Spider-Man: Daleko od domova

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2019, 130 min

// "Come on, Peter Tingle!" Další pavoučí trefa do černého? Well... Far From Home je zcela podle očekávání větší, hravější a akčnější, Jon Watts si s tím navíc tentokrát fakt pohrál, takže servíruje jeden boží nápad za druhým (konečně někdo překonal scénu s Vaderem na konci Rogue One), pak ale ke konci druhého aktu přijde jedna nepovedená scenáristická berlička (teatrální Jake Gyllenhaal promine), a celý film se tak nepříjemně zbrzdí. Naštěstí (!) na to naváže jeden hezký emocionální moment a skvělé finále, takže jsem tohle klopýtnutí filmu ještě milerád odpustil. Co mi zbylo, je parádní dovolená od zbytku osudového MCU, která zvládá míchat humor s vážností, romantiku s osobními vendetami, a klasické spidermanovské odkazy s moderním pojetím od Marvelu. Zkrátka přesně ten typ letního blockbusteru se srdíčkem, který chcete v kině vidět jednou, dvakrát, god damnit, klidně i třikrát! Fanboyovských 9/10 a čekání na trojku bude dlouhé. (Viděno 2x, pořád awesome)(27.6.2019)

• Cooller

ja se fakt snažim, fakt že se snažim přibližit moderně a nebýt za toho zapškleho stareho zmrda co všechno nové nesnaší a nejraději by šel znovu stát frontu na krabici chiquity do tuzexu ale tady prostě nemužu jinak... tenhle film je z 90% jen "efekt" a nejen to... oni z "efektu" udělali rovnou zaporaka.... Hollandovo podaní nelze komentovat jinak než "homo" a multi-culty rozmanitost vedlejších postav mě taky zrovna nenadchla.... vlastně nevim co sem od toho čekal... marvel by to měl po smrti stana lee a steva ditka zabalit.... nemaj už prostě co nabidnout jen zrecyklovanou multiculty homo sračku.. nejzajimavější část byla vsuvka j.k simmonse po titulkach ktera mi relativně vlila (alespon nachvili) ten "spider-man feeling" do žil a nezměnil to ani fakt že homoman lita nad hlavákem nebo že kvuli němu uzavřeli karluv most což se kurva jen tak nevidi(25.9.2019)

Hodně silný tři hvězdy, snad jen proto, že mě to zas tolik za koule nechytlo. Jinak docela ok Spidy s trochu originálnějším padouchem. Kdyby to bylo kratší, mohla z toho bejt pětihvězdičková seriálová epizoda.(1.10.2019)

Naprosto skvělá Marvelovka. Vynikající Jake Gyllenhaal, Samuel L. Jackson i Tom Holland. Mysterio jako záporák působil velice dobře, a hlavně byl skvěle zahraný, jak jsem již zmínil. Fury tradičně skvělý, zápletka zajímavá, humor tak akorát, lokace výborné, hudba výborná, vedlejší herci taktéž výborní. A samozřejmě Tom Holland, který je prostě nejlepším Spider Manem všech dob. Finální rozuzlení taktéž zaujalo a potitulková scéna byla naprosto skvělá. Prakticky jen superlativy, a za tím si stojím. Výborný počin a jsem neskutečně rád, že Spidey v podání Toma Hollanda nakonec v MCU zůstává :)(9.10.2019)

Jsem nadšen, další úžasná Marvelovka a pokračování s číslem 23 . Žádné sklamání.(30.6.2019)

• terrore

No tak je mi jasné, že většina z vás film hodnotí kladně jenom proto, že se v něm nějakým způsobem objevuje Česko. Jako chápu, že to aspoň trochu hne s vaší hrdostí a na chvíli zapomenete, že máte nějaký ten mindrák, ale faktem je, že film je blbost a pobaví maximálně děti a lidi, co ještě nevyrostli z naivity.(2.7.2019)

Bavila jsem se mnohem víc jak u Homecoming. Záporák, i kdyz dopředu tušíte, co dělá, byl, alespoň pro mě, pln překvapení. A potitulkové scény mě naprosto zmátly. Celkově naprostá paráda.(3.7.2019)

Niektorí ako terrore by radšej mali vybehnúť do reality a nehodnotiť filmový štýl o ktorom nemá ani šajn...(3.7.2019)

Ani další solo film pavučieho muža ma nenadchol. Pubertalny humor už davno nie je pre mna (a že ho tu bolo dost) a ani postavy mi neprišli 2x sympaticke (samozrejme až na Jakea Gyllenhaala). Stale si to ale drži aku taku MCU uroven. Scenu s holografickym bordelom kde na konci Peter "nastupi" do vlaku by som dokonca označil ako pamatnu. Mysterio nakoniec uspokojivy. Videne 03.07.2019, 20:30, Cinemax Prešov, Sála A, sedadlo K 13, sám(3.7.2019)

No popravdě toto mě moc nenadchlo. Příběh totální hovno, šlo o jednoduchý příběh který by se dal vměstnat do jednoho dílu Simpsnů. Ale dobře, je to film pro dospívající takže tento příběh je naprosto ideální. Sem tam rozesmát děti nějakou vulgaritou taky není na škodu. Ale doopravdy jsem si vychutnával ty efekty, aaahh to bylo maso. Ještě že bylo hodně efektů protože ty sem si naprosto užil, a těch 5 minut scény kterou nemohu popsat kvůli spoileru ale pro milovníky efektů ve stylu Marvel vzakzuji, těš te se. 2 hvězdy za efekty, hvězda za tu scénu která byla geniální a hvězda za Spidermana. Sorry ale na průměr je to moc kvalitní a na 5 moc nudný pokud tam teda není akce(4.7.2019)

Musí být všem jasné, že po Avengers Endgame zůstane laťka hodně dlouho nepřekonaná. Navíc se o to tehle film ani nesnaží, naopak buduje a v tom si zaslouží uznání. Výlet po Evropě je nevšední a nejedno oko potěší především Benátky nebo Karlův most. Dlouho opomíjený Mysterio se dočkal správné chvíle vzniku a Jake Gyllenhaal ho zvládl zkrátka perfektně. Jeho iluze zejména v Berlíně jsou triumfem snímku a opět se MARVEL vytasil s něčím novým. Konec filmu byla vyložená třešnička na dortu, když se námi tolik oblíbený Spidey proháněl s Mary Jane po New Yorku a v televizi jsme mohli zahlédnout starého známého:) Mohu s jistotou říct, že tenhle stav jsem u Spidermana neměl minimálně od roku 2007, možná 2004. Z kina se mi totiž vyloženě nechtělo a hned bych chtěl vidět pokračování Peterova příběhu. Pravděpodobně to bude tím, že se náš hrdina dostal do fáze, v jaké ho opustil Sam Raimi. Nicméně teď tomu opravdu věřím, že Tom Holland dokáže táhnout Univerzum minimálně pro další dekádu a Spiderman tentokrát opět neusne na vavřínech. Domnívám se totiž, že pomalu, ale jistě dochází k jeho přerodu ve zkušené, dospělé a jisté já. A to je ta verze, na kterou mnozí tak dlouho čekáme. Závěrem bych chtěl dodat, že pro poslední část trilogie se vyloženě nabízí Venom / Tom Hardy, tak prosím sem s ním!(4.7.2019)

Po úžasném Endgame jsem se obával co na nás Marvel přichystá, a jelikož byl první Spíďa pro mě lehce nadprůměrný filmek, moc jsem tedy neočekával. Ale tohle byl totální námrd. Jedna z TOP Marvelovek vůbec. Skvělí herci a výborně napsané postavy (Každá co tam byla, měla perfektní momenty a interakci s hlavními postavami, navíc všichni ultra sympaťáci). Humor mi sedl jak p.del na hrnec (vtipy byli vtipné a nenucené jako v Ragnaroku), epické momenty skvěle vykresleny viz. souboj s Mysteriem (jeho iluze něco epického) a závěrečný souboj kde se naplno projeví Spider sense. Milostné momentky mezi Spíďou a MJ vykouzlí úsměv na tváři a supporter Ned s blondýnkou zase rozesměje, dokonce i hodně bavil Flash a šílení kantoři. Propojení s ostatními filmy MCU a odkazy jsou dobře vymyšleny a netlačeny na sílu. Zvratů díky Mysteriovým iluzím je ve filmu dostatek a to mě dost bavilo, dokonce byl mnohem lepší než samotný bůh falše Loki. O efektech nemá snad už ani smysl se zmiňovat, ty jsou ve všech Marvelovkách na vynikající úrovni, ale tady jsou využity tak nějak Strangovským způsobem (originálně a oku lahodící). Bylo také skvělí vidět Prahu a Liberec ve kterých se k mému překvapení odehrávala velká část filmu. Navíc jsem hrdý, že v MCU byl představen první zahraniční superhrdina a pochází zrovna z naší domoviny, aplaus pro fejkovou verzi Spíďáka ''NIGHT MONKEY neboli NOČNÍ OPIČÁK''. Jediné co vytknu je neustálé umírání záporáků (za všechny filmy jsou naživu jen Vulture a Zemo). Výborná práce, pokud v tomto duchu bude Marvel produkovat filmy i nadále budu maximálně spokojen. Výborná práce a za mě jasných 5 hvězd. Potitulkovka pak slibuje pro Spíďáka krušné časy a na to se těším.(5.7.2019)

Džejk Gilenhol? Perfektní. Nový oblek? Dokonalý. Ta scéna plná iluzí? Teču. Mám krásnou vagínu a pod sebou kaluž. Tvůrci se viditelně nechali inspirovat ‘Into the Spider-Verse’, což mě strasně těší. Miluju Milese Moralese a miluju i tuhle podívanou.(6.7.2019)

Příběh nebyl nikterak složitý, ale všechno to pěkně zapadalo. Záporák svojí největší sílu dostál až v závěrečné potitulkovce a hlavně totálně navnadila na další film. Dostali jsme další SonyMarvelovku a hlavně start na další fázy, která jak se zdá vůbec nebude nudná, protože....(6.7.2019)

Spider-Man má ve filmech zajímavou superschopnost a to že každý druhý díl v sérii je strašně parádní. Tenhle film se povedl,rozhodně je o nějakých 150% lepší a zábavnější než Homecoming,který přiznejme si si na rovinu byl průměr. Pokud máte rádi IronMana tak zde budete nadšení jak je krásné propojen s celou jeho trilogii resp. nejvíc s Iron Man 1. Lokace,která zde byly bylo krásné jak si s nimi štáb pohráli tak,aby to bylo svým způsobem jiné. Rozhodně úsměvné,ale bylo že Praha spolu s Londýnem ve filmu zaujímala nejdelší stopáž a rozhodně fajn bylo vidět že konečně režiséři přišli na to že máme češtinu a nesnažili se aby to vypadalo že vše je napsáno v angličtině a každý mluví anglicky. Mysterio v roli Jake Gyllenhala byl parádní,ale čekal jsem že si s tím víc zašpásujou a nějak pozmění chování. Tom Holland rozhodně potvrdil že spolu s Tobeym budou zapsáni jako nejlepší představitelé. Samozřejmě i sexy Marisa Tomei a Jonem byly dobří. Ovšem našli se zde menší výtky....scénář je takový že nikoho neurazí ani nenadchne tudíž nic světa bornýho,místy velmi trapné momentky,nic moc akce a nudný závěrečný souboj kde určitou část to byla fakt nuda to sledovat a je velká škoda že si s tím neprohráli víc (např aby dotyčný pocítil vlastní medicínu) a udělali z toho klasický "dostane na frak" jen tak. Je zajímavé že tenhle film je dosti podobný vizi od Ramiho plánů na další filmy tudíž tak u Ramiho tak i třetí díl tohohle bude dosti vyvrcholený. Verdikt : Celkově je film moc fajn a vidět že smrt Iron Mana má na svět vliv a hlavně na spider-manovi což vlastně dává samotnému charakteru větší sympatie. Halucinoidní scény byly parádní a humor vcelku ušel. Každopádně doporučuji zůstat na všechny potitulkový scény bude to mít bezesporu vliv na další filmy takže to svým způsobem vyvrcholí jako ve Spider-Man 3 jak jsem již psal. 75%,4* doporučuji.(7.7.2019)

Tak ok. Jako celkově film v pohodě, asi trochu lepší než Homecoming, mě ale vadí že se snaží držet moc reálnosti (viz.hlavní záporák)... Jinak i starší Spidey filmy umějí pracovat s romantickou linkou a ani tady tomu není jinak a romance je super, Zendaya fakt top, mezititulková scéna mě nechala s otevřenou pusou dokořán a potitulková scéna vrátila na scénu postavy, na který se do budoucna dost těším 👍👍👍 Takže prostě ok. Uvidíme co bude dál😁(7.7.2019)

• Aechato6

Tak to fakt byla sračky(7.7.2019)

Mysterio for president!(8.7.2019)

[Videné v kine....a SPOILERY...] Oproti Homecoming je videť zlepšenie. Odstránenie Iron Mana prospelo ,pretože na ňom už nie je Peter závislý a konečne ho vidím rozmýšľať sám za seba. MJ je omnoho viac osobytnejšia a Petrov vzťah s ňou sa omnoho prehĺbil (hlavne vďaka tomu ,že odhalila ,že je Spider-Man....a že konečne padla prvá pusa 😁 ). Prostredie je perfektné a som rád ,že tvorcovia si dali námahu zistiť aj tie najmenšie detaily o lokáciách ,kde sa film odohráva ,takže všetky mestá vyzerajú ako by ich filmári natočili tak ako skutočne fungujú (nebojte sa v Prahe nenájdete rusov a už vôbec tam nenájdete Poľské nápisy 😂 ). Za české a slovenské songy vo filme vopred ďakujem. A teraz prichádza môj zlatý klinec na záver - JAKE! 😍 Už dlho som nevidel tak dobrého záporáka vo Spider-Man filme. Mistério je fakt topka ,aj jeho psychadelické hrádky s Peterom - to som si fakt užil 😀. A naozaj som rád ,že konečne začali riešiť to ,čo robí MCU ,MCU - Multiverzá (btw toto je Zem 616 ,keby to niekto nevedel) ....film je po všetkých stránkach podarená Marvelovka a lepšie pokračovanie ako originál. Prečo potom len 4*? Kvôli rozprávačskému tempu (miestami sa udolasti diali až prirýchlo - hlavne u Mistéria) a menším dieram v deji a logike ,inak nového Spider-Mana priam zbožňujem. Keby som mal nejako zoradiť Spider-Man filmy od najlepšieho po najhorší , tak by to bolo takto: 1. Spider-Man 2 (Molina a Tobey sú pre mňa doteraz top 2. Spider- Man (2002) 3. Spider-Man: Far From Home 4. Spider-Man: Honecoming 5. Spider-Man 3 6. Amazing Spider-Man 7. Amazing Spider-Man 2 .... za návrat šéfredaktora Daily Bugle z čias Tobeyho prvých Spider-Manov a za dve postcredit scény ,ktoré otočili celý film naruby mu dávam 83%...(8.7.2019)

Čakal som rozhodne viac, ale zase nám naservírovali iba film pre pubertu. Navyše už do očí mláti aj s príklepom tá účelová zmes všemožných národností, rás a sexuálnych orientácií v každom zábere. Kde sa zjaví skupinka aspoň 10 ludí, tam je jeden ind, mexičan, číňan, beloch, černoch, tlsťoch a lesba. Nie že by normálne s tým bol v bežnom živote nejaký problém, ale tu je to nacpané tak na silu, že už to nasiera. Mary Jane je zrazu mexičanka, Flash Thompson ind a tak ďalej. Film samotný je do polovice pekná nuda a scénár u mňa úplne zabil ten priblblý slovenský dabing. Od polovice to už naberá správne obrátky a medzititulkové zábery vcelku pobavia. I Spideyho posledné slovo, hoc nedokončené ma zlomilo v páse. Celkovo iba nevýrazný priemer, narvaný efektami.(9.7.2019)

• ESNYR

Je tam Kadlův most, a dycky most, takže za to 5 hvězd protože jsem ČECH !(11.7.2019)