Huangovi v Americe (TV seriál)

Fresh Off the Boat

Komedie

USA, 2015 - 2019, 36 h 53 min (Minutáž: 21–22 min)

Tvůrci:

Nahnatchka Khan

Randall Park, Constance Wu, Hudson Yang, Forrest Wheeler, Ian Chen, Lucille Soong, Chelsey Crisp, Ray Wise, Trevor Larcom, Evan Hannemann, Prophet Bolden, Dash Williams, Rachel Cannon, Paul Scheer, Luna Blaise, Stacey Scowley, Isabella Alexander, Jillian Armenante, Exie Booker, Christianna Carmine, Jessica Gardner, Marie Buck, Aubrey K. Miller, Rex Lee, Gianna Gomez, Albert Tsai, Michael James Bell, Jonathan Brooks, Mario Diaz, Ava Acres, Mo Collins, Richard Whiten, Lincoln A. Castellanos, Jeff Grace, Jimmy Jam, Terry Lewis, Matt Bennett, Arden Myrin, Wai Ching Ho, Raymond C. Lai, Annie O'Donnell, Brett Gelman, Carlos Antonio, Vernée Watson-Johnson, Doc Farrow, Robert Paul Taylor, Shaun Brown, Jennifer Hasty, Dylan Garza, Mandy Levin, Tim Baltz, Rachael Drummond, Christophe Zajac-Denek, Irina Lavrentěva, Scot Zeller, Oceane Bucaille, Douglas Bennett, Darin Toonder, Arden Belle, Van Epperson, Ryan Malgarini, Nick Steele, Mara Klein, Kim Estes, Alison Fernandez, Bayne Gibby, Diamond White, Matt Besser, Eddie Huang, Laura Krystine, Ali Wong, Hunter Stiebel, Will Meyers, James DiGiacomo, Sara Amini, Vanna White, Raymond Forchion, Brooke Baumer, Maxine Weldon, Melanie Hutsell, Zabeth Russell, Nicole J. Butler, Matt Oberg, Emily Hahn, Sonya Eddy, Rachael Meyers, Camryn Cregger, Jacqueline Mazarella, Jeris Poindexter, Burl Moseley, Jaleel White, Kareem Abdul-Jabbar, Teya Patt, Ashley Liao, Monique Green, George Wendt, Reggie Lee, Jimmy O. Yang, Ming-Na Wen, Ryan Hansen, Angela Kinsey, Mary Holland, June Diane Raphael, Noel Gugliemi, David Goldman, Eddie Huang (vyp.), Maria Bamford, Kenton Duty, C.S. Lee, Susan Park, Lance Lim, Alex Quijano, Matthew Jones, Elizabeth Roberts, Ian Reed Kesler, Steve Little, Parker Young, Beth Dover, Jill Johnson, Amanda Lund, John Alton, Judah Friedlander, Cole Sand, Ray Ford

Jeden z mála novějších sitcomů vzniklých v roce 2015, který jsem si náramně oblíbila a u kterého se směji více než je zdrávo. Sympatická čínská rodinka řešící všední problémy trochu netradičními způsoby. Originální znění je u mě vždy na prvním místě, ale zde mi dabing nijak nevadí :) seriál zde má průměrné hodnocení (možná se dá říct i nadprůměrné), ale podle mě si zaslouží mnohem více. Může to být jen můj osobní bias nebo to, že české Comedy Central si zde nezískalo tak velký ohlas jako originál v zahraničí. Jediné co mě trochu mrzí, když asijské herce obsazují do rádoby "typických" činských emigrantů ačkoli herec, který zde hraje otce je jihokorejec.(9.1.2017)

Po dlouhé době konečně kvalitní sitcom na network TV. Dle situací a gagů je to úplně normální rodinný sitcom typu The Middle. Jiskru tomu dává rozdíl v kulturách, který občas způsobuje právě vtipné situace, do kterých se postavy dostávají. Stále jsou to ale taiwanci v Americe, takže neni třeba se bát nějakého kulturního šoku. A Constance Wu by teď měla být absolutně všude.(1.4.2015)

Sympatická komediální jednohubka, která humor těží z rasové tématiky, zasazení do devadesátek a prohození tradičních sitcomových rolí (matka je ta vtipná, otec je ten suchar). Nedokážu vlastně říct proč, ale tři se mi zdají příliš málo, byť díky nejotřesnější otvíračce mě prst na trojhvězdě svrbí setsakramentsky.(11.8.2015)

Hned po The Middle a Modern Family další důvod proč zasednout večer k tv a naladit Prima Comedy Central (no, ale možná hlavně kvůli toho, že další díly Huangů se mi na rozdíl již zmíněných Průměrňákových najít nepodařilo). Každopádně knižní předlohu jsem nečetla tak nemohu posoudit jak se jí seriál drží, ale plánuju to určit napravit. Je hodně podobný Modern Family - člověk se u toho sice neválí v záchvat ech smíchu po zemi ale příjemně se pobaví, občas vyvolá nějaké to uchechtnutí a pak se vždycky těšíte na další díl. Více méně jsou mi sympatičtí všichni z asijské rodiny ale největším favoritem je pro mě jasně povahou neskutečně cute táta Louis a samozřejmě babička Huangová.(25.10.2016)

• milka

Po 5 dílech: Fresh Off the Boat zdaleka není žádným komediálním odpadem, u něhož kvůli bychom kvůli porci trapného humoru nedokázali sedět ani minutu. Je to prostě jen další rodinná limonáda, jež nemá náročnějšího diváka čím překvapit a bohužel vlastně ani čím zaujmout. Potenciál byl díky střetu dvou kultur opravdu daleko jinde. Obyvatelé čínských čtvrtí sice budou mít konečně důvod sednout si k bedně, my ostatní ale můžeme tento kousek v klidu přeskočit. 40%(12.4.2015)