Perníkový táta

• USA Breaking Bad (více)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Série(5) / Epizody(62)

Nassau

Rozjezd byl pomalejší, ale jakmile si člověk zvykne na tempo, postavy a celkovou atmosféru, tak se jen těžko od Breaking Bad otrhne. Vynikající Bryan Cranston a Aaron Paul. 1. série 85%, 2. série 90%, 3. série 85%, 4. série 90%, 5. série 100% ()

bruceman7

Přestože se mi v celém ději pár věcí zdálo trochu divných, ostatní záležitosti kolem celého seriálu je bohatě vyváží. Snad až na GoT (či v menší míře na starší Prison Break) je to dílo o brutálních zvratech - avšak zatímco ve zmíněných jde především o zvraty ve vývoji a směřování seriálu jako takového, zde jde o vývoj jednotlivých postav. A právě tím je BB fascinující. Sledujeme, jak se ze spořádaného, charakterního člověka stává někdo, kdo se postupně zbavuje všech morálních zásad a strhává všechny kolem sebe do stále eskalujícího smrtícího víru událostí. Musím taky ocenit (a zároveň se divím), že se autoři nebojí místně silně"nekorektního" obsahu. 9/10 ()

-Dawe-

Naštěstí jsem seriál objevil až teď a nemusím tak čekat na další díl, natož pak na další sérii. 1. série - 92% , 2. série - 95% , 3. série - 90% , 4. série - 80% , 5. série - 97% Perfektní finále! ()

Sygi

Jeden z nejlepších seriálů, co se mohl kdy urodit. Tak vytříbený příběh, tak propracované charaktery, tak bezchybné epizody ... se málokdy najdou. Seriál si umí odlehčit, například v díle Fly, ale dokáže tak rozproudit krev a vyřešit různé kapitoly děje jako v díle Ozymandias. Je fascinující sledovat proměnu středoškolského ustrašeného učitele v namachrovaného hajzla a krále obchodu s pervitinem. Postupem u mě docházelo k nenávisti hlavní postavy a čím dál většímu soucitu s Jessem, kterého jsem na začátku nijak zvlášť nevnímal. Poslední série je určitě jedna z nejlepších a nejpropracovanějších sérií ve světě seriálů a samotné finále bylo bezchybné, logické a do posledního kousku promyšlené. 92% je tomuto seriálu myslím si málo. BITCH! ()

wooozie

Breaking Bad je seriál, kterému opravdu není co vytknout. Dokonalý příběh, perfektně zahraný, zcela nepředvídatelný a hlavně velmi perfekcionistický v každičkém detailu. Emoce se ve mně mísily po téměř každé epizodě, ani jsem vlastně nevěděl, komu mám (jak se říká) fandit, protože příběh nemá žádnou vyloženě kladnou postavu, tedy má, ale tempem jakým Walter White stahuje ostatní blíže k temnotě je neuvěřitelný. Hranice mezi dobrem a zlem je tady opravdu velmi tenká a způsob, jakým se Walter White mění z normálního až zaraženého muže na naprosté monstrum, které zjistilo, že život může být zatraceně krátký, a tak si ty poslední měsíce plánuje užít, aniž by si nechal od někoho rozkazovat, ba naopak on bude ten, kdo bude dávat rozkazy, je strhující. Finální epizody každé série jsou naprosto dokonalé, ale epizodu s přepadením vlaku bych si mohl pouštět každý den. Nevím, co bych dále napsal, Breaking Bad se totiž, co se týče propracovanosti příběhu, usadil do pozice televizního krále. S01: 9/10. S02: 9/10. S03: 10/10. S04: 10/10. S05: 10/10. ()

radecacek

Po tak velkým hajpu jsem se odhodlal mrknout na první sérii. Vcelku průměr, místy i dost nudilo, místy geniální. Dám tomu ještě šanci, navnadily mě komentáře :) ()

Michelle75

Perníkový táta, no jo. Mám z něho hodně rozporuplné pocity. Ti dva šoumenové mi lezou hodně na nervy, protože Heisenberg je psycho blázen,který lže i když nemusí a vše překombinuje tak,až se mi z toho kouří z hlavy. Cranston ho hraje vyjímečně. Jessi je vlastně citlivý, hodný kluk, my jako diváci to vidíme a vnímáme,ale nikdo jiný to nechápe. Tedy jen "taťka" ve svých světlých chvílích. Pár dílů se mi zdálo o blábolení a nakonec minutu před koncem pecka...což nemusím,díl Moucha blééé,ale jako celek se člověk nedočkavě těší co se ještě v tak zamotaném nečem- může dít dál. ()

Dánek

Prvni serii jsem dokoukal jenom protoze jsem cetl, ze druha serie je lepsi... Ale po 4. dile druhe serie uz to dal neslo, proste me to nechytlo... 40% ()

serger

Seriál určitě není dokonalý, první série mi přišla poněkud zdlouhavá a na rozjezd moc pomalá, ke konci čtvrté pak už byly na můj vkus trochu překombinované zápletky. Celkově to ale rozhodně stojí za to! Postavy jsou výborně propracované, děj postupně (a většinou nepředvídatelně) graduje a drží diváka v napětí. Celé seriál pak skončí tam, kde skončit má... The special love I had for you, my baby blue ()

DonQ

Shlédnuto komplet během několika týdnů. Musím uznat, že jsem asi dosud neviděl lepší dramatický seriál. Vývoj postav je vymazlený unikát. Obzvláště vývoj Waltera...to je čistokrevná geneze zla, ale i další postavy mají hodně uvěřitelný vývoj. Člověka až mrazí kam to nejen morálně dotáhl nešťastný a neprůbojný padesátník, kterého původně hnaly omluvitelné pohnutky, které by možná napadly nejednoho z nás, kdybychom byli v podobné osobní a rodinné situaci. Od naprostého pochopení a fandění jeho práci jsem tedy prodělal několik názorových změn po kterých panu Whiteovi nelze přát nic dobrého a přesto lze v závěru lidsky nakonec odpustit. Poslední série je už neskutečně tíživá deprese. Až na trochu zvláštní vztah ústřední dvojky, který mírně rušil od počátku do konce, jde o naprosto senzační seriálový počin. V ději a jednotlivých sériích téměř není hluchých míst (snad jen epizoda Moucha ) a seriál plyne neustále na plné obrátky a kupodivu na americkou produkci udržuje i logiku až do konce!! Popravdě ani nevím, jestli jsem ke konci sledování měl větší depresi z děje než z toho vědomí, že po páté sérii už nebude další večer s Waltem, Hankem nebo ďáblovým advokátem Saulem. Celkem mohu souhlasit, že především první polovina seriálu má mírnou podobnost s Dexterem. Ačkoliv mám Dextera hodně v oblibě a odkoukal jsem cca. 2/3 všech dílů, tak srovnávat Dextera s Tátou dost dobře nejde, protože to je jak srovnávat sklíčko z Jablonexu s vybroušeným briliantem.. Cranstona jsem zatím v ničem jiném myslím nezažil, ale tady je to chodící charisma a je tu neskutečně uvěřitelný, jako kdyby každá vráska, každy škleb člověk hned vycítil tu správnou emoci co to mělo předat. Perníková táta bude mít rozhodně pevné místo v mé TOP 10 a jen co dopíšu komentář, jdu objednávat trička s Heisenbergem. howgh Jestli bych mohl jednomu jedinému filmu či seriálu dát šestou hvězdu, tak ji dám asi tady. Nepřeháním. ()

hEmy_

Jeden se celý seriál tváří jako by právě sežral exkrement a druhý v každé větě řekne minimálně jednou "yo". Tihle dva se už od první série chovali jako dementi, takže jedinou komplexní proměnu postav jsem zahlédl u Hanka Schradera, který si vytvořil sbírku minerálů (NE KAMENŮ!), když nemohl chodit. #komplexniproměnypostav ()

charlie_ando

Walter White (Bryan Cranston) je neviditelný poctivý středoškolský učitel přírodních věd, co si přivydělává v myčce aut, kantoři se zjevně mají všude stejně. Waletr žije svůj všední život, zrovna oslavil se svou rodinou 50 narozeniny a největším "dárkem" mu bylo zjištění, že trpí neoperovatelnou zhoubnou rakovinou plic. Náhoda chce, že potká svého bývalého studenta Jesse Pinkmana (Aaron Paul), který zrovna přišel o varnu perníku. Dvě tak rozdílné povahy dají dohromady své zkušenosti a znalosti a začnou společně dělat umění, rozuměj vařit kouzelné modré krystaly. Varna na kolečkách, která se pro mě stala učebnicí chemie v praxi, se postupem času změní v průmyslovou velkovýrobu a to už samozřejmě není žádná sranda z pionýrských počátků, když Walter počítal, že snadno a rychle zaplatí účty za drahou léčbu a zaopatři rodinu, ale vše vyrostlo do prohnaného managementu drogového šéfa Heisenberga. S přibývajícími díly a množství vyprodukovaného methamphetaminu oba hrdinové společně se svým okolím zapadají čím dál tím hlouběji do propletence lží a bahna drogového podsvětí. Samozřejmě kupící se krizové situace vytahují na světlo temné stránky Heisenbergovi osobnosti. V příběhu odehrávajícím se ve městě Albuquerque a v jeh okolí, není nouze o dramatické události, nešetří se překvapivými zvraty a tak je divák udržován v permanentním napětí a očekávání, co přinese příští díl, protože tohle je nesmiřitelný souboj mezi vařiči, lokálními dealery, kartelem a důstojnicky z DEA, kde není nic zakázáno a vše je povoleno. Vince Gilligan stvořil seriál, který se může pochlubit poctivým obsazením, nápaditou kamerou, propracovanou psychologii postav včetně jejich vývoje a samozřejmě skvělým třeskutým finále. ()

Kratas558

Celý svět je plný mafiánů, zabijáků, dealerů, vařičů a distributorů, kteří jsou drsní a uměj to. Ale myslím, že kdybych se rozhodla si v garáži (kdybych nějakou měla) udělat svou vlastní maličkou varnu perníčku, vypadalo by to přesně takhle. Občas by něco vybouchlo, občas bych se snažila udobřit se s distributorem vězněným ve sklepě a vzácně, ale přece, bych prostě někoho (omylem) rozpustila ve vaně. ()

klukluka

Perníkový táta je úžasně propracovaná sága, je vážně neuvěřitelný, čím vším jsme si s Waltem, Jessem & Co. v průběhu těch 62 dílů prošli. Těmi eskapádami se bavil nejen fádním životem otrávený středoškolský učitel chemie, ale hlavně my diváci, protože to bylo namíchané z těch nejlepších ingrediencí a vždycky se našel prostor a příležitost i pro humor. O to víc mě mrzí, že mi byl tak nesympatický představitel hlavní role. Chovám k němu až odpor a koukal jsem na něj s nechutí a jistým sebezapřením. Nebýt to tak pekelně dobrý, tak by to u mě skrz něj nemělo šanci. Ono je to ale nevýslovně dobrý. Neumím si představit, jak se musí cítit lidé, kteří mají něco takového na svědomí. Samou pýchou bych se rozletěl na tisíc kusů. ()

Loki_Six

‚‚I am not in danger, Skyler. I am the danger. A guy opens his door and gets shot and you think that of me? No. I am the one who knocks!“ ()

Mysa

Dokud jsem neviděl BB, tak jsem netušil, co vůbec znamená "dobrý seriál", vlastně dobrý je hodně slabé přídavné jméno. To je poprvé, co jsem jednoduše nenašel v seriálu žádnou chybu, ani jednu, tak mistrovské dílo se hledá neskutečně těžko, ale naštěstí BB se dokázalo dostat, díky svým kvalitám, na hlavní příčky nejpopulárnější seriálu všech dob a v porovnání s ostatními mega populárními seriály (zejména Squid game), vlastně to ani porovnat nejde, protože oproti BB nikdo nemá šanci. Naprosto perfektní příběh s neskutečně poutavou premisou. Postavy, které nejen, že jsou napsané bravurně, ale herecké výkony tady jsou jedny z nejlepších, ne-li ty nejlepší. A bonusové bodíky, né že by je potřeboval, si zaslouží za tunu memes, které z tohoto seriálu vznikli. Nerozumím, jak jsem se na tento seriál mohl podívat tak pozdě, ale dal bych cokoliv za to, abych se na to mohl podívat poprvé znovu. ()

Jane18CZ

Nemohu si odpustit komentář... Tomuto seriálu jsem se dlouho vyhýbala, neboť nemusím moc příběhy o drogách, takže jsem měla dost předsudků... a dalším důvodem, proč se mi na Breaking bad nechtělo dívat bylo to, jak PŘÍŠERNÝ PŘEKLAD do češtiny tomu dali... perníkový táta, to je snad ten nejhorší překlad, jaký jsem kdy viděla. Nevím o horším názvu a už jen to spojení "perníkový táta" mě naprosto odpuzuje... Nicméně pokud někdo váhá přesně ze stejných důvodů jako já, tak vás můžu s radostí uklidnit - Breaking bad opravdu stojí za shlédnutí, je to bomba od začátku až do konce. Nejradši jsem měla první sérii a pak celou pasáž s Gusem. PS: Breaking bad jako název opravdu sedí na celý seriál a rozhodně bych se tady do žádného překladu nepouštěla. ()

Romario

Originální a neotřelá zápletka, černý humor , skvělí hlavní představitelé Bryan Cranston i Anna Gunn, latino dealeři, DEA, to jsou ingredience, z kterého je namixován tento skvělý seriál, prozatím čtyři hvězdy. ()

Hanys_

Walt má docela hodně starostí. Má 2 zaměstnání, protože peněz není nikdy dost, postiženého syna, těhotnou ženu a jen tak mimochodem mu právě doktoři sdělili že má rakovinu...Když vycítí šanci využít své znalosti chemie za hranicemi legality, neváhá a s cílem zabezpečit finančně svou rodinu, vrhá se na dráhu drogového dealera. __První dva díly jsou vynikající. Připoutaly mě k monitoru a já hltal záběr za záběrem. Pak boužel seriál ztrácí na 3 díly tempo nastavené na začátku, ale 6. a poslední 7. díl mě dokázal nalákat na další sérii. Pokud se tvůrci budou držet hlavně drog (nemyšleno doslova) a problémy ve Waltově rodině budou řešit okrajově, mohla by to být skvělá podívaná. Každopádně se nemůžu zbavit dojmu, že z tohohle by šel udělat luxusní 2-hodinový celovečerák. To by byla teprv bomba. Křišťálově čistá :) 75% ()

kery-

Máte rádi postavu dr. House? Tak to si postavu pana White rozhodně zamilujete! Ve Whitovu rakovinu plic věřím rozhodně víc než v Housovo rozkousanou nohu..Další báječná věc je ta, že tento seriál si na nic nehraje, House je až příliš chytrý, ale Breaking Bad zůstává při zemi..Seriál mě oslovil hned a za pár dnů už jsem měl proládováno 2,5 série a hřeje mě pocit, že se mám každý týden na co těšit. Báječný seriál, už jen námět a charakteristiky postav - středoškolský učitel chemie ve starším věku onemocní rakovinou plic a dá se na dráhu vařiče pervitinu, kolem něj se motá jeho švagr z protidrogového, jeho žena kleptomanka, Waltova žena, která je neskutečná kráva a jejich syn po mozkové příhodě..Celé je to doprovázeno napětím, ale najdou se i místa pro humor, kterých není moc, ale když už jsou, tak jsou famózní, hlavně scénky dohadů Walta a jeho společníka Jessyho(nejvíc si vybavuju 2 díly - Poprvé jak zůstali sami v pustině když je nechal jejich karavan a druhý když se jim do vaření připletla moucha). S každým novým dílem se děj dost mění a díky tomu nevíte co od každého dílu čekat, protože není díl kdy by se nic významného nedělo! Víc už nemám co říct, v současné době pro mě jeden z nejlepších seriálů(v USA ho prý označují jako vůbec nejlepší).. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis