Slunečná

• Slovensko Slnečná
Komedie / Romantický / Rodinný
Česko, (2020–2022), 166 h 49 min (Minutáž: 55–69 min)

Eva Salvatore Burešová, Marek Lambora, Lukáš Langmajer, Barbora Jánová, Filip Tomsa, Eva Holubová, Iva Hüttnerová, Jan Šťastný, Filip Blažek, Lucie Benešová (více)

Série(3) / Epizody(160)

Statek na Slunečné je místo, kde rodina Popelkových dělá ten nejlepší kozí sýr a provozuje rodinný penzion a hospodu. Po nečekané smrti otce Popelky se mezi sestrami Týnou a Sylvou rozhoří boj rodinného dědictví. Navíc, louky okolo statku jsou ideální pro fotovoltaickou elektrárnu a to je další důvod navíc, statek prodat. Zatímco hodná Týna chce statek zachovat, vypočítavá Sylva by raději shrábla peníze a vrátila se zpátky do Prahy. Do toho všeho se na scéně objeví mladý investor Janek, kterému jde na prvním místě jen o peníze, ale statek mu změní život. Nejdřív kvůli sázce o Týnu si vymění roli se svým řidičem Vildou a hraje si na chuďase, kterým se ale brzy kvůli zradě, svého bratrance a společníka ve firmě Romana, stane. Janek se tak dostane do situace, kdy musí začít od nuly a podaří se mu přesvědčit Týnu, že ve dvou se to lépe táhne. S Týnou tak bojují o statek nejen kvůli sobě a odkazu otce, ale také kvůli jeho obyvatelům a zaměstnancům. Martin Popelka totiž statek poskytoval jako útočiště a zázemí pro ztroskotance a tím jim dal novou životní šanci. U starostů se odhaluje velké rodinné tajemství a Lídiny velké plány narušuje rozchod syna Štěpána s Týnou a přistěhování nesnesitelného tchána. Statek stojí ve vesnici Slunečná a název vesnice vyplývá z toho, že nad oblastí dochází k meteorologické anomálii, kdy statisticky méně prší a více svítí slunce. Na pastvinách, které většinu roku prohřívá slunce, rostou keře, květiny a bylinky, které spásají kozy a krávy a ty pak dojí mléko s jedinečnou chutí. Na statku se vyrábí sýry, které mají delikátní chuť, a proto jsou oblíbené i za hranicí kraje. Do toho na statku stojí studna se „zázračnou“ vodou. Pomocí vody hospodyně Alžběta pomáhá ženám otěhotnět. Všichni v okolí si myslí, že to jsou jen Alžbětiny čáry, vše se změní v okamžiku, kdy se udělají rozbory. Ukáže se, že voda má opravdu složení, které může léčit poruchy plodnosti a je jasné, že se objeví chytráci, kteří by vodu chtěli zpeněžit. Do malého penzionu, který je součástí statku jezdí různí hosté. Rodiny, milenci, záletníci, teambuldingové party. Všechny tyto příběhy seriál Slunečná sleduje. (TV Prima)

Recenze uživatele rakovnik k tomuto seriálu (98)

Biologický otec (2021) (S02E46) odpad!

Hledá se Džon, hledá se ledvina (ani hejtman nevěděl, kde je), hledá se otec, Pohlreich hledá řemeslníka, brácha z pralesa hledal delfína a teď hledá místo na umření v lese, já jsem hledal pojízdnou prodejnu, doktora, sestřičku, pajdu,děti a čepičáře. Aspoň že se našly výsledky testů. Dnes nepadlo asi slovo o slavném sanatoriu. Zato kšefty, dotace a vyšetřování jedou - Džona najdeme sami, proto to řekneme novináři a policistovi. Samozřejmě soukromě. Jinak doufám, že až se vrátí kuchařka, nádor zničí! A filmaři zahrnou vesničany penězi. ()

Konec jednoho přátelství (2021) (S02E47)

Tedy to amatérské vyšetřování domnělého únosu je směšný odpad. Naštěstí děj zachraňuje odhalené otcovství. Jinak spása mozkomora je přinejmenším úsměvná a nábor nových duší zcela mimo mísu. ()

Úkoly tisíce a jedné noci (2021) (S02E48)

Inu, je to rumunské hospodářství. Baba byla otravná pro všechny, ale asi má plán. Přišla nostalgie za socíkem. Byť ti mladíci jej nemohou pamatovat. Bohaté ženy ze sanatoria vykupují pojízdnou prodejnu, která tam nebyla. Mladý vede firmu, která není jeho, ale za ty miliony je třeba sedět u PC. A pokouší se i zkorumpovat policii, jak jinak. Jedna hvězda za rodinná pouta starosty. Jinak vata, nuda a šeď, včetně mozkomora. Kde je vědma, čepičář s milou, děti, sestra? ()

Přátelská výpomoc (2021) (S02E49) odpad!

Firma a její majitelé jedou ve starých kolejích - korupce, vydírání, protislužby. Ale pořád to nestačí. Každopádně říkám to stále, že vést miliardovou firmu ve dvou se sekretářkou a řidičem nejde. Tak se z řidiče stane ředitel. To je podobné. Stejně už má pivovar. Je vidět, že i řidič zvládne tyhle kšefty. Už aby se vrátila kuchařka, hlava pořád bolí. No a co ti únosci? "Cítím to. " Báby se vložily do boje o chalupu, i když v Rumunsku statek asi už upadá. Zlatí komunisti, už aby byli zpět, vždyť nejsou vyvezené popelnice. Bulvár je na scéně, ale ten největší je kamarád. Však mu to řekla maminka. Tak pusu a jdeme na křtiny. ()

Vildova osobní asistentka (2021) (S02E50) odpad!

Omlouvám se, že jsem výkonnou asistentku tituloval sekretářkou, teď už to vím. Proto prakticky vedou firmu a vlastně ani už nespí. A nový ředitel sedí v hospodě a hledá na netu tu svojí. Jinak by ten pivovar a ještě veterinární oplodňovací sanatorium nezvládl. Ještě že ta nová výkonná navrhla dojení koz. V hospodě chybět asi nebude. Jinak řidič nebýval řidič, proto mu to řízení tak jde. Apropos, co uděláte, když na opuštěné silnici se na vás lepí auto, které vás sleduje a vy se bojíte únosu? No přece zastavíte a seřvete je, ať to nedělají. Ledvina je doma a penzion se plní. Jako kandidátka. Ale příště budou v koncích. A duch zmizel. ()

Jednoduchá otázka (2021) (S02E51)

Rozhoďnožka z děcáku má novou oběť. Asi proto zůstala. Tony je jednoduchý. Pan ředitel pracuje z kuchyně, hospody nebo z pokoje, asi nemá kancelář. Pražák úkoluje stále policii a je v garsonce s bývalou. Báby udělaly transparent, tak se hodí do kuchyně a prádelny, aby také něco měly z bohatých klientek. Obírat plyšáky je práce jako jiná. Maligní finální. ()

Špatný vtip (2021) (S02E52) odpad!

Myslím si, že Džona nechala unést Denisa, aby získala zpět svého bývalého a její syn mohl být zároveň bratr otčíma. Jinak mlácení prázdné slámy, pitomosti a hlouposti. Především okolo Pajdy a jeho syna. Zajímalo by mě, kde se pořád berou prázdné pokoje, když jsou dlouhodobě obsazené místními. A co sanatorium? Kde je Sylva, když její ředitel dnes zrovna hrál? I štamgasti zmizeli. Jinak stále nechápu, proč je miliardářova matrace stále zavřená v garsonce, místo toho aby se uklidila někam na jachtu, jako ten její dědek. ()

Dva rozvody v jednom (2021) (S02E53)

Na stole dva rozvody v jedné rodině, jeden rozvod na oko a jeden rozchod na obzoru. To je majstrštyk nacpat to vše do jednoho dílu nekonečného seriálu. I tak přišlo autorům přirozené, že nejlepší řešení rozvodu je schovat rozvodové smlouvy. Jinak Pražáci sice asi umí vykšeftovat peníze, zato neumí žádné obyčejné práce. Proto je třeba vyměnit jednu baculku (která hrála i v Hol...), za baculku z vesnice. Která to odmítá. Rumunsko dnes opět perlilo. Objevil se duch a karty řídí vše. Příště prozradí, že i když je na botě krev, Džon žije. ()

Převzetí moci (2021) (S02E54)

Když jsou vesničané tak hloupí a naivní, holt jim musí vládnout Pražák. Volby nezachránila ani Rumunka. Padla pusa, až to vyvolalo ducha a Džon si koupil nové boty. Příště někdo aspoň spadne ze střechy. ()

Střecha nad hlavou (2021) (S02E55) odpad!

Těšil jsem se, až někdo spadne ze střechy a ono to bylo až na úplném konci! Jinak dnes úplná slátanina. Ty 4 drbny jsou prastarý ženský spolek. A bylo jich pět. Nový starosta vyhrál volby podvodem, tak sepíšeme petici, aby odstoupil. Ne, uděláme demonstraci! Ne, tam nikdo nepřijde. Tak neuděláme nic. V případu zmizelého Džona se policie úkoluje, teď nic... Jinak ten toho stihl: Opít se, usnout, být okraden, koupit si boty, jít na vlak k Ingrid, jet autem po dálnici. A to vše viděla sekretářka na videu. Burani, vidláci, tantiemy, Rumunsko napadlo obecní úřad, svatba, rozvod, který není rozvod... No a příště čepičář neucítí nohy. ()

Táta zmizel (2021) (S02E56) odpad!

Pozor, spoiler! Smrt na statku a v lese! Umřela Pomněnka. Ale stejně to byla kráva. Dnes poškozování cizí věci, vyhrožování Ukrajincem z devadesátek, protekce. Jinak nic zajímavého. Snad kromě toho, že čepičář na JIPce sundal čepici a nohy necítil až na konci. Ředitel najednou chodí s Irskou sestrou (ano, stále neodjela), ČOI nebyla v kuchyni, kde se celá komunita schází, obě kozy byly podojeny a polovina lidí opět zmizela. Ale ukázka na příště slibuje rvačky, tak snad to bude lepší. Jo a duch žije. ()

Čí je ten prsten? (2021) (S02E57) odpad!

Díl začíná - jak jinak - minimálně klientelismem. Od pana čistého... Paní Češka z Rumunska ctí tradice obou zemí, dnes ale více Rumunska. Protože spojení gruntů, to před sto lety frčelo. Mozek poznal zloděje, ale ten vstává pozdě. I když Luongo tam nemají, tak taktika zní jasně: Ukázat, že mám peníze. Jako Džon, který dojel na Slovensko. Za jednu noc je to obdivuhodný výkon. Kluci z obce na vraždu mají jen jeden pokus. Tak se koukněte pod auto. Láhev se rozbila o nesprávnou hlavu, prsten patří jiné, nohy dnes nebyly. Bude to příště stejná slabota? ()

Slovenská stopa (2021) (S02E58)

Tak Honza se našel! Je na rodné hroudě, vrátil se nám na Slovensko, navíc se ztrátou paměti. Obecní zastupitelstvo a rada neexistují, takže se vesele nakupuje, dokonce i cvičitelka. Doktor je jediný na operace, řidič to řídí velice přísně (pivovar mu řídí někdo jiný, protože tam je majitelem) a napadení a ublížení na zdraví nikdo neřeší. Rychlonožka dnes nebyl, stejně jako mnozí další. Ale příště přibude druhý invalida. Rumunsko je stále zde, asi na zimu nemá doma co dělat. ()

Rodák z blízké vesnice (2021) (S02E59)

Dvě hvězdičky za akci bradla a závěr v hospodě. Jinak tedy strašlivé dialogy, nesmysly na Slovensku, tlachání a plácání... Holka z města vše pokazila, v Praze snad zase přijde napravení, mimino má teplotu, ledvina deprese, karty v tom hlavním mlčí, v kriminále se ví všechno a práce šlechtí, že mozek už ani nechce umřít. No a štáb se ani neobtěžoval vyrobit do vázy pro slosování více než 5 vstupenek. ()

Filmová hvězda ze statku (2021) (S02E60) odpad!

Opět mlácení prázdné slámy. Vše důležité, co bylo v minulém díle rozděláno, jakoby dnes nebylo. Zmizel starosta. Ne ten starý starosta. Ale ten nový starosta. Ten starý byl, jedl a vařil. Statek jede jako blázen, ale když odjedou filmaři, je to skoro krach. Spekulace dnes vyšly na -2 mil. Ale Jan to jen hraje. ()

Haničko, sluníčko (2021) (S02E61)

Stojím si za tím, že lze sledovat i seriál, o kterém si myslím, že je hrozný. Nedívám se jen na věci, které se mi líbí, abych je chválil. Ostatně, své hodnocení i zdůvodňuji. Stejně jako dnes. Slabota, hlouposti, děj o ničem, natahovaný na co nejvíce dílů. Ale vidím i klady. Příjemná Polišenská, která pěkně hrála neherečku. Na druhou stranu hloupé chování postav, jako třeba bývalých zastupitelů (nové zastupitelsvo stále neexistuje). Nebo zbytečný "test" od člověka, kterému se vrátila nějak paměť (?) - měl potřebu jej dělat, byť byl rozhodnut ke svatbě. Nebo nebyl? To nám autoři předtím neprozradili. Také je nejvíce problémů způsobeno pouze tím, že je prostě nikomu neřeknu, dokud z toho není opravu problém. Pak mám zase čas na to, jej urovnat. Točení se v kruhu, bezvýznamné odbočky, hraní na city. Skočil jsem na lep reklamě, že toto nebude telenovela. ()

Táta na plný úvazek (2021) (S02E63) odpad!

Miliardář bydlí v garsonce s bývalou přítelkyní jeho syna. Ona je tedy jeho macecha, což se zdá být výhodnější, než kdyby byla jeho žena. Po všech specialistech dnes na scéně čekám, kdy naroste nová noha Pajdovi - tedy přijede specialista (a lepší, než je šaman v Brazílii), který jej dokáže vyléčit. Bývalý starosta spočítá lahve a pak něco vymyslí proti novému starostovi, který vymýšlí věci proti těm vidlákům. Spekulant z Prahy má najednou dost peněz, takže si to pamatujme, až zase bude statek jeho milé krachovat. Nelitujte mě, odcházím...mám bylinky! Kde jsou filmaři? ()

Tajemství (2021) (S02E67) odpad!

Lukáš brouší Fatimu za zády Saída. Ale je to jasná láska. Princezna, která prý vlastní půlku Blízkého východu, spí někde na venkovském statku s českým doktorem. A svatba pod opiáty, nebo co to bylo? To nevymyslíš. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý