Reklama

Reklama

WandaVision

(seriál)
Trailer 4
Akční / Komedie / Romantický / Sci-Fi
USA, 2021, 5 h 30 min (Minutáž: 27–47 min)

Epizody(9)

Seriál WandaVision od Marvel Studios je zmesou klasických televíznych sitkomov a filmového sveta Marvel. Wanda Maximovová (Elizabeth Olsen) a Vision (Paul Bettany), dve superbytosti žijúce v malom mestečku, zisťujú v tomto seriáli, že nie všetko je také idylické, ako sa na prvý pohľad zdá. (Disney+)

Zajímavosti (142)

  • V poslední epizodě seriálu se měl objevit i známý Doctor Strange, z čehož nakonec sešlo. (JerryMalfoy97)
  • Minisérie se stala mezi fanoušky natolik populární, že po uvedení své epizody Breaking the Fourth Wall (2021) nátlak diváků dokázal shodit streamovací službu Disney+. (NiWi)
  • V historii Marvel Cinematic Universe žádný projekt nikdy nedostal nižší rating TV-PG (mládeži nepřístupno do 10 let), než seriál WandaVision. (Mahriz)
  • Určité pasáže seriálu byly skutečně točeny před živým publikem a všichni zúčastnění podepsali smlouvy o mlčenlivosti, aby nevyzradili žádné spoilery z příběhu. Většinou to byli dobrovolníci, kteří se chtěli zúčastnit natáčení, blízcí přátelé lidí ze studia a podobně. (fanda124)
  • V tomto seriálu můžeme vidět návrat postavy z Captain Marvel (2019) – Monica Rambeau (v Captain Marvel ji hráli Azira Akbar a Akira Akbar, v tomto seriálu Teyonah Parris). Vytvořil ji Roger Stern spolu s umělcem John Romita právě jako následovnici Captain Marvel pro komiks „The Amazing Spider-Man Annual #16“ z roku 1982. Později však vystupovala pod jmény Photon („Avengers Unplugged #5“, 1996), Pulsar („New Thunderbolts #9“, 2005) a naposledy pak pod jménem Spectrum („Mighty Avengers #1“, 2013). Dokáže absorbovat, generovat a manipulovat s energií, kterou se dokonce sama může stát v jakékoliv formě v elektromagnetickém spektru. Tyto schopnosti jí umožňují rychle cestovat a dosáhnout tak až na rychlost světla. Zúčastnila se bitev proti Beyonder, Jean Grey, Attuma, Kang The Conqueror, Grandmaster či Egghead, díky bitvě s ním se stala plnohodnotnou členkou Avengers. Později nahradila Wasp a byla „leaderem“ Avengers ve velice těžkých chvílích, kdy jim velela v bitvách proti X-Men, olympským bohům a Super-Adaptoidům. Snažila se též vyřešit spor mezi Herkulem a Namorem. Dále čelila telepatovi Dr. Druid, který se jí snažil ovládnout a tím i celé Avengers a pomáhala také v boji s Drákulou Doctoru Strangeovi a Scarlet Witch. Působila i v týmech Nextwave (Elsa Bloodstone, Tabitha Smith, Aaron Stačil, The Captain a Dirk Anger) a Ultimates (spolu s Captain Marvel, Black Panther, Blue Marvel a Miss America). (3T)
  • Příběh je inspirován komiksovou sérií „The Vision and the Scarlet Witch“ z 80. let (1982–1986), kterou vytvořil Bill Mantlo a navázal na něj Steve Englehart (Volume 2). Příběh obsahuje flashbacky, které hledají inspiraci v „House of M“ od Brian Michael Bendis z roku 2005. Tato komiksová série řeší vztahy mezi rodičem (Magneto) a dětmi (Scarlet Witch a Quicksilver). (3T)

WandaVision - Natočeno před živým publikem (2021) (E01)

  • Tato epizoda se odehrává v 50. letech. V jedné scéně si můžeme všimnout kalendáře na zdi, že uvádí úterý 1. srpna. V 50. letech spadlo úterý pouze na rok 1950, takže se epizoda odehrává 1. srpna 1950. (Kubaaa97)

Související novinky

Nová sága MCU bude odhalena již brzy

Nová sága MCU bude odhalena již brzy

21.06.2022

Kevin Feige potažmo další lidé z Marvelu rozhodně nelhali, když neustále tvrdili, že snímek Avengers: Endgame znamená konec celé jedné kapitoly vyprávění o superhrdinech. První tři fáze zde zkrátka…

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Přichází den, kdy se každoročně obracíme na nejoblíbenější uživatele, aby se nám svěřili se svými topkami 3 filmů (a případně 3 seriálů) uplynulého roku. Od loňska je navíc doplňují i vybraní…

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

WandaVision je nejstahovanějším seriálem roku

29.12.2021

Letošní žebříček nejstahovanějších seriálů roku ovládlo studio Marvel spolu se studiem Disney. Pirátství samozřejmě není nic chvályhodného a prvenství v tomhle směru vlastně není až zase taková výhra…

Reklama

Reklama