Ant-Man a Wasp: Quantumania

• Slovensko Ant-Man a Wasp: Quantumania (více)

Scott Lang (Paul Rudd) a Hope Van Dyne (Evangeline Lilly) spolu s Hankem Pymem (Michael Douglas) a Janet Van Dyne (Michelle Pfeiffer) prozkoumávají Quantum Realm, kde interagují s podivnými tvory a vydávají se na dobrodružství, které přesahuje hranice toho, co považovali za možné. (Falcon)

DIATOR05

Achjo. Na tento film jsem neměl zas takový hype, ale čekal jsem od něj něco víc. Ant-Man filmy se vyznačovaly přízemním zasazením, komornější, rodinný, zábavný příběh, ale místo toho tu máme záchranu kompletně nového světa proti záporákovi, který ničí mnohovesmír. Ono by to nebylo tak špatný, kdyby to alespoň trochu fungovalo. Nejhorší na tomhle filmu je, že je to kompletně bez duše, u tohoto snímku necítíte vůbec nic, možná se párkrát zasmějete, ale strach o postavy, či nějaké emoce při záchraně a vítezství? vůbec. Úplná prázdnota, žádná jiskra, žádná zážehnice. Finální souboj je samé klišé a zase u toho nic necítíte. Jinak já osobně jsem se trochu zasmál jen jednomu vtipu - Scott z cukrárny. Celý děj byl nesmyslný, postavy nebojují když můžou, dějí se tam věci jen protože postavy spolu nemluví nebo protože se to hodí do scénáře. Celkově to špatně navazuje na předchozí snímky kvůli té Quantum realm. Nemělo to nápadité boje z pohledu malého Ant-Mana jako v předchozích dílech. A co mě ještě hodně mrzí je, že jsem neslyšel originální Ant-Man theme z předchozích dílů, který je jeden z nejlepších v MCU. O M.O.D.O.K.ovi ani nemluvím, ten vizuál je strašný a to, co udělal na konci by podle mě jeho postava nikdy neudělala. Jinak jak ostatní pokládají potitulkové scény za důležité, mě osobně ani tak nepřijdou a ani mě moc nenadchly, ani vlastně nemám nějaký hype. Ono to celé není zas tak špatné, ale není to ani dobré, je to prostě průměr, je to film, na který se podíváte a prostě jste ho viděli, nic si z něj neodnesete. Co bych pochválil je záporák - Kang, možná se nevyrovná Thanosovi, ale rozhodně byl výborný, a Michael Douglas byl cool ve finálním souboji. I když mě to mrzí, tak mnou nenáviděná dvojka je asi lepší jak tento film. Bohužel je to za mě průměr 5/10. ()

Starby

Ano, většina z vás si řekne, jak můžu tento film v porovnání s Endgame hodnotit stejným počtem hvězdiček. Za mě je tu ale naprosto vše v Topu. Vizuál, muzika, herecké obsazení, vše je dokonalé. A pokud jde o kolísající scénář, pusťte si po tomto filmu poslední díl seriálu Loki. Ten smysl celé Marvel budoucnosti se Vám vrazí do hlavy jako tonoucí Jack😉 ()

MegaBite

No, kde začít? Ze začátku by se asi hodilo jedno velmi výstižné slovíčko a tím je prostě "nuda". Jediné, co stojí za zmínku, je asi záporák, ten byl celkem povedený. Teď to ale půjde hodně rychle z kopce. Ant-Man - název filmu, měl by být tedy o Ant-Manovi. V čem byl tenhle film o Ant-Manovi? Možná jedině tak tím, že Scott napsal knihu a... to je vlastně všechno... Tenhle film je hlavně o jeho dceři, o jeho tchýni a pak trochu o jeho manželce a jeho tchánovi. Všichni tihle toho dokázali udělat víc za 10 minut než Scott za celý film a zároveň dostávali i více prostoru mi přijde. Teď k tý prasárně s názvem MODOK. Co to ku*va bylo? Tvůrci se zřejmě inspirovali mluvícím vejcem z filmu Kocour v botách. Z téhle postavy nešel vůbec respekt, despekt nebo jiný druh spektu, vůbec do toho filmu nezapadal, vypadalo to přímo trapně. Další hovadinou na pořadí jsou stále se dokola opakující "marvelovsko disneyovské" vtipy, které se stávají film od filmu trapnějšími a trapnějšími. Proč to vypadá jako parodie na Star Wars? Zbraně, stroje, "lidé", prostě všechno. Proč bylo 95 % všech situací naprosto předvídatelných? Stále jsem seděl a čekal, kdy se stane nějaký ten okamžik, u kterého bych otevřel pusu a řekl: "Hustý". Proč jsme se nedočkali žádného zlomu jako např. něčí úmrtí (ne, obří létající hlavu ve zlatém obleku z eBaye fakt nepočítám)? Proč Kanga naprosto vyřídí sebranka mravenců, když procestoval nepočet vesmírů a nikdo ho zatím nepřemohl (kromě jeho verzí)? To mi jako někdo chce tvrdit, že není v žádném vesmíru nic mocnějšího než parta metr velkých mravenců? Jo, už těch otazníků bylo opravdu hodně, takže tady to zapíchnu. Na závěr chci jen říct, že tohle bylo mých nejhůře strávených 125 minut v kině... 4/10 s odřenýma ušima za záporáka a pár světlých momentů. ()

Trageeed

Hm, tak tohle hodně bolelo. A to opravdu snesu hodně, to že se mi líbil i Thor 4 je důkazem. Začátek je pořád slušný a člověk si říká, proč tomu všichni tak nakládají, jak kdyby rok neviděli ženu, muže nebo to co milují... Ale postupně to začne zabředávat, nudit a pak to nejhorší, snaží se to být vtipné, bohužel takovým způsobem, že i Adam Sandlerovic by zrudnul trapností... Herci se snaží, Michelle Pfeiffer je pořád slušná babčakost, Evangeline Lily už je teda spíš babča bez kosti, Douglas tam má pořád charisma, teda než začne strkat ruce do želé žížal... Na konci se film asi na minutu a půl vzedme s krutopřísnou akcí, ale mezititulková a potitulková scéna ji zase krásně zahrabou na marvelovské dno... A tak nějak se bojím, že z téhle řitě není návratu... ()

soukyd33

Poznámka: Po skončení všech titulků, následuje další scéna. Až úplně na konci filmu. No, co si o tom máme myslet? Hrozně to připomíná Star Wars, ale zase je to úplně jiný svět. 🤔 Humor zde spíše chybí, a záporák je hodně divný. Nápadů je zde opravdu hodně, co se (postav) týče. Příběh je vlastně skoro o ničem. Poznámka: Částečně to asi navazuje na jistý Marvel seriál. 😳 Hvězdiček 3 ()

ondra.p

Hodnocení zde na ČSFD je hodně mírné. Je to fakt pekelnej film. Jedna hvězda za Kanga, druhá za Ant-Mana, kterýho mam osobně rád jako komiksového hrdinu. Slovy klasika Milana Antoše: Byl to hnus. Nemělo to nic. Za mě snad ještě horší než Wakanda Forever a to je co říct. ()

Martin.Proko

Na úvod, že Marvel nejsou jenom vysmáté sci-fi příběhy, kde jsi ženský ujížděj na svalech Thora. Ale jsou to i roztahané hodně psychologické a politické ságy. Který ale většina lidí nezná , protože nezná komiksy. No jednou to přijít, po sérii Marvelovek kde Wolverine byl výjimka. Přichází čas pro vážnější příběhy a potřebujete trošku víc znát lore...   …Příběh se graficky stylizuje do komiksu staré éry. Záběry z nějak zvlášť nenadchnou, ale ani rozhodně neuráží. Hudební stránky jsem si nějak zásadně nevšimnul, takže pravděpodobně byla neutrální. Naprosto mě vytočil český dabing. A 3Déčko fakt není potřeba…   …A příběhově jak už bylo řečeno je to úvod nějaké další ságy. I když tam byly vložené některé humorné momenty tak hlavní linie je a má být docela vážná… …Zvláštní je , že se neobjevila Ghost a trochu zaniklo že v minulých Ant-man jak bylo naznačeno, že postava kterou hraje Michelle Pfeiffer by měla být taky trošku jiná….   …Asi bych měl hodnotit tak nějak jakoby průměr , ale pro mě je v tom pozitivum, že právě po Marvelovkách , který byli prostě mnohdy vymaštěný jakoby vtipné komedie, nebo něco bezpohlavního jako první Hulkové a Spidermani a impotentní Fantastická čtyřka , mohlo přijít něco trošku z vážnějšího notou...   …Samozřejmě , že ve světě Marvelu je možné vše, takže Thanos dělal i uklízečku a X-meni měli draka místo letadla….   Takže lepší trojka , nebo horší čtyřka. ()

gogo77 odpad!

0/10 ... totalne sklamanie... uplne najhorsi marvel na akom som kedy bol ... nezmysel debilny posahany... on samotny Antman a jeho predstavitel je uplne herecke dno a Scott moze tak maximalne hrat nudneho manzela Phoebe v Priateloch    ... ale ani jeho priserny vykon nedokazala prekonat postava hlavneho zloducha Jonathan Majors (vytrcat bradu, spulit tucne kacacie pery na to by ho bolo) ... jednoducho tak debilne zahratu postavu by snad nedal ani Lolek a Bolek (a to och kreslia) .... co sa pribehu tyka bol to des ... do 5 minut sa hlavni hrdinovia dostali do kvantovej reality kde je nekonecne vela dalsich este nudnejsich svetov a zacnu tam bojov proti ujovi Kangovi .... a to je cele ... NUDA ()

bigmatko

no dobre ono sa to ozaj moc nepodarilo vzhľadom na to, že celá pointa príbehu sa odvíja len kvôli alebo len vďaka tomu, že sa postavy medzi sebou nebavili o podstatných veciach a zrazu hups sme v prúsere. nekontrolovateľný chaos v dejovej linke, nevýrazné postavy a celkovo zasadenie do marvel univerza celkovo nezapadlo do skladačky. Ale zas Marvel ma nekonečne veľa možností tak uvidíme ako sa to bude rozvíjať. ()

TheSecond0ne

Bohužel. Toto slovo je nejvíce výstižné. Byl jsem fanouškem tohoto originálního a pokrokového konceptu punčocháčových týpků zachraňujících nejen bílé ženy v nesnázích. Ovšem toto je k politováníhodné. Předpoklad počítačem vytvořené scény byl deprimující, ovšem podstatný pro zpracování. V tomto případě se to povedlo, sice ne dokonale, ale na poměry Marvelu to celkem ušlo. To je tak vše. Dialogy tragédie, herci tragédie, příběh tragédie obecná a nesmysly jen tryskají jako v pubertě. Jediná zajímavá věc je fuč (Michael Pena) a vynecháním tohoto prvku zničili Ant-mana. Bohužel. Modok, který se objeví fuč, Kang fuč. Bohužel. Velké zklamání. 3/5, realita 2,5/5 ()

Mukade

Ten záporák ma proste sklamal, v závere, no naprosto. Na to že bol ničiteľ celých vesmírov bol sssslabý, scenáristi ho urobili slabučkým, o ničom. Čo to bol za záver, neporadiť si s bandou debilných mravcov. Oproti Thanosovi vyzerá velká nula. A vraj ničiteľ celého multiversa. Vot da faking džouk. ()

Sopholojong

Marvelacky "Power Rangers" na urovni. V ramci MCU univerza kvalitativna ostuda, v tom "mozog vypinajucom" neskodna zabava. Tie prefarbickovane, vacsinovym stadom odsudzovane, triky nie su az take marne (zaverecne mravce su "starwarsovsky" epicke), kdezto na druhu stranu pribeh je problem a problem je pribeh. Odstavcovo zbuchany koncept 13-rocnych chlapcov po futbalovom treningu. Vtipny uvod z reality - hratky v laboratoriu - skok do "Quanta" - vycitky - nastup zaporaka - zdanlive odstranenie zaporaka = typicke marvelacke klise. Majorsa rejza drzi na kratko, Rudd je opotrebovany, Lilly s kratkymi vlasmi nepritazliva (ale tvaricku ma stale chutnu), jediny Douglas je prijemne civilny a Pfeifferka hlavnym tahunom/twistom rozpravania. A prosim Marvel... vratte uz komiksovky opat na Zem a hlavne nechajte triky sluzit pribehu, nie pribeh digibordelu. Kevin Feige sa silne spalil a myslim, ze po Endgame pojde (ide) komiksovy film do kelu (aj co sa ziskov tyka). ()

CheeseFigure

Z celej Ant-Manovej trilógie asi najslabší diel. Sympatickí herci pobehujú pred zeleným plátnom, na ktorom sú rôzne divné svety, stretávajú rôzne divné tvory a tak celkom sa snažia prežiť. Čo sa týka Cassie, tak áno, zo začiatku je možno mierne otravná, ale hneď, ako sa dostanú do kvantovej ríše, tak sa stane znesiteľnou. MODOK mi neprekážal a nebojím sa povedať, že ma celkom i bavil. Kang je super záporák a teším sa na jeho návrat. I keď je pravda, že do tohto filmu sa silne nehodil. OP zloduch vraždiaci Avegerov  je priveľkou výzvou pre mravčiu rodinu schopnú meniť veľkosť (SPOILER: Preto mu vlastne museli socialistické mravce pod vedením Douglasa zničiť to super hight-tech brnenie. KONIEC SPOILERu). Niektoré vtipy sa podarili, iné nie. Z vedľajších postáv zaujmú asi tak dve - jedna preto, lebo má, na rozdiel od iných, do oka bijúci dizajn (reflektor miesto hlavy) a druhá, lebo stále hovorí o dierach. Och...a zdá sa mi to, alebo na to, že meno Wasp je v názve filmu, tak má Hope paradoxne z celej rodiny najmenej priestoru? ()

Raziel811

Já bych to tak tragicky neviděl. Zkrátka je to úvod do nové kapitoly celé ságy a Kang v podání Majorse je perfektní a to, co tento film naznačuje vypadá velmi slibně. Ale musím se vrátit k Postavě Kanga. Kdykoli se na plátně objevil, měl to Majors pevně v rukou a doslova si urval každou scénu pro sebe a já mu to přeju. Neřeším, co se mu děje v osobním životě, ale jako herec je perfektní. Jen má smůlu, že škraloup, co se mu stal se stal v dnešní době. bylo by ale silně pokrytecké ho společensky odsoudit, když Downey byl totéž. Takže na závěr - těším se, kam nás Kangova odysea zavede. ()

Thalin

Krásná ukázka toho, jak Marvel s každým dalším filmem potápí sám sebe. Očividně tam razí heslo "Čím víc ptákovin před zeleným plátnem, tím líp!" a to vůbec nefunguje. Možná jako ztělesnění něčího tripu nebo zhulenýho snu. Jinak si neumím vysvětlit, na základě čeho vznikla tahle neuvěřitelně překombinovaná a přetrikovaná blbost. Ze začátku to působí celkem mile, nevině, nadneseně. Prostě pohoda. Ale skokem do světa quant se z toho stává ujetá jízda na drogách s ještě ujetějším dojezdem. Kam se poděl ten přirozeně vtipný a pohodový ant man z prvního dílu? Padlo tu slovo digibordel a lunapark a to je přesně to, co mě při sledování napadlo. Už chyběly jen postavičky z kresleňáků,. Nikdo tu nemá osobnost, vlastně jsou všichni stejní. Záporáci jsou spíš k smíchu a Rudd se tu snaží táhnout nahoru něco, co ho táhne ke dnu za obě nohy. Ještě s plno rodinných klišé. Snaží se to tvářit, jakože se tam pořád něco děje, ale ono ne. Hádám, že tak za dva dny si jen horko těžko vybavím, o co tam šlo. Překombinovaná a barevná hrůza.  Jak jsem dřív měla Marvel a jeho tvorbu ráda, tak teď jsem s každým jejich dalším výtvorem akorát víc znechucená. Přerostlá létající digitální palice a sliz ječící, že má díry, mě budou strašit ve snech. ()

dlouheBidlo

Zcela vyčerpaný marvelovský svět potratil další vyždímanou kokotinu. Tohle se bude líbit leda tak příznivcům Teletubbies. Hloupoučký animovaný "kvantový" svět je přeplácaná krávovina pro malé mimina. Zápletka je stokrát vyceděná a ubohá. Herci bez charismatu (ostatně jaké charisma by měly mít počítačově generované figurky). Logika tady bere za své všude, i když v baru někdo popíjí živého trpajzlíka. Ne, ne, nemohu doporučit, ani na deštivé večery. Raději koukejte z okna. Antman byl stejně vždycky blbeček a tohle jeho pozici v marvelovském světě jenom podtrhlo. ()

MoziMedve

Vzpomínáte na Cestu do sředu země s Brendanem Fraserem? Tohle je hodně podobný, s tím rozdílem, že ten film byl alespoň zábavný. Ačkoli měli počítačové animace 15 let na vývoj, pořád to vypadá všechno hrozně uměle. Výsledkem je, že divákovy prakticky nesejde na tom, co se na obrazovce děje, protože nic nemá žádnou váhu ani důsledky. Jediná pozitivní věc byl záporák Kang, ale bohužel dneska jsem se doslechl o nějakých obviněních herce kvůli čemu už ho nechali jeho agent a PR společnost. Je jen otázka času než Disney oznámí konec spolupráce. Ve výsledku jde o nudný, umělí film s antiklimaktickým koncem kde si to rozdá armáda robotů bez obličejů proti noname CGI postavičkám a vy budete moc rádi pokud do té doby neusnete. Jsem hrozně rád, že jsem na to nešel do Kina. Marvel filmy post Endgame už nejsou hodné ceny lístku do kina. ()

sammikk_

Bohužel tento snímek nemá nic společného s těmi předešlými, film nemá žádnou duši a žádné srdce co měly, minulé snímky je to prostě letem světem. Děj je zkratkovitý a ve výsledku nezajímavý, dcera Scotta je opravdu otravná a nezajímavá. Každá postava tam má neskutečný plot armor, a ona to není špatná věc. Ale v tom podáním jakým to je podané v samotném filmu je to hloupé a nudné. Samotný záporák a hřeb večera je jediná fajn věc na tomhle snímku, Jonathan Majors umí hrát, ale bohužel to samotný snímek nezachrání jako celek ale pouze jako část. Kamera je OK čistě průměrná ale až tak to neškodí.. Ale ten vizuál je fakt otřesnej.. Ale ve výsledku to neni až takovej průser.. stačí trochu přizavřít očička. 50 % ()

Polux

5/10 | Nová fáze, staré problémy a byť pozvolný, přesto setrvalý kvalitativní sestup do komiksového suterénu. Asi to dříve nebo později přijít muselo. Aneb když nevíš kudy kam, vytáhni z rukávu osvědčené eso v podobě nového pestrobarevného světa se spoustou roztodivných tvorů a lokací (protože všemožných jiných světů, dimenzí a vesmírů je v MCU na skladě přece akutní nedostatek) a úspěch je předem zaručen. Marvel si konečně natočil vlastní kopírku SW se vším všudy a udělal to způsobem v poslední době zcela typickým. A totiž nenápaditým až odbytým a vlastně i dost nudným. | Nejen, že je tady všechno řešeno otrocky jako podle šablony z hvězdně-válečné předaleké galaxie, ale tenhle nedostižný vzor film ne moc úspěšně napodobuje i po stránce designu. Mimozemšťani, lodě, města, banda anonymních stormtrooperů k odpravení, starý parťák Lando, který nečekaně zradí (na rozdíl od Williamse jej však Murray od prvního momentu hraje jako ukázkového šmejda, takže žádné překvapení při jeho charakterové otočce se ve filmu nekoná), hnutí odporu, vězeňské cely, trůnní sál s výhledem na probíhající bitvu a všemu vévodí všemocný Palpatine ovládající neviditelnou "sílu" osobně, přičemž i na ty legendární blesky z rukou nakonec dojde:-). Koho v dnešní době pošle do kolen kdovíkolikátá variace na SW, jejíž veškerá inovace spočívá v tom, že vše je v ní jako ve SW, ale horší? | Nejvtipnější věcí na celém filmu je to neustálé oddalování identifikace hlavního záporáka a současně jeho mýtická adorace, která v průběhu filmu dosahuje pomalu až seagalovského levelu. Něco takového může fungovat v rámci minutového dialogu ve stylu Skyfallu ("Not like this. Not like him."), na ploše skoro hodiny děje už fakt ne. Nejen, že to působí směšně, ale už i trochu debilně, zvlášť když jedna z postav zná ono tajemství od úplného začátku. Majors se může snažit sebevíce, ale zatím mi Marvel postavu "největšího záporáka na příští pětiletku" absolutně neprodal. V seriálovém Lokim byl za úplného kašpara a tady je na tom jen o něco málo lépe (poražen nejmarnějším Avengerem široko daleko a hordou mravenců, to jako vážně:-)?). Marvel bude mít ještě sakra těžkou práci, aby při své současné (bídné) formě tuhle postavu dostal na úroveň "pana fialového", z něhož se stal jeden z vůbec nejlepších padouchů v celém MCU. | Pochválit tak není moc co. Snad kromě faktu, že stopáž je naštěstí jen "milosrdné" dvě hodiny a s povinnou expozicí, která po kdoví kolikáté už stejně nikoho nezajímá, se film nijak zvlášť nezdržuje a děj se přesunuje do kvantové říše už po čtvrt hodině stopáže. Plus Majors ve filmu nepůsobí jako takový tragéd, jak jsem se po trailerech původně obával a boxerská vsuvka mezi Majorsem a Ruddem, jako kdyby vystřižená z posledního Creeda:-), je docela fajn. Na zbytek je ale smutný pohled. Všechno vypadá přeplácaně, kýčovitě a uměle (StageCraft zase pro jednou jel na plno), na nějaký ten heist, což byla jedna ze silných stránek téhle značky, se sice nezapomnělo ani tentokrát, vyřešen je ovšem extrémně zkratkovitě, akce je ve filmu zastoupena překvapivě málo s čestnou výjimkou finále, které je samo o sobě jak jinak než utopené v digibordelu a celkově je zkrátka poznat, že si všichni na place jen vydělávají na nájem/důchod. | Trailery mě vůbec nepřesvědčily, protože už tam to vypadalo, že míchat dohromady monumentální pokus o Avengers 4.5 s komorním pojetím jak samotné hlavní postavy, tak obou dosavadních filmů, nebude asi ten nejlepší nápad nejen proto, že tahle postava je v MCU tak trochu do počtu (respektive hodí se jen do role vtipného sidekicka a tím to pomalu končí) a předchozí filmy jsou na tom podobně. A nepřesvědčil mě ani samotný film. Čím dál tím více je jedinou přidanou hodnotou současných komiksových značek fakt, že díky jejich produkci dostane spousty lidí nějakou práci. Ještě pár takových přešlapů a celé MCU je zralé tak akorát na restart úplně stejně, jako to nedávno udělal WB se svým DCEU. | PeZet () (méně) (více)

babuška

po exelentí jedničce a výborný dvojce je tohle přesně ten úpadek, trikově opět paráda, humor je celkem na hovno, což dva předchozí díly měly, sklouzává to jako avengers a to do pjdele, za triky a za záporáka 2*/30% ()

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

22.01.2024

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

18.12.2023

Marvelu se vrší jeden problém za druhým. Poté, co Marvels skončili fiaskem, se stále trošku doufalo v to, že nejúspěšnější sága v historii bude nakopnuta nejen Fantastickou čtyřkou s lákavým… (více)