se splněného snu. Tohle je megabiják, který si zaslouží maximální hodnocení a více než jedno shlédnutí. Musím se opět opakovat, ale kam se hrabe konkurence s jejich partou kašpárků, jejichž společný projekt jakž takž zachraňoval Whedon. Tady úřadují bratři Russo a tu záplavu hrdinů zvládli ukočírovat s přehledem, jaký jsme čekali, podle skvěle zvládnuté Civil war. Ano, díky množství postav není čas se zabývat jendotlívými osudy do detailu, ale to není cílem filmu, od toho tu byly všechny ty předchozí sólovky včetně nedávného Black panthera. Pokud tedy někdo postrádá vysvětlení, proč se část filmu přesune do Wakandy atd, tak je to chyba dotyčného diváka a ne tvůrců. Film dostojí svému názvu a hned na začátku chytne tempo, které nepustí, akce jde za akcí, k tomu občas vtipná hláška a jeden Avenger za druhým a navíc Thanos, titán, který dostojí všemu co se o něm povídá po celém vesmíru a dává zapomenout všem trapným záporákům, kteří kdy na plátně byli, protože by je všechny zamáčknul jen svým pouhým malíčkem. Celkově tedy špičkový film, který má tempo, má akci, která je navíc vždy přehledná, má vtip, má skvělého záporáka a také má konec, po kterém zůstanete jen sedět a koukat a začnete si zoufat, protože další díl je až za rok. PS : hlášky, které mne dostaly : 1) Where is Gamora? Who is Gamora ? Why is Gamora ? 2) It will kill you - only if I die - Yes, that what kills you means.... :-) ()

KRAVKOID001

Viděno v kině. Perfektní skloubení superhrdinů v jeden stravitelný celek. I když je Peter Park Spiderman středoškolák, tak na můj vkus byl v Infinity moc dětskej. Ale je to otázka vkusu. Konec docela hardcore. Jenom moc nerozumím pokračování Spidermana, ještě před uvedením pokračování Infinity war.. ()

72Nihlus

Na prvé zhliadnutie to bolo skvelé, na druhé to prekvapivo bolo ešte lepšie....Infinity War je poctivo odvedená robota a aj keď tam scénáristi zanechali rad trhlín, je to film, ktorý ukazuje ako má poriadny blockbuster vyzerať! Svojou 2,5 hodinovou stopážou to vôbec neubíja, ba sa to zdá až krátke. Udalosti sa totiž valia dopredu mocným tempom a jedna epická akcia strieda druhú. Veľmi oceňujem naplnenie sľubov o Thanosovi ako prakticky hlavnej postave filmu. Konečne súper pre hrdinov, ktorý dostáva svoj priestor a nieje len plochým ničiteľom. Chválim aj odvahu autorov so zakončením, aj keď všetci vieme, že toto ešte neni úplné finále. Za naozaj skvelý možno považovať aj soundtrack od Silvestriho. ()

Filmes

Thor:,, Než umřel tát, tak mi řek že mám sestru, kterou uvěznil v pekle. Ona pak utekla a vypíchla mi oko, tak jsem jí zabil.,, Star-Lord:,, Zjistil jsem, že můj pravej táta mi zabil mámu, tak jsem ho pak taky zabil,,. LOLOLLOLOL Pro mě nejlepší film historie kinematografie. Humor, akce, dialogy, emoce, vyvíjení charakterů, ... ()

Ihor

Tak to mne dostalo ! Comicsy nevyhledávám, ale nezavrhuji , zhlédnu, ocením triky, akce, blbiny kolem a pak se mi stejně ty filmy a postavy pletou... Nejinak to bylo při Avengers - před Infinity War jsem zhlédl oba dva předchozí díly, abych byl v obraze , kdo je kdo atak... Stejně mi to bylo prd platné, jelikož v těchto filmech jsou hlášky k něčemu , co se stalo asi v jiných dílech partičky Marvell. Každopádně kdybych měl říct, o čem Avengers 1 či 2 byly, tak bych váhal . Infinity War je však o mnoho lepší - hlavní záporák zapamatovatelný , i jeho 7 kamenů, kolem kterých se celý film točí. . Fim má fantastické tempo a střih, prostředí a dějové linky se nápaditě střídají. Postav je tam ažaž, což skvěle oglosoval Spiderman - oslovil nějaké ty Avengers - "ani nevím,jak se jmenuješ"... A to je další plus Infinity Wars - nadhled a vtipné hlášky. Dokonce má film i poselství , to je teda nářez ! ()

LEFTFLANK

Po dlhšej dobe znovu vzhliadnuté, tak zmením koment na veľmi jednoduché konštatovanie a to: Marvel by mal skončiť s týmito megaobludnosťami. ()

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

Začalo natáčení Daredevila a Penguina