Ant-Man a Wasp: Quantumania

• Slovensko Ant-Man a Wasp: Quantumania (více)

Scott Lang (Paul Rudd) a Hope Van Dyne (Evangeline Lilly) spolu s Hankem Pymem (Michael Douglas) a Janet Van Dyne (Michelle Pfeiffer) prozkoumávají Quantum Realm, kde interagují s podivnými tvory a vydávají se na dobrodružství, které přesahuje hranice toho, co považovali za možné. (Falcon)

Mr.Baboon

Vyloženej průser, jako byli například čtvrtý Thor, She-Hulk nebo Ms. Marvel to zase není. Ale je to takový nijaký, nemastný a neslaný. Na Ant-Maní rodinku je tohle přehnaně "epickej" story-arc, kterej ani není nakonec tak moc osudovej, jakým se snaží být. Jednoduše, znovu a opět se projevila klesající tendence kvality u Marvelu. Na tyhle filmy se prostě dnes už opravdu nevyplatí zaplatit 300,- za lístek do kina. ()

oldy

Ze všech Ant-Man filmu se mi líbil nejméně. Ale z těch posledních Marvel filmu a seriálů je to to lepší. 6/10 ()

papadoce

A máme to tu. Evendžrovský vesmír je krutě vyplienený do dna. Na zemi sa už udialo všetko čo sa mohlo, Strange pobehal šialený mnohovesmír, Strážcovia galaxie všetky planéty a tak Mravec musel ísť opačným smerom, do atómu v atóme v atóme v atóme v …… Niežeby to nebolo zaujímavé, len mi to prišlo skôr ako Hviezdne vojny než ako Avengers lebo tú zmenšenosť prestanete v desiatej minúte vnímať a ostane iba bizarný svet. Postavičiek bolo obrovské množstvo a väčšina naozaj zaujímavých. Potešila prekrásna staručká Mišél Faifer, fakt krásna, ale potešil aj Miško Dagles. Nepotešila klučina Evanželína, to čo si spravila s vlasmi to je prúser, pišula jedna. Samozrejme trikovej stránke nie je absolútne čo vytknúť, o tom žiadna, lenže do značnej miery tu absentoval humor. Chýbala mi najmä tlupa zlodejských kamarátov z jednotky a dvojky. Hlavný zloduch (moja srdcová téma) bol zaujímavý svojim prejavom, veľmi sa mi páčilo s akým chladom v hlave konal, ale v zásade v boji to bol sračkár. Jonatán Majorovie bol ale dobrou voľbou, za Kangovu neschopnosť predsa nemohol a dal mu slušnú charizmu. Celkovo šlo o slabý film od Marvelu, to musím proste konštatovať. Jeden z najslabších zárezov vôbec. Mrzí to, lebo som skalným fanúšikom. Dve. ()

JohnZ87

Navzdory exotickému prostředí kvantové říše a rozmanitým tvorům (dost připomínajících Star Wars) překvapivě ploché, jednotvárné a bez větší hloubky. Extrémní tajnůskářství Janett ohledně jejího života v kvantové říši působí až nepřirozeně a iracionálně. Finální hromadná bitva se zjevně snaží vizuálem odkazovat na Avengers: Endgame a nabídne i pár zapamatovatelných momentů. Kang ovšem rozhodně nepůsobí jako ultimátní záporák pro nadcházející Avengers a Thanosovi svou "zlověstností" nesahá ani po kotníky. Lord Krylar (Bill Murray) zůstal celkem zahalen tajemstvím - stejně jako jeho osud. 65% ()

DaweForeman

Další ze šňůry Marvelovek, která je tvořená sériově na běžícím pásu. Bohužel to nepřináší už nic originálního a ani trochu napínavého. Sem tam se naskytne vtip, ale i ten tu bohužel není zrovna rozmnožen. Jediným tahákem je tak maximálně vizuál, kdy to jako obvykle dobře vypadá a obzvláště musím obdivovat designery - jak dokáží vytvořit jednotlivé místa, techniku a hlavně jednotlivé bytosti. Obecně to po příběhové stránce působí vynuceně, kdy to působí jako pojivo pro další příběhy, a hlavní záporák je hodně špatně sepsaný - kdy má své momenty, které jsou pak zabity nějakou úplnou zbytečností. ()

Dejvecd

Ant-Man and The Wasp (ktorú si z filmu vôbec nepamätám a jej meno je v názve asi len kvôli nejakej rádoby gender equality): Quantumania je film, ktorý doslova a do písmena prezentuje to čo je zle s momentálnym Marvelom a vlastne aj s drvivou väčšinou súčasných blockbusterov. Ja chápem, že Marvel sa snaží dať priestor nejakým menej známym a neskúseným (nie pár epizód Rick a Morty neberiem ako skúsenosť s písaním scenárov pre filmy) scenáristom, ale nemôžu sa diviť, že to potom dopadá tak ako to dopadá. Tento film je totižto stelesnením plochého a suchého príbehu, kde sú všetky zaujímavé témy (ktoré by fanúšikovia radi videli spracované vo filme) spláchnuté do záchoda v zmesi akýchsi nudných "Wannabe Power-Rangers" (vyzerá to horšie jak PR) kde všetky postavy pôsobia nesympaticky a záporák neskutočne nudne (bez akýchkoľvek zaujímavých motívov + z toho jedného z mála reálne dobrých záporákov, akých sme v MCU dostali, Darrena a.k.a. M.O.D.O.K.a opôť spravili po vzoru Lokiho a Zema trápneho debila...) a celé to pôsobí úplne zbytočne, pretože postavy sa za celý čas filmu nikam nevyvinuli. Namiesto dobrého filmu teda sledujeme jeden otrasný CGI bordel za druhým, ktorý nie je emocionálny, nie je napínavý a po skončení som si už ani nepamätal o čom to celé bolo. Je fakt škoda vidieť skvelých hercov, ako Bill Murray, Paul Rudd, Jonathan Majors, Michelle Pfeiffer, ako sa snažia vydať zo seba dobrý výkon vo "filme" ako je toto. Je škoda vidieť fakt dobrú akčnú scénu (áno je to na konci, očividne) v zdrape fakt otrasných akčných sekvencií, ktoré pozostávajú len z prestrihov medzi tvárami záporákov a hrdinami... nie nevyzerá to dobre, skôr trápne. Tento film je totižto odpad veľmi nízkej hodnoty, po ktorom fakt dúfam, že Gunnovo DC-čko rozdrtí toto otrasné štúdio (Marvel-Disney) na padrť. 2/10 ()

Hyperbolic

Nevím, na jakém filmu byli ostatní hodnotící ale já dostal přesně to co jsem chtěl. Epický velkofilm, s parádními efekty (mega co zase mistři vizuálních efektů dokázali, v kině to vyniklo opravdu hodně, Quantum Realm je jedna z nejkrásnějších lokací co nám Feige zatím naservíroval), spoustou akce (tolik bitev, s tolika záporáky, napětí když na scénu poprvé vletí M.O.D.O.K.) a nehorázného záporáka, jasně, že nám z Kanga neukážou vše hned v prvním celovečerním filmu, takovéhle navnadění (jak už to bylo s Thanosem) dává mnohem více. Jonathan Majors si budoucí filmy ukradne pro sebe, ta autorita, zloba, smutek a moc, a to skoro ani nemusel mluvit. To, že je to v zajetých kolejích mi opravdu nevadí, proto se na tyhle filmy dívám a opravdu mi nepřijde ok, že tenhle film trpí kvůli tomu, že před ním přišly jiné podobné. Film to je mnohem lepší než některé předchozí filmy a jejich sequely (a ty jsou v červených číslech!) a opravdu nechápu ten hate. Jeden z nejlepších MCU filmů za dlouhou dobu (parádní nakopnutí fáze 5), a já doufám v návrat Scotta i v dalších filmech a těším se, jak bude pokračovat Cassie, jako jeho nástupkyně. Minus? Nebyl tam Luis se svým recapem :( ()

koty2201

Úprimne musím povedať, že nie je to tak príšerné ako sa hovorí. Ak tomuto niekto dáva 4/10, tak potom by mal Thor 4 pri najlepšom 1/10 :D To čo sľuboval Kevin Feige som v podstate dostal. Nie tak skvelé ako to on musí ospevovať, ale je to klasika od Marvelu, ktorá veľmi nepoteší, ale ani tragicky nesklame. Chýbal mi tu Scottov kamarát Louis, pretože oni dvaja mali medzi sebou skvelú chémiu. To ma na predchádzajúcich dieloch Ant-Mana veľmi bavilo. Každopádne tu boli najsilnejšími a nosnými postavami Cassie, Scott a ich vzájomný vzťah. Hľadajú si k sebe cestu späť, keďže boli 5 rokov odlúčení a fungovalo to tu dosť dobre. Kang ako nástupca Thanosa celý film ovládol a naozaj ide z neho strach. Je to fakt psychopat a Jonathan Majors ho podal na úrovni.  Zvyšok postáv tu však hralo druhé husle a neboli nejak výrazne a nemali dostatok priestoru, aby tvorcovia vykreslili komplexnejšie ich charaktery. U Marvelu sú ploché charaktery už bohužiaľ klasika a to je škoda. Prirovnanie k Star Wars čo sa týka bizarných stvorení je príznačný. Nemyslím to však vôbec zle, pretože tu sa filmári vybláznili a vymysleli mnoho zaujímavých “príšeriek”. Len je blbé, že ich nevyužili trochu viac aby kvantová ríša pôsobila živšie. Samotné prostredie a vizuál za mňa môže byť. Áno, opäť to tu hýri všetkými farbami dúhy a je to typická marvelovská omaľovánka. Lenže nijak ma to nevyrušovalo a povedal som si, že kvantová ríša je proste takýto divný svet a hodilo sa mi to tam. Hudbu nekomentujem, pretože to tiež boli také generické melódie na aké sme z týchto filmov zvyknutí. Príbeh ako taký dobre odsýpal a úprimne som sa bavil. Humor bol občas cringe a aj M.O.D.O.K. bol skôr trápny ako vtipný, ale hovorím si, že to mohlo byť aj horšie. Mali sme tu klasickú šablónu Marvel príbehov a bol občas skratkovitý. Niektoré veci tu dostali menej priestoru ako by si zaslúžili a občas je tu sem tam nelogická blbosť, ale nevadilo mi to. Nič nezvyčajné. Našťastie som si to celkom užil a dve záverečné potitulkové scény veľmi potešili. Takéto milé prekvapenia mám rád. ()

hynn3k

Neskutečně hloupej a škaredej film. A příští Avengers má psát ten samej člověk. Snad to po tomhle failu svěří někomu schopnějšímu. ()

adamix

Číre sklamanie. A to ešte budem dlho rozmýšľať nad mojimi, pre tento výtvor šľachetnými, troma hviezdami. Marvel už nedokáže natočiť nič seriózne a keď už sa vrhne do komických nôt, nevychádza to, pretože humor, ktorý dominoval v prvých dvoch ant-manoch, tu pozostáva z niekoľkých trápnych gringe fráz a situácii, na ktorých sa azda nikto normálny nezasmeje. Úsmevný je scenár, pretože je taký tupý ako postavy, ktoré ho stelesňujú. Paul Rudd nie je ťahúň takejto veľkej látky, jeho prvé heistovky mali šmrnc ale mali skôr doplnkový charakter než niečo podstatné (podstatným sa stal prvý a posledný krát až v Endgame). Vizuál otrasný a pri M.O.D.O.K.-ovej tvári sa rehotala celá sála (aj celý internet), postavy nemajú rešpekt a chudák Jonathan Majors, ktorý hrá Kanga solídne a ako jediný berie svoju rolu trochu vážne, nedostane potrebné ovácie v tejto slabote. On je jediným atraktívnym bodom celého diania. Viac on ako jeho postava, od ktorej očakávame veľké divy a ony sa akosi nedostavia. Porazí ho horda socialistických mravcov a Rudd s Evangelinou ho dorazia úplne a o jeho schopnostiach pozostávajúcich zo šlahania laserov z papŕč a sithovského levitovania s predmetmi a s ľuďmi nie sú moc presvedčivé schopnosti patriace dobyvateľovi, ktorý dokáže vyhladiť vesmíry a časové osi. Scenár má mnoho dier a logiku za tým nehľadajte, iba by vám to spôsobilo bolehlav. Poslednú nádej na vykopanie Marvelu z vlastných sračiek som vkladal do nového Ant-Mana a týmto úplne vyhasla. Veľmi slabé 3*. ()

hrumsrt

Že může být začátek páté fáze MCU ještě tristnější než v minulém případě, by mě ani nenapadlo... MCU ukončilo minulou fázi poprvé bez jediného Avengers filmu a navíc šlo s přehledem o fázi nejslabší, kdy nejlepším filmem byl podle mě Vlkodlak, u kterého ale navíc není jasné, jak moc bude relevantní pro celé MCU, spíše to vypadá, že nijak... V podstatě MCU ve čtvrté fázi poprvé dokázal, že je něco vážně špatně, i když jde o takový mezigenerační skok po odchodu původních hrdinů, tak téměř každý jednotlivý film či seriál v podstatě spíš nebavil a neuspěl.. Mohli jsme doufat, že se tvůrci poučí, že pátá fáze, která má být ve znamení Kanga Dobyvatele, bude podobně epická, jako když se třeba v minulosti postupně teasoval Thanos.. Vykopnout to měl třetí Ant-Man, tedy hrdina, který je možné tím nejlidštějším ze všech členů Avengers.. Nevím, koho napadlo, že zrovna Scott bude jako první měřit síly s Kangem, ale v samotné podstatě je to nesmysl.. Představte si, že víte, že třetí fáze bude ve znamení Endgame, že dojde Thanos a stane se co se stane, ale celá fáze by tehdy začala tak, že uvedete druhého Black Panthera, tedy hrdinu, který prvním filmem představil svůj odlišný styl a najednou ho pošlete proti záporákovi, se kterým se v budoucnosti všichni střetnou v týmovce? Není prostě tenhle koncept už od začátku nesmysl? Přece je jasné, že v podobné sólovce náš hrdina vyhrát nemůže, jinak by nebyl záporák relevantní a konkurence schopný.. V případě Ant-Man to bolí o to více, že právě přechozí kousky ze série byli uvolněnější a daleko přízemnější, kdy jednička byla v podstatě variace na heist a hlavním prvek obou dílů byla rodina. Proto je naprosto nepochopitelné, že tady se okamžitě skáče do jednoho digitálního světa a okamžitě se střetáváme s Kangem.. Nechápu, jak tohle tvůrci můžou nevidět, stejní tvůrci a tolik odlišné filmy.. Úvodní pasáž mimo kvantovou říši je přesně taková, jaký by Ant-man film měl být... Ale ona trvá tak možná pár minut.. Pak už se to veze.. Od samotného odůvodnění, proč se hrdinové dostanou do říše kvant až po všechno, co se děje uvnitř, všechno působí tak sterilně. Nechápu, proč tam ty postavy jsou a co mají za cíl.. Celé to bliká barvičkami, snaží se to být cool, ale k čemu. Nemá to duši, nemá to motivaci nemá to nic.. Jako ano, Jonathan Majors je docela dobrej, ale prostě je to jak kdyby Thanose školil Hawkeye.. Takový souboj od začátku nemá cenu. A co očekávaná osobní linka s nepříliš vhodně přeobsazenou dcerou? Jestli tam nějaký spor byl, tak očividně jeho ignorace byla podle tvůrců nejlepším řešením.. O čem teda ten film je? Nevím.. Ale k tomu všemu se představuje záporná figurka MODOKA, jenž má překvapivě nějaká propojení s minulostí Ant-Mana. Akorát, že tak nějak od začátku je tahle postavička do filmového světa naprosto nevhodná.. Ví, tam vůbec někdo "quo vadis".. Jen série scén, které sami o sobě o ničem nejsou, a co hůř ani jako celek nestojí za to... Od začátku bylo zřejmé, že říše kvant bude digitální žeň, akorát že tohle je jen nevkus.. Radím, vypnout to jakmile se opustí reálný svět. Sice to není, kdovíjak dlouhé, ale od zhruba dvacáté minuty už jen nudí.. Zapomíná to, na všechno, co dělalo Ant-Mana, kým je.. Absence Luise je jen smutným dovětkem téhle příšernosti.. Hůř už asi být nemůže, tady už musí vést cesta jen vzhůru, že prosím? 25% () (méně) (více)

Cermicek

Hvězda za Michelle a druhá za záporaka. Jinak o ničem. Nemá to chemii. Scénář tradičně tragédie. Plus divák dostává dojem, že to tak nějak vůbec nesedí dohromady. A pokusy o vtip? - k smíchu! Pro mě osobně je Ant-man úplně zbytečná část MCU. ()

Coliseum

To je...konec. Subatomární vdechnutí vlastního stínu, blábolů na kvadrát a...když tam v jednom díle nejde chodit bez skafandru, nechoď tam pak v kostkovaný košili! Marvel skončil. P.S. ještě tak odkaz na SW,to by bylo už moc. ()

Oxyuranus

Takové Star wars v CGI kabátě bez jakékoholiv nápadu. Je to ujetý, bláznivý, spoustu blbejch nápadů typu mluvící budova. Nic sofistikovanýho. Nadruhou stranu je vidět, že se do toho nalilo spoustu peněz a jako filmařina je to pěkná, ale bez žádný tvůrčí invence, chuti riskovat, autorské vize. Jen další blockbuster na objednávku, který má vydělat prachy a upřímně mě to dost štve. Pro filmové umění blbá doba. ()

Beri

Ak mate radi Marvel, tak to dopozerate a nebudete nijak zvlast sklamany. To je ale asi tak vsetko. Antman patri medzi najslabsie sfilmovane postavy a v tejto Multiverse faze vyzera lepsie len preto ze latka je nizsie. Najvacsim problemom je ale ze su vam vsetky postavy vlastne ukradnute, neni komu fandit. Keby ich tam Kang vsetky zabil, vobec by to nevadilo. Neviem ako bude vyzerat finale faze v podani noveho Avengers filmu, ale uz zacinam pochybovat ze mi bude stat za to ist nan do kina. ()

mrclTV

Nápad, ako si ozvláštniť sledovanie tohto filmu - dajte si súťaž v pití, vždy keď zaznie vo filme slovo "quantum", dajte si poldeci... budete v bezvedomí po prvej polhodine (čo bude možno lepšie, ako keby ste ho pozerali). Tento film je živým príkladom všetkých memečiek o fantazijnom svete komiksov, vždy keď ideme vysvetliť nejakú vymyslenú techniku alebo sci-fi vedu, pridáme od nej magické slovíčko, tu to je "kvantová"... ak by bol problém iba v tom, dopadlo by to ešte solídne, tu sú totiž ešte väčšie problémy, film je proste nezáživný, prvé dva Ant-manovské filmy boli aspoň neškodná zábava "pre celú rodinu", tu sa nevyskytuje už ani to. Film mi pripadal ako snaha vytvoriť Marvelácku odpoveď na Avatara (veľa svetielok, veľa bláznivých organizmov, veľa podivností, ale toto všetko film nezachráni, keď všetko ostatné absentuje). Zápletka, ktorej nekvalita by neobstála ani v slovenskom dennom seriály (tvorcovia si veľmi nelámali hlavu ako dostať postavy do kvantového sveta) kvalitne podkopáva nohy draho vyzerajúcej vizuálnej výprave po rozmanitých krajoch kvantového vesmíru. Tento film je slabý a obsahovo prakticky prázdny. Ponúka len slabo pozliepané náčrty deja - rozdelená rodina, boje medzi frakciami, ktoré divákovi nič nepovedia a ich osudy sú mu ukradnuté, "medzikvantových utečencov"? (alebo to boli povstalci? Ani neviem.) Veľmi lenivé. Ako bonus je zvyšných 80% zápletky umelo vybudovaných na tom, že babička Janet každému zamlčala svoje zážitky z kvantového sveta, čiže všetci okrem nej tápu v prázdnote, úplne zbytočne a nezmyselne....  Á propos, áno, efekty som vychválil, asi 99% efektov je neskutočne vyšperkovaných, ale jedno percento je zase prekvapivo odfláknuté, určite budete vedieť o čom rozpravám keď budete film pozerať, celkom trapas na 200 miliónovej produkcii. Vidí sa mi, že tento hrdina už svoj filmový potenciál vyčerpal minule, no v Disney sa rozhodli, že stoj čo stoj film natočia, len aby pripravili odrazový mostík pre Kanga. Vznikol z toho veľmi chabý mostík. ()

PlysovyMacko

Hlavní hrdinovia uviaznu v kvantovom svete, ktorý obývajú rôzne bytosti. Vizuálne ide o extrémne preplácaný film. Zaujímalo by ma či hercov baví natáčať celý film pred zeleným pozadím. Plusom sú originálne vyzerajúce obludky. Ako sa do tohto filmu dostal Bill Murray je mi záhadou. ()

Obsazení Fantastické čtyřky potvrzeno

22.01.2024

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

18.12.2023

Marvelu se vrší jeden problém za druhým. Poté, co Marvels skončili fiaskem, se stále trošku doufalo v to, že nejúspěšnější sága v historii bude nakopnuta nejen Fantastickou čtyřkou s lákavým… (více)