Huangovi v Americe (TV seriál)

Fresh Off the Boat

Komedie

USA, 2015 - 2018, 28 h 49 min (Minutáž: 21–22 min)

Tvůrci:

Nahnatchka Khan

Uta Briesewitz

Craig Wedren

Randall Park, Constance Wu, Chelsey Crisp, Jillian Armenante, Exie Booker, Christianna Carmine, Jessica Gardner, Paul Scheer, Marie Buck, Trevor Larcom, Luna Blaise, Dash Williams, Aubrey K. Miller, Rex Lee, Gianna Gomez, Albert Tsai, Michael James Bell, Jonathan Brooks, Mario Diaz, Ava Acres, Mo Collins, Richard Whiten, Lincoln A. Castellanos, Jeff Grace, Jimmy Jam, Terry Lewis, Matt Bennett, Arden Myrin, Wai Ching Ho, Raymond C. Lai, Annie O'Donnell, Brett Gelman, Carlos Antonio, Vernée Watson-Johnson, Doc Farrow, Robert Paul Taylor, Shaun Brown, Jennifer Hasty, Rachel Cannon, Dylan Garza, Mandy Levin, Tim Baltz, Rachael Drummond, Christophe Zajac-Denek, Irina Lavrentěva, Scot Zeller, Oceane Bucaille, Douglas Bennett, Darin Toonder, Arden Belle, Van Epperson, Ryan Malgarini, Nick Steele, Mara Klein, Kim Estes, Hudson Yang, Alison Fernandez, Brady Tutton, Bayne Gibby, Diamond White, Matt Besser, Eddie Huang, Laura Krystine, Ali Wong, Hunter Stiebel, Will Meyers, James DiGiacomo, Sara Amini, Vanna White, Raymond Forchion, Brooke Baumer, Maxine Weldon, Melanie Hutsell, Zabeth Russell, Nicole J. Butler, Matt Oberg, Emily Hahn, Sonya Eddy, Rachael Meyers

Scénografie:

Liz Kay

Kostýmy:

Debra McGuire

Jeden z mála novějších sitcomů vzniklých v roce 2015, který jsem si náramně oblíbila a u kterého se směji více než je zdrávo. Sympatická čínská rodinka řešící všední problémy trochu netradičními způsoby. Originální znění je u mě vždy na prvním místě, ale zde mi dabing nijak nevadí :) seriál zde má průměrné hodnocení (možná se dá říct i nadprůměrné), ale podle mě si zaslouží mnohem více. Může to být jen můj osobní bias nebo to, že české Comedy Central si zde nezískalo tak velký ohlas jako originál v zahraničí. Jediné co mě trochu mrzí, když asijské herce obsazují do rádoby "typických" činských emigrantů ačkoli herec, který zde hraje otce je jihokorejec.(9.1.2017)

Báječná léta přišla do současnosti a přišla z východní Asie. Příhody malé asijské rodinky nejsou strhující zábavou k popukání, jedná se ale o milý sitcom, kde se člověk usmívá, tak hodně, až je to příjemné. Navíc Randall Park a Constance Wu zvládají své role rodičů naprosto s přehledem. A Wu je navíc sakra pohledná asijská Marge Simpsonová.(22.6.2015)

První série slabá, druhá lepší, třetí výborná. Je to kvůli tomu, že seriál původně vznikl jako mírně autobiografická věc (reálného Eddieho Huanga), takže první série se točí vyloženě kolem mladého Eddieho, zatímco ostatní postavy jen stínují. Jenže telka a reálný Eddie se po první sezóně rozešli a když už se na seriálu (reálný) Eddie nepodílel, tak telka (naštěstí) "zabila" tu uondanou biografickou část a dala větší prostor ostatním postavám. Ve třetí sezóně už je jasně vidět, že největší prostor (právem) dostává Jessica, protože ta je naprostým pokladem této show. Zvedám tedy hodnocení ze dvou ** na *** a doufám ve čtvrtou (snad ještě lepší) sérii. PS: Jessica (Constance Wu) je opravdu naprosto megasuperboží.(3.5.2017)

• milka

Po 5 dílech: Fresh Off the Boat zdaleka není žádným komediálním odpadem, u něhož kvůli bychom kvůli porci trapného humoru nedokázali sedět ani minutu. Je to prostě jen další rodinná limonáda, jež nemá náročnějšího diváka čím překvapit a bohužel vlastně ani čím zaujmout. Potenciál byl díky střetu dvou kultur opravdu daleko jinde. Obyvatelé čínských čtvrtí sice budou mít konečně důvod sednout si k bedně, my ostatní ale můžeme tento kousek v klidu přeskočit. 40%(12.4.2015)

Sympatická komediální jednohubka, která humor těží z rasové tématiky, zasazení do devadesátek a prohození tradičních sitcomových rolí (matka je ta vtipná, otec je ten suchar). Nedokážu vlastně říct proč, ale tři se mi zdají příliš málo, byť díky nejotřesnější otvíračce mě prst na trojhvězdě svrbí setsakramentsky.(11.8.2015)