Huangovi v Americe

(TV seriál)
  • USA Fresh Off the Boat
Komedie
USA, (2015–2020), 42 h 22 min (Minutáž: 21–22 min)

Tvůrci:

Nahnatchka Khan

Předloha:

Eddie Huang (kniha)

Randall Park, Constance Wu, Hudson Yang, Forrest Wheeler, Ian Chen, Lucille Soong, Chelsey Crisp, Ray Wise, Trevor Larcom, Evan Hannemann, (více)

Série(6) / Epizody(116)

Prostě klasický přistěhovalecký příběh viděný očima první generace asijských Američanů. Vypravěčem příběhu je Eddie Huang, který se snaží najít si v novém světě místo, což se zdá být mimořádně složité. (TV Prima)

Trailer

coffee...

Po dlouhé době konečně kvalitní sitcom na network TV. Dle situací a gagů je to úplně normální rodinný sitcom typu The Middle. Jiskru tomu dává rozdíl v kulturách, který občas způsobuje právě vtipné situace, do kterých se postavy dostávají. Stále jsou to ale taiwanci v Americe, takže neni třeba se bát nějakého kulturního šoku. A Constance Wu by teď měla být absolutně všude. ()

milka

Po 5 dílech: Fresh Off the Boat zdaleka není žádným komediálním odpadem, u něhož kvůli bychom kvůli porci trapného humoru nedokázali sedět ani minutu. Je to prostě jen další rodinná limonáda, jež nemá náročnějšího diváka čím překvapit a bohužel vlastně ani čím zaujmout. Potenciál byl díky střetu dvou kultur opravdu daleko jinde. Obyvatelé čínských čtvrtí sice budou mít konečně důvod sednout si k bedně, my ostatní ale můžeme tento kousek v klidu přeskočit. 40% ()

Tom Riddle

Sympatická komediální jednohubka, která humor těží z rasové tématiky, zasazení do devadesátek a prohození tradičních sitcomových rolí (matka je ta vtipná, otec je ten suchar). Nedokážu vlastně říct proč, ale tři se mi zdají příliš málo, byť díky nejotřesnější otvíračce mě prst na trojhvězdě svrbí setsakramentsky. ()

cheonsacz

Jeden z mála novějších sitcomů vzniklých v roce 2015, který jsem si náramně oblíbila a u kterého se směji více než je zdrávo. Sympatická čínská rodinka řešící všední problémy trochu netradičními způsoby. Originální znění je u mě vždy na prvním místě, ale zde mi dabing nijak nevadí :) seriál zde má průměrné hodnocení (možná se dá říct i nadprůměrné), ale podle mě si zaslouží mnohem více. Může to být jen můj osobní bias nebo to, že české Comedy Central si zde nezískalo tak velký ohlas jako originál v zahraničí. Jediné co mě trochu mrzí, když asijské herce obsazují do rádoby "typických" činských emigrantů ačkoli herec, který zde hraje otce je jihokorejec. ()

kareen

Obvykle rodinné sitcomy, kde se objevují děti, moc nemusím, ale tady jsou děcka docela fajn a občas i přispějou k nějaké legraci. Je to osvěžující podívat se na USA z pohledu praštěné americko-čínské rodinky. Hlavním tahounem je tu tvrdá a nekompromisní, přesto pohledná matka, která se s ničím nepáře, nějaká politická, rasová i jiná korektnost je jí cizí, a je většinou zdrojem těch nejvtipnějších situací. Není to sice seriál, kde bych se lámala smíchy, ale vtipné je to dost. ()

Galerie (1 523)

• Constance Wu (Jessica) se v květnu 2019 ocitla pod palbou kritiky, když se na Twitteru vyjádřila naštvaně ohledně obnovení seriálu na 6. sérii. Později vysvětlila, že naštvaná byla, protože se kvůli obnovení seriálu musela vzdát jiného projektu. (hansel97)