Ant-Man a Wasp: Quantumania

• Slovensko Ant-Man a Wasp: Quantumania (více)

Scott Lang (Paul Rudd) a Hope Van Dyne (Evangeline Lilly) spolu s Hankem Pymem (Michael Douglas) a Janet Van Dyne (Michelle Pfeiffer) prozkoumávají Quantum Realm, kde interagují s podivnými tvory a vydávají se na dobrodružství, které přesahuje hranice toho, co považovali za možné. (Falcon)

Rathalos

No tak mne aj do tretice tato seria o Ant-Manovi sadla ako zachodova doska na zadok a nemam ziadne vyhrady,svet Quantum Realmu sa mi velmi pacil a bol dokonale zaujimavy,opat nechybala akcia i humor,takze dalsia skvela Marvelovka s plnym hodnotenim...:⁠-⁠) ()

Ydrosten

Řešit film asi není třeba, to si stačí počíst v recenzích. Je pro mě záhada jak už samotný scénář mohl projít přes kontrolu a kdo dovolil aby to bylo ještě i natočeno. Kdo schválil velkohlavu a myslel si že to bude vtipné, tomu by měly zakázat vstup kamkoliv kde to zavání filmem. Dialogy jsou klišé, postavy nudné, prostředí nezáživné a příběh celkově hloupý. Jediná scéna v mikrokosmu které měla nějakou "sílu" byla ve vězení kde Kang dává Ant-Manovi jasně vědět kdo je silnější a kdo má navrch. Jenže pak si někdo řekl že tady pan Kang musí prohrát a bylo vymalovaný. U první titulkové scény jsem až nevěřícně hleděl na jakési "KANG FANBOJS ROTLESKÁVAČE" v ochozech,  kde jsem měl pocit že si někdo ze mě dělá srandu. Druhá titulkovka asi má nějaký smysl do budoucna a musel jsem si dohledat na co odkazuje (bože to bude bordel) Ne že bych neocenil linku Kang/QuantumRelms/Multipas ale jde poznat že v posledních pár filmech dochází Marvelu dech. Pokud se podívám na budoucí filmy a jaké mají plány, tak jediná věc u které jsem ještě jakž takž zvědavý je Secret Wars. Jenže i tady už mi přijde že to budou muset pojmout úplně jinak než doteď, protože po Infinity War jim to nějak drhne. Endgame byl ještě zkousnutelný kvůli uzavření linie "Avengers" ale tyhle další filmy slábnou a slábnou. Kang může zaujmout jak arcipadouch ale co zatím předvedl ? V Lokim se choval jak šašourek a tady ho sejmulo pár třetiřadých hrdinů, jejichž jediná schopnost je měnit velikost. .... hmmmm, z něho nějak pořád respekt nejde. Thanos jen seděl na prdeli v křesílku a šel z něj strach. Kang zatím působí jako divnozáporák ze kterého není potřeba ten strach mít. ()

P.J.2

Bug man vs svět, který nám roste v bordelu v koberci. Má to barvy ale absolutně bez emocí. A další ze záporáků, kteří o svém zlu raději mluví než aby zlí opravdu byli. Úplně zbytečný, nefungující film... ()

CaptainCzech

Mezitím co u Strážců bylo zakončení trilogie epické, tak u Ant-mana jsem zažíval opačné pocity. Tato trilogie šla sestupnou tendencí a samotnou trojku řadím do té slabší části Marvelu. Film je přeplácán akcí až mě nudila, vývoj postav na nule a samotný záporák Kang pro mě až zbytečně přechválený. Jediné u čeho jsem se opravdu pobavil, byl MODOK. Jeho hláška s bratrem a Avengers jsou TOP. Jinak šeď a zapomenutelnost snímku je na vysoké úrovni. Navíc vynechání trojice kamarádů a to především Michaela Peni je neodpustitelné.  Za mě 2* nic víc. ()

helloween93

Tohle je ten moment, kdy se z Marvel Cinematic Universe stává overkill, multiversy, OP villain, kterému v podstatě nejde nic udělat, protože se stejně vždycky vrátí z jiné dimenze, příliš mnoho CGI a ten Quantum Realm opravdu vypadá jako ze světa Star Wars. Peyton Reed trojku Ant-Mana nezvládl. Na filmu není nic zajímavého, snad kromě Kanga, který se ale do Ant-Mana pro celou rodinu prostě nehodí. Backstory Michelle Pfeiffer je hrozná hloupost a M.O.D.O.K. patří k tomu nejhoršímu v historii MCU vůbec. Jestli bude MCU pokračovat v podobných filmech, tak přijde crash tohohle univerza ještě před příchodem dalšího eventu v podobě Avengers. V kinech film silně underperformnul a možná je to začátek ústupu komiksového žánru na stříbrném plátně. Další otázkou je, jaká je budoucnost Jonathana Majorse v roli Kanga, protože má problémy se zákonem. 2* ()

montongery

Kdeby nebylo hrozných hereckých výkonů, tak bych se nebál dát ani ty 4 hvězdy. Film se skvělým vizuálem, průměrným příběhem, super padouchem (hlavně pro ty kdo zná Marvel universum trochu víc) a hlavně film, co se umí sebeparadovat a nebere se moc vážně. Takže za mě po delší době alespoň jedna Marvelovka, co jsem si užil :). ()

Hapretor

Dá se říci "vykradené" Hvězdné války ... ale kupodivu dost vtipné, ... dá se říci i nápadité ... zabaví - neurazí ... dokonce docela potěší ... tyhle hrané "komiksárny" stojí povětšinou za pendrek ... ()

B.Wilde

Právě jdu z kina a... jako není to tak, že bych byla vyloženě zklamaná... ale nebylo to nic, z čeho bych se posadila na zadek. Nebyl tam pro mě jediný moment, kdy bych z toho měla nějaké výrazné emoce a pro mě jsou ty příběhy a postavy prostě to hlavní... jako efekty a prostředí zajímavý, ale chci od toho něco víc... chci aby to ve mě probudilo nějaké emoce, chci abych se bála, co bude dál a nebo abych jim to prostě aspoň věřila... a jediné, co ve mě nějaké emoce vyvolalo, tak potitulkovka s Lokim. ()

ViktorS

Ďalšia priemerná Marvelovka, ktorá ukazuje kam začína smerovať celé MCU. Seriál Loki, ako príprava na to čo nás čaká, bol veľmi dobrý. Lenže Ant-Man, namiesto toho aby v tom pokračoval a teda ukázal nám čo všetko môže táto ríša kvánt priniesť, dal nám len jednoduché zápletky s jednoduchými riešeniami a často nelogicky sa správajúce postavy. Hej, prostredie bolo zaujímavé, striedali sa tu rôzne exotické lokácie, občas to pripomínalo Dunu, inokedy Star Wars. No kvôli extrémne veľa, nie vždy najkvalitnejším CGI efektom, ktoré sú nosnou časťou tohto filmu, to bolo občas do oka bijúce. Marvel teraz hrnie jeden film za druhým a tak už sa neinvestuje toľko času do tvorby CGI ako inokedy. Celkovo sa už mám pocit neinvestuje čas do príbehu ako takého. Začína sa z toho stávať čistý konzum a neviem či to takýmto spôsobom dlho vydrží. Skalný fanúšikovia budú pozerať filmy len aby im neunikla nejaká spojitosť a nakoniec sa dozvedia len, čo sa tohto filmu týka, že kto je Kang a čoho je schopný, no inak nič hlbšie. Samotné pod-titulkové scény nám toho priniesli viac ako celá snímka. Ale zasa uznávam, že záporná postava Kanga bola veľmi dobre spracovaná a celý film tak drží aspoň v tej hladine priemernosti. Kto vie, možno nás tvorcovia prekvapia a celý tento zlý proces v MCU zvrátia. ()

Johny M.

Zmlsaný dementi co už nevědí, co by chtěli, rádoby-intoušové a marvel-haters zase dští síru, přitom je to naprosto v pohodě komiksovka a asi nejlepší Ant-Man, navíc vizuálně naprosto vymazlená, poměrně vtipná  a celkem sympaticky obsazená. Až na novýho arci-záporáka, tenhle plochonosáč by byl OK tak v jednom filmu, dál se na něj dívat se mi už moc nechce, Brolinův Thanos byl přece jen někde jinde. ()

Komar55

Na tento film mám velmi rozpoluplný názor. Náběh a cca prvních 20 minut bylo velmi solidních a postavy působily simpaticky, zábavně a i když samotná premisa filmu (Kang vs Ant-man) absolutně nedává smysl a důvod, jak a proč se celá Ant-family dostane do Quantumanie je tak primitivní a prvoplánový jak napovídaly trailery, tak jsem to filmu hodlal odpustit. Co jsem však odpustit nehodlal byla komunikace mezi postavami, kde absolutně nechápu, jak tyhle lidi můžou společně žít a fungovat, jako rodina. Zdá se to sice jako prkotina, ale tu finální bitvu i přehršel nemožně vipadajícího CGI bych vklidu odpustil, ale nedokážu odpustit, že mi Kevin Feigie spolu s MARVELem zabili a promarnili potenciál jediné opravdu dobré a až skoro Vaderovsky působící postavy. Na první pohled film působí velkolepě, pompézně a setsakra zábavně, ale když tuto skořápku odloupnete, nenaleznete nic než prázdnou a rádoby velkolepou fajn MARVELovku, která už ale vůbec nepůsobí, jako původní Ant-mani. 3/10 ()

Mianelia2050

Takže. Ehm. Mě by se film líbil. Kdyby… Svět Quantamanie mě uchvátil. A byl by i nádherný, kdyby ho nepošlapaly uši drásající dialogy o ničem, pomatený příběh a ještě pomatenější postavy. Herci se dali přežít, hráli to obstojně. Hudba fajn. Za mě můj nejoblíbenější Ant-man, protože oproti ostatním se tak pořád nebojovalo jenom proti padouchovi, ale objevoval se tam i nový svět Quantamanie a její historie, to bylo opravdu fascinující a méně nudné než ostatní. Ale zprznily to dialogy a příběh. Sem tam i docela zábavné.  !!!SPOILER!!! Opravdu hodně mě zaskočil chudák Deren alias MODOK. Po celou dobu jsem se musela blbě usmívat pokaždé, když se objevil na scéně a prohlásil se za ničitelskou zbraň nebo jak to bylo. Chudák. Jeho poslední dobrý skutek, kdy zařval: ,,Já nejsem hovado!” byl tak směšný a stupidní, že mě bude navždy strašit ve snech.  A náš oblíbený Kang. Jak řeklo mnoho lidí přede mnou, nevím, jak mohl být tak OP postavou, když ho poté sejmuli mravenci. Dávám tři hvězdy - jednu za nádherný nový svět, jednu za pobavení Derenem a jednu za hudbu. ()

geek.ondra

Žádný děj, emoce, osudovost nebo snaha o vyprávění. Jen a pouze hodně barev, vizuálního bordelu a potencionálně skvělej záporák. Jasný příklad současného úpadku téhle frančízy a důkaz že v Marvelu už se tolik nestarají o obsah. Průšvih. 4/10 ()

Daiker

Absolutní Mega Fantas Magorie za posledních 15 let..... Marvel se úplně utrhl ze řetězu. Fáze číslo 5 začala a vůbec netuším jak do toho zatáhnout upíry (nový Blade). Svět v říši kvant je absolutní blbost a je absolutně zábavný.... Příběh je průměrný a hned od 4. minuty se jde do akce. Jediné co je vadou celého příběhu a vlastně nové fáze Marvel je hlavní záporak..... Kunta Kinte s plochým nosem je absolutní trapák, jeho příběh a motivace je nezajímavá. Ale nejsem znalec komiksové předlohy. Na Thanose prostě nemá a vůbec z něho nejde respekt a strach.... Naštěstí si nesympatický herec zkurwil kariéru a Marvel už má prý za něj náhradu.... Pořád to ale nebude (pro mě) kvalitní záporak, který by se měl postavit Avengers ()

NorseSword24

Tak nakoniec som milo prekvapený lebo podľa trailerov a hodnotení som čakal fakt zle hovno. Ale nakoniec to je len také klasické marvelácke hovno. Potešil Kang a Bill Murray. A niekedy som sa aj dobre zasmial, niekedy. Čo ma nepotešilo tak že som musel až moc často zastavovať film aby som vysvetlil prečo tá daná scéna nedáva zmysel ani v marvel svete. ()

tomik99

Payton Reed se snaží svou mravenčí trilogii uzavřít epicky a ukázat, že tentokrát opravdu o něco jde. Jenže právě sázka na jistotu se mu v tomto ohledu vůbec nevyplácí. Film je tak zaměnitelným dobrodružstvím, který ztrácí svou identitu. Onen výlet do kvantové říše není úplně až tak zajímavý, jak se nám tvůrci v propagačních rozhovorech snažili namluvit. Jedná se jen o další svět pod tím naším, kde de facto fungují stejná pravidla jako v tom našem. Máme tam bytosti, co vypadají jako my. Kvantová říše tak nepřináší nic zásadně nového, co by bylo nutné prozkoumat někdy více. Máme tu klasické dvě skupinky, kteří spolu mezi sebou soupeří. A samozřejmě na konci filmu nemůže chybět bitva dvou dvou národů, které nás moc ani nezajímají. Nový Ant-Man and the Wasp není filmem, který vás urazí. Jen vás ničím nenadchne. Zatímco po odchodu z kina u Thor: Love and Thunder jsem se vyloženě styděl za tvůrce, u filmu Black Panther: Wakanda Forever jsem se neskonale nudil, tak třetí Ant-Man ve mě nevyvolal žádné závratné pocity. On to není špatný film, jen je prostě ve všem až moc genericky průměrný. A to je asi i důvod, proč takovéto budoucí (průměrné) filmy plné prázdných frází budou mít od diváků stále horší a horší hodnocení. Na Disney+ totiž vídáme takovéto počiny měsíc co měsíc dokola. A ono být neustále ve všem průměrný a dávat nám něco takového týden co týden zkrátka brzo přestane u diváků fungovat. ()

Kingjiri

Nezaujal mě příběh ani prostředí mikrosvěta, který bylo celý divně ujetý (od vizuálu postav až po jeho různý scenérie) a občas taky působilo dojmem lehce vykradenýho SW univerza. Reinkarnovanej záporák Darren byl pak svym vizuálem i chovánim uplnej úlet. Ústřední záporák Kang byl naopak dobrej, jenže v takovymhle univerzu vyšel naprosto naprázdno a byla škoda ho pro tyhle potřeby vůbec do příběhu angažovat. Podobnej pocit jsem měl i v rámci jinak fakt povedenýho castingu. K čemu je angažmá Michaela Douglase, Michelle Pfeiffer nebo Billa Murrayho, když ani jeden neměl pořádně co hrát? Marně hledám nějaký vyložený klady. Možná efekty nepůsobily tak moc digitálně, jak bych očekával a akční scény byly vcelku fajn, ale kvalitní filmařina už je v rámci Marvelu standard a navíc, jenom tohle samo o sobě dobrej biják fakt neudělá. Zatim jedna z vůbec nejslabších Marvelovek, která nenabízí vůbec nic zajímavýho, natož důvod si jí někdy pustit znova. Dvě hodně silný hvězdy. ()

kondor77

Shlédl jsem celou trilogii (?) ve třech dnech. Každý další díl je horší a já doufám, že na čtyřku se už nedostane. Škaredý svět v němž hrají škaredé (Lilly, Pfeiffer) nebo nesympatické (Newton) herečky a kde jedinou zajímavou mužskou postavou je záporák. ()

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

22.01.2024

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

18.12.2023

Marvelu se vrší jeden problém za druhým. Poté, co Marvels skončili fiaskem, se stále trošku doufalo v to, že nejúspěšnější sága v historii bude nakopnuta nejen Fantastickou čtyřkou s lákavým… (více)