Iron Man

• USA Iron Man

Multimilionář a vynálezce Tony Stark je cynický bonviván a sukničkář, který po otci zdědil zbrojařské impérium Stark Industries a pokračuje v práci s jeho kolegou Obadiahem Staneem. Dodává americké armádě tzv. inteligentní zbraně a právě se chystá předvést zástupcům v Afghánistánu nový výrobek, extrémně ničivou raketu Jericho. Cestou z úspěšné prezentace, na níž se mu podaří uzavřít s vládou výhodnou smlouvu, je však armádní konvoj přepaden a zraněný Tony je zajat teroristickou organizací Deset kruhů. Je uvězněn v jeskyni v horách se vzdělaným afghánským lékařem Yinsenem, který mu zachránil život riskantní operací, když mu do hrudi voperoval elektromagnet, který brání střepinám, aby se dostaly k srdci. Teroristé Tonyho donutí, aby pro ně raketu Jericho vyrobil. Je zděšen, když zjistí, že jsou vybaveni jeho zbraněmi, a s Yinsenem se vrhne do práce. Nejprve vyrobí malý obloukový reaktor, kterým nahradí elektromagnet ve své hrudi, a poté se pustí do létajícího, vyzbrojeného brnění, které chce využít k útěku. Podaří se mu uprchnout, přestože Yinsen za jeho svobodu položí život. Tony okamžitě zastaví výrobu zbraní a začne tajně pracovat na vylepšené verzi bojového obleku. Netuší, že Obadiah je tím, kdo si objednal jeho únos, zmocnil se trosek prvního obleku a tajně se pustil do výroby vlastního modelu. (TV Nova)

koubick

Podivný Bruce Banner, zženštilý Thor a vykastrovaný Kapitán Amerika nesahají Iron Manovi ani po jeho nadupané kotníky z kdo-ví-jakého materiálu. Jednoznačně nejlepší Marvelovský snímek, který je ale přeci jen o trochu horší než jeho pokračování. A přiznejme si to na rovinu, hrudní trojúhelník z dvojky je přeci jen stylovější než kolečko z jedničky. ()

TeryCurly

Tak takhle ano. Už dlouho mi Hollywood nenabídl, tak dobrou komiksovou adaptaci (naposledy snad první X-men). Obsazení RDJ do role Tonyho Starka bylo víc než skvělou volbou, kterou bych přirovnala k obsazení Johnnyho Deppa do Pirátů z Karibiku. Oba totiž jejich role, tak baví, že se s ní téměř v každé scéně mazlí a na konečném výsledku je to vidět. Děj má spád s tím, že nikde nejsou zbytečné zdlouhavé scény jako tomu obvykle bývá u prvních dílů komiksovek, kdy nám chce režisér vysvětlit, jak který hrdina vlastně vznikl. Příjemné jiskření mezi Gwyneth a RDJ tomu dodává pomyslnou třešničku na dortu. Ano, je to blockbuster, takže se neubráníte všudy přítomné PR ( ovšem v té Audině bych se ráda svezla), ale s tím musí člověk u takovýchto filmů počítat. Pokud se tedy chcete u sobotního večera uvolnit, příjemně se pobavit a zapomenout na starosti všedního světa, tak je Iron man tou pravou volbou. ()

WireOpt

Dynamický film, skvělé filmové a zkukove efekty, výborné postavy a herecké obsazení. Robert Downey Jr. Se na roli Tonyho Starka neskutečně hodí. Nedovedl bych si představit místo něj někoho jiného. Paráda. 5/5 ()

Bednobuch

Jak se píše na obale VELKOLEPÉ. Originální nápad s mužem v kovovém obleku, i když Robocop by zřejmě nesouhlasil, nicméně Robo neuměl lítat a krom zatraceně rychlého koltu neměl ani jiné zbraně. Když nad tím přemýšlím, Robo byl spíš kyborg. Zpátky k Tonymu. Dobrý příběh, skvělé triky a ucházející obsazení. I když si myslím, že arogantního Starka by zahrál kdokoliv, ale Robertu juniorovi to dost věřím. Ta role mu sedla. Skvělá podívaná, která připravuje a navnazuje na pozdější Avangers ()

Kikaa_B

Výborný film! Napínavý! Charismatický Robert Downey Jr. coby Iron man byl super! Ale k pěti hvězdičkách mi tam stále něco chybělo.... ()

Iker..

Komiksy od Marvelu nemám moc rád a musel jsem se dlouho přemlouvat, abych si Iron Mana pustil. Neměl jsem o tom žádné iluze a čekal jsem, že jestli to budu schopen dodívat tak už to bude úspěch. Už po prvních několika minutách jsem byl překvapený, že nemám chuť stopnout film a podívat se na nějaký fotbalový bulvár, ba naopak film jsem hltal až dokonce. Že bych se nakonec stal ještě fanouškem Marvelu ?? 85% ()

Polda99

Rozhodně se nedá Iron Manovi upřít jisté filmové kvality. To bohužel nic nemění na tom, že mě příběh nejenom, že nijak neoslovil a celkem jsem se i nudil, ale celý příběh na mě působí, jako kdyby tvůrci už tolikrát zkopírovali předem danou šablonu, kterou jsme viděli už tolikrát. Jediným výrazným plusem tak pro mě zůstává postava Gwyneth Paltrow a její herecký výkon....vše ostatní mírné zklámání... ()

Jordan6D

Skvělý herecký výkon Robert Downey Jr., skvělé efekty, parádní atmosféra a hudba. Příběh trochu pohádkový, ale co od komiksu čekáte. Každopádně to nic nemění na tom, že se u téhle oddechovky dobře pobavíte. ()

LooLaa

Iron Man je pro mě film o obrovském charakteru, velké dávce nadsázky, jednoduché dokonalosti a správné míře humoru soustředěné v jedné postavě Roberta Downeyho Jr. Sympatický herecký výkon vedlejších postav Jeffa Bridgese, Gwyneth Paltrow. ()

Gobio

Jó tak takhle vypadá komiksový film. Obsazení je skvělé. Robert je ve své roli naprosto dokonalý. Trošičku mě mrzí závěrečná bitva která mě moc nechytla ale jinak scény z vývoje obleku a zkoušek prostě miluju :) ()

TONYNKO

Downeyho najlepšia roľa. On JE Tony Stark. Nebyť jeho nikdy by som si Iron Mana nepozrel. To by som o veľa prišiel. Malo akcie, ale všetko ostatne je takmer dokonale. Iron Man v každom zabere ukazuje aky je COOL. Podobne je na tom Stark. Jeho vztah s Pepper nema chyby a ich zajomne doťahovanie je jedna z najlepšich veci filmu. Zaporak je pekny hajzlik a to sa tiež cení. 9/10 ()

Choucas

Nikdy sem nebyl na komiksy ani na jejich filmové adaptace. Až nedávno jednou nebylo co dělat, tak jsem to zkusil, překvapení bylo příjemné a já směřuji k shlédnutí dalších marvelovských záležitostí. Protože na oddech po náročným dni je to opravdu super. ()

killerko13

Každé dobrodružstvo musí niekde začať a toto vyzerá na veľkolepú parádu, na ktorú sa veľmi teším. Je to vynikajúci príbeh, podložený skvelým scenárom a hercami. ()

Linduna

kromě hrozného českého dabingu, je film naprosto dokonalý! Tony Stark je jediný superhrdina, kterého znám a nechrání lidské životy (pouze tehdy, když je do nebezpečí sám dostane). to se mi líbí, protože jsem nikdy nechápala ony dobré duše, co získají nějaké superschopnosti a vůbec je nevyužijí k vlastním zájmům!!! krom toho, k tomu, aby se stal superhdinou se dopracoval sám, pomocí své geniality a vynalézavosti. nikde ho nekouslo radioaktivní zvíře, ani nebyl ničím ozářen. myslím, že pro roli Tonyho by se nenašel nikdo lepší, než Robert Downey! to nezaměnitelné charisma a sebevědomí! film celkově je velmi působivý. nejvíc mě bavila část filmu kdy se Tony zachránil a pracoval na svém obleku. pak následoval vítězoslavný let, při kterém se pokusil doletět až na měsíc a poté se málem rozmázl na zem. Iron man je prostě můj nejoblíbenější superhrdina. :) ()

El_Barto

Tomuto filmu jsem musel přicházet na chuť celkem dlouho, trpěl jsem proti němu zcela neopodstatněnými předsudky, protože jsem komiksovou postavu Iron Mana neznal a čekal jsem nějaký extra kýč. Asi nejde popsat jak šeredně jsem se spletl. Vynikající herci, dokonale věrný záporák, perfektní Downey (akorát český hlas k němu moc nesedl, přišel mi na něj moc vysoký). Chybičky by se sice našly, ale myslím, že patří k nejlepším filmům svého žánru. ()

prasatko

Film jsem viděl již několikrát a myslím že mě nikdy neomrzí. Děj je zajímavý a zábavný, akční scény jsou dobře udělané, ale souboje s nepřáteli mě připadají poměrně jednoduché(i finální souboj by asi nebyl nic moc kdyby měl iron man dost energie). Celkový dojem : Pár detailů které buď příběhově nebo technicky nejsou v mých očích dokonalé spravil excelentní výběr herců (Robert Downey Jr., Jeffa Bridges, Gwyneth Paltrow). ()

Infurius

Polovica filmu jel tak super urobená, ale druhá polovica ma trošku nudila...Jak vychádzal z toho úkrytu tak to bola asi najlepšia scéna z celého filmu. Robert Downey sa na úlohu Ironmana hodí 100%-tne. ()

MAsakRA

Kamarád mi řekl, že Iron Man jako hrdina se mu nelíbí, protože má vše a je si toho vědom. Já si myslím, že je to výhoda - v záplavě superhrdinů s nějakou slabou stránkou je to příjemná změna. ()

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nový Star Wars seriál má název

Nový Star Wars seriál má název

04.10.2018

Tento týden vyšla kupa nepotvrzených informací o chystaném disneyovském seriálu ze světa Star Wars, který má na starosti režisér prvního Iron Mana Jon Favreau. Nakonec – k velkému překvapení všech… (více)

Nový Star Wars seriál bude obří

Nový Star Wars seriál bude obří