Ant-Man a Wasp: Quantumania

• Slovensko Ant-Man a Wasp: Quantumania (více)

Scott Lang (Paul Rudd) a Hope Van Dyne (Evangeline Lilly) spolu s Hankem Pymem (Michael Douglas) a Janet Van Dyne (Michelle Pfeiffer) prozkoumávají Quantum Realm, kde interagují s podivnými tvory a vydávají se na dobrodružství, které přesahuje hranice toho, co považovali za možné. (Falcon)

rublik05

Podle zdejšího hodnocení jsem čekal nějakou katastrofu, překvapivě se ale o zas až takovou tragédii nejedná. Ant-Man a Wasp: Quantumania má z mého pohledu moc pěkný vizuál, příběh je takový neurážející standard, dvouhodinová stopáž celkem rychle uteče. Vůbec mi však nesedl záporák, který je až trestuhodně nevyužitý a tím pádem i docela nezajímavý. Příběhu chybí humor, nešlo si nevšimnout hned několika do očí bijících nelogičností, moc mě nezaujala ani povětšinou nezáživná akce. Je škoda, že Marvel jen horko těžko dokáže přijít s něčím, co by se alespoň trochu přibližovalo kvalitám filmů z prvních fází. Ant-Man a Wasp: Quantumania je z mého pohledu čistý průměrným filmem, který není úplně nejhorší, nicméně k nejlepším má rovněž daleko. 5/10. ()

Ceberus

Další standardní tříhvězdičková marvelovka s bezkonkurenční vizáží, v quantumanii možná až podezřele podobné Hvězdným válkám, se všemi těmi chobotnicemi, bloby a jinými kreaturami. Na poměry ostatních marvelovek bych možná řekl nadprůměrné herecké výkony, zejména záporák je dobře obsazen. Mno a dcerka může nepochybně ve svém věku táhnout mnohé další generace filmů, jelikož ústřední dvojice nezadržitelně stárne. ()

waska

Smutný, že to největšímu záporákovi nandají 3 mravenci a ještě víc mravenců. Začátek dobrý, skvělé vizuály, ale pak tradiční digibordel, že mě to přestalo bavit. ()

Terka_127

Přemýšlím, proč nakonec jen 3*, jako za mě je to 3-4, ALE. Jsem ráda, že to zbytečně netáhli, nevymýšleli a nechali tomu supr stopáž ve finále. Že se triky Marvelu čím dál více zhoršují, to bohužel víme. Obzvlášť teď po novém Cameronovu Avatarovi, který je tak moc skutečný a dechberoucí, je to vlastně ostuda. Jediné, co mi to dalo byl Krang. Paul Rudd tradičně vtipnej, nejvíc mě bavil asi Hlen, takovej růžovej maskot filmu. Ale jsem z toho furt taková rozčarovaná a pořádně nevím, co si myslet. A to je asi špatně. Takže 3*. SPOILER!!! Myslím si, že to nemuselo mít takový happyend, mohlo to skončit o jeden záběr dřív a vůbec by to tomu nevadilo, naopak. Si myslím, že by to posunulo film dál. ()

RAFT

Režisér Peyton Reed nám natočil třetí díl .A čeká nás dobrodružství v mnohovesmíru.Film není vůbec špatnej ,bavil sem se daleko líp než u filmu thor 3 a black panther 2.Film rychle utekl,ani na chvíli sem se nenudil.Trochu to připomínalo  star war a hvězdná pěchota dohromady.A m.o.d.o.k. mi připadal jak z animáku želvy ninja ,ty tam ještě chyběli .Stačí nepřemýšlet a jenom se dívat.Za mě 70% ()

Mini_X

Tak jsme se dočkali prvního Marvel film z fáze 5. No a musím říct, že ne splnil moje očekávání. Ano, sice jsem neměl moc velké očekávání tenhle film, ale byl jsem zvědaví, jak Marvel nám představí větší svět qvant. Než přijdu na negativa, tak chci zmínit věci co mě osobně se na snímku líbily. Scottova dcera mě celý film bavila a herečka Kathryn Newton hraje dceru Scotta naprosto geniálně a její chemie s otcem fungoval dost dobře, těším se až jí uvidím v budoucích projektech. Záporák Kang byl správně napsaný záporák a působil celý film, že jeho jen tak naši hrdinové neporazí, stejně jak u Kathryn, těším se na Kanga v budoucích projektech. A v pár záběrech filmu byly docela zajímaví nápady. Ale zbytek filmu by šel popsat následovně, jedná se o prázdný, bez emocionálních scén, ale hlavně se jedná o opakující se Marvel šablonu. Film otevírá silnými momenty, které se ale během filmu hned vyřeší, protože koho to zajímá”ha ha ha„. Ono to sice zní, jako drobnost, ale podle mě tohle by měl obsahovat, jakýkoliv superhrdinský film. CGI ve filmu byl chaotické, některé scény je měli v pohodě, ale proměnu některý vypadali jako něco z Sharkboy and Lavagirl (ano na takové levelu to sice nebylo, ale na to že to je od Marvel, tak jsem čekal víc). A ano chápu, že editoři bohužel nemají tolik času. Další problém byl, že vpodstatě celý film se stal je a pouze kvůli Janet, která se rozhodla, že nebude své rodině říkat co všechno ona prožila v říši qvant. Pokud Marvel bude si neustále dávat hřebíky na svou rakev, tak jdou do zkázy. 4/10 ()

misar3

Celá dějová linie s MODOKEM a jeho otřesný vizuál je dokonalý odraz toho, kam se aktuálně MCU ubírá. Postava si není jista sama sebou, vypadá otřesně a máte pocit, že ji tam autoři dali jenom kvůli návaznosti na komiks. A tak nějak dnes vypadá celek MCU... Good job Marvel. ()

noizcore

Moc nechápu ten hate. Propracovaný fantasy svět, o kterém se může Avatarovi 2 jen zdát a představení nového záporáka ve svěžím mixu akce a komedie. 7/10 ()

HERGImanCZ

Prázdné a bez duše. Třetí Ant-Man padá hlavně na scénáři a kvůli nezajímavým postavám. Zatímco Scott Lang tu v podání Paula Rudda nemá pořádně čas prodat své charisma, ostatní postavy jsou zkratkovité a bez řádně vybudovaných linek. Táhne to akorát Kang, který je excelentní, jen škoda, že finále jej trochu zabíjí. Oproti tomu MODOK je katastrofa celou dobu a motivace pro zvrat v jeho lince jsou nastíněny přinejlepším bídně. Celý Quantum Realm vypadá zpočátku poměrně působivě a nápaditě, časem se však proměňuje v digitální rudý maglajz, jenž nemá co nabídnout. Abych nebyl celou dobu jen negativní, ono se nejedná o přímo katastrofální film. Vše je zkrátka jen extrémně generické, neobjeví se tu žádný zajímavý nápad a Quantumania je tak velmi rychle zapomenutelná. ()

tlesk

O fous menší bejkárna než se všude píše. Ant-Man a Wasp: Quantumania je trochu funkčnější, než většina ostatních komiksových filmů poslední doby. To je ale po všem, co jsme už viděli žalostně málo. Je to něco jako když si uvaříte čaj z už vylouhovaného sáčku. Tu chuť dokonale znáte a je slabší než posledně. Jelikož ten čaj je silný, pořád se to pít dá. Kamarádům ale o tom zážitku nejspíš vyprávět nebudete. Humor, který tento snímek na rozdíl od čtvrtého Thora zachraňuje, balancuje na hraně trapnosti a záleží, zda na to přistoupíte. Zejména provedení MODOKa tu je vyloženě aspirantem na Zlatou malinu (herecky i co do vizuálního provedení) a je tak (ne)chtěně vtipný, že budete buďto vrtět nechápavě hlavou, a nebo se pobaveně uculovat. Celkově má třetí snímek s Ant-Manem mnohem méně civilní tón, než dva snímky předešlé a nutno dodat že ona barevná rozjuchanost mu moc nesedí. Co se ale Marvelu povedlo, je Kang, který jako záporák funguje skvěle a jeho další výskyt (resp. výskyt jeho dalších verzí) v příštích snímcích bude ještě zajímavý. Čtvrtá fáze skončila neslavně, pátá zahajuje rozpačitě. Zklamán ale nejsem, bavil jsem se. Jen příště bych byl rád za trochu více originality a trochu méně bezradnosti a superhrdinského kýče. Zda se toho dočkám je už jiná otázka… ()

Slizard

Nenormálny úlet od marvelu. Už chápem prečo to nemalo taký ohlas. No mne to krásne sadlo. Postáv tu je hromada a každá je zaujímavá. Z celkovej star wars like atmosféry som mal nostalgiu. A riadne predstavenie nového záporaka ma tiež potešilo. To, že som to videl v kine je len pridaná hodnota. ()

wege

3 lístky, 2 velké popcorny, litr v hajzlu a jdeme s dětmi na to. Než se dostanu k tomu digitálními bordelu na plátně, není něco s filmy špatně, když vám před filmem naservírují upoutávky na nové Transformers, Strážce Galaxie, Shazam 2 a Dungeons & Dragons? Kdyby člověk nechodil s dětmi na MCU do kina, tak všechny ty filmy vypadají jak z prdele a naprosto na nic vás nelákají. Podobný dojem ve mě zůstal po konci filmu. Čím dál tím začínám mít pocit, že MCU jde někam, odkud půjde těžko se vracet. Já ty komiksy neznám, ale Kang vypadá jako velký záporák a proti němu stojí kdo? Někdo, kdo měl vlastně mít jeden film, maximálně. Upravovali digitálně herce? Michelle vypadala nějak mladě. Jediný světlo představuje mladá holka, potenciálně do budoucna využitelná. I ty moje děti na konci (po desetiminutovém čekání na "bonus" u titulků, kde je asi miliarda těch lidí od počítačů) říkaly, že to není 10 z 10 jako vždy, padlo 8 z 10 a 7 z 10, což vypovídá o mnohém. Já to vidím tak na 4. ()

ForGump

Tohle už je tak průzračně čisté a dadaistické šílenství, že mě to baví čím dál více. Digitální megalomanie a chaos nejhrubšího zrna v multiversu všech multivers.. MODOK, Kang, mravenci, jelly hlen with holes, borec se čtením myšlenek z Good place, extravážná Pfeiffer a Douglas s naslouchátkem. To je tak v kostce vše. Prostě prvotřídní magorárna ve stylu svojském... jestli se z MCU fáze 5 a 6 stane tohle tak nakonec si ho užiju daleko víc než ty fáze předchozí. Feige a Marvel Studios si s námi jen a jen hrajou a je to celé meta a meta na druhou a jsem z celé té bizarnosti naprosto uchvácenej. Budeme si hrát Marvele.. hihihi.. jo a je tam Bill Murray, jo a Loki... hihihi.. jo a Kang a Kang a Kang a ? Kang? A Kang???!!!! Oh lord, Marvel je už taková svébytná sračka, že se neuvěřitelně bavím... my TOP guilty pleasure of all time...  70% ()

Pepe_cz123

Třetí Ant-Man v Quantumanii je zklamání. Zklamání kterému jen tězko věřím. A toto má být začátek té nové "epické dynastie"? No tak pak nechápu co tím Marvel myslel. Opět se tu zběsile stříhá hlavně v akci při které jsem místy doslova trpěl, scénář působí nedodělaně, celý film je tak neinovativně natočen a ten greenscreen tak je hrozný. A dál tu je nevtipný cringe humor a tak bych mohl pokračovat dál. Prvních 10 minut jsou ale přesto naprostá definice toho, co vždycky Ant-Mana charakterizovalo. Jenže pak se dostáváme do říše Kvant a pak to je stejná Marvel šablona. Ach jo. Jediný highlight tu je Kang dobyvatel v podání Jonathana Majorse který umí hrát, který ví co dělá a navíc je charismatickou a zapamatovatelnou postavou, a umí bavit, i vzhledem k tomu že poslední třetina z něj dělá totálního debila. Ve zkratce: tady mi  dokázali že Marvel slábne, a bojím se jak to půjde dál. Je pravdou že ty triky tady vypadají už lépe než předtím. A ještě si v rychloslti rýpnu do M.O.D.O.K.A a... Tady není o čem se bavit. Prostě létající materiál na memy. Začátek fáze 5 je katastrofický, a doufám že se Marvel polepší. I když tomu už po tomhle moc nevěřím. 4/10. ()

speedy7929

Kam smeruje nás milovaný Marvel? To ani Boh nevie. Otázkou je, či táto značka neskončila Endgamemom. Od tej chvíle to ide dosť dolu vodou. Nové postavy nezaujímajú a starým postavám nevymýšľajú dobré príbehy. Hlavne som nepochopil MODOKa, o ktorom je robený aj vlastný animovaný seriál. /20% ()

Milda003

Ant-man mi jako nevadil.. takovej jako anti hrdina co umí ovládat mravence a krade.. OK nápad dobrej.. společně s avengers mi taky nevadil.. ale tohle? Přijde mi to už moc jako sci-fi i ve sci-fi.. A vtipy které nadlehčují atmosféru, které mám v jiných filmech od Marvelu rád, tady bohužel nějak nefungují, na naopak jsou trapný - viz Deren, tam je celá postava vlastně trapas... ()

Vanchovi

Celé zle. Teda, ak by to bolo primárne cielené na detské publikum, tak dajme tomu. Ale toto je vo výsledku riadny zlepenec. Dialógy ako v detskom filme. Vytváranie "napätia" na začiatku tým, že je tam nejaké veľké tajomstvo, o ktorom nič nevieme a nevieme sa dočkať, kedy sa to už konečne dozvieme- tak toto vôbec nefunguje. Vedel by som menovať všetky šablóny, ktoré tu boli použité, ale to by bolo na dlho. Vo výsledku je to jeden veľký zlepenec a digibordeľ, kde ani jedna postava nie je sympatická a bolo mi jedno ako to nakoniec dopadne, hlavne, nech je čím skôr koniec. Pozriem si ešte nových strážcov (dúfam, že to neposerú tak ako to špeciálne vianočné vydanie) a potom už len Spiderman. Všetko ostatné vrátane seriálov, čo vzniklo po Endgame, je strata času. ()

Cooller odpad!

Evangeline Lilly se nějak podařilo zahodit sex appeal. Příběh samozřejmě sračka, příprava na ten jejich multiverse nonsense kde si mužou dělat co chtějí bez dopadu na celkový děj. Záporák by měl byt udajně silnější než Thanos a nevim teda, je to prostě jen dalši naklonovanej negr co střili blesky z prstu. *pew*pew* ()

Mr.Baboon

Vyloženej průser, jako byli například čtvrtý Thor, She-Hulk nebo Ms. Marvel to zase není. Ale je to takový nijaký, nemastný a neslaný. Na Ant-Maní rodinku je tohle přehnaně "epickej" story-arc, kterej ani není nakonec tak moc osudovej, jakým se snaží být. Jednoduše, znovu a opět se projevila klesající tendence kvality u Marvelu. Na tyhle filmy se prostě dnes už opravdu nevyplatí zaplatit 300,- za lístek do kina. ()

oldy

Ze všech Ant-Man filmu se mi líbil nejméně. Ale z těch posledních Marvel filmu a seriálů je to to lepší. 6/10 ()

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

22.01.2024

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

18.12.2023

Marvelu se vrší jeden problém za druhým. Poté, co Marvels skončili fiaskem, se stále trošku doufalo v to, že nejúspěšnější sága v historii bude nakopnuta nejen Fantastickou čtyřkou s lákavým… (více)