Třicet případů majora Zemana

• Československo Tridsať prípadov majora Zemana (více)
Československo, (1974–1979), 36 h 26 min (Minutáž: 52–91 min)

Předloha:

Oldřich Železný (povídka)

Série(3) / Epizody(30)

Radu1

U titulní hudby jsem se bál jako malý, a divný pocit mám dodnes. Autor musel být opravdu úchyl. Seriál je vcelku kvalitní, až na některé díly. ()

Agent24

Nikdy mi Zeman nevadil a vadit nebude. Když se to někomu nelíbí tak at si prdel políbí. Kdo nechce koukat na Zemana a plácá že je vyroben pro KSČ tak at se koukne na Zdivočelou zemi,která je zase vyrobená pro ODS. ()

M+M

Když pominu některé díly, které mně vysloveně urážejí, tak to vidím na 40% Herecké výkony většinou na úrovni, zpracování a posazení do teď už vlastně historických dob dobré. Lepší díly střídají horší. Některé docela dobře vystihli svou dobu (až na ty našroubovaný keci postavy Václava Kaliny (Miloš Willig)) Jinak nikdy nepochopím kolik lidí se ještě v sedmdesátých letech podílelo na.......Ale to sem nepatří. ()

Jan XXIII odpad!

Tento estébacký seriál by měli zakázat pro propagaci zrůdného komunismu.Filmy pro propagaci fašismu zakazují promítat tak i tento by měli zakázat.Bolševická prasata. ()

mimuzik

Sporný ale kvalitní krimi seriál. Tehdejší režim dýchá téměř z každého dílu, ale pokud si toto odpustíte, dostanete dobré krimi s plejádou skvělých herců. Hodnotím kvalitu seriálu, politika jde stranou, proto dávám čtyři hvězdičky (ta čtvrtá je za Studnu). ()

filiperros

Chápu, že tenhle seriál někteří prostě neakceptují a mají pravdu. Byl bez diskuze nástrojem komunistické propagandy nejhrubšího zrna. Někteří zase tvrdí, že by to nemělo být hodnotící kritérium. I ti mají pravdu, v dnešní době již tímto nástrojem není. Někteří jej mají za pozoruhodné svědectví doby a mají samozřejmě taky pravdu. A někteří se smějí propagandistickým hláškám a dějovým zvratům a ti jsou živoucím důkazem výhry nad tím, co seriál propagoval. A proto všechno, pro Studnu a výbornou znělku dávám 4. ()

Grifindoor

Je docela k smíchu, jak tu někteří brečí, jak zrůdnej byl komunistickej režim.. Ale co tu máme posledních 20, to je teprv k pláči, to je teprv pravej průser! To co stihli Klaus a spol. zničit a rozkrást po revoluci, to nemá obdoby! Doufám, že se někdy natočí seriál o svinstvech, co se tu děli po roce 89, o Havlovi co je to za šmejda a o spoustě dalších vlastizrádců, takovej seriál natočte.. ()

GIANNIS

Je pravda,že to je čistá propaganda a že jsou překrucována fakta.Ale po pravdě mě to nezajímá.Každý díl má něco do sebe.Je to bezvadný krimi seriál na který se rád podívám i dnes.70% ()

MATH

Major Zeman je krimiseriál, který je tak trochu propagandistický, ale ve kterém seriálu z té doby se neoběvila nějaká ta propaganda soudruhů. Tento seriál mírně převrací dějiny, a to hlavně u dílů, jako jsou Štvanice, takže kdyby některý z těchto dílů vyděl nějaký nepříliš zorientovaný teenager, dokáži si představit, že by v hodinách dějepisu vykládal něco ve smyslu: "Jó Pražský jaro, to bylo, jak ty gauneři chtěli odsoudit ty komunisty." Jinak díly s naháněním špionů (kterých je víc než dost) vypadají tak trochu jako James Bond naruby. Místo bonda je zde ovšem agent bojující proti "sabotérům ze západu", a pokud se něco nepovede neutíkají do Západního, ale do Východního Berlína. Díl Studna je skoro horor, Lábus v mimikrách je dobrej, naopak Třetí housle, to je skoro groteska. Pokud se vypustí politika (což jde někdy velmi těžko), nebo se to bere jako komediální prvek, je to lepší než některé zahraniční seriály. P. S.: F. Němce nemusím právě od doby, co jsem Zemana vyděl poprvé, protože i když ho vydím v nějakém jiném filmu, tak si ho prostě spojím se šéfem kontrašpionáže (nebo co tam vlastně dělal). ()

Šumař odpad!

Já snad špatně vidím! 124. nejoblíbenější seriál? Dokola reprízovaná břečka a morální dno. Copak nevíte, že tenhle monstrprojekt byl založen na tom, že z obětí dělal zločince a ze zločinců oběti? Už jenom z úcty k těm, kterým tento seriál tak nehorázně ublížil a ukřivdil, bych nemohl dát jedinou hvězdičku, přestože řemeslně to odpad není. Zúčastněné herce si samozřejmě v žádném případě nedovolím soudit, jelikož na to nemám sebemenší právo a je mi jasné, že kdyby měli možnost svobodného rozhodnutí, zřejmě by to celé odehrál pan Větrovec s hrstkou zapomenutých. Výsledek však posílám s čistým svědomím do odpadu. Sbohem páni kriminalisté. ()

ajfelka

Po ideologické stránce bych dala odpad jakožto historik (za všechny díl věnovaný Pražskému jaru), ovšem přihlédnu k tomu, že některé díly jsou celkem dobré detektivky, když si odmyslíte to ideové zabarvení. Na druhou stranu se nedá upřít, že některé díly (a je jich víc než polovina) jsou velmi, velmi slabé. A to odporné tykání všech a všem už při seznamování... ()

hyde1987

Zavírám oči nad do očí bijíci propagandou. Některé díly ale svoji kvalitu co se tíče žánru krimi měly, to se musí nechat. A u dílu Studna jsem se na konci, coby tenkrát dvanáctiletý kluk (repríza na čt nějak kolem roku 2000, to jsem byl v primě na gymplu), docela i bál:-) ()

tommicek

Některé díly jsou úžasné (Studna), další průměrné nebo podprůměrné (Bič boží). Seriál je sám o sobě kontroverzní a většina dílů se vypořádáva s nepřáteli nejprve lidově-demokratického a posléze socialistického zřízení (šlechta, církev). Nelze mu ovšem upřít vysokou řemeslnou úroveň jednotlivých složek (režie, výprava, kamera a zejména hudba Zdeňka Lišky). Ačkoliv je poplatný době svého vzniku, dá se na něj stále koukat. ()

Saprofag odpad!

Je to tak, jak to je. Já tomu nic odpouštět nebudu. Celé je to natočené po umělecké stránce dobře, ale proto, aby to samozřejmě zaujalo. Dobrý herci atd. atd. To je jediné, co tomu odpustím. Hodnocení musí jít ale na nulu! Je to komoušskej shit a nic víc!!! ()

Zemřel herec Ladislav Mrkvička

Zemřel herec Ladislav Mrkvička