Třicet případů majora Zemana

• Československo Tridsať prípadov majora Zemana (více)
Československo, (1974–1979), 36 h 26 min (Minutáž: 52–91 min)

Předloha:

Oldřich Železný (povídka)

Série(3) / Epizody(30)

SZYslak

Sametová revoluce přenesla tuto zemi do jiné dimenze sraček, víc to nebudem rozpitvávat. Co říct k seriálu ... řemeslně a herecky dokonalé (Josef Bek: Viďte pane Zemááán). Obsah odpovídá době. Komu to vadí, ať na to nekouká. A jak říká major Maisner: "Vobrať to ... do Mnichova nebo mi selže pistole." Takže až se ti promítne celej tvůj posranej život, tak ať je na co koukat ... HONZO !!! ()

hony23

Těžká politická agitka o hrdinných esenbácích a estébácích, kteří chránili zdejší socialistický ráj. Na druhé straně některé díly, pokud se nevěnovaly politice, nejsou nijak špatné. Moc jich není, ale jednu hvězdičku za ně udělím. Druhá hvězdička patří starému Brůnovi a jeho nabroušené sekyře! ()

TheKLF

Tak nevím, nedávno sem komentář psal a není tu, že by cenzura na CSFD ????????????? To si děláte srandu ne? To se vraťte do minulé doby. Tento seriál hodnotím jen z hlediska profesionálně natočený, s hereckými výkony, na které se deá koukat i po letech, z našeho prostředí, umocněného super hudbou pana Lišky. Politiku do toho netahám. ()

easer07 odpad!

Já se bohužel s těmi zatracenými českými kriminálkami snad nikdy nesmířím. Od pitavala až po toto. Omamný seriál s nesympatickými herci (ne všichni), ale tady není ani jedno, čemu bych mohl přilepšit. Nerad to dělám, ale nezbývá mi nic jiného, než to normálně hodit do smradlavého odpadu. ()

tatka

Filmárska, herecká a kriminalistická katastrofa. Navyše tam trčí zo všetkého prvoplánová a dosť primitívna propaganda, ako vo filmoch z 50 rokov. 1 hviezdu získáváááááááááá Vladimír Brabec, lebo sa podobá na môjho otca., a Otto Lackovič a jeho Nohy, moje nohyyyyyyyy.....odvtedy sa mi páčia také zločinecké typy. ()

LadyRainier

Je tam řada mých oblíbených herců, pár dílů je skvělých a řemeslně se mi to taky líbí ...Politický podtext, nadtext, podjatost i najatost vynechávám ... ()

BosMutus

Klasika, která je tak sugestivní a podbízivá svou ideologickou přímočarostí, až člověka někdy zamrazí. Honza Zeman, věren svému a otcově přesvděčení si to šine dějinami po rovné cestě. Hezky vlevo, podle jedné správné linie a bez podrazů, hrbení či bezcharakterního oportunismu. Poctivý hrdina z lidu, který nikdy nesleví ze svých ideálů a svou práci vykonává skutečně dobře. Umíněnost Martina Kabáta, charakterní ryzost Mirka Dušína a štěstí Jamese Bonda – toť John Zeeman [čti „zímen“] aka Hans Seemann [„zéman“]. ()

MrKrahujec odpad!

No dobře, dokonce i já jsem shlédl v rámci recese téměř všechny díly (ty klíčové aspoň všechny) a teď po létech mohu říci, že to dokonce ani pro to zasmání mnohdy moc výživné nebylo. Je opravdu s podivem, proč musel Jiří Sequens, který měl po téměř geniálním Atentátu a velice slušném krimi-seriálu Hříšní lidé města Pražského nakročeno minimálně vedle Karla Kachyni, ne-li vedle samotného Miloše Formana, spáchat tohle totální umělecké hara-kiri. Tohle je ve své podstatě opravdu naprosto nechutná agitka nejhrubšího zrna a Vladimír Brabec na ní jentatktak že nesklouzl do stejného hara-kiri hereckého (ostatně se mi zdá, že je na tuto svou roli pyšný i dnes) ()

Narana_Baba

Peknučka komunisticka propaganda s Vladikem Brabcem k nakusnuti sypaťakem. To sem enem zvedava jestli za 50 let dnesni dobu taky tak uvidime. Bo sem na to zvedava az demokracie v pravdivem svetle buducnosti sa ukaze. Sice muzes jit k volbam a mas pet listku misto jednoho, bo vladci lutek sa ti do hlavy dostali a udelali ti myslenku ze si svobodny. ()

Kontryhelka

SIce tenhle seriál hodně lidí odsuzuje, mně se líbil. Je tam propaganda,ale v téhle době vzniklo spoustu takovýhle seriálů a propaganda je tam cítit ze všech skoro všude. Někde víc někde méně. Některé díly nebyly moc koukatelné ale některé měly vynikající zápletku a byly fakt dobré. Studna je klasika. ()

Hejmy

Kvalitní výplach mozku. Kam se hrabou usa dokumenty. Slabej jedinec by i mohl uvěřit, že soudruzi jsou vlastně hodní strejdové :)) ()

JokerBaby

Lepšiu kriminálku ako bolo 30 prípadov Majora Zemana v tej dobe nikto neprekonal. Tento seriál pozeralo celé Československo. Od teenagerov až po dôchodcov. Ja sa dodnes vraciam k niektorým častiam a pozerám ich stále s nadšením. Vladimír Brabec to proste vedel zahrať a ono to vlastne ľudia pozerali kvôli nemu. Tento film je dobrý ešte aj na dnešné vyplnenie chvíľ. ()

Tai_K_B

Řemeslně špičkově zvládnutý seriál, skvěle obsazený a bohužel i propagandisticky dokonale funkční. Kdo nemá rozhled nebo v tom nežil, snadno propadne pokřivené demagogii, která je mu každou mistrně zahranou scénkou prezentována. Pokud bych měla hodnotit uměleckou stránku, je to na 3–4 hvězdičky. Ale je za nimi tolik jedu, že se mi jaksi příčí mu je udělit. V tomto výjimečném případě tedy zůstanu pouze u recenze. ()

Dvojirakri

Tak to mám konečně za sebou. Uf. Viděl jsem celý seriál když byl po mnoha letech uveden na ČT i s přilepenými dokumenty Třicet návratů. Ty jsem tentokrát vynechal a jal se sledovat pouze a jen příběhy Majora Zemana a lidí kolem něj. A bylo to sledování jako na houpačce. Díly, kde šlo o násilné vraždy inspirované skutečnými případy, jako Kvadratura ženy, Studna, Tatranské pastorále, jsou určitě nejpovedenější, nejmrazivější, politického(propagandistického) balastu v nich není víc než přijatelné množství, i když rozumím těm pro které je i špetka mnoho. Oproti tomu díly špionážní převážně ve druhé řadě a hlavně epizoda Štvanice, ty jsou téměř nedokoukatelné! Ten tlak na vypuzení rudého semene ze žláz bolševického útvaru prostřednictvím tohoto seriálu byl neúnosný! Když se pak dozvíme že "lidi se bojí že jim stát bude chtít vracet jejich pole a statky" a že "nikdy se neměli tak dobře jako teď", nevěděl jsem v tom momentě, jestli se mám smát nebo to hned vypnout či notebook vyhodit z okna! Hned v dalším díle se dozvíme, že básník který, dle tvůrců, podněcoval Pražské jaro, smontoval rodinný masakr se sebevraždou Jana Masaryka... Brrrr!!! Pokud by byl seriál koncipovaný méně politicky a více kriminalisticky, vůbec bych se nezlobil. Kdyby tvůrci přidali brutální a notoricky známé případy jako byli Kulík, Hepnarová, Svoboda, klidně i nějakou tu strašnou dopravní nehodu které se v těch letech staly... Ale to by sobě a hlavně společnosti museli přiznat že to nebylo všechno zas tak slavný, místo toho radši hned v prvním díle pošpinili brněnskou pátračku... Říkám si jestli i lidé ze štábu a další tvůrci měli tohle zapotřebí? Třeba Zdeněk Liška jako skladatel? I když ta jeho znělka je prapodivný slepenec, kde se střídají motivy očekávání a motivy zklamání, jako kdyby si z toho dělal srandu... Většinu záporných postav hrají herci, kteří se předtím nějak provinili vůči režimu, většinou známou rolí v zakázaném filmu ze 60.let. Náhoda? No, co říci závěrem? Celý seriál už si asi dlouho, pokud vůbec někdy, nepustím. Je to ztráta času, člověka to akorát namíchne, výkony herců nejsou kdoví jaké. Ale zatracen úplně by také neměl být. Je důležité umět poznat špatnost. Najít blechu v kožichu. Protože kdo nezná minulost, je nucen ji opakovat v budoucnu. Slabé dvě hvězdy. ** ()

nosnor

"Toho večera byl otec neobyčejně klidný....." A pak už to všichni znáte ne? Ruku na srdce vyrostli, jsme s tím. Takže nostalgické tři hvězdy. ()

Zemřel herec Ladislav Mrkvička

Zemřel herec Ladislav Mrkvička