Třicet případů majora Zemana

• Československo Tridsať prípadov majora Zemana (více)
Československo, (1974–1979), 36 h 26 min (Minutáž: 52–91 min)

Předloha:

Oldřich Železný (povídka)

Série(3) / Epizody(30)

cinemaboy7

Nechci a nebudu tady rozebírat minulost. To mi nepřísluší, zažil jsem to jen jako školák. Na Zemana jsem se díval, pro mě to byla prostě kriminálka, kde někoho zabijou a Zeman to vyřeší. Ostatní jsem nechápal. V současnosti už chápu, ale Zeman pro mě zůstal, opět z části nostalgie dobrý seriál z lepšími, zábavnějšími a naopak z nudnými a propagandistickými díly. Skvělá několikrát zmiňovaná Stunda, z které mi naskakuje husí kůže ještě dneska, ale taky například Bestie, kdy Stela Zázvorková převádí přes hranice. ()

arinečka

Samozřejmě že je to propaganda, ale formálně dobře zpracované, chytlavé:-) Neřeším v hodnocení (***) morálku a Žida Susse jsem neviděla. Při hodnocení morálnosti těch příběhů nelze než dát hodnocení "odpad." Ale to je přece samozřejmé. (možná některé ty epizody byly čistě kriminální, nepolitické, ale jako celek). ()

dessa

Tahle komunistická klasika a propaganda se strašně špatně hodnotí někomu, kdo na tom vyrůstal. Dnes to zpětně vidím jako strašlivou ukázku, jak mocnými hráči v oblasti propagandy můžou být režimu povolná massmedia, omlouvání zločinů proti svobodě slova a pohybu, vůbec proti základním lidským právům a svobodám... Detektivky to nicméně nejsou špatné a říkejte si, co chcete, ale Honza Zeman je sympaťák dobře zahraný Vladimírem Brabcem a příběhy jsou vystavěny poměrně slušně, o to více děsivější je celá záležitost se zločineckým komunistickým podtextem... Jinými slovy u tohoto seriálu jsem schopen vystřelit od odpadu po pět hvězdiček, takže hodnocení radši neuvádím. Každopádně se radši podívám na Zemana než na zhovadilé vybuchující detektivky s tureckým trpaslíkem v hlavní roli nebo na absurdní blbosti, kde vše zachraňuje geniální pes a hlavní hrdinové se střídají jak na běžícím pásu, protože už ani herce nebavilo v tom hrát. (Ano, myslím Kobru 11 a Komisaře Rexe). ()

sigf07

Viděl jsem všechny díly a jejich kvalita značně kolísá. Vrcholem je bezkonkurenčně Studna, u které mě dodnes mrazí v zádech a jde také o jediný díl, který mi stál za to, sehnat si jej a vypálit na DVD. Kromě Studny se ještě povedly epizody s démonickým Brzobohatým. Naopak mezi ty špatné spadá většina zbývajících, ty točící se okolo Zemanova uvědomělého milostného vzplanutí nevyjímaje. Propaganda zde škodí víc než kdekoli jinde a mám za to, že kdyby seriál vznikl o 5 až 7 let později, mohlo by jít o další slušnou detektivku, dění v pohraničí po druhé světové válce je totiž téma s obrovským potenciálem. ()

krizi

Šel jsem do tohoto velice kontroverzního seriálu s tím, že budu naprosto nezaujatý. A vzhledem k tomu, že jsem se narodil rok po revoluci, tak to neměl být problém. Přesto jsem u některých dílů nadával, jak se snažili vymývat lidem mozky. Pravdou ale je, že občas jsem se i zapomněl a "fandil" Zemanovi, možná za to ale mohl i výborný výběr herce - Vladimíra Brabce, který opravdu působil "lidsky". Jinak k samotnému seriálu, když si odmyslím tu propagandu, tak musím uznat, že to není špatné. Pravda, na některé díly bylo utrpení se dívat, ale další byly téměř skvělé. ()

Valkyria odpad!

Přesně tohle je ten typ pořadu, který nenávidím... jako seriál Žena za pultem... Příšerné... nekoukatelné... Nic víc se k tomu říct nedá! Obsah, dialogy ... to se snad ani nedá komentovat... prolezlé komunismem skrz na skrz! ()

Jimy odpad!

Pokud by se seriál zaměřoval pouze na kriminální případy, mohlo by se jednat o vcelku zdařilé detektivní dílo. Zde se však jedná o zneužití seriálu k propagandě komunistické strany a režimu, a proto nemůžu dát vyšší hodnocení. (Dodatek: jediná postava mně skutečně sympatická byla postava agenta Bláhy.) ()

Zodiak455 odpad!

Větší komunistický žvást jsme ještě neviděl,některé případy jsou podle skutečnosti(zjišťoval jsem si to)ale to jak je ta pravda překroucená je nesnesitelné......... ()

aLCaP0Ne

Komunistický hrdina, ktorý vždy na všetko príde a odhalí. Väčšina príbehov je spracovaná vcelku kvalitne aj keď niektoré diely mali bizarné prečinenia.. Komunistická propaganda.. 60% ()

matysek2425

Ideologicko-propagandistická oslava režimu a jeho bezpečnostních složek včetně zločinné StB.Z filmařského hlediska však dokonale natočeno a s celou plejádou skvělých hereckých osobností...nemám problém s tím,že v tom hráli,doba byla taková,na druhou stranu si o to víc vážím těch,kteří učinkování v tomto seriálu odmítli. ()

AloisNeuman

Jak se dá udělat z pocty pro určitý pracovní obor PROPAGANDA. Nechci hodnodit v té době jsem nežil ( 1949 - 1980 ) jako seriál detektivní. ()

Mik_e

Dost špatně se hodnotí něco, co má jednotlivé díly kolísající někde mezi pěti rudejma hvězdama a odpadem. Zatímco první díly jsou obecně hodně dobré, tak celé šedesátky jsou obecně hodně špatné. Třetí housle, plánice, štvanice, nevím jak se to všechno jmenovalo..opravdu slabota. Ani Studna mi nic moc neřekla. Na druhou stranu díly jako Romance o nenápadné paní, Rubínové kříže, Loupež sladkého i i většina těch s Jirkou Hradcem a rozvědkou ušly. Jo, je to politický jako hrom, ale to v tom vidí každej školák, viz vtipnej díl s Mašínama. Není to můj oblíbenej seriál, na druhou stranu do něj nebudu pseudointelektuálně kopat a na některé díly se podívám vždy rád. PS - Po pár letech jsem si dal reprízu některých mých oblíbených dílů, a zvedám na poctivé 4*. Úvodní znělka je geniální, atmosféra ohromná, a především díly zasazené do poválečných let nepostrádají spád. Potom se přesuneme více na politické hřiště, to ovšem není nezbytně na škodu - třeba takový Petr Štěpánek jako parodie na Vencu Havlindu je zkrátka geniální..:) ()

BAJOHA

Seriál s nezapomenutelnou znělkou od Lišky a s několika nezpomenutelnými díly, které člověku utkví v hlavě. Také se tam ale najdou díly, které nestojí ani za řeč... ()

Parm1

Nejlepší je první díl, pak už to jde kvaitou více-méně dolů, až do konce první řady. Některé díly jsou opravdu příšerné, většina průměrných a pár opravdu zajímavých a chytlavých, ale není jich bohužel moc. Hodnocení mezi 2*-3*. ()

Rudyamon odpad!

Když to před několika lety vycházelo v Blesku (či jiném bulvárním patoku), poctivě jsem to kupoval a těšil se, jak dám celou sérii v jednom zátahu, jen tak pro vzpomínku (byť jsem tušil, že mě to trochu poznamená). Dal jsem nakonec jen asi první dva filmy. Byl jsem totálně znechucen tou fakt drsnou komoušskou propagandou. Byl jsem nenormálně zhnusen. Ještě i dnes po letech se mi u té děsivé vzpomínky dělá špatně. Omlouvám se všemu odpadu světa, ale tohle patří skutečně DO ODPADU ... :-) ()

radeckator odpad!

Asi po třiceti letech jsem si pro oživení paměti abych byl stále ve střehu před tou rudou lůzou dopřál jednoho dílu této superstar tehdejší propagandy a stále nelze hodnocení změnit, než že odpad! Řemeslně sice kvalitní práce narvaná tehdejší hereckou populární elitou, jenže ideologie poplatná tehdejšímu režimu strhává všechno sebou do pekla, kam tato zhovadilost celá patří. ()

Zemřel herec Ladislav Mrkvička

Zemřel herec Ladislav Mrkvička