Ant-Man a Wasp: Quantumania

• Slovensko Ant-Man a Wasp: Quantumania (více)

Scott Lang (Paul Rudd) a Hope Van Dyne (Evangeline Lilly) spolu s Hankem Pymem (Michael Douglas) a Janet Van Dyne (Michelle Pfeiffer) prozkoumávají Quantum Realm, kde interagují s podivnými tvory a vydávají se na dobrodružství, které přesahuje hranice toho, co považovali za možné. (Falcon)

Motinski

Hneď po dopozeraní ma napadlo jednoduché metaforické prirovnanie. Ak najlepšie Marvelovky budeme brať ako knižný román tak Quantumania je len detská omaľovánka. Až moc farebná a gyčova, s treťotriednym scenárom a s MODOKOM ktorého keď som prvý krát videl musel som stlačiť stop aby som sa prestal smiať. Tretí Ant-man stratil všetko čo bolo dobré na dvoch predchodcoch. Nenútený humor a ľudské postavy, ako tak sviežu zápletku a hlavne umiernenosť. Toto mi viac pripomína Spy kids ako moderný blockbuster. Tešil som sa na Kanga, chválabohu aspoň on bol super, no keď ste jediný svetlý bod v takto spackanom filme, nie je to až tak silná vizitka do budúcnosti. A že tých plánov pre 5. fázu s ním majú. Jeho predstavenie (ak nerátam seriálového Lokiho) si mohli ušetriť proti silnejšiemu protivníkovi Úprimne som si nemyslel že to poviem pri tejto sérii (prvé dva diely mám celkom rád) no asi som práve videl najhorší MCU film ever. A to ich už bolo teda dosť veľa zlých. No a na toho Modoka tak skoro nezabudnem. ()

filmmovier

Herci výborní, všichni, do jednoho. A to je tak jediné, co můžu chválit. Odporné digitální triky, bohužel extrémně blbý příběh, velesměšný a obludně odporný nepovedený MODOK (wtf?) a digibordel na konci. Majors mě nepřesvědčil o tom, že jeho Kang má potenciál, ani v Lokim, ani tady. Potitulkové scény jsou vyloženě děsivé (a blbé). Akce je ale fajn, stopáž je naštěstí příjemná (aspoň že tak, zaplaťbůh!) a scény mimo kvantovou říši jsou skvělé, škoda, že jich je tak málo. Naštěstí tahle extrémně nepovedená MCU fáze už končí, dál to snad bude lepší, neboť má Marvel nakročeno k tomu, dostat se s mnoha svými projekty až POD úroveň DC. A já jsem jeho filmy unaven. 55 %. Nejhorší MCU film vůbec, a to Ant-Manovy první dva filmy miluju, o to to zamrzí samozřejmě víc. ()

Johnny.ARN

Čo je tento film? Star Wars na steroidoch. Záporák musel byť čierny ( a pritom nám tvorcovia skoro v každej druhej scéne ukazujú, aké všelijaké kreatúry vedia vymyslieť, ale nie, padouch musí byť ľudský zberač ) celý film prezentovaný ako strašný OP borec aby sa v závere úplne posral. Príbeh je taká snúžka všetkých klišé, zvratov a hovadín, ktoré sme videli už stokrát a nikoho neprekvapili, nepobavili, proste nič. Tu si evidentne scenáristi povedali, že jebú na to. Čo najviac posunie MCU? Potitulkové scény. Marvel by si mal založiť platený youtube kanál, kde by vydával len tieto scény a ušetrili by strašné milióny krvavých petrošekelov a hlavne náš čas. Takže, je potrebné ísť do kina? Áno, pokiaľ sa chcete pokochať fakt pekným, farebným a nápaditým vizuálom. 3D zbytočné, 4dx príjemná vychytávka a niektorým scénam to dodá tú správnu dynamiku. Takže môžeme povedať, že Marvel si zobral ďalší oddychový čas a len si otvorili dvierka do nové sveta. Ultraslabé 3 z 5 ( Cinema City Aupark, predpremiéra, 3D 4dx ) ()

viperDavid

Asi nejhezčí pohled je na Kathryn Newton, která vyrostla do krásky. Herecky při takovém bijáku úplně nevím, ale líbila se mi v jiných filmech tak asi dobrý. Quantumanie je ale dost přemrštěná scifi, která kdyby tu nebyla asi by se nic nestalo. Z Ant-Mana se stal seriál na pokračování a díl od dílu horší. Na druhou stranu, někomu se asi bude líbit. ()

Mrkvič

Trochu vtipu, trocha nápaditosti velmi pestrého světa, fajnový Paul Rudd, Bill Murray a možná tak ještě Michael Douglas, ale jinak ve filmu nic moc není. Trochu mi přišlo, jako kdybych neviděl některé předchozí díly, ale viděl jsem všechny. Jen divák neprožívající všechny postavy ve světě marvelu, necítí takové propojení a odkazování na doby dávno minulé.A co bylo bohužel tím nejslabším, bylo duo záporáků. Velká lítající hlava byla oproti jiným pestrostem světa úplně mimo. A desktruktor byl necharismatický a oplívající obrovskými silami, ale na konci celkem trapně poražen. Až jsem z toho radši usnul. ()

oveckaoa

Šel jsem na to jen kvůli Kangovi v tomto směru je to poloviční spokojenost jako celek mě to přijde nejlepší ze všech 3 dílů což , ale není náznak kvality jelikož jedničku si pamatuji matně a z dvojky si nepamatuji snad nic. Velkým plusem je to, že se to rozjede hned zhruba v 15 minutě ze všech tří dílů to má asi nejlepší humor (není zde Peňa  což je největší plus filmu) a asi i děj. Bohužel jsou zde i zápory celý děj je ve zkratce takový, že Cassie  udělá nějaký přijímač do quantum realm na druhé straně ho Modok/Darren Cross (záporák z jedničky předělaný na Modoka) zachytí a vtáhne do quantum realm (proč je vtáhl kamsi do prdele místo k sobě film neřeší takových věcí se zde neřeší více) tam je místní diktátor Kang co se chce  z tama dostat a  potřebuje k tomu Ant Mana. Modok je jeden z nejtrapnějších záporáků co kdy Marvel předvedl (trapnější než on je asi pouze ten z Ant Mana a Wasp na toho si ani nevzpomenu kdo to byl dokonce ) ten jeho vzhled  s obří lidskou hlavou je strašný cringe kdyby to bylo jen to brnění ještě by se to dalo navíc je zde k ničemu předvede několik soubojů a  z prvního uteče a ve druhém mu natrhne prdel Cassie. Jeho konec a polepšení ve stylu Darrene nejsi hovado tak nebuď (ani ho neznala a chtěl ji v jedničce zabít ) a on je díky tomu hodný je totální píčovina. I Cassie je divná kdy vše hned umí zatímco Scott se to učil postupně. Mravence co se během chvíle naučí být op a  udělají vlastní civilizaci ani neřeším. Ohledně toho Kanga tato verze je jedna z nejsilnějších (což několikrát zmíní) má zbraně a vojáky z budoucnosti a natrhne mu zde prdel Ant Man a několik mravenců tudíž jestli je to ta hrozba co je silnější než Thanos (což Feige sám řekl) tak se musím smát. Pokud ho porazí jeden z nejslabších avengerů po Hawkeyem (nepočítám do toho Black Widow Natashu co je mrtvá a její nástupkyni)  tak ty jeho ostatní varianty musí být snad slabší. Potitulkovka první je zajímavá druhou jsem shlédl až nyní na youtube. 60 procent. P.s. 3 D k ničemu vyhozených 170 korun ()

hroubek

Nejsem zklamaný, ale taky nejsem zvláště nadšený. Dostal jsem fajn marvelovský film, který v mnoha ohledech funguje, je docela zábavný a celkový příběh MCU posouvá zas o kus dál. Na druhou stranu vím, že potenciál tohoto příběhu byl úplně někde jinde, a je velká škoda, že tvůrci neměli koule nám ukázat vážnější film a naplno prodat nového záporáka, ze kterého půjde strach napříč mnohavesmírem. ()

Timak

No, asi takhle. Prvního ant-mana mám rád. Druhej je za mě už jen Ok. Takže od třetího jsem nečekal nic. Pak jsem si přečetl ohlasy typu, že je to vlastně takový malý star-wars a začal jsem se trochu těšit (a to nejsem fanda sw) a dostal jsem …. Vlastně ty star wars :) hele, prostě je to Ok. Já to za nějak extra velký průser nepovažuji. Jednoduše ant-man neměl velké ambice (u mě) a zákonitě teda nemohl nějak extra zklamat. Naopak. Casey je sympaťanda (konečně pořádný casting), představení Kanga se mi líbil hodně (to co bylo v Lokim, to se snad ani nedá počítat), to že je v AM hrozně moc chyb a celkově vlastně chování jednotlivých postav (především Janet) nedává vůbec smysl, to je prostě neskutečně obvious, ale zase, copak jsem čekal něco víc? Nečekal. Takže vlastně vážně Ok. U Thora jsem trpěl víc. Pic ()

VanTom

Povstání v pestrobarevné, potvorami všech myslitelných tvarů (ano, à la Star Wars) obývané Říši kvant se nerozpadlo na kousíčky, protože (navzdory scénáři tvrdícímu "přestože") se vedlo proti jednomu z nejhrozivějších padouchů MCU vůbec. Přitom si Kang Dobyvatel vystačil relativně s málem, ovšem z Jonathana Majorse sálalo charizma, převaha a moc a při jeho rozhovorech/proslovech (především s podobně skvělou Michelle Pfeiffer) jsem ani nedutal. Samotný Scott Lang jim víceméně přihrával a naštěstí nevtipkoval v úplně každé situaci – stačila nemístná (uprostřed bitvy) zastavení "rodina především". Za mě ve výsledku nečekaná spokojenost z této odlehčené, odsýpající sci-fi komiksovky. [CineStar Anděl] ()

Brain-D

Tak na to jaký Hype měl tento snímek představovat pro nadcházející multiverse-válku, tak jde o velice průměrný snímek, který nedokáže prodat pořádně ani sám sebe. Ant-man je super a takový jak ho známe do té doby, než se dostane do "Quantum relm", jak se tam ocitne, tak je lehce zaměnitelný za jakékoliv jiného superhrdinu, který by bojoval proti extrémně silnějšímu záporáku. Ten je tu jedno velké + a být trochu propracovanějšího scénáře, tak by Jonathan Majors budil strach a respekt, kterým působil Darth Vader ve Star Wars filmech. Bohužel scénář nakonec semele i samotného záporáka. Nejhorší, co snímek obsahuje je hlavně postava Modoka. To je opravdu hrozný kámen úrazu a jedna velká tragédie, kdykoliv se objeví tato postava na plátně. 55% ()

Trustme

Jednou se budou tyhle marvelácký sračky zodpovídat před kinematografickým tribunálem za zničení dobrého filmového vkusu jedné generace. ()

Natabar

Absolutní šílenost. Scénárista se musel úplně zbláznit. Reverzní StarWars, které s původní ideou Antmana nejenomže nemají nic společného, ale vlastně ho v celé jeho podstatě popírají. ()

LizianShaw

Je to smutné, ale co se týče Ant-Manovo trilogie, tak je každý díl o něco horší, než ten předchozí. První Ant-Man je snad nejlepší komedií MCU (spolu se Spider-Manem a Ragnarokem) a zaujme nejvíc svým malým měřítkem, oproti ostatním Marvel koncům světa. Ani tak nesází na akci, spíš na humor, který mu vychází skvěle. Druhý Ant-Man už je o něco více dětinštější. Třetí Ant-Man se snaží být co největší to jde, kdy ke konci sledujeme armády Quantum-obyvatel, jak do sebe buší po stovkách. Ale, že by mě zajímaly postavy typu "How many holes do you have" nebo jakási kopírka Valkyrie, to se říct nedá a prostoru měly na můj vkus až příliš. Dost jsem viděl stížnosti na Evangeline Lilly, že její role je nicotná, a to je bohužel pravda. Nejvíc prostoru tu má mimo Scotta Janet Van Dyne, ikdyž její prkenné vyděšené vysvětlování nebezpečí tomu moc nepomáhá. Perličkou je Jonathan Majors jako Kang. Naprostá většina komentářů zde tvrdí, že je to nejlepší z tohoto filmu a já naprosto souhlasím, a je škoda, že skočil z perfektního Lokiho, do wannabe-Avengers Ant-Mana. Definitivně se ale těším na jeho budoucnost, a určitě má na to překonat i samotného Thanose. Veskrze bych dal 50%, protože se dost často film snaží být dojemný, či vtipný, ale to se mu prostě nedaří, a postavy vás až moc nezajímají. ()

JohnSmith

Ano, uznávám, že předchozí dobrodružství Ant-Mana byla lepší, ale takhle nízké hodnocení si film nezaslouží. Má svoje plusy i minusy. Nejdříve plusy. Herci jsou skoro všichni sympatičtí a fajn, Kang je hodně slušný záporák. Vizuální stránka filmu je super (viděno v IMAX 3D). Příběh je rychlý a cesta do říše qvant se rodila od prvního dílu, takže tohle bylo v pohodě. Pokud jde o minusy, tak prvním je Bill Murray, který je tam jen chvíli, ale štval me od prvního záběru. Říše qvant mi moc připomínala Star Wars, což pro me bylo dost rušivé,i když jsem fanoušek Star Wars. Kapitola sama o sobě je obří vraždící hlava, která není ani minus ani plus, je prostě ujetá a celkem zábavná, stejně jako růžový želé které se pořád ptá na počet děr. Ve finále slabší zábava než předchozí díly, nicméně po utrpení s tragickou Wakandou, jsem se velice slušně bavil. ()

ondraondra

Po všech těch trailerech a prvních dojmech jsem čekal větší hrůzu. Rozhodně to není takový mišmaš jako druhý Doctor Strange nebo trapná blbost jako čtvrtý Thor. Je to prostoduchá rodinná zábava, která kráčí ve šlépějích předchozích dvou filmů s Ant-Manem, takže moc nechápu to obecné zklamání. Kang mě bavil, především jeho minulost v kvantové říši a napínavý finální souboj se Scottem. Humor je tu fajn, i když se občas vtipkuje ve chvílích, kdy to není úplně vhodné, jak už je v MCU zvykem. Je škoda, že první polovina je tak sterilně nudná a film je celkově dost nevýrazný, ale já žádný zázrak nečekal, takže jsem víceméně spokojený. ()

blackJag

"VŽDYCKY JE KAM RŮST." Jako, dva týdny po premiéře a v sále jsem byl sám samotinký :-) Dochází MCU dech? Zdá se... Film je vlastně celkem v pohodě, profesionálně digitálně provedený, začleňující se do provázaného vesmíru, nic víc, ani míň, než unavená zábava. Asi to mohlo být i kratší, jenom těch situací, kdy Scott Lang mohl prostě zmáčknout čudlík, zvětšit se a hotovo, protože Kang, nový arcipadouch MCU, zjevně není takový geroj, jak by se mohlo zdát :-) Nebo jsme svědky diverzní taktiky? Přítomnost Lokiho v obvyklém závěrečném přídavku něco takového naznačuje. Tak uvidíme, Kang se totiž vrátí! Hůů, bojim, bojim :-) 60% ()

dragon94

Vzhledem k hodnocení jsem očekával průser jakým byl druhý Strange nebo nedej bože čtvrtý Thor či seriály Ms. Marvel nebo She-Hulk. O to víc mě překvapuje, že je to vlastně docela hodně v pohodě film, který narozdíl od zmiňovaných nijak neškodí značce MCU. Třetí Ant-Man sice není žádné terno, ale je to vlastně úplně v pohodě koukatelný komiksový průměr, ve kterém je Kang fakt zlej a Scott dělá vše fakt pro Cassie. Naprosto zasloužené 3* 60% ()

drackula

Nemám s týmto filmom nejaký zásadnejší problém, ale je pravda, že to je viac-menej iba obyčajná farebná blbina bez niečoho naviac. Bavil ma Kang, ale ostatné postavy mi boli ukradnuté. Nemôžem povedať, že by som sa nezabavil, ale nejakú hlbšiu stopu to vo mne nezanechalo. 60% ()

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

22.01.2024

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

18.12.2023

Marvelu se vrší jeden problém za druhým. Poté, co Marvels skončili fiaskem, se stále trošku doufalo v to, že nejúspěšnější sága v historii bude nakopnuta nejen Fantastickou čtyřkou s lákavým… (více)