Reklama

Reklama

Amityville: Dům hrůzy

  • Kanada The Amityville Curse (více)
Trailer

Obsahy(1)

Skupinka pěti přátel se rozhodne ke koupi staré selské chalupy, kterou chtějí renovovat. Všichni jsou staří přátelé z koleje, kromě Franka, manžele Abigail, někdejší krásky z koleje. O Frankově minulosti se Abigail nikdy nic nedozvěděla. Debbie, děvče ze skupinky, pozná chalupu na první pohled. Je to dům z jejích zlých snů. Postupem času se začnou dít stále divnější věci a její noční můra ji začne pronásledovat i v bdělém stavu. Příliš pozdě přátelé pochopí co se děje a zakletý dům se stane hrůzným bojištěm o holý život... Kultovní film amerického hororového žánru s mimořádnou skupinou herců, v jejímž popředí stojí Cassandra Gavaová (Barbar Conan), Kim Coates (Slepý strach, tv-seriál Miami Vice) a Jan Rubeš (Svědek, Hora odvahy). (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (30)

Hunter2222 

všechny recenze uživatele

Veľmi slabá časť Amityville série. Doposiaľ najkratší diel, ale aj najnudnejší. Málo akcie zo strany domu a veľa kecov zo strany postáv. No a tie postavy sú k tomu hrozne nesympatické a otrasne zahrané. Celá séria "Amityville": The Amityville Horror (1979), Amityville II: The Possession (1982), Amityville 3-D (1983), Amityville: The Evil Escapes (1989), The Amityville Curse (1990), Amityville 1992: It's About Time (1992) , Amityville: A New Generation (1993), Amityville: Dollhouse (1997), The Amityville Horror (2005). ()

PetrPan odpad!

všechny recenze uživatele

Někdy zdejší procenta nechápu, zatímco pořád slušná trojka Amityvillu živoří pod 50 procenty, tak tenhle jasný odpad se skví slušnou třicítkou. Přitom z Amityvillu si půjčuje asi jen název městečka, všechno ostatní je nudná kaše plná nesmyslných rozhovorů skupinky nedomrlých "herců" o hovně a s napětím rovnajícím se voltáži ploché baterky po výtoku. Za všechny vychytané scény musím zmínit jednu, která jako by přímo budovala úžasnou atmosféru celého snímku.. Přátelé si přiťukávají sklenicemi, jedna z dam cinkne poněkud více, sklenice se roztříští, střep se zařízne do ruky...výkřik, ticho, zmatené a vyděšené pohledy všech, detail na ranku v ruce, spustí hudba, detail na oči zraněné... přiložili obvaz a šli spát. A já taky, s hrůzou co přinese další TV díl Ďábel v Amityville. ()

Reklama

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Skôr 5/10, no oveľa lepšie ako predošlé dve časti. Originalite sa síce film minul, no remeselne je celkom zručne nakrútený a aj keď príbeh je len spŕškou nezmyslov, celé je to zaobalené do modrastej tmy domu, ktorá robí dobrú béčkovú atmosféru. Záverečná polhodinka je príjemná slasherová zábava s Harveym Dentom a zaujímavými flashbackmi s pôvodom zla, ktoré síce nedávajú veľmi zmysel, no pekne stupňujú napätie. Priemerné béčko, no v tejto zúfalej sérii doslova zázrak. ()

cariada 

všechny recenze uživatele

Další díl strašidelného domu, tentokrát je postihnutý jeden týpek. Skupina přátel pořídí dům a začně se v něm zařizovat. A co asi následuje je víc než jasné. Do toho je tu jakýsi starý příběh , kdy někdo odbouchne kněze a věci z kostela jsou v tomhle domě ve sklepě. K tomu má jedna z dívek divoký sny. Tohle taky nedopadlo zrovna nejlíp. Pár zajímavých scén, ale vesměs nuda. Jednou to úplně stačí. ()

Šakalík 

všechny recenze uživatele

Tak jak jsem chválil předchozí díl, tak tohle je vážně kravina. S původními filmy to nemá skoro nic společného, snad kromě názvu lokace, kde se to odehrává, ale to by mi zase tolik nevadilo. Jenomže tenhle film nemá atmosféru, což právě byla největší devíza předchozích dílů. Tady se skupinka lidí nastěhuje do baráku, kde se to občas zatřese, občas se někdo pořeže – a co? No a právě že nic. Pak tu je ta podivná linka se zastřeleným knězem, kterýžto v domě kdysi přebýval a z toho pramení všechno to zlo – tohle je námět opravdu stupidní, a to i na levný béčkový horor. A tak jedinou zajímavou pasáží filmu je samotný konec, kdy roztomile zjizvený Frank konečně projeví své pravé já a začne po domě nahánět Debbie, která se však brání velmi statečně a vynalézavě – třeba vrháním ozubených kotoučů, šplícháním kyseliny do ksichtu či ze všeho nejlepším střílením hřebíků. :-) Tenhle konec pozvedá film na alespoň trošku snesitelnou úroveň, byť tu zkaženou pachuť už nesmyje. ()

Reklama

Reklama