Perníkový táta

• USA Breaking Bad (více)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvůrci:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Série(5) / Epizody(62)

ArsenalEagle

Tak jo, asi po 3 letech jsem dal Breaking Bad druhou šanci, protože napoprvé to moc nevyšlo (nejspíš kvůli Skyler, kterou jsem prostě nedokázal vstřebat a otrávila mi celej požitek). Ale teď, částečně psychicky připraven na tu nejdebilnější seriálovou postavu, které snad nemůže konkurovat ani Lori z TWD, jsem si BB pustil od znova. A co si budeme, je to nářez. S množstvím perníku roste i kvalita seriálu, respektive ne že by začínala nějak nízko, i začátek je opravdu na vysoké úrovni, každopádně to co přichází s dalšími sériemi je něco neskutečného. Právoplatně jeden z nejlepších seriálů, co kdy vznikly, a může za to celá řada faktorů - od geniálního scénáře, přes skvělé herecké výkony. Přeměna Walta v Heisenberga je.. no.. zčekni to a uvidíš sám. PS: doufám, že Aaron Paul si časem dojde pro Oscara, protože je to obrovský talent. ()

Tayen

O Perníkovém tátovi slyším samou chválou už druhou dekádu. Kvůli doplnění filmového vzdělání jsem se rozhodla překonat předsudky k drogovým tématům a konečně si tento skvost pustit. V tuto chvíli 6. nejlepší seriál na CSFD, musí mít všechno: výborné charaktery, atmosféru a promyšlený děj. První série bylo dost prvků černé komedie, což vítám. Kooperace Jesseho a Walta pro mě byly nejzábavnější momenty seriálu. Členové Waltovy rodiny mi přišli nijací, krom svérázného Hanka a zpočátku cynické Marie, kteří slibovali zajímavé figury do budoucna.  Jenže všechno šlo do kopru. Rodina zůstala jen křovím. Veškeré přísliby hodili scénáristi do koše a nechali jen šablonovité figury. Hlavně ženské postavy byly v celém seriálu odfláknuté. Zvláště po nedávném setkáním s nezapomenutelnou Normou (Vera Farmiga) v Bates Motel tenhle pád z nebeské výšky do pekla dost bolí.  Jediné postavy, které mě vytrvale bavily byl Saul a Mike. Seriál uměl budovat napětí a atmosféru, byly momenty, kdy jsem skoro nedýchala a ten humor se taky pořád objevoval. Ale celé to bylo strašně repetitivní a natahované. Jeden drsný mlčenlivý chlap střídal druhého a celé to působilo strašně cool, ale jen do té chvíle, než to začalo být otravné. Walt zachraňuje Jesseho, přichází o vydělané peníze, aby pak získal ještě větší. Jesse se vzchopí, a pak je zase v háji. A pořád dokola a dokola. Kdyby seriál měl polovinu dílů, tak by mu to prospělo. Postava Walta mi byla nesympatická od začátku do konce. Navíc nevypadal na 50, ale spíše na 60, a to jak se pořád sápal na Skyler, z toho se mi až zvedal žaludek. Absolutně jsem nechápala, kde se ztratil Waltův soucit, třeba s dětmi. Chápu, že musí činit těžká rozhodnutí, ale to že si po jedné nehezké scéně radostně píská, spíše svědčí o úplně jiné osobnosti.  Ten hype naprosto nechápu a je možné, že to způsobil fakt doby vzniku, kdy to bylo se seriály dost bída a VOD rozmach teprve čekal. Jsem ráda, že jsem Perníkového tátu viděla, ale opět mi potvrdil, že i když mám nízká očekávání, tak můžu být zklamaná i z tak vysoce hodnoceného seriálu. ()

O.Peta

Od 14.1.2011 vysílá Nova Cinema. Nechal jsem se zlákat a začínám koukat, jsem zvědavý, co se z toho vyklube. Nějaký hodnocení napíšu aspoň po první řadě, jediný co můžu říct již teď je, že mi v žánru chybí (černá) komedie, častokrát se musím zasmát těm praktikám co provádí. EDIT: 1. serie: Tak po první řadě začínám být pohlcen čím dál víc. Celá první řada je velmi nadprůměrná a sledovat vývoj Walta je úžasný. Hodnocení dílů bych viděl asi takto: 1. díl 70%, 2. díl 80%, 3. díl 70%, 4. díl 70%, 5. díl 40%, 6. díl 85% 7. díl 95%. Ano, je tam jeden pro mě dost slabý díl, promlouvání Waltovi do duše v pátém dílu mě dost nebavilo a nudilo. To je ale zatím jediná vada na kráse a rád ho tvůrcům odpustím, protože závěr řady se potom rozjel ve skvělém tempu a nabírá na obrátkách. Když to takto bude pokračovat, přihodím i pátou hvězdu, zatím si ji ponechám a zůstanu na 4. EDIT: Kašlu na hodnocení jednotlivých dílů. To se musí posuzovat komplexně jako celek. Potom nemůžu nedat 5 hvězd. Druhou a třetí řadu jsem slupnul jako malinu a jsem plný očekávání a natěšený na pokračování. Čtvrtá řada a její závěrečné díly jsou dokonalost sama. Těžko bych hledal něco lepšího. Pro mě asi s postupem času po Prison Break nejlepší seriál. Celkově zatím 95% ()

oondra

Ze začátku to na pět hvězdiček nevypadalo, ale seriál nabral od třetí série na obratkách takovým způsobem, že jsem se vůbec nemohl odtrhnout od počítače a sjížděl jsem jeden dil za druhým!! Asi jeden z nejlepších seriálu v této kategorii. Neskutečná změna charakteru, že jsem ke konci ani nevěděl, jestli mam Waltovi pořád fandit nebo si přát aby ho konečně chytli...a nakonec to stejnak skončilo jinak než jsem čekal... ()

Laxik

1. série 70% - Je to zajímavé, má to vypiplané charaktery a dobrou zápletku. Ta krouživá kamera je taky zajámavá, i když se mi z ní občas dělá šoufl. Bohužel ale sledujeme, jak se ze zakřiknutého slušňáka stává dokonalý parchant. Což je fajn, ale pokud bude tenhle čím dál větší parchant hlavní postavou dalších sérií, tak to se na to můžu vyprdnout, protože čím vážnější a realističtější příběh, tím méně můžu fandit člověku, který zničí život hromadě lidí jen proto, aby se jeho dva nejbližší měli po jeho smrti fajn. Navíc to evidentně dělá i pro vzrušení z nebezpečí a na truc společnosti. Tyhle a další (zatím) skryté motivace sice dělají z Waltera uvěřitelněší, ne však sympatičtější postavu. Takže díky, to radši budu fandit pokrytci Dexterovi, který aspoň krágluje jen záporáky, nebo Franku Underwoodovi, který je... no, prostě je to Kevin Spacey, tady uznávám, že můj morální kodex selhává. A celkové antidrogové vyznění seriálu na tom nic nezmění. ()

GodComplex

Dobry, dobry, chytlave, kontinualni, kvalitni pribeh a herci, ale jinak silene prehodnoceny, nesympaticke prostredi/tema, zbytecne natahovane a casto dost repetitivni. Stoji to za videni, ale ohlasy o jednom z nejlepsich serialu jsou dost mimo. 6/10 ()

Bordoshut

Recenze na seriál Breaking bad (Perníkový táta): Bez výčitek svědomí můžu říct, že je to jeden z nejlepších seriálů, které jsem kdy viděl. Vince Gilligan je famózní myslitel. Je neuvěřitelné sledovat, jak se postavy postupně vyvíjejí, jsou ochotny zacházet dál a dál, posouvat svůj morální limit a pak najednou, člověk ani nepostřehne, kde k tomu došlo, už žádné skrupule nemají. Tento přerod se sice netýká všech postav, ale je to hlavní téma seriálu, které ho jakýmsi způsobem celý prostupuje. Každá postava si v průběhu 5 sérií plných násilí, boje o přežití, nekompromisních voleb menšího zla a falešných ospravedlnění musí přijít na to, kde leží její vlastní hranice, kterou není ochotna překročit. Je to zabití nevinného dítěte? Je to úmrtí blízké osoby v důsledku vlastního přičinění? A je to vůbec něco? Všechny postavy mají společné to, že do drogového byznysu vstoupily kvůli penězům. Je jedno, na co ty peníze byly, jestli do vlastní kapsy, pro potomka, na léčbu rakoviny anebo na nákup dalších drog. Peníze pro ně představovaly určitou naději na vykoupení, lepší život, ovšem ani si neuvědomily, že v moment, kdy do tohoto kolotoče vstoupily, se o tu naději sami připravily. Později se také řeší, jestli tu vážně jde jen o peníze. Samozřejmě, ten, kdo jich ještě nemá dost, tomu o ně jde. Ale co když jich už máte dost? Ne každý je schopen tento byznys opustit, hra je to návyková víc než automaty a ne nadarmo se říká: "Cesta je cíl." Přesně o tu cestu tady jde. A je ztvárněna dokonale. Opakoval bych se kdybych velebil Vince Gilligana, ale nenechám si ujít příležitost pochválit casting. Ať přemýšlím, jak přemýšlím, nenapadá mě jediná postava, jediný herec, který by hrál špatně. BrBa nemá, alespoň co se postav týče, jediný slabý článek. A to i včetně vzhledu, vlastně je to celé tak perfektní, že mám pocit, že vzhled postavy sám utváří, propůjčuje jim určitý charakter, který pak skvěle souzní i s jejich činy (viz např. změny účesů Walta a Jesseho). Zaznamenal jsem tu v komentářích mnoho kritiky k ženským představitelkám a stále dost dobře nechápu proč. Skyler, že do to nešla víc po hlavě? Je to účetní s pevným morálním kodexem a citem pro rodinu. To vysvětluje její vzhled i chování. Marie? Ano, má své problémy, viz kleptománie, které se mohou zdát jako slepou odbočkou v příběhu, ale ve skutečnosti jsou spíše odrazem jejího charakteru a toho, jak se zrovna cítí, v jejím chování se v určitých částech seriálu velmi efektně reflektuje Hankovo rozpoložení, který ho většinou tolik nedává znát i nálada celého seriálu v danou chvíli. Je to prostě jen obyčejný člověk dělající vcelku obyčejné věci, který dodává seriálu na důvěryhodnosti. Působilo by nedůvěryhodně kdyby tam byl každý zločinec, génius nebo polda. Lydia? Je trochu prchlivá a přehnaně obezřetná, bojí se lapení, ovšem to je jen dobře, také má o mnoho větší IQ než muži, s nimiž běžně operuje a navíc, světe div se, je to ženo. Klidně mě nařkněte z sexismu, ale prodávání methaphetaminu je podle mě spíše mužská činnost. Hold cílem nebylo dosadit do jejich rolí nejvíce přitažlivé ženy světa a jejich úděl byl přesně takový, jaký by byl i ve skutečnosti. Teď k hudbě. Asi je zbytečné vůbec zmiňovat výběr hudby – jako by to bylo možné, aby takový masterpiece v tomto pohořel – ale přesto si to neodpustím: ty songy tak skvěle doplní celkový obraz. Vemte si například tu úplně poslední, měl jsem při ní podobný feeling jako při té, co spustila na konci Gran Torina, a já ten film miluju. V neposlední řadě bych rád vyzdvihl i vedlejší postavy jako je Mike, Gustavo Fring, Jane a samozřejmě Todd. Žádná z nich není plochá a každá je svým způsobem fascinující. Jak již bylo řečeno: vrchol televizní produkce. Rozhodně si nenechám ujít přímé pokračování v podobě filmu El camino. Existuje i prequelový seriál Better Call Saul, který je podle toho, co jsem slyšel srovnatelných kvalit. Jen takový malý tip. Nakonec si zaslouží obrovskou pochvalu užití vědy v seriálu. Ano, seriál o výrobě methaphetaminu může mít i naučnou funkci v podobě popularizace vědy a chemie. Trochu paradox, ale je to tak. I já mám po jeho zhlédnutí chuť si zalézt někam do laboratoře a začít vařit. :-) () (méně) (více)

erased

Sestupná dráha Waltera Whitea a vzestup legendy Heisenberga se sice v kratší první řadě rozjíždí zbytečně dlouho a nepříliš záživně, jenže ten vlak, na který nastoupí v druhé sérii se nezadržitelně blíží k dokonalosti. Nejde ani tolik o zajímavé téma drog, čert vem i v televizi nevídaně procítěné a uvěřitelné herecké výkony všech ústředních postav. Je to totiž právě v druhé řadě, kdy se cesta hlavního hrdiny začne zvrhávat a kdy se z dobráckého učitele chemie stane opravdový ďábel, který se nebojí využít všechno a všechny kolem sebe. Proč? Na jeho upřímnou odpověď si musíte počkat do poslední páté řady ale to čekání za to stojí. Spolujezdcem je přitom sympatický Jesse, který postupně klesá z už tak nezáviděníhodné postavy zfetovaného grázlíka v tu největší možnou trosku, a přitom se právě on stává jediným dobrákem na scéně. A když se k této dvojici naprosto odlišných postaviček přidá tým (znovu) v televizi nevídaně dobrých filmařů kombinujících kvanta vlivů a postupů ve výsledný postmoderně vyhlížející a znějící guláš, je na světě další jasný nedoceněný klenot. A nebo ne. Přes a vlastně i pro vše zmíněné i mnohem více je totiž k nevíře, jaké odezvy se Breaking Bad ze všech stran dočkal. Závěr je pak spolu s celou poslední sérii jedním z nejuspokojivějších seriálových zakončení, kterých se kdy jaký seriál mohl dočkat. V současné americké televizi totiž tento malý zázrak nemá konkurenci. ()

Macejko

Láska a nenávisť sú dve protichodné emócie, ktoré zdanlivo nemôžu koexistovať. Vince Gilligan svetu dokázal, že je možné k jednej a tej istej postave prechovávať obidva tieto city zároveň. Neexistuje veľa fiktívnych charakterov, ktoré by boli napísané tak komplexne, ako Walter White, a osobne som nikdy v živote nevidel žiaden, ktorý by prešiel podobne drastickým vývojom takto plynulo, nenásilne a logicky. Breaking Bad je pravdepodobne najlepší seriál, aký som mal kedy možnosť vychutnať si. Brilantné, premyslené a skvelo vystavané dielo, ktoré v mnohých ohľadoch nemá v televízii obdobu. Až po dopozeraní všetkých piatich sérii začne človeku v plnej miere dochádzať, akého unikátu bol vlastne svedkom. "Heisenberg"... to je meno, ktoré bude v popkultúre rezonovať ešte mnoho, mnoho rokov. Because he is the one who knocks... bitch. ()

Alementina

1 serie 6 dilu ... nevim proc jsem si myslela, ze to ma byt komedialni serial... ale tohle pro me v podstate depka, kdy jste jako clovek zahnani pred otazku volby a musite si vybrat a tohle neni takova ta obycejna kazdodenni všední volba, coz na me nepusobí uplně nejlíp, takže žádná příjemná podívaná, ale dobře zpracovaný seriál, kde je logický vývoj postav, takže je to hodně uveritelný takže o to víc depresivnější.... jeste jsem se nerozhodla, jestli hodlam ve sledování seriálu pokračovat. ()

SarumanKo

Vrchol televíznej scenáristickej práce, ktorá precízne a citlivo narába s charaktermi, ich motiváciami, situáciami, zvratmi a atmosférou. Popravde, hneď po prvej sérií sa ešte nedostavilo ohromné emocionálne prevalcovanie, hoci som ani vtedy nemal žiadne výhrady. Až časom sa však ten seriál stal mojim metamfetamínom, na ktorý som si vybudoval ťažkú závislosť a odvykačka veru nebude ľahká. Breaking Bad je seriál, ktorý hoci dokáže šokovať množstvom mocných momentov, lahodí skôr veľkoplošnou genialitou, tou nesmierne komplexnou "ságovitosťou", ktorá jednotlivé scény, ale i série spája. Scény a série pri spätnom pohľade natoľko silné a pamätihodné, že to ani nie je možné. Fenomenálne využíva pesničkový soundtrack, je vizuálne opojný a všetci prítomní herci svoje role absolútne prežívajú. Dovolím si tvrdiť, že Bryan Cranston sa nikdy nevymaní z tieňa Waltera Heisenberga Whitea, ale nevadí to, pretože sa jedná o najsilnejšieho a najkomplexnejšieho antihrdinu všetkých čias. (1.séria – 9/10, 2.séria – 10/10, 3.séria – 10/10, 4.séria – 10/10, 5. séria - 10/10) ()

Makky

Nadmieru inteligentného a zakríknutého všedného pána postihne kríza stredného veku. Ako stredoškolský profesor chémie to nevyrieši kúpou nového auta alebo oddychovej chaty. Navyše po práci ťahá brigádu v umývačke áut a drhne stroje svojich študentov v sprievode posmechov a frustrácie, len aby uživil svoju tehotnú manželku a telesne postihnutého syna. Aby to nemal také ružové, nájde si ho rakovina. Netuší však, že jeho život ešte len začína! /// WW je fenomén. Nevídanú premenu tejto postavy potvrdzuje fakt, že jeho charakter z úvodu je diametrálne odlišný od toho v závere seriálu. Scenár, kamera, postavy a cit pre gradáciu príbehu v požadovanom momente sú v tomto seriáli jedinečné. Ťažko opísateľné, treba vidieť! "Shut the fuck up... and let me die in peace." ()

Mkqp

S místním hodnocením mohu jen souhlasit. Opravdu skvělý seriál, který má téměř vše na nejlepší úrovni. Skvělý děj, dobře vybraní herci, parádně napsané a zahrané postavy, fungující systém, až na minimum drobností velkou uvěřitelnost situací, a spoustu dalšího obsahujícího nesporný potenciál chytnout a nepustit nejednoho diváka. Celý seriál jsem sledoval s obrovským zájmem, občas byl překvapen nad vzniklými zvraty, ale jejich následky mi byly ukradené. Mé tělo jednoduše nereagovalo na probíhající změny, tak jako u některých jiných seriálů. Naopak velké plus spatřuji ve vynikajícím vývoji, a to jak dějovém, kdy se z klidného dramatu dostáváme k thrilleru, tak osobnostním, při němž se nám naskytne skvělý psychický přerod nejedné postavy. Jako třešničkou na dortu můžeme označit řádné psycho, které zažijeme v posledních dílech a týká se rodiny nejlepšího perníkového kuchaře. ()

Kaluž

(možné spoilery) Rozjezd seriálu je slabší, během druhé sezóny se však děj pořádně rozjede a v té třetí již vše jede na plné otáčky. Profesor White je obyčejný učitel chemie, Mr. Heisenberg je Gordon Ramsay feťáckého kulinářství. Jen se trochu divím, že ten jeho dementní sidekick už dávno nevyfasoval kulku. No uvidíme. Každopádně, švagr z protidrogového je také velice zajímavá postava a do budoucna je třeba počítat i se střelbou do vlastních řad. Vadou na kráse třetí sezóny byla snad jen epizoda s mouchou v ‘kuchyni’ - to byl čistý úlet. /// 4. sezóna /// Dvě slova - Gustavo Fring. Seriál zraje jako víno, čtvrtá série si zaslouží plný počet. Propracovaná psychologie postav, napínavý děj a stále vynikající Bryan Cranston v roli Waltera. Poslední záběr závěrečného dílu čtvrté série je omračující (breaking worse). /// 5. sezóna /// Breaking Bad ani ve finiši neztrácí nic ze své pověstné bezskrupulózní monstróznosti. Takovými grády a elegantními dějovými kotrmelci, jaké nám tvůrci servírují v závěrečné sérii, se může pochlubit jen málokterá konkurence. Zákeřná videonahrávka s "doznáním", chladnokrevné zabití Hanka, bolestivý rozchod s milovanou manželkou a když Pinkmanovi popravili přítelkyni ozvala se rána jako z děla. To mi čelist prorazila parkety na podlaze. Finální katarze je pak už jen třešničkou na do křupava propečeném metamfetaminovém dortíku. Satanáš Vince Gilligan a jeho tým démonických scenáristů odvedli setsakra povedený kus práce, v AMC by jim za to měli líbat nohy do skonání věků. Představitel hlavní role, Bryan Cranston, je neoddiskutovatelným mistrem svého oboru. Jeho dobrosrdečný táta od rodiny i zlotřilý drogový boss mi už navždy přirostli k srdci. Tahle televizní pecka se zcela po právu řadí mezi nejlepší seriály posledních let. Zbývá snad jen dodat Jesse Pinkman, you lucky bastard! a Rest in peace, Walter White. ()

Remedy

Na poli současné seriálové tvorby jeden z totálních vrcholů. Určitě se stojí zamyslet nad tím, proč je tenhle seriál tak strašně dobrý, i když nedisponuje kdovíjak originálním námětem. Prvně mě napadá zpracování, které je vážně bombastické a různá „haluzní“ intra, dechberoucí flashbacky, které nejen dovysvětlují dějové souvislosti, ale slouží jako odrazový můstek k dalším dějovým orgiím, jsou prostě skvostné . Casting je naprosto geniální, je to tu „charakter“ vedle „charakteru“ a neexistuje zde opravdu nic jako důvěra (možná jen ve velmi skromných náznacích), protože jediným pojítkem je ten tolik proklamovaný společný zájem. Jeden z mála seriálů (možná i jediný), ze kterého si pamatuji obrovské množství scén a baví mě přemýšlet a porovnávat vývoj postav v jednotlivých řadách, protože kvalita je od začátku pekelně vysoká, ba co víc – ona opravdu sérii od série stoupá a nebýt pár výstřelků a zcela zjevných přehnaností (smrt způsobená kobercem, konvalinky – fakt nevím, kdy by to stihnul), byl by to zřejmě nejlepší seriál, jaký jsem kdy viděl. Takhle je to pro mě seriál číslo dvě hned za Dexterem. Působivé, mající velké ambice, promyšlené, důvěryhodně podané takovým způsobem, že nakonec ony ambice z drtivé části naplní. Tohle je fakt pecka a skutečnost, jak výraznou a komplexní proměnou projde postava Walta Whitea, je na poli seriálové tvorby bezkonkurenční. GET OUT OF MY TERRITORY ()

Mikita

1.série: ****, 2.série: ***, 3.série: *** První série naláká a vy jste lapeni v kouzlu zajímavě vykresleného seriálu, kdy nikdy netušíte, co se ještě může stát. Zprvu je fascinující sledovat proměnu nejen hlavního hrdiny, ale i světa kolem něj. Od půlky druhé série mě ale začíná trochu rozčilovat to protahování, dlouhé záběry na nebe, delší odmlky než je třeba. Tohle natahování seriálu nesnáším. Tempo začíná být únavné a důležitá mi přijde tak půlka děje. Walt je hajzl a už se mi nechce na něj koukat. Nějak už je upozaděna jakákoliv jeho dobrá stránka a chybí mi ten rozpor dobra a zla. Těším se ale na vychvalovanou 5tou sérii. Bláznění kvůli mouše už byla tak nějak poslední kapka, nedá se ale upřít, že právě v tomto díle s mouchou (03x10) je konečně vidět nějaká Waltova upřímná lítost všech hnusů, co provedl. Je to chytře vypointované, zajímavě vystavěné, občas šokující, ale tak natahované .... Jediné, co mě drží u sledování jsou 2 skvěle vypointované a různorodé postavy, a to Hank a Jess, dokonce i Junior je fajn (Máma hloupá naivka co najednou chce prát peníze a vše jí dojde? Její proměna je doslova zázračná.). Zbylé postavy mě rozčilují svou hloupostí a jejich nekonzistentním vykreslováním. A Walt už se pro mě do parchanta vyvinul až až. Zajímá mě jen, zda mě ještě něčím může překvapit. Trefný komentář: Tom Riddle, hellstruck ()

Katzenklo

Tento komentář NEobsahuje spoilery, tudíž si ho můžete v klidu přečíst. U tohoto seriálu jsem strávil přibližně pětadvacet dní svého života a rozhodně toho nelituji. První série je skvělá a nastaví očekávání na druhou, jež mi bohužel přišla dosti natahovaná, místy nudná. Ve třetí sérii se gradace vrátí, čtvrtá je scénáristicky pravděpodobně nejdokonalejší. Za vrchol seriálu považuji třináctý a čtrnáctý díl páté série, tam se dějí úžasné věci. Mírným zklamáním pro mě byl neskutečně vyzdvihovaný závěr seriálu. Ne, že by byl špatný, ale nechápu, co na něm ostatní vidí. Mně osobně přišel moc sentimentální a ubrečený; poslední čtvrthodina je sice pěkná, ale Breaking Bad nabídlo v některých předchozích dílech mnohem víc. Každopádně jde o něco, co by se mělo vidět, jelikož zde lze nalézt některé z nejpamátnějších filmových scén všech dob a opomenout nesmím ani geniální soundtrack Davea Portera, tak pestrá směs skladeb se najde málokde (malá ukázka zde). ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis