Reklama

Reklama

Ze Země na Měsíc

(seriál)
  • USA From the Earth to the Moon (více)
USA, 1998, 10 h 48 min (Minutáž: 47–60 min)

Předloha:

Andrew Chaikin (kniha)

Kamera:

Gale Tattersall

Hrají:

Tom Hanks, Rita Wilson, JoBeth Williams, Elizabeth Perkins, Deborah May, Sally Field, Blythe Danner, Lane Smith, Brandon Smith, James Rebhorn, Kevin Pollak (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(12)

Obsahy(1)

Tom Hanks, Imagine Entertainment a společnost HBO vám přináší nezapomenutelné drama mise Apollo v kolekci Ze Země na Měsíc. Vydejte se s odvážnými astronauty na cestu, která začíná historickým projevem prezidenta Johna F. Kennedyho a pokračuje prvním výstupem člověka do vesmíru až k tomu nejzásadnějšímu momentu, kdy se člověk poprvé octne na Měsíci. Jeden malý krok pro člověka... velký krok pro lidstvo. Prostřednictvím skvělých hereckých výkonů Caryho Elwese, Sally Fieldové, Chrise Isaaka a mnohých dalších prožijte příběhy mužů, žen a dětí, kteří zasvětili část svého života ve prospěch zdárného projektu - jednomu z největších v historii lidstva. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (35)

KOZEL84 

všechny recenze uživatele

Když si mohl Cameron po Titanicu ujíždět na..ehm..Titanicu,tak proč by si Hanks po Apollu 13 nemohl ujíždět na..ehm..Měsíc.Tom a jeho parta se snaží o hodně dokumentární styl a řekl bych,že to občas až přehání (jakože Hanks napatlaný na dědka,mluvící francouzsky a anglicky tlumočící sám sebe mi přišlo už dost ujeté),ale na druhou stranu je to i dobře a člověk se dost dozví.Nejde tady jen o Neilův krok (ten se odehraje už v polovině seriálu),ale o všechny Apollo a Gemini výlety a všechno kolem příprav,vývoje,testování a zkoumání vybavení,měsíce a cesty na něj.A taky o ty lidi ;).Samozřejmě se neobejdeme bez patosu a že jím kucí opravdu nešetří.Bohužel sem měl (ze startu určitě) takový pocit,že tady šlo hlavně o to nakopat Rusáky a s tím ''velkým krokem pro ''lidstvo'' to taky nebude tak horké.Amerika si prostě opět hraje na lidstvo (jako Světová série-dobře no kluci,až na to že svět na ten baseball sere).Dost pochybuju,že se kdy dočkáme američany natočeného životopisu ''prvního Jirky'' (no prostě byl první,hele).Ale jako zmákli to kluci dobře a já můžu jen závidět a obdivovat.Závidět,páč podle mě těžko může něco překonat takovou procházku po Měsíci (nebo jen procházku ve volném prostoru).Sice tam prd je,ale ten výhled na Matičku musí být luxusní.A obdivovat (i závidět) železné nervy všech astronautů,když i já jenom takhle u compu,sem nemohl přestat myslet na doslova obklopující pravděpodobnost kurevsky nepříjemné smrti.Můj skafandr by se nejspíš proměnil na hodně nehostinné místo.A ted' vyvětrej ty vole.Herci sou většinou povědomí vedlejšáci a seriáloví bardi a vesměs všechno sympoši jako hrom.Pěkná a hlavně zajímavá podívaná. ()

Helo 

všechny recenze uživatele

Povinost pro lidi, kteří se alespoň trošku zajímají o vesmír. Seriál nabídne jak pohled na cesty na Měsíc ze strany astronautů, tak ze strany geologů, vědců, inženýrů, novinářů a dokonce i manželek. A i přesto, že se jednotlivé zápletky zaměřené na určitá odvětví letů do vesmíru mohou zdáti nudné, opak je pravdou. Epizoda věnující se výrobě LEMu ve firmě Grumman byla popravdě nejlepší a to i přesto, že se zabývala téměř pouze výrobou modulu. Opravdu každá epizoda měla svoje kouzlo a nutila k dojetí, úžasu či vzdání úcty lidem, kteří dokázali letět na Měsíc (a nejen jim - i ty manželky to neměly lehké). Úžasné záběry vesmíru a Měsíce jsou navíc podpořeny geniální hudbou: http://www.youtube.com/watch?v=CYJ5doz1ZVQ ()

Reklama

rexino 

všechny recenze uživatele

Seriál, ktorý si viem púšťať aj viac krát a nikdy neprejde. Tom Hanks si povedal že Apollo 13 je len "špetka" z toho, čo sa na prelome desaťročí v USA udialo a táto mini séria vám priblíži atmosféru a nadšenie tej doby viacej, ako ktorákoľvek dejepisná knižka. Výber a výkony hercov, veľmi kvalitné triky a výprava. Príbeh je, čo sa týka udalosti, presný a niekedy naozaj dopodrobna vyrozpráva to, čo sa stalo. ()

boaka 

všechny recenze uživatele

Seriál natočený v dokumentárním stylu o úsilí americké NASA (a přidružených firem jak Grumman, Boeing...) dostat člověka na měsíc. Tom Hanks po natočení filmu Apollo 13 nemohl vyhnat tuto myšlenku z hlavy, seriál vypráví příběh od úplného začátku, od amerického šoku z Jurije Gagarina, přes prvního amerického astronauta Johna Glenna, začátky programu Apollo, a samotné přistání na měsící Apolla 11, ovšem pokračuje dále až k poslední misi na měsíc v roce 1972 Apolla 17. Předposlední (10.) díl je věnován ženám astronautů a jejich osobním příběhům čímž se poněkud odlišuje a poslední pojednává o úplně první myšlence o cestě na měsíc ... filmu z roku 1902 La Voyage dans la Lune, o jeho natáčení v pařížském studiu a průkopnickým metodám a myšlenkách mistra své doby George Méliése (a hnusné zlodějně Thomase Edisona). ()

Marat 

všechny recenze uživatele

Bohužel hodnotím seriál pod průměrem. Proč? Nevím, bral jsem seriál jako dokument, který měl cestu na měsíc představit lidem, jaké byli úskalí atd. Byla zde spousta nadbytečných informací, které se sice udály, ale byly absolutně nepodstatné vůči těm informacím, o kterých se ani nezmínili, nebo se autoři zmínili, ale jen náznakem slova. Konkrétně díl o manželkách astronautů bych kompletně vypustil a mnohem více se zmínil o prvních letech Apollo. Nejlepší díl byl jednoznačně poslední, kde je spousta informací a spousta zajímavostí ohledně letů na měsíc a nadbytečných věcí je zde minimum. Myslím, že Tom Hanks si byl vědom, že seriál se příliš nepovedl, ale rozhodně to napravil naprosto skvělým seriálem Band of Brothers, který byl mnohem divácky přitažlivější ()

Galerie (49)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama