poster

WandaVision (TV seriál)

Akční / Komedie / Romantický / Sci-Fi

USA, 2021, 4 h 59 min (Minutáž: 27–34 min)

Zajímavosti k TV seriálu (13)

 • - V seriálu se mimo jiné mihnou i další dvě postavy z MCU, a to Jimmy Woo (Randall Park) – policista z Ant-Man a Wasp (2018) a Darcy (Kat Dennings) – stážistka z Thora (2011) a Thor: Temný svět (2013). (Martrix)

 • - V celé minisérii je víc trikových záběrů než Avengers: Endgame (2019). (fanda124)

 • - V historii Marvel Cinematic Universe žádný projekt nikdy nedostal nižší rating TV-PG (mládeži nepřístupno do 10 let), než seriál WandaVision. (Mahriz)

 • - Určité pasáže seriálu byly skutečně točeny před živým publikem a všichni zúčastnění podepsali smlouvy o mlčenlivosti, aby nevyzradili žádné spoilery z příběhu. Většinou to byli dobrovolníci, kteří se chtěli zúčastnit natáčení, blízcí přátelé lidí ze studia a podobně. (fanda124)

 • - V tomto seriálu můžeme vidět návrat postavy z Captain Marvel (2019) – Monica Rambeau (v Captain Marvel ji hráli Azira Akbar a Akira Akbar, v tomto seriálu Teyonah Parris). Vytvořil ji Roger Stern spolu s umělcem John Romita právě jako následovnici Captain Marvel pro komiks „The Amazing Spider-Man Annual #16“ z roku 1982. Později však vystupovala pod jmény Photon („Avengers Unplugged #5“, 1996), Pulsar („New Thunderbolts #9“, 2005) a naposledy pak pod jménem Spectrum („Mighty Avengers #1“, 2013). Dokáže absorbovat, generovat a manipulovat s energií, kterou se dokonce sama může stát v jakékoliv formě v elektromagnetickém spektru. Tyto schopnosti jí umožňují rychle cestovat a dosáhnout tak až na rychlost světla. Zúčastnila se bitev proti Beyonder, Jean Grey, Attuma, Kang The Conqueror, Grandmaster či Egghead, díky bitvě s ním se stala plnohodnotnou členkou Avengers. Později nahradila Wasp a byla „leaderem“ Avengers ve velice těžkých chvílích, kdy jim velela v bitvách proti X-Men, olympským bohům a Super-Adaptoidům. Snažila se též vyřešit spor mezi Herkulem a Namorem. Dále čelila telepatovi Dr. Druid, který se jí snažil ovládnout a tím i celé Avengers a pomáhala také v boji s Drákulou Doctoru Strangeovi a Scarlet Witch. Působila i v týmech Nextwave (Elsa Bloodstone, Tabitha Smith, Aaron Stačil, The Captain a Dirk Anger) a Ultimates (spolu s Captain Marvel, Black Panther, Blue Marvel a Miss America). (3T)

 • - Příběh je inspirován komiksovou sérií „The Vision and the Scarlet Witch“ z 80. let (1982–1986), kterou vytvořil Bill Mantlo a navázal na něj Steve Englehart (Volume 2). Příběh obsahuje flashbacky, které hledají inspiraci v „House of M“ od Brian Michael Bendis z roku 2005. Tato komiksová série řeší vztahy mezi rodičem (Magneto) a dětmi (Scarlet Witch a Quicksilver). (3T)

 • - Představitel Quicksilvera z Avengers: Age of Ultron (2015) Aaron Taylor-Johnson přiznal, že by si rád tuto roli zopakoval v rámci flashbacků. (3T)

 • Filmed Before a Live Studio Audience (E01)

  - Wanda a Vision mají v kalendáři označený 23. den, což odpovídá počtu dosud vydaných filmů v rámci Marvel Cinematic Universe. (Matej.Krajci)

 • Filmed Before a Live Studio Audience (E01)

  - Jako konzultant a poradce sloužil samotný Dick Van Dyke, jehož show z 60. let se epizoda výrazně inspiruje. (NiWi)

 • Filmed Before a Live Studio Audience (E01)

  - Toastovač, na který v epizodě běží reklama, je produktem Stark Industries. Toastovač vyluzuje stejný zvuk jako oblek Iron Mana při nabíjení střel. (NiWi)

 • Don't Touch That Dial (E02)

  - Děj se odehrává ve městečku Westview, které je souslovím slov West a view, které mají stejná počáteční písmena jako název seriálu, tedy WandaVision. (Matej.Krajci)

 • Don't Touch That Dial (E02)

  - Trofej, kterou Wanda (Elizabeth Olsen) a Vision (Paul Bettany) obdrží za vítězství v komediální soutěži, je naprosto stejná jako ta, kterou dostane Scott Lang / Ant-Man (Paul Rudd) od svojí dcery za „Nejlepší babičku na světě“. (NiWi)

 • Don't Touch That Dial (E02)

  - Hodinky, na které v epizodě běží reklama, nesou název Strücker, stejně jako záporná postava Barona Struckera, jednoho z vůdců HYDRY, jejíž logo se taktéž na hodinkách objeví. (NiWi)