Labyrint

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní
Česko, (2015–2018), 20 h 24 min (Minutáž: 57–60 min)

Režie:

Jiří Strach

Scénář:

Petr Hudský

Kamera:

Martin Šec

Série(3) / Epizody(21)

Nález těla krajského politika Karase, kterého vrah zabil v duchu středověkých mučících praktik a tělo pečlivě naaranžoval v podivné scéně, rozpoutá policejní honbu za sadistickým pachatelem. Ten staví vyšetřovacímu týmu do cesty složitou sérii vražd, které svojí krutou obřadností otřásají místním regionem i samotnými kriminalisty.
Kořeny složitého případu sahají až k vraždě mladé dívky ze Slovenska, která zemřela podobně záhadným způsobem jako Karas. Případu se tak ujímá tým s dvojicí zdánlivě nesourodých vyšetřovatelů. Jsou jimi kriminalista Michal Remeš (Jiří Langmajer), negativně ovlivněný ne příliš stabilním soukromým životem, a Tamara Berkyová (Zuzana Kanócz), policistka z Bratislavy trpící absencí schopnosti komunikovat se svým okolím bez předpojatosti a předsudků.
Na konci sérií vražd, loupeží a naaranžovaných nehod najdou policisté cestu na konec „labyrintu" a uvěří naději na dopadení pachatele. Důležitou pomocí je jim paradoxně také obraz Hieronyma Bosche Poslední soud, kterým se pachatel v provedení svých krutých činů nechává zjevně inspirovat. (Česká televize)

eoj

Slušné, ale ve srovnání s Mamonem (ač nepůvodním) to bylo o level níž. Trochu mi vadila tupá namachrovanost Langmajerova parťáka (takové chování je akceptovatelné ve vztahu k recidivistům, ale určitě ne k novinářům nebo svědkům, kteří policii pomáhají). ()

Mahonney

Strach nemá strach ukázat koule (a kozy atd). Jeden ze zajímavějších českých počinů poslední doby, ačkoliv česká tvorba je celkem slabá všeobecně. ()

JerryPilsen

Špička televizní tvorby.Něco takového nemá u nás obdoby.V šedi debilních seriálů působí jako zjevení příběh,který je na naše poměry sice neuvěřitelný,ale působivý.Propracovanost náboženského fanatismu natočená věřícím režisérem sice překvapí,ale v ději není poznat žádná agitka. ()

killer1992

Mám pocit, že Jirka Strach je v tomhle žánru s každou sérií o stupeň lepší. Děj má spád, jednotlivé zdánlivě nesouvisející linie se postupně splétají, atmosféra je jaksepatří temná, ale výtky tu pořád jsou. S čím mám u Stracha problém a to nejenom u Labyrintu, ale i u Ztracené brány a Ďáblovi lsti jsou závěry. Přijde mi, že Jirka Strach zatím prostě závěry nezvládá a zakončení všech tří sérií bylo o stupeň níž než předchozí děj. Je to škoda, ale věřím, že se to zlepší. S čím mám o něco větší problém je na můj vkus až příliš očividná vykrádačka Mostu. Nevadí mi ani tolik ten pokus o stejně temnou atmosféru, několik postupně se splétajících dějových linek, ale hlavně snaha napodobit česko-slovenskou dvojicí detektivů švédsko-dánskou dvojici vyšetřovatelů z Mostu. Prostě lehce asicoální Tamara se až příliš moc snaží připomínat Ságu a Langmajerův Remeš se svými rodinnými problémy je zase až příliš moc jako Martin Rohde. Podle mě je to úplně zbytečné. ()

Jirkacek

Sedmidílná první řada seriálu Labyrint je naprosto hodná svého jména, neboť stejné bludiště vytváří v hlavě diváka při jeho sledování. Tolik různých postav, velký počet mrtvol, celá řada neuvěřitelných skutků a mnoho slepých uliček jsem ještě v žádném filmu nebo seriálu českého původu neviděl. Rázem se tak jeho režisér Jiří Strach katapultoval mezi mé nejoblíbenější a to nejen kvůli Labyrintu jedna a dva, ale i dalším dílům, do nichž zahrnul nějakou historickou či náboženskou záhadu a oblékl ji do moderního hávu detektivky. Zkrátka jeho zločinné mystéria mne velmi baví a když jsem viděl nějakou jinou českou detektivku, tak mně připadala jako jídlo bez koření či káva bez mléka a cukru. Strach tak podle mého názoru nastavil laťku hodně vysoko ! Na první řadě Labyrintu se mi pak líbilo to, že hned na začátku byla objevena mrtvola muže nabodnutého na kůl, omotaného vzácnou kobrou a tak nebylo pochyb, že jej vrah zabil v duchu středověkých mučících praktik. Tento historický a mystický význam mne opravdu oslovil, protože mne historie hodně baví a záhady také můžu jíst po kilogramech. Vyšetřování zločinu se ujal tým Michala Remeše v podání Jiřího Langmajera, který svou roli zvládl naprosto perfektně. Myslím si, že v jedničce toho dokázal vyřešit mnohem více než ve dvojce nebo měl zde více prostoru. Neméně často se na obrazovce objevovala sexy tvář slovenské herečky Zuzany Kanócz, hrající vyšetřovatelku ze stejné republiky. Hodně sympatický mi byl třetí do party Stanislav Majer, který se k mému potěšení objevuje i v jiných detektivkách. Posledními do mordparty byla hodně sympatická Zuzana Kajnarová, kolega Michal Dalecký a jejich šéf Miroslav Donutil, který si v jedničce také zahrál více než v pokračování Labyrintu. Z dalších rolí bych vyzvedl Františka Němce, protože jeho biskup byl skvěle zahraný. V seriálu se objevila celá řada dalších více či méně známých herců a hereček, přičemž jejich role mnohdy zaváděly diváka do slepé uličky. Labyrint byl prostě tak rozvětvený, že bylo potřeba dávat neustále pozor, aby nám doma něco neuniklo. Nebýt velkého množství postav, možná by se seriál smrskl na pouhé tři čtyři díly, ale mne to vlastně nevadilo. Překvapilo mne dění v šestém díle, kdy byl odhalen vrah, ale tím seriál neskončil, neboť velké finále se mělo odehrát až opravdu v tom posledním sedmém dílu. Toto překvapení, stejně jako nečitelný děj, napětí, mystika a nádech historie, to všechno mne přinutilo udělit stejně jako druhé řadě seriálu plný počet pěti hvězd, ztracených v Labyrintu *****. ()

modranka

I. séria Môj prvý filmový kontakt s režisérom Jiřím Strachom a scenáristom Petrom Hudským a musím povedať, že sa zrodila dvojica, ktorá ma našliapnuté hodne, hodne k dokonalosti. Hlavná postava filmového snímku Michal Remeš bola naozaj šitá na Jiřího Langmajera. Postava slovenskej vyšetrovateľky Tamary Berkyovej v podaní Zuzany Kanócz sa mi síce zdala prehnaná – neverím totiž, že by sa českí vyšetrovatelia nechali zahnať do ofenzívy – ale túto drobnosť som filmárom odpustila. II. séria Mohlo by sa zdať, že námet tejto série je tak trochu „chytený za pačesy“ ale je v ňom zachytené veľa reality. Scény sú prepracované do detailov, napätie z časti na časť vrcholí, záver je nepredvídateľný, hudba dokonalá. Výmena niektorých hercov seriál iba podtrhla, diváka neunavujú rovnaké tváre. Celkom sa mi pri tomto snímku páči aj riešenie prípadu v 7. častiach, dej plynie postupne, nič nie je unáhlené. III. séria Myslela som si, že v sérii nie je čo zdokonaľovať. Moja chyba. Tretia časť sa posunula opäť o stupienok vyššie. Ponurá atmosféra cintorínov a hradných podzemí ponúka divákovi nezabudnuteľný zážitok – jednak z námetu, scén, režisérskeho spracovania aj hereckého umenia. Herci boli skvelí. Preto trochu nechápem tie rozpačité hodnotenia. Nech mi niekto napíše, čo bolo na filmovom snímku také zlé, že nemohli diváci dať plný počet hviezdičiek. Prípad bol maximálne realisticky spracovaný – chýbali vám krásky či sexuálne scény alebo nedajbože ázijské bojové umenie? U mňa je to proste dokonalý seriál a len dúfam, že sa dočkám aj pokračovania. ()

maelcum odpad!

U kteréhokoliv Labyrintu se pobaví celá rodina nekompromisním přehráváním většiny herců, absurdními dialogy a dementnímími zápletkami. ()

godal

Lámal jsem hůl nad dnešními nestvůrci,ale můj strach,překonal až Jiří Strach.Parádní kriminálka bez idiotských dialogů a zaslouženě odcházím na druhou řadu,která u zdejšího osazenstva propadla. ()

Stefi_836

Upřímně jsem strašně ráda, že tam nebyla žádná prcačka, což by se u Langmajera dalo předpokládat. Protože mrdaček ve filmu je  teď plná prdel, jakoby nic jinýho v životě neexistovalo. Naštěstí Strach toto nemá zapotřebí, takže toto u něj  opravdu kvituju. Jinak velice zdařilá kriminálka, napínavá nápaditá a rychle se vyvíjí. Bohužel, ten závěr je propadák na celé čáře. Ani nevím, zda to byla školácká chyba kriminalisty Langoše a nebo chyba scénáristy. ()

PotS

Dej zaujímavý, koniec nepredvídateľný. Veľmi dobrý scenár, ktorý vylepšil celkový dojem. Po prvej sérií však mal skončiť, preto som ostatné série nevidela, prišli mi zbytočné. ()

Monika95

Absolutní bomba, co se týče českých kriminálek. Úplně mě to strhlo a dívám se kdy můžu. Zatím jsem viděla první sérii a půlku druhé a pecka. Je to napínavé, trochu strašidelné, dobré! V druhé sérii mně moc nesedí Vilhelmová při zásahovkách coby hopsající pingpongový míček, to k ní fakt nejde. Ale Langmajer jednička! I Zuzana Kanócz a Kajnarová. ()

Pimburger

Musím říct, že se mi líbil námět a hlavně to napětí, které by se dalo krájet a série mě opravdu vtáhla. Líbilo se mi i vyvrcholení a rozuzlení s Janou Štěpánkovou a celkově bylo vidět, že si s tím autoři dali práci. Co celou sérii trošku sráží, je neuvěřitelný počet mrtvých lidí. Občas mi přišlo, že jich tam umírá tolik, že stačí počkat ještě na pár vražd a pak prostě sebrat toho, kdo na Moravě zbyde a není policajt. Trošku iritující byli kriminalisté, kteří celé dny nedělali nic jinýho, než posedávali na parapetu, a samozřejmě trošku ta logika a "náhody". Taky bych docela rád viděl tu GPS, která přesně lokalizuje nejen adresu, ale rovněž byt v obytnym domě... Ale to jsou na druhou stranu jen takové detaily, u kterých si sice člověk občas řekne: achjo, ale v důsledku mu to nedokáže zkazit radost z koukání. Takže za čtyři. ()

Dr.Marek

No tvl...kam se hrabou americký slátaniny typu Mlčení jehňátek. Jsme fakt hustý, minimálně první řada je tak 95%. Sice první vražda na kůlu vypadala spíš komicky, ale pak už žádný slabý místa. Plejáda českých herců v perfektně vybraných rolích. Tleskám Jiřímu Strachovi. To mu i odpouštím, že ještě není Anděl Páně 3. V druhé řadě mi přijde, že už neměl tak šťastnou ruku při výběru herců, třeba Hájek je divnej a hlavně Dyková tam je protivná a vedle klidného Langmajera totálně rušivej element, který i ruší tok myšlenek. Kdyby její postava nebyla, nic by se nestalo. Naopak třeba Dvořák je skvělej. A Langmajer v roli detektiva v obou řadách mile překvapil. Každopádně kdyby druhá řada byla jako první, hezky by to gradovalo. ()