Ant-Man a Wasp: Quantumania

• Slovensko Ant-Man a Wasp: Quantumania (více)

Scott Lang (Paul Rudd) a Hope Van Dyne (Evangeline Lilly) spolu s Hankem Pymem (Michael Douglas) a Janet Van Dyne (Michelle Pfeiffer) prozkoumávají Quantum Realm, kde interagují s podivnými tvory a vydávají se na dobrodružství, které přesahuje hranice toho, co považovali za možné. (Falcon)

Hollohlaway

Další můj oblíbený hrdina, který byl příjemně jiný a svůj, byl právě popraven, vcucnut a rozemlet. Nálož otravného digibordelu, kdy se hrdinové ocitnou v kombinaci světů Avatara, Star Wars a Loraxe, bez humoru, překvapení a zajímavého scénáře vůbec. Líně ucourané dobrodružství kde horko těžko někomu držíte palce. Evangeline Lily vypadá v krátkém sestřihu jako chlap, MODOK je vysloveně vtip a záhada. Záporák je nečekaně srozumitelně zlej a motivovanej, ovšem závěrečná bitva s ním je prapodivně vykonstruovaná. Jo ale Owen Wilson tam vážně je, na dvě vteřiny v potitulkové scéně. ()

blackkocour

Mravenec Z: Quanta Sraček. Taková ta neškodná broukovina, kterou jsem před 8 lety ohodnotil plnou palbou, [co čekat; bylo mi 12 let..], i po letech se na prvního Ant-Mana dokážu koukat pořád úžasem, protože nejde ani tak o šokující dílo, ale pokud jste stejně jako já někdy vyrůstali na Rodriguezových rodinných filmech, např. jako - Spy Kids, Žraločák a Lávovka a velký kkklenot Prckové, tak není divu, že ant-man mi tyhle sračkvosty přirostly k podkožnímu tuku. Z vánku jde silně cítit, že se na tohle všichni vysrali, přijde mi, že ani samotný herci už stagnují a rezignují, spolu i s Kangem, asi černým Thanálem, co nemá rád půlky vesmíru a bambilion bytostí, jen kvůli své barvě pleti, kterou mu nadhazují asi sto tisíc let [kterého si natolik neužijem, když čelí soudnímu líčení.. známe Ezra Millera a Flashe, mrk mrk?]. Okey, revoluční recept jak zabít zakomplexovanost. Pokud od téhle fáze cítíte velký propad Mrdvelu, nevím, kde jste byli u konce Endgame, a co nastalo potom [Black Widow, Shang-Chči, Thor: Láska jak puch], tohle už je kopanec do mrtvoly, ale už si to na nic nehraje, a rezignace jen pomáhá tomu, že to nikdo nebere kurva vážně, no a tehdy už se to dá považovat za zábavu, neskriju fakt, že jsem se bavil. Ant-man zůstane mým nejoblíbenějším superhrdinou, i když sám tomu nevěřím, co tady píšu, ale pravdu si do prdele nenacpu. Sračka to ale nadále zůstává.. Jediný ant-man navždy zůstává Ferda Moravec. ()

kenkaku

Uběhlo tak 10 minut a film se mi přestal líbit. Debilní twist se “zvrhnutým experimentem”, Cassie se proměnila z roztomilé holčičky v solidní pindu (to bude asi změnou herečky) a samozřejmě ten závan provázání s Lokim (provazování filmů na seriály v MCU je debilní nápad). Dalších 10 minut jsem už jen zíral (a nechápal) a najednou… dívám se na StarWars na steroidech. Postavičky, kostýmy, technologie… 100% digitální bordel. Pak najednou facan a nastoupí něco jako Krang (ten uječenej mozek Želv ninja). Tady se ale jmenuje MODOK (a je to zmutované cosi co zbylo ze záporáka v prvním Ant-Manovi)… OK. Tím bylo vymalováno. Od té chvíle se prakticky děje jedna demence za druhou (prostě proč to vůbec dělají s ohledem na jasné následky když uspějí?) a děj drží pohromadě tak, tak. Není to tragédie jako Thor #4, ale jen o chloupek (aktuálně o dvě procenta). ()

Maynard.

Ani Ant man se nepoužil z poklesu kvality všech MArvelů a aj s ním to jde pomaličku do prdele... A je to škoda. Oceňuju,, že se celej film odehrával v mikrokosmu nebo jak tomu ti borci říkaj. Takže si tvůrci mohli parádně popustit uzdu fantazie. Ale s příběhem už to bylo horší. Asi nejvíc mi ti připomínalu TRON legacy, což je dokonalej film a tenhle Ant man ho tak trochu chtěl vyčórovat. Též mi přijde, že se čím dál víc tvůrci zaměřujou na mladší publikum, nevím jak si to vysvětlit, ale mám z toho takovejdle pocit. Na záporácích dycky Marveláci stáli, ale tenhle černoušek byl teda hodně slabej a to to vypadá, že se bude i nadále oběvovat v dalších filmech. Co mě hodně zpříjemnilo zážitek, tak byly nový sedačky ve Futuru :o) ()

sedm.1

Možná že už se u komentářů k marvelovkám, vzniklých po Endgame, opakuji, nicméně i v tomto případě musím jen smutně konstatovat, že pro mě Quantumania představuje jen další pomyslný hřebíček do rakve kdysi nepřekonatelné série superhrdinských filmů, které pro mě vždy, prakticky bez výjimky, znamenali naprostou filmovou extázi, to co ovšem vychází nyní, to mi bere veškerou radost a nadšení z komiksových filmů a jen si smutně pokládám otázku, zvedne se to ještě vůbec někdy zpět na úroveň, na kterou jsme byli zvyklí? No já samozřejmě optimisticky doufám, že ano, každopádně tomuto třetímu Ant-Manovi se to ještě tedy zatím rozhodně nepovedlo, ba dokonce, když tak vzpomínám, tak bych možná i řekl, že tato podívaná patří možná i mezi ty vůbec nejnepovedenější, a to v podstatě ve všech ohledech. Ona už samotná postava Ant-Mana nebyla nikdy úplně na vrcholu oblíbenosti, a to nemyslím jen mé, alespoň tedy ale občas hodila nějaký ten povedený vtípek a díky obsazení Paula Rudda působila i poměrně sympaticky, v Quantumanii ale již oba tyto pozitivní rysy postrádala, takže Ant-Man jednak prakticky už vůbec nehlásí a ani Rudd již nepodává výkon, kterým by si mě naklonil na svou stranu. Wasp je pak mimo úplně, pro mě zcela bezvýznamná, nudná a nevýrazná hrdinka a vlastně ani nikdo další nestojí v tomto ohledu příliš za zmínku, naopak třeba takový ústřední záporák Kang v podání divného Jonathana Majorse, je vyloženě prudící figurka, která mě nesmírně iritovala a zásadním způsobem nebavila. Dějově je to pak celé jedna gigantická fantasmagorie, která působí naprosto nesoudně přepáleným způsobem, k čemuž nejvíce přispívá prostředí Quantum Realm, kde sice tvůrci zatraceně dost popustili uzdu své fantazii, ale spíš než dech beroucí svět to na mě působilo jako výplod naivního dětského mozečku, plný barviček, světýlek, zvířátek a kytiček, takže infantilní šílenost, kterou jsem si vůbec neužíval. Zápletka též není moc zajímavá, ani nápaditá, a už vůbec ne strhující, chybí humor, chybí napětí, chybí emoce, dramatické momenty nefungují, no a co se týče jedné z těch nejdůležitějších položek, tedy akce, tak ani po této stránce to není žádná výhra, jednak jí tedy není moc, ale hlavně mi nepřišla nikterak výrazná, ohromující, či jinak působivá, prostě po technické stránce ok, ale na zadek fakt neposadí. Zkrátka Quantumania není vážně zábavná marvelovka, především mi připadla celá až příliš dětinská a opravdu po celou dobu nenabídne snad jediný okamžik, který by na mě zapůsobil tím pravým wow efektem, takže z milosti ohodnotím průměrným počtem*, ale už mi skutečně začíná docházet trpělivost. ()

666Carnage

Není to nejlepší antman ale bavil mě více než druhý. Tenhle snímek má odstartovat pátou fázi, kde je hlavní záporná postava Kang dobyvatel. Je to pěkně tuhý parchant co rozhodně neřekl svoje poslední slovo a to je moc dobře. Herecký ansámbl je už docela starší ale musím vystihnout Michelle Pfeiffer. Je to fakt krásná ženská a má tu svoje kouzlo. Říše quant vypadá dobře a neměl jsem moc se CGI problém. Antman tu hraje druhé housle a není to nijak na škodu. Kang si svůj prostor zaslouží a snad uvidíme víc. Jeho kámoš MODOK je tu udělaný jinak, než v komiksech ale nijak mě to postava zde neurážela. Marvel jede na půl plynu a snaží se zde navodit i nějakou dojemnou dějovou linku a to se moc nedaří. Dvě hodiny jsou akorát a není moc prostoru pro nudu. Jediná škoda, že MCU si jede dokola tu dosti podobnou šablonu. Pokud máte velká očekávání možná budete zklamaní. Na druhou stranu pokud Vás zajímá Kang a baví Vás sci-fi, můžete si to užít. Tohle je asi nejvíc scifíčko, co Marvel natočil s hrdinou ze Země. Má to stále svůj humor a film baví. Rozhodně se nejedná o žádný propadák, otázka zní za jak dlouho jim dojde pára a filmy budou už jen průměrné. Za mě druhý nejlepší Antman. 75% ()

sQelle

Velké zklamání přichází, vizuálně je Marvel čím dál tím slabší a viditelná velká plátna na pozadí za postavami, jsou zatím na počátku všeho, bohužel to pak kazí dojem z filmu. Ant-man byl pro mě takovým malým, skromným hrdinou, který si řešil svoje problémy, bohužel teď je v podstatě nesmyslně vtáhnut do problému grandiózních rozměrů. Zelené plátno a obrazovky tomu filmu víc berou, než by mu mohly dát, humor nacpaný všude, což je pro Marvel příznačné, je fakt už dost ubohý. To co provedli s M.O.D.O.K.em bych už asi ani nerozepisoval. Škoda, nechtěl jsem nad Marvel dlouho lámat hůl, ale tady už to jde vážně dost z kopce a jestli letošní Strážci nevytáhnou korporátu trn z paty, tak už nevím, nevím. ()

iXtr3m3

Lepšie tri hviezdy za technické spracovanie, ale inak to dole ťahá neskutočná snaha a zároveň fail v podobe pokusu o konkurenciu či už Avatarovi a jeho flóre a faune, alebo Star Wars, prípadne z rovnakej "stajne" Guardians of the Galaxy. Žiaľ tu nemáme natoľko sympatické postavy, Evangeline Lilly s krátkymi vlasmi je doslova o hovne, najviac to ťahá samozrejme Paul Rudd a Michael Douglas, aj keď na malom priestore. Jonathan Majors už mal aj svetlejšie chvíľky a keď pomyslím na to, aké problémy v súčasnosti rieši, tak by som sa naňho moc neupínal. Potešila druhá potitulková scéna. Inak to bolo ultrafarebný ultramišmaš všetkého so všetkým. Normálne mi to v určitých momentoch pripomenulo druhú časť Oblačno, sem tam fašírky a to je na Marvel znovu hanba, pripomínať síce skvelý, ale predsa len animák. S Marvelom to jednoducho ide prudko z kopca a opäť zopakujem, sprostý Gunn v DC teraz totálne odpálil a nevyužil možnosť, dostať sa na koňa, nie on si odpálil to najlepšie, čo mal a to peckový kasting, ktorý len tak nenahradí. Ale späť k Ant Manovi. Príliš veľa logických dier a chýb, najprv totálna "vyššia liga" v podobe Kanga, potom zrazu rovnocenný súper pre Ant Mana, ktorý sa vie "len" zväčšovať a zmenšovať? WTF? Vedľajšie postavy totálne nevyužité, Bill Muray mal v podstate len cameo, to som teda nečakal a ten M.O.D.O.K.? WTF2? ()

Wally

Podle mne nezasloužené nízké hodnocení. Možná to bylo o kapku horší než první dva díly, ale pro mne rozhodně zábavnější než poslední Doctor Strange a jeho multivesmír, Black Widow nebo Wakanda... Za mne povedené a koukatelné... ()

Loki_Six

"You think this is new to me? Do you know how many rebellions I put down? How many worlds I've conquered? How many Avengers I've killed? And you think you can beat me? I am Kang!" ()

Knowho

Po dlouhém čekání jsme se konečně dočkali Quantumanie, který zároven odstartoval 5. fázy MCU. Ačkoliv jsou recenze na tento průměrné až podprůměrné, přiznám se, že mě tohle opravdu nadchlo a bavilo. Qantum realm mi přijde skvostně propracovaná a vizuál mi přijde úžasný. Ant-Man zde funguje prakticky stejně v jako předchozích filmech, což se dá o ostatních postavách. Nová starší Cassie mi přijde celkem fajn, ale že bych ji nějak žral se taky říct nedá. Potom se nám vrací záporák z prvního filmu Yellowjacket neboli MODOK. Ten byl ze začátku dost fajn, ale z konce to s ním nešlo moc dobře. A pak je zde postava, která jednoduše táhne celý film a absolutně si mě získal. Ano, Jonathan Majors jako He Who Remains neboli ,,hodný" variant Kanga si mě získal už ve finále první série Lokiho, ale mou otázkou bylo: zvládne ho zahrát i jako plně zlého? ANO. Kang mi už ted přijde jako mnohem lepší záporák než Thanos a je to absolutní narcis a to miluju. Jen mě trochu sere že dostal na prdel od bandy ,,vyvinutých" mravenců. Ale co si budeme, 1v1 bez schopností proti Ant-Manovi byla úžo. Potitulkova č.1 mě mega hajpuje na druhou sérii Lokiho a Avengers: Kang Dynasty, to samé platí i pro druhou. Mé celkové hodnocení 8,5/10 (Kdyby jen nedošlo k lehkému sprznění MODOKa, užil bych si to přece jen víc) ()

Krabak

Marvel se úspěšně drží prkna nad vodou. Hodně prohnilého a už hodně nacucaného vodou. Otázka času, kdy se s ním potopí. Komiksy nejde ždímat věčně, pokud to nebude kvalitně zpracované. A ta kvalita jde po End Game do hnoje. --->30% ()

FiliPP odpad!

Ten film je tak strašně prázdný a o hovně, že už si z něj vlastně ani nic nepamatuju. Zbytečnost s nevyužitým potenciálem. ()

Fary

Nebýt Jonathana Majorse, který mi do své role neseděl ani v Lokim, ani tady, tak je to celkem svižná a vtipná podívaná. ()

SpaceOdyseus

Jsem smutny, ze z komornejsiho Ant-Mana, ktery behal v ulicich San Francisca a vtipkoval s partou zabavnych charakteru, se stal primocary blockbuster bez vlastniho ksichtu natoceny cely pred zelenym pozadim. ()

Pat.Ko

Tak začnem tým, že nebol to zlý film, ale na druhej strane nebol taký skvelý ako každý z nás to očakával. Keď bolo známe, že v tomto filme sa objaví Kang, tak sme mali všetci veľké očakávania, lebo Kang mal predstavovať hrozbu hodnej Avengers a žiaľ nebol tu ten Kang, na ktorého sme čakali, dokonca ani potitulková scéna nedokázala pomôcť k tomu, aby sme na tento film pozitívnejší postoj. Ale inak Paul Rudd stále stvárňuje Scotta Langa tak ako má, takisto aj Evangeline Lilly. Zase sa mi nepáčilo prevedenie MODOKA, ako áno je to postava z komiksov, ktorú na filmové plátno je ťažko stvárniť, ale čakal som trošku viac. CGI a ďalšie vizuálne efekty boli slušné, film mal mnoho farieb. Rozhodne film zahviezdil hlavne po tejto stránke. Za mňa 6/10. ()

Hanys_

Zatímco první dva díly jsou takovou civilní jednohubkou, tady se skokem do kvantové říše mění všechno a tenhleten svět sám o sobě má potenciál na svou vlastní sérii, kterou ale asi nedostane. Bavilo, ale asi nebudu chtít vidět víckrát. Plus jsem teda nežral fakt, že Antman by zvládl Kanga. 6/10 ()

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

22.01.2024

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

18.12.2023

Marvelu se vrší jeden problém za druhým. Poté, co Marvels skončili fiaskem, se stále trošku doufalo v to, že nejúspěšnější sága v historii bude nakopnuta nejen Fantastickou čtyřkou s lákavým… (více)