Huangovi v Americe (TV seriál)

Fresh Off the Boat

Komedie

USA, 2015–2020, 42 h 22 min (Minutáž: 21–22 min)

Tvůrci:

Nahnatchka Khan

Předloha:

Eddie Huang (kniha)

Randall Park, Constance Wu, Hudson Yang, Forrest Wheeler, Ian Chen, Lucille Soong, Chelsey Crisp, Ray Wise, Trevor Larcom, Evan Hannemann, Prophet Bolden, Dash Williams, Rachel Cannon, Paul Scheer, Luna Blaise, Stacey Scowley, Isabella Alexander, Jillian Armenante, Exie Booker, Christianna Carmine, Jessica Gardner, Marie Buck, Aubrey K. Miller, Rex Lee, Gianna Gomez, Albert Tsai, Michael James Bell, Jonathan Brooks, Mario Diaz, Ava Acres, Mo Collins, Richard Whiten, Lincoln A. Castellanos, Jeff Grace, Jimmy Jam, Terry Lewis, Matt Bennett, Arden Myrin, Wai Ching Ho, Raymond C. Lai, Annie O'Donnell, Brett Gelman, Carlos Antonio, Vernee Watson, Doc Farrow, Robert Paul Taylor, Shaun Brown, Jennifer Hasty, Dylan Garza, Mandy Levin, Tim Baltz, Rachael Drummond, Christophe Zajac-Denek, Irina Lavrentěva, Scot Zeller, Oceane Bucaille, Douglas Bennett, Darin Toonder, Arden Belle, Van Epperson, Ryan Malgarini, Nick Steele, Mara Klein, Kim Estes, Alison Fernandez, Bayne Gibby, Diamond White, Matt Besser, Eddie Huang, Laura Krystine, Ali Wong, Hunter Stiebel, Will Meyers, James DiGiacomo, Sara Amini, Vanna White, Raymond Forchion, Brooke Baumer, Maxine Weldon, Melanie Hutsell, Zabeth Russell, Nicole J. Butler, Matt Oberg, Emily Hahn, Sonya Eddy, Rachael Meyers, Camryn Cregger, Jacqueline Mazarella, Jeris Poindexter, Burl Moseley, Jaleel White, Kareem Abdul-Jabbar, Teya Patt, Ashley Liao, Monique A. Green, George Wendt, Reggie Lee, Jimmy O. Yang, Ming-Na Wen, Ryan Hansen, Angela Kinsey, Mary Holland, June Diane Raphael, Noel Gugliemi, Eddie Huang (vyp.), Maria Bamford, Kenton Duty, C.S. Lee, Susan Park, Lance Lim, Alex Quijano, Matthew Jones, Elizabeth Roberts, Ian Reed Kesler, Steve Little, Parker Young, Beth Dover, Jill Johnson, Amanda Lund, John Alton, Judah Friedlander, Cole Sand, Ray Ford, Kunal Dudheker, Tracy Vilar, Dale Raoul, Fred Grandy, Tony Espinosa, Philip Solomon, Chris Witaske, Matt Hobby, Greg Worswick, Suzanne Ford, Cyrus Arnold, Don Fischer, Juan Alfonso, Jason David, Mo Gaffney, Marques Ray, Haley Finnegan, Sarah Baker, Riki Lindhome, Rob Riggle, Brady Tutton, Kale Culley, Christopher Michael, Kal Bennett, Alex Jayne Go, Megan Liu, Marlowe Peyton, Emy Coligado, David Douglas, Sadie Kuwano, Andrew Carter, Simu Liu, Chet Grissom, Greg 'Christopher' Smith, Skylar Gray, Ryleigh Mangen, Joshua Rodriguez, Ido Mor, Joseph Beck, Misty Monroe, Carissa Bazler, Matt Lucas, Aedin Mincks, Johnny Pemberton, Shaquille O'Neal, Jeremy Lin, Eric Edelstein, Eddie Diaz, Adam Irigoyen, Liliana Mumy, Bianca Lopez, Andrew Friedman, Judy Reyes, Kathleen Rose Perkins, Ken Marino, Andrew Carter, Daniel Roebuck, David Smithyman, J.B. Smoove, John Ross Bowie, DMX, Daniel Wheeler, Neal Genys, Rob Huebel, Kaiwi Lyman, Jon Daly, Tim Heidecker, Karen James, Darren Dupree Washington, Billie Jean King, Ashwin Gore, Nick Gore, Angelique Cabral, Isaac Keys, David Wells, Casey Wilson, Mike Kopera, Jamal Duff, J. Anthony Pena, Chiquita Fuller, Al Madrigal, Courtney Thorne-Smith, Amir Talai, Alan Blumenfeld, Busta Rhymes, Allison Scagliotti, Patrick Fischler, John Francis Daley, Raymond Ma, Ken Jeong, Mason Lee, Elaine Kao, Wei-Ning Hsu, Daniel Cudmore, Dieterich Gray, Christopher Kriesa, David Goldman, Clint Carmichael, Yeardley Smith, Andrew Patrick Ralston, Gail O'Grady, Cleo King, Brian Huskey, Michael Masini, Zachary Knighton, Brian Reed Garvin, Dan Martin, Ellen Gerstein, Corsica Wilson, Heather Locklear, Rhys Darby, David Wain, Jason Antoon, Steve Trzaska, Victor Paul, Michael Villani, Stan Lee, Tom Lenk, Parvesh Cheena, Layla Crawford, Ian Gomez, Howard Hesseman, Michael Bolton, Chris Elliott, Jeff Pomerantz, Lorin McCraley, Lidia Porto, Jessica Blair Herman, George Takei, Isaac Faulkner, Diahann Elise, Nicola Lambo, Ping Wu, Cindera Che, David Ury, Amanda LaCount, Corbin Bernsen, Joe Howard, Keith David, Maria Blasucci, Nick Peine, Kingston Foster, Cassidy Naber, Carter Sand, Marcus Folmar, Danny Jacobs, Regis Philbin, Christopher Douglas Reed, Stacie Greenwell, Dave Foley, Jovan Armand, Landon Gimenez, Preity Zinta, Vir Das, Megan Suri, Matt Rife, Curt Neill, Taj Speights, Tyler Alvarez, Paula Abdul, Giovanni Bejarano, Sheng Wang, Niecy Nash, Cheryl Hines, Ben Lin, Jonathan Emerson

První série slabá, druhá lepší, třetí výborná. Je to kvůli tomu, že seriál původně vznikl jako mírně autobiografická věc (reálného Eddieho Huanga), takže první série se točí vyloženě kolem mladého Eddieho, zatímco ostatní postavy jen stínují. Jenže telka a reálný Eddie se po první sezóně rozešli a když už se na seriálu (reálný) Eddie nepodílel, tak telka (naštěstí) "zabila" tu uondanou biografickou část a dala větší prostor ostatním postavám. Ve třetí sezóně už je jasně vidět, že největší prostor (právem) dostává Jessica, protože ta je naprostým pokladem této show. Zvedám tedy hodnocení ze dvou ** na *** a doufám ve čtvrtou (snad ještě lepší) sérii. PS: Jessica (Constance Wu) je opravdu naprosto megasuperboží.(3.5.2017)

Sympatická komediální jednohubka, která humor těží z rasové tématiky, zasazení do devadesátek a prohození tradičních sitcomových rolí (matka je ta vtipná, otec je ten suchar). Nedokážu vlastně říct proč, ale tři se mi zdají příliš málo, byť díky nejotřesnější otvíračce mě prst na trojhvězdě svrbí setsakramentsky.(11.8.2015)

Jeden z mála novějších sitcomů vzniklých v roce 2015, který jsem si náramně oblíbila a u kterého se směji více než je zdrávo. Sympatická čínská rodinka řešící všední problémy trochu netradičními způsoby. Originální znění je u mě vždy na prvním místě, ale zde mi dabing nijak nevadí :) seriál zde má průměrné hodnocení (možná se dá říct i nadprůměrné), ale podle mě si zaslouží mnohem více. Může to být jen můj osobní bias nebo to, že české Comedy Central si zde nezískalo tak velký ohlas jako originál v zahraničí. Jediné co mě trochu mrzí, když asijské herce obsazují do rádoby "typických" činských emigrantů ačkoli herec, který zde hraje otce je jihokorejec.(9.1.2017)

• milka

Po 5 dílech: Fresh Off the Boat zdaleka není žádným komediálním odpadem, u něhož kvůli bychom kvůli porci trapného humoru nedokázali sedět ani minutu. Je to prostě jen další rodinná limonáda, jež nemá náročnějšího diváka čím překvapit a bohužel vlastně ani čím zaujmout. Potenciál byl díky střetu dvou kultur opravdu daleko jinde. Obyvatelé čínských čtvrtí sice budou mít konečně důvod sednout si k bedně, my ostatní ale můžeme tento kousek v klidu přeskočit. 40%(12.4.2015)

Báječná léta přišla do současnosti a přišla z východní Asie. Příhody malé asijské rodinky nejsou strhující zábavou k popukání, jedná se ale o milý sitcom, kde se člověk usmívá, tak hodně, až je to příjemné. Navíc Randall Park a Constance Wu zvládají své role rodičů naprosto s přehledem. A Wu je navíc sakra pohledná asijská Marge Simpsonová.(22.6.2015)

• - Constance Wu (Jessica) se v květnu 2019 ocitla pod palbou kritiky, když se na Twitteru vyjádřila naštvaně ohledně obnovení seriálu na 6. sérii. Později vysvětlila, že naštvaná byla, protože se kvůli obnovení seriálu musela vzdát jiného projektu. (hansel97)