Black Panther: Wakanda nechť žije

• USA Black Panther: Wakanda Forever (více)

Královna Ramonda (Angela Bassett), Shuri (Letitia Wright), M’Baku (Winston Duke), Okoye (Danai Gurira) a Dora Milaje (Ivy Haralson) bojují o ochranu svého národa před zasahujícími světovými mocnostmi poté, co se rozšířily zprávy o smrti krále T’Chally. Zatímco se obyvatelé Wakandy snaží přijmout svou další kapitolu, hrdinové se musí spojit a s pomocí Nakii (Lupita Nyong'o) a Everetta Rosse (Martin Freeman) vytvořit nový svět pro království Wakanda. (Falcon)

Dukekuky

Je to težké, fakt težké. Hrozně jsem se na tento film těšil a jo celkem se to povedlo ale jenom CELKEM. A i když to teď znělo divně tak to tak znít nemá protože se to celkem povedlo. Začátek byl skvělý a já si tak vychutnával ty emoce který mě fakt dostali, bohužel bylo to jen na začátku a na konci. Když si teď vezmu ty emoce tak začátek kde umírá Black Panther se fakt povedl a já si hned vzpoměl na Chadwika který ztvárnil tuhle postavu ale zpět k věci, chci tedy říci že to fakt dobře fungovalo a ani jednu chvilku jsem se nenudil ALE CHVILKU. Hned po smrti a skvěle odvedené scéně tu máme prostředek který mě moc nezaujal, prostě.... nebylo to ono. Bylo to příliš dlouhý, příliš okecaný, příliš nefungující. Ale zase nebudu zas tak zlej i přes to že většina věcí byla celkem nudná tak se tu našli záběry který si mě zase vzali a já si řekl: tak přece jenom by to mohlo lépe dopadnout ? Takže prostředek byl celkem nudný ale vynechal jsem Namora. Vlastně..... aji kdyby tam byl tak by se nic nezměnilo aá fakt nic ! Namor mě nijak nezaujal, prostě jsem si řekl: ach klasickej záporák. Tak jsem si řekl když né Namor tak jeho města a ty zas tak špatné nebyli. I přes nudné scény se tam přece jenom zase nějaké našli, bylo jich sice fakt málo ale stálo to za to ! To zpracování těch hlubin bylo neuvěřitelné a i když to nemá na nového Avatara na kterého se zvlášť těším tak mi to nijak nevadilo, tak aspoň nějaké plus z toho prostředku ne ? No a je to tu, už jsme u konce teda ještě ne. Zapoměl jsem ještě na scénu která by se dala říct že byla uprostřed filmu na konci ! Vím že to zní divně ale smrt královny mě dostala. Tak silnou emotivní scénu jsem fakt dlouho nezažil a i když bych se chtěl teď sakra moc rozepsat tak se trošku zmenším. Prostě řeknu to co na začátku, bylo to tak skvělé jako smrt krále T’Chally, a musím říct že jsem se bál že umře někdo další, naštěstí ne. Takže když to teď shrnu tak se ta část fakt povedla. A teď už jsme u konce, konec to vše zachránil. Já jsem si myslel že se konce Marvelu moc nedaří ale zde to bylo jinak, přece jenom ten film byl taky trochu jiný. Konec byl velice dobře udělanej a konečně to nebylo tak že zase záporáka zabijou a bum konec. Konečně jsem se dostal a i když to nebylo podle mích přestav tak to fungovalo celkem dobře a moje očekávání že film dopadne na tři hvězdy s přivřeným okem bylo pryč. Po třetí, konec to fakt zachránil a tedy jak už jsem psal to očekávání se zvedlo o hvězdičku bez oka. Tahle Marvelovka je celkem odlišná a podle mně se teď blýská na lepší časy a po té příšerné She hulk to bude konečně dobré ! Teda co to melu výborné ! Ale ještě jsem to nedokončil zpět ke konci. Konec byl velice dobře emotivně udělanej takže ty dobré emoce se vrátili, k tomu ještě skvělá potitlková scéna prostě super ! Bohužel doufal jsem že těch pět hvězdiček padne ale ne, prostě ten film si to musí pokazit :D ! Takže teď to ukončím, jak už jsem psal tak tahle Marvelovka je fakt jiná a není pro každého ale řeknu vám věřte tomu ! Pokuď vás ten střed neboli prostředek nebude bavit tak tomu tu šanci dejte a řeknu vám že se to zlepší ! Tuhle Marvelovku vám doporučuji a řeknu že hodnocení je velice těsné ! Krásných 6/10 a k tomu půl bodu za Chadwicka takže 6,5/10 což není zas tak špatné ! () (méně) (více)

Kinofil

|| PG-13 || Disney/Marvel || Rozpočet: $250 mil. || USA: $451 735 952 - ČR: 41 879 227 Kč - Celkem: $839 045 359 || No konečně! Marvelu se po několika průměrných filmech, z nichž byly některé opravdu špatné, a seriálech vrátil blíže ke svým běžným kvalitám. BP2 sice není žádný zázrak, který se sotva vyrovná obstojné jedničce či spíše zůstane lehce pod ní už jen kvůli (opět) přepálené stopáži. I tak BP2 kombinuje lidské emoce, herce, kteří skutečně hrají a zajímavého záporáka. Úvod se dle očekávání veze na notě uctění památky Chedwicka Bosemana a je zpracován velmi citlivě. Na druhou stranu témá ztráty superhrdiny a vůdce Wakandy se po celý film mockrát opakuje a oplakávání si tu užijeme až až. BP2 je poměrně depresivní marvelovka, ve které se co chvílu bulí. Avšak díky tomu je tu prakticky absence "Marvel humoru" až na trapné hlášky o kolonizátorech. Každý si tu prožil nebo prožívá nějaká traumata. Platí to jak u Shuri, jenž (ne)překvapivě není jednoznačnou tahounkou filmu, tak i u Namora, jehož postava je dostatečně zajímavá, avšak ne jako čistokrevný záporák. To byl i záměr, avšak film jinou zápornou postavu vlastně nemá, a tak Namor často působí poměrně rozpačitě, jen aby film v závěru přinesl vytouženou akční bitvu. Ocenit musím aspoň jeho podvodní říši, která se designem sice nemůže měřit s Aquamanem, herci však nejspíš byli snímání pod vodou a výsledek působí méně digitálně. Povedená je, opět, také Göranssonova hudba, který ke každému hrdinovi složil unikátní motiv a ze všech marvelovek se může pyšnit nejlepším originálním soundtrackem. Velkým úskalím filmu však je přepálená stopáž přesahující 2,5h, která nemá žádný důvod, přičemž jak Namora tak i Ironheart je tu pramálo a spousta vedlejších linek kolem Wakanďanek je zbytečná a se závěrem vyšumí. Marvel zase kombinoval hromady děje kvůli napojování na MCU, až to překombinoval. Na papíře je zápletka kolem Ironheart, jenž vyvinula stroj na těžbu vibrania, fajn. Jenže k čemu to je, když je hrdinka nezajímavá, až trapná, jako její kostým. Chtělo to prostě víc Namora, míň Ironheart. Po herecké stránce pak všechny zůčastněné absolutně válcuje Angela Bassett, která si marvelovku spletla s oscarovkou a každá její scéna má říz a emoce (a zábavný přízvuk), na které tu nejsme zvyklí a je to zatraceně osvěžující. BP2 se tedy jednoznačně řadí mezi nejlepší marvelovky 4. Fáze, ovšem jde o jednookého mezi slepými, ke kterému se bude málokdo opakovaně vracet. 65%. ()

LordArthas

Musím uznat že asi celkově lepší než jsem čekal. Bohužel to, že Namor bude zbytečný vypalovalo oči až až (postrádá asi úplně všechno co by člověk od něho čekal, jako padouch nejslabší, jako hrdina bez charismatu, jako antihridina nemá nic z toho co měl Killmonger a co by potřeboval mít jako sůl). Rozpočet se asi taky někam ztratil, možná padnul na digitální efekty trencli a pytlasem Namora 🤷 Jinak si nedokážu vysvětlit proč průchod vodním světem působí jako pobyt na skládce místo majestátního podvodniho světa ala Wakanda dostaneme prostě skládku, Avatar a Aquaman to mají z maknute tak, že se vám tají dech z té krásy, ale všechno pod vodou byl fakt děs a zbytečnost, laciná kulisa, tedy když bylo něco pořádně vidět. Ironheart by potřebovala taky vyšší rozpočet na oblek, ale jinak fajne. Bohužel film měl místy nedotahnute nebo uspěchané okamžiky (např. Pohřeb matky). Každopádně hudební podkres byl výborný, většina pasáží bez Namora fungovala a měla spád. Ve výsledku tedy odstranit Namora a upravit několik věcí a byl by to hnedka lepší film. ()

PTomA

Trpí to megalomanstvím posledních marvelovek a snahy vytvořit obrovskej multiverse ve kterým bude bojovat kazdej s kazdym. Nepředává to moc emoci, i presto jak moc se snaží. Jinak docela fajn film, ve kterým me hlavni postavy bavily a byly sympaticky, Coogler je dobrej řemeslník a dokáže vytvořit skvělý akční scény. Ale uz nevim co od Marvelu cekat v nasledujici dobe, uz ted trochu trpím. ()

blazma

První díl byl oproti pokračování master peace. Dvojka toho moc nenabídla a bohužel absence Chadwika je znát. Postavy, které měli být jen doplňkové se najednou musely chopit otěží a z mého pohledu to nezvládly. Marvel přivedl vlastního Aquamena, ale ani ten neprokázal potenciál. Z části mi to přišlo, že se drželi až moc při zemi, což filmu výrazně ublížilo. ()

cerdax2

Je mi skoro pet set let, lide me uctivaji jako boha, ale mam drobnou chybicku - jsem jako ukrivdene dite, nenavidim totiz ty lidi, co z meho kmene udelali to, co je (temer nejmocnejsi kmen na svete). Ke smule Wakandy se rozhodnu, ze ona je jeden z viniku. K tomu pridejte genialni devce, nesympatickou hlavni hrdinku a CIA - v kotliku mate vse, z ceho by mohl byt chutny pokrm. Jenze, pak upadne do kotliku cela krabice scenaristickych berlicek (v jedne scene by tlak vody hrdinku rozdrtil, ale o par scen dal je to jinak). Navic je to neskutecne dlouhe, 60% ()

Scanerior

Tato marvelovka mě opravdu mile překvapila! Je tu postupně budovaný příběh, který je většinu děje poměrně poklidný, nicméně mě rozhodně nenudil, ba právě naopak. Je tu pár slabších chvilek, ale většina příběhu pro mě byla zajímavá. Zvláště bych chtěl také pochválit písničku Lift Me Up, která je skvělá. Celkově podle mě opravdu překvapivě povedené. Paradoxem pro mě je, že na tento film jsem se těšil z nejnovějších marvelovek nejméně, ale nakonec je to pro mě jedna z nejlepších marvelovek ze 4. fáze. Wakanda nechť žije! ()

AndrewNewman

Som dosť sklamaný. Po skvelej jedničke a neočakávanej smrti hlavnej postavy som čakal, že sa k tomu Coogler postaví ako skúsený režisér. Namiesto toho na divákov vytiahol jeden ťažký patos za druhým. Ktorý ešte v polovici okorenil (pozor spoiler) smrťou ďalšej dôležitej postavy. Mimo toho, Coogler je zrejme skutočne veľkým fanúšikom Camerona, pretože naplno sa priživil na Avatarovi a dokonca vykoristil aj posledné scénky z Titanicu, keď sa pri záverečnej bitke istá loď prevracala celkom "známym" spôsobom. Keďže už sme vo finále, čakali by ste, že aspoň tam tvorcovia trochu pritvrdia, ale prd. Samozrejme sa hlavný záporný avatar dočká milosrdenstva, pričom aj keď má schopnosti a väčšiu silu než Eric Killmonger, charizmou a príbehovou kostrou sa mu nevyrovná. Čo platí aj pre secondhandového Black Panthera v podobe Shuri. Nemám nič proti Letitii Wright, ale na toto sa skrátka nehodí. Boseman bol sympaťak a skutočne je ho škoda. Druhé pokračovanie jeho najslávnejšej postavy jeho pamiatku nezahanbuje. No potvrdzuje len to, o čom sa hovorí už pár rokov. Marvel s kvalitou svojich filmov (seriálov) klesá rapídne dole. ()

blondboss

Už prvý Black Panther ma nejako zásadne nenadchol a tak je tomu aj v tomto pokračovaní. Ako pocta zosnulému Chadwickovi Bosemanovi to poslúžilo so cťou a citom k jeho postave, avšak vo väčšine príbehu to bola len priemerná vata, ktorá potom viedla k očakávanému výsledku a prakticky nulovému dejovému zvratu. To, že sa do osoby Black Panthera prevtelila žena, možno trošku oživí univerzum, ale stále sa nemôžem zbaviť pocitu, že táto postavička celkovo akosi nezapadá do konceptu MCU a dosť ma tam vyrušuje. A tej premrštenej stopáži som tiež nepochopil. 60 % ()

tsatsiki

Zajímavý příběh bez Black panthera.Líbilo se mi, jak ho uctili,  jinak stejně jako u 1 dílu to bylo super zahrané a dobře napsané.70%. ()

petrsponar

Tak jsem tomu přeci jen dal šanci ikdyž  mně to vůbec nelákalo. A ono to není zas tak špatné,co hlavně chválím je první hodina a půl kdy se převážně konverzuje vedou se slušné dialogy celkově se to celé buduje, dále parádní hudba a místy i dost dobrá kamera. Dále  parádní,,záporák,, Namor který je dobře vykreslený jeho motivace i činy se dají chápat, dobré i jeho backstory. Negativa jsou bohužel opět špatné CGI nevýrazná hlavní představitelka BP,spoustu zbytečných postav, klišé a opravdu hrozné finální bitvy,přitom se to dalo zakončit lépe, plus ještě krásné vzdání památce Ch.Bosemana. Je to takové vyvážené myslím že 6,5/10 je krásný ()

Vasyl

Asi první film co by neprošel obráceným bechdel testem? Jinak kromě záporáka s křidýlky dobrý. Civilní, bavilo mě to víc než první díl. Každopádně doufám, že příští BP bude zase někdo jinej, ta hubená koc v ultraúplým obleku vypadala nezdravě. ()

Jumper

Mohlo to být dobré... Dlouhá stopáž nedělá dobrý film, ale dokonale zabije ten průměrný. Slabší 3 hvězdy. ()

The_soloist

Co bylo na filmu nejlepší? Možná tak běžící Bilbo, kterému v pozadí hráli Red Hot Chilli Peppers.. Opravdu se snažím najít cokoliv kvalitního na tomto veledíle, ale nedaří se mi to..  Wakandská slátanina pásové výroby s mizernými efekty, chabými hereckými výkony, překombinovaným scénářem, ultratemnou kamerou a všudypřitomnou supernegroidní hrdostí. Nikdy bych nečekal, že budu Marvel hodnotit 1*, ale prostě jinak nemůžu, nedává to smysl, je to hloupé, nudné, dlouhé a doslova vůči bělošské populaci silně agresivní. Tu jednu hvězdičku dávám Aztéckým šmoulům, kteří působili tragikomedičně.  Opravdu.. kdo tenhle film dokoukal, je u mě největší Marvel superhrdina a měl by si to napsat do CV. ()

Sebule

Musím říct, že Coogler se vymyká oproti ostatním tvůrcům Marvel filmů a za mě je největší problém právě to, že tam furt je ta nálepka Marvel. Je to dlouhé, ne moc akční a místy zdlouhavé, ne každému to sedne, já jsem tak nějak uprostřed. První hodinku jsem byl docela nadšený, i když se nic moc nedělo, ale pak najednou se začalo kombinovat hrozně moc věcí... Motivace se také měnily, jak na běžícím pásu a člověk neví, o čem to vlastně teda je. Taky nechápu, proč to cgi vypadá místy tak hrozně, to je snad pro mě problém u každé marvelovky a opravdu mi to kazí požitek z filmu, prostě úplně všechno se musí dělat pomocí efektů a ještě k tomu to není kvalitní. Velký problém mám se Shuri, která prostě není pro mě výrazná superhrdinka... Závěrečný souboj takový meh, cgi vypadalo blbě a vypadalo to tak nějak divně. Ale teď ty plusy, hudba naprosto skvělá, na to, že to je tak dlouhé, tak jsem se nudil asi jenom v prostřední části, kdy se nic moc nedělo, jinak začátek a konec za mě povedený. Líbil se mi ten námět vyrovnávání se ztrátou, to bylo fajn. Naprosto úžasný mi přišel podvodní svět společně s Namorem, to jsem si opravdu užil a bavilo mě to. Kostýmy a kulisy vypadaly velice hezky, pokud zrovna nebyly cgi.... Taky tam jde cítit to vzpomínání na Chadwicka a asi neznám člověka, který by neměl tohoto herce rád. Některé scény vypadly opravdu krásně a byla radost na to pohledět. Za mě takový trochu lepší průměr. Hodnocení: 6/10 ()

Facerr

Hned vedle Black widow jedna z nejslabších marvelovek. Jediný, co tomu prospělo, byly akční bojové pasáže. Těch ale bylo celkem pomálu. ()

cguio

Je to takový celý k hovnu. Letitia Wright na hlavní roli nemá. V půlce filmu dojde k totálnímu logickému lapsu. Druhá hvězda je za parádní Lexus LC500 v černé barvě. ()

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři

04.09.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou