Ils

drake31

Tento film som videl už 3x, a za každým to vo mne nechalo inú odozvu. 1x to bola strašná nuda, ale skvelo natočená, 2x to bola nuda stále ale tentokrát som začal viac sympatizovať s postavami a na 3x sa tento film prejavil naplno, tiesnivý pocit, ktorý som mal ešte po skončení filmu, bol neskutočný, za postavy som sa priam modlil aby sa im nič nestalo a ten koniec paráda ... asi tomu budem venovať ešte jeden večer a možno s toho bude aj plný počet ... ()

Mihail123

Tá atmosféra zo začiatku filmu! To bolo niečo nevídané len škoda, že to nevydržalo po celý film. Veľké prekvapenie a oddych od kvanta amerických remakov, ktoré na nás Hollywood chrlí bez akejsi pridanej hodnoty. Kratšia stopáž je v tomto prípade veľkým plusom - len škoda, ak by tá atmosféra a napätie zostalo po celú dobu, neváhal by som dať plný počet. ()

Angelic-77

Mě osobně se tedy víc líbil Eden Lake, i když tenhle snímek měl taky něco do sebe. Napínavých scén bylo až až a to ani filmaři nemuseli využít zdaleka tolik brutality jako v případě zmiňovaného Eden Lake, ale možná právě to mi v Ils chybělo :). ()

lykan9

Ils má velmi slušnou atmosféru a představa, že je film inspirován skutečnou událostí, povznáší překvapivý závěr ještě o level výš. Velmi mě potěšilo, jak si tvůrci pohráli se zvukem (z praskání dřeva v lese mě ještě teď mrazí). Jedná se opravdu o velmi povedený nenáročný horůrek. Vřele doporučuji. ()

liuk

Totální TEROR! Takhle napnutý a vyděšený jsem u hororu už hodně dlouho nebyl. A nejlepší na Ils je, že ta napnutost je vyvolána hodně jinak. ONI našim dvou manželům zas takové peklo nedělají, dělali ho ovšem v mém pokoji. Peklo hrozně intenzivní, které mohlo být přerušováno vyčuhujícimi lekačkami, kdyby páni režiséři chtěli. Ve filmu je mnoho scén, které si přímo říkají o vložení hlasitého skřípavého zvukového efektu, aby začal v kině lítat popkorn. Ovšem nepoužívání tohoto lacinějšího triku bylo pro režiséry očividně výzvou a ta se povedla na výbornou. Perfektní zážitek mi kazilo jen pár drobností: párkrát se postavy divně teleportovačně přemisťují a nemám moc rád takové uvozovačky do hororů, kdy je jen tak zabit někdo úplně cizí. Naštěstí na tuto desetiminutovku navazuje výborně zpracované seznámení s naším manželským párem, o které jsem se bál celý film opravdu hutně. A já jen kulím oči, že se tato dvojka upsala k americkému remaku Oka, v koutku duše po zkušenosti s jejich debutem ale věřím v nemožné. ()

Guzo

Oproti námětově podobnému The Strangers je tohle naprosto famózní horor. Ale když se to vezme bez ohledu na ostatní, Ils není špatný, ale že by nějak exceloval se říct taky nedá. Díky čišícímu amaterismu (ať už v podobě kamery nebo herců "neherců") je tu opravdu hustá atmosféra - vypadá to realističtěji než všechny ty přehnané efekty od hollywoodských "továren" a závěr filmu (na kterym si poměrně zakládam) se taky povedl. Ale přes to všechno mi tu něco nesedlo. Možná to je tou rumunštinou nebo tím, že mi hlavní postavy nebyly až tak sympatické, kdo ví.. ()

NoFiction

Hodně povedený spíše thriller natočený podle skutečné události. Záverečná pointa : ONI si s náma nechtěli hrát. ()

headcrab

Pro mě osobně ještě lepší než Eden Lake (ikdyž to neni uplně "proper" srovnání). Už při famózním úvodu jsem si okousal skoro všechny nehty. Napětí tomuhle snímku rozhodně nechybí, atmosféra by se dala krájet, herci dobří a sympatičtí, hudba a zvuky, zvlášť v 5.1, bezkonkurenční. Navíc jsem nezaznamenal nějakou větší nelogičnost, takže naprostá spokojenost. ()

Kalidor_

MOŽNÉ SPOILERY! Úvodní scéna bouračky a následných pár minut jsem si říkal "hmm tak to vypadá jako lepší díl Akt X roztáhnutý na celý film, super!". Při následných událostech v domě jsem znejistěl "aha tak to asi bude spíš jako THE SIGNS, taky super". Jenže pak se provalilo, že to byli jen usmrkanci co si chtějí "hrát", takže popravdě to mě nepatrně zklamalo. Ale celkově to na pět * dosáhlo hlavně díky tomu, že to nemá hluchý místa a mrazivé napětí začne velmi brzo a vydrží až do finále. ()

klima777

Zoufalá nuda! Jedna hvězda za zmínku o Snagově. Jenomže po tomhle usopleném filmu tam Vladovo tělo nenajdou. Zcela jistě. Odstěhoval se. Definitivně... ()

Kosmik 1

Další příklad toho, jak za málo peněz udělat hodně muziky. Podobný snímek jako Oni s Liv Tyler z roku 2008. V obou případech nechybí napětí, tíživá dusná atmosféra a hrůzostrašné zvuky a prostředí. Zatímco u hororu s Liv jsme museli na první náznak napětí čekat nějakých 15min, zde to je dvakrát tolik (pokud nepočítám tu úvodní krátkou pasáž). Přesto se vyplatí čekat. Zde totiž na rozdíl od srovnávaného snímku jsou v centru dění oba milenci. Strach mají oba na rozdávání a je až příšerně uvěřitelný, nikdo z nich totiž ani na vteřinku nepřehrává a vše působí velmi reálně. Závěr se mi tu zdál malinko horší, ale vzhledem k tomu, že se na konci dovíte, že byl film natočen podle skutečnosti, mu to velice rádi odpustíte. Nemůžu jinak než plný počet s tím, že "Oni" se mě líbili o ždibíček více. 85% ()

deckardx

Jestli je teda pravda, ze je to podle skutecny udalosti, tak je to dost drsny... Film neni postaven na nejakem deji, ale na sympaticke dvojici hercu a atmosfere, kde vlastne dlouho nevite, co se deje... Vyzdvihnout bych chtel hlavne konec, ktery neni nejak natahovany a hlavne je strasne pusobivej.. Francouzi tocit filmy umej... ()

pfa

Vynikající podívaná, které vévodí (a to v podstatě po celou dobu, jen s malou přestávkou) strach, tma, tíseň, hrůza a především ne nemožná autenticita. V neposlední řadě pak vše dovršují naprosto úžasně mrazivé hlukoruchy všude kolem. Oni si prostě chtějí hrát... [9/1O] (Ils, FRA+ROM, thriller-horror) ()

Josefin

Šla jsem do toho naostro, bez nějakých informací jen na doporučení. Musím před pány režiséry smeknout klobouk, dokázali to natočit za měsíc. Povedený hororový thiller, přes den nic moc, ale večer pro zamilovaný páreček a pro mě hutná mrazivá atmosféra. Největší plus byly honičky chodbami. Tak trochu směsice Blair Witch a Eden Lake. Rumuni opravdu zabodovali, za málo peněz hodně muziky. For me big surprise, that is based on true story! Těžké rozhodování ohledně hodnocení, ale zkusím se zaměřit jen na požitek z filmu v rámci svého měřítka, dávám 3*/70 %. ILS opravdu solidní podívaná. ()

giovanni3

V roce 2011 jsme tento film neviděl od úplného začátku a hodnotil jsem jej za 4z5. Až letos se mi zadařilo vidět film celý a snižuji hodnocení na 3z5. Děj dle skutečné události je zajímavý, ale logičnost chování ústřední dvojice je dosti nesmyslná. Každopádně Olivia Bonamy je skvělá. !!! SPOILER!!!! Jsem 30 minut autem od města, tudíž řeknu 15-20km daleko. Někdo mne přepadne doma v obrovském baráku. Logicky hned volám policii, ale pokud nemám elektřinu, tak mám jen 2 možnosti. Buď útěk, či se někde zabarikádovat. Útěk je fajn, ale mohu leda do auta a pryč. Jenže auto už na počátku je odvezené jinam než stává, tudíž nad ním mají útočníci kontrolu, navíc příjezd k pozemku chrání zavřená brána... Tudíž útěk kamsi v noci pěšky do lesa? No nevím. Obrana v domě je logičtější... pár uteče správně do ložnice tam je třeba sehnat zbraně a bránit se. Místo toho jde geroj zjistit co se děje, pomalu až je těžce zraněn tak si sežene zbraň a zdrhne. Pak zas kočka je geroj, že najde únikovou cestu... Prostě ozbrojte se a buďte spolu to je základ. Ok zdrháme tak kua zas leda spolu... potkám plot? Borec s 1 nohou to asi nepřeleze, tudíž chlapovi pomohu na plot a on mi odtud pomůže zas jsme spolu a vyšší šance... No prostě logicky... Klouček mi skopne manžela z žebříku a já ho nechám vylézt pro jeho dětský pohled? proč? Kopačka do hlavy, ať taky letí... Prolézá dírou a než ho sundat kamenem, tak zas to hodím vedle... No prostě nelogické... A skrze to snižuji hodnocení, ač se musí nechat, že atmosféra zde byla solidní. ()

zolo23

Dosť dlho mi trvalo kým som sa dostal k tomuto filmu. A po pozretí som ostal v rozpakoch. "Sľúbené" zimomriavky a pocit strachu sa tentoraz nedostavili. Atmosféra opusteného domu je geniálna, réžii nemám čo vytknúť, ale hlavný problém je vo mne, že som mal obrovské očakávania. Je to síce lepšie ako napríklad podobný film The Strangers, ale omnoho horšie ako Britský Eden Lake. ()

manonfire

Krom toho, že úzkost z tohoto filmu je tovarem špičkové jakkosti........musím zmínit ten konec.Spoiler: Po vší té hrůze, jak jdou její strůjci - za zvuku řehtaček v klidu lesem na autobus...jakoby nic, zase jako normální děti.....dává filmu zvláštní neopomenutelný rozměr. I proto ty čtyři hvězdy, které podobným slasherům dávám jen opravdu vyjímečně. 80% ()

Ramones77

Zvuk řehtačky ještě nebyl nikdy tak děsivý. Druhý den po zhlédnutí filmu jsem sledoval biatlon a když tam zazněla ona řehtačka, pořád mi běhal mráz po zádech. Krátká stopáž není vůbec na škodu ba naopak. Nevím, jak přesné je to s tou skutečnou událostí a faktami na konci, ale i bez toho má celý film opravdu mrazivou atmosféru. ()